Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen lehetőségek közül választhatok, ha fogpótlást szeretnék csináltatni? fórum

Milyen lehetőségek közül választhatok, ha fogpótlást szeretnék csináltatni? (beszélgetős fórum)


2013. jan. 18. 15:06
Ha magan rendelöben csinaltatod, 7-10 nap a hataridö, ha OEP-es rendelöben, ugy 2-3 het is lehet. Ha sporolni akarsz, kerj lengötagos hidat, igy csak 1 fogadat csiszoljak le,/ a 6-ost/ es arra elöre lengetnek 1 tagot. Igy csak 2 fog potlasat kell fizetned, nem haromet.Ha zavar a foghiany, csinaltathatsz a hianyzo fog helyere egy ugynevezett klipszet. Ez egy kicsi kivehetö fogpotlas. Ha normalis orvost valasztasz, az csiszolas utan keszit egy direkt ideiglenes potlast a fogadra, igy nem kell lecsiszolt foggal, es hianyzo foggal jarnod, ameddig elkeszül a vegleges potlas. Munkafazisok: 1.) csiszolas, lenyomat vetel, 2.)korona proba, 3.) beragasztas.
6. 6de01dec61 (válaszként erre: 5. - Ylush)
2013. jan. 18. 09:30

Köszi!!

És ez mennyi idő volt mire készen lett?

2013. jan. 17. 23:58

Én nyáron csináltattam.

3as korona, 56ezer.

Nekem is szintén ötös volt, amit így pótoltunk, de így tulajdonképpen még két fogat elvesztettem a csiszolás miatt.

Az implantátum ilyen szempontból jobb, de egyébként drágább (jóval), időigényesebb, és vagy-vagy... mert nem biztos, hogy a szervezeted befogadja.


Egyébként a pótlás nagyon jól sikerült, a híd olyan mintha a sajátom lenne... senkinek nem tünt fel a különbség. Első éjszaka nagyon rossz volt (addigra már megszoktam, hogy nincs ott semmi), de azóta teljesem hozzászoktam már. :)

2013. jan. 17. 23:48
Köszi a válaszokat, hajjaj drága mulatság lesz ez.
3. Mzsuka (válaszként erre: 1. - 6de01dec61)
2013. jan. 17. 23:27
Ismerős helyzet,csak én még rosszabbul jártam.Ősszel csináltattam,mert ki kellett húzni a jobb felső kettest,5 nap múlva volt varratszedés és a húzástól számítva minimum 2 hét mire pótolni tudnak. És varratszedéskor csiszolták az egyest és a hármast.Nekem megyeszékhelyen a hármas korona 66ezer Ft volt és ez olcsónak számít.
2013. jan. 17. 23:26

Szia! Nekem is most húzták a fogam (fogaim 3db) Az egyik pont az 5-ös. Szerintem az implantáció nagyon megéri és részletekben majdnem egy éven keresztül fizetgetheted! Úgyis lassan készül.

A fogad helyén a csontnak legalább 3 hónap kell mire újra elég erős lesz, aztán beültetnek egy csavarocskát, aztán megint várni kell, hogy a jól befogadtad-e az implantátumot, ha minden oké akkor építenek rá.

Ne aggódj azért nem annyira gázos, ha az ötös hiányzik, attól mosolyoghatsz, az rosszabb, ha depis-undok vagy ez miatt!

Sok sikert!

2013. jan. 17. 23:17

20 éves lány vagyok de sajnos ki kellett húzni egy fogam, gócos volt. Szörnyen el vagyok keseredve. Felső ötös fog, tehát éppen látszik ha mosolygok.

Utánanézegettem a pótlásoknak és elképedtem az árakon. Elsősorban Budapestiektől, kérdezem, hogy tudtok-e ajánlani olyan jó orvost, aki relatíve "olcsón" csinál egy pótlást.

Illetve azt szeretném még tudni, hogy a húzás után mennyi idővel lehet pótoltatni?

Legszívesebben elbújnék annyira igénytelennek érze m magam:((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook