Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen másik alkohol ízéhez hasonlítható a sherry? fórum

Milyen másik alkohol ízéhez hasonlítható a sherry? (tudásbázis kérdés)

12. emagdi (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2015. dec. 28. 22:25

a sandeman az portói nem sherry :))

oké, hasonló technológia, csak hát azért mégis más! :))


amúgy ezeknek a típusú boroknak is van többféle fajtája (egy adott márkán/gyártón belül is), a készítési technológiától függően, és teljesen más az ízviláguk.

11. Anyagi
2015. dec. 28. 21:29

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást!

Ha lehet kapni kis üveggel, akkor biztosan megkóstolom majd! :)

2015. dec. 28. 12:55

a száraz sherry egéászen más aromájú, mint az édes, de az is nagyon finom

egy nehéz, fehérbor és pálinka közé lehet belőni az ízét, teljesen sajátságos

2015. dec. 28. 12:27
a tokaji szamorodnihoz hasonlít leginkább az édes sherry, a Sandeman márka nagyon jó, legalábbis nekem ízlett
2015. dec. 28. 11:11

Erős, testes borhoz hasonlít az íze számomra.

Én szárazat kóstoltam, de van édes formában is.


(Az előbbi hozzászólásban a "nak" rag a Desszertbornál felesleges, véletlen.)

2015. dec. 28. 11:08

Desszertbornak (szőlőből),melyhez az erjesztés során borpárlatot (brandyt) adnak.


"nem tévesztendő össze a cherry brandy-ként ismert meggylikőrökkel vagy a – gyakran cherry fantázianéven forgalmazott – meggyes likőrborokkal; ezekkel ellentétben a sherryt nem ízesítik."

2015. dec. 28. 10:20

Az igazi cherry brandy, mint a neve is tartalmazza szőlőből készült borpárlat. Ezt ízesítik gyümölcsvelővel.


Külön a meggyből erjesztés folyamán meggybort lehet készíteni, ez nem cherry brandy.


A sima cherry pedig nem borpárlat, hanem alkoholtartalmú gyümölcsvelő keverék (általában meggy).


A cherryt kifejezettten a meggyes ízzel társítjuk.


Tehát különbség van a cherry és a cherry brandy között. Utóbbi borból készül, nagyon aromás, jellegzetes ízű ital. Keveredik benne a szőlő és a hozzáadott gyümölcs íze.


A cherry konyhanyelven meggyes alkohol. És inkább likőrnek mondanám.


A sherry meg az alább is megadott linken szereplő szintáén borpárlat (ezek szerint).


Tehát az íze ahhoz hasonlít leginkább, hogy mi van benne. Ha meggyel készítik a cherry-t (általában azzal szokták) akkor jellgeztesen meggy ízű (kesernyés, savanykás, édeskés). Ha cherry brandyről van szó akkor ott kiérezni a bor ízét. Én ezt jobban szeretem, különleges ízű szerintem.


A sherry pedig egy szőlőbor. Ha fehér szőlőből készítik valószínű elég édeskés lehet és biztosan finom is.

2015. dec. 28. 10:06

a sherry-nek a cherry likőrhöz nem sok köze van :)


[link]

2015. dec. 28. 09:07
Igazából, meggy íze van keverve tiszta alkohollal. Szerintem se nem bor se nem sherry. Én a meggy kicsit kesernyés ízét érzem (ez inkább a meggy mag a hatására)
2015. dec. 28. 08:44
Cherryt? Én szeretem.
2015. dec. 28. 08:41
meggybor erosebb kiadasban
2015. dec. 28. 08:40
Ivott már valaki igazi sherryt? Mihez hasonlít az íze? Bor, vermut...?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook