Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen legyen egy gyermekorvos? fórum

Milyen legyen egy gyermekorvos? (beszélgetős fórum)


10. tkgabi
2008. dec. 2. 00:04

Sziasztok!

Nekem is ma telt be a régóta megtelt pohár!

Regényt írhatnék,pedig hál'Istennek,nem voltunk sokat betegek.A lányom 22 hós,a védőnő összesen 3x látta,utoljára 9hós korában.Ez semmi,de olyan gy.orvosnőnk volt,aki abszolút nem is konyított semmihez,sőt,torkot soha nem nézett,olyasmi volt az elve,hogy magától minden elmúlik.Piros torokra,1hétig tartó lázra gyógyszert nem rendelt.Az asszisztensnők durvák,siettettek...utálom azt a gyermekrendelőt úgy,ahogy van.És ezzel nem csak én vagyok így.Most meg örököltünk a dokinő helyett egy másikat(mivel máshová ment dolgozni).Szakmailag talán felkészültebb,de tépi le a gyermekről a ruhát,1 perc alatt vizsgál,és már tessékel is kifelé.Ja,és másfél-2 órát kell várni erre a "barátságos" találkozóra a sok beteg gyerek közt.Nem lehet semmit megkérdezni,megbeszélni,már köszön is el.Egészséges rendelésre egy hónap múlvára kaptam időpontot,és meg is kérdezték:Minek?Nagyon el vagyok keseredve.A nem kötelező védőoltásokról hallani sem akart egyikőjük se,hiába kértem.Most meg bárányhimlősek lettünk!Üljünk otthon!Ez volt a telefonos válasz.

Bocs,hogy ennyit panaszkodtam,de ki vagyok ábrándulva!!!

2008. nov. 22. 14:22
szép
2008. okt. 29. 14:42
Szerintem is keress másik gyerekorvost! Mi az, hogy nem tudja, hogy a picid kapott-e már oltást?Akkor minek van ott a gyerek kartonja? És a kiskönyvben nem tudnak utánanézni? Ne haragudj, de ez a felkészültségét mutatja! Azt sem értem miért van bent egyszerre 2gyerek??? Szerintem semmi köze a másik anyukának a ti dolgaitokhoz! Elvégre, ha te mész el dokihoz ott sincsen más beteg, mikor téged vizsgálnak! Elég tuskó gyerekorvosod van!
7. 70a5a27405 (válaszként erre: 1. - Barbi23)
2008. okt. 29. 14:17
Hát ez nagyon rosszul eshetett neked, de próbálj meg minél hamarabb orvost váltani, mert ez nem való annak. Olyat válassz aki emberségesebb, és figyelmesebb a gyermekeddel!
2008. okt. 28. 13:18

Helló!

Sajnos nekem sincs jó tapasztalatom a gyermekorvosokról.A mi orvosunk egy hangulatember volt,és az esetek többségében nagyon rossz volt a hangulata.Úgy beszélt velem néha mint egy ronggyal.Rossz volt,mert az első babám volt,akkor költöztünk egy idegen helyre,nem ismertem senkit,tök egyedül voltam.Egyszer elkültde a fiamat vérvételre ( 3 hónapos volt),két órát vártam,mert nem vettek ám előre egy csecsemővel,azután közölte a hölgy,hogy ő nem tud csecsemőtől vért venni,vigyem onnan a gyereket.

A dokink meg velem kezdett el ordítani,hogy én hogy képzelem.

De a pohár akkor telt be,mikor félrekezelte a gyereket és súlyos tüdőgyulladással mentünk a kórházba,ahol napokig infúzión volt.Előtte legalább 4x voltunk nála és mindig csak antibiotikumot írt fel.

Szerencsére a fiam meggyógyult,de azonnal dokit váltottam.Ahhoz a nagyon kedves és tapasztalt doktornőhöz hordom a fiamat aki nekem is az orvosom volt anno.

2008. okt. 28. 13:05

Sziasztok!

Én épp most váltottam gyerekorvost. A régit nem találtam elég alaposnak, mindig másról beszélt, nem a gyerekről. Amúgy kedves volt, csak épp a gyerek állapota nem nagyon érdekelte. Mindent elmesélt a gyerekeiről, a kiskertjéről, "jajj, de gyönyörű ez a gyerek, jajj, de csinos anyuka", de nekem ez nem kell. Inkább figyeljen oda rendesen, vizsgálja meg rendesen, ha odamegyünk, nézze meg a torkát, hallgassa meg a tüdejét. Egyszer elvittem a gyereket, hogy nagyon sírós, szerintem piros a kukija. De még nem láttam előtte soha, hogy milyen, amikor piros, szóval nem voltam benne biztos. Ő meg rá sem nézett, hogy tényleg piros-e, vagy esetleg más baja van, javasolt egy gomba elleni krémet, hogy azzal kenegessem és kész.


Ez a másik jobbnak tűnik, már néhányszor hozzá kerültünk ügyeletben, és mindig nagyon alaposan megvizsgálta a kisfiamat, visszarendelt ellenőrzésre (a másik vissza sem rendelt sosem).

4. SzeszakAdri (válaszként erre: 1. - Barbi23)
2008. okt. 13. 07:10

Szia Barbi!


Nagyon sajnálom, ami veletek történt, én azonnal váltanék! Kérdezz meg a környezetedben más anyukákat, milyen az ő orvosuk, és válassz másikat!

A miénk nagyon kedves, a gyerekkel is. Átérzi a bizonytalan szülő helyzetét, mindig megnyugtató, ha valamit másképp kellett csinálnom, azt is úgy tudta elmondani, hogy nem éreztem hülyének magam. Minden alkalommal megdicséri a gyereket, amitől én kis önbizalmat kapok. És mindenek előtt segítőkész! A mobilját mindig felveszi, bármilyen napszakban, hétvégén is. Első alkalommal adott egy névjegyet, megmutatta rajta a rendelő és a mobilszámát, és mondta, hogy hívjam bármikor. A lakására hétvégén is ki lehet vinni a gyereket, két sülő rántott hús közben is szívesen megvizsgálja.

Válts, ez a saját, de mindenek előtt a picikéd érdeke!

2008. szept. 25. 08:40
Sajnálom,amin keresztül mentetek és szerintem keress másik gy.orvost!Nekünk nagyon jó gy.orvosunk van és ez tudom,h.rengeteget számít!!Segítőkész,türelmes,és ami a legfőbb:nagyon alapos!!!Ja,és mindig csak egy baba van bent,nem kettő....
2. barbi23 (válaszként erre: 1. - Barbi23)
2008. szept. 16. 14:06

Helyesbítés:hivatkozott,két t

-vel

2008. szept. 16. 14:04

Sziasztok!

A kislányom most három hónapos,és ma nagyon kiborultam...

de kezdem az elején.

Császárral született,pici súllyal(2450gramm)majd 7 naposan átesett egy szerveltávolító műtéten,volt egy daganata,sajnos.

Gondolhatjátok,volt éppen elég bajom,legkevésbé sem volt időm a gyermekorvos kiválasztásával bajlódni...így azt kaptam,akihez területileg tartozom.Nagyon kedves nő,ezzel nincs gondom,de ugyanakkor nemtörődöm,figyelmetlen...

az semmi,hogy 3 hónap alatt még a lányom keresztnevét sem jegyezte meg,de ma betelt a pohár...ma kapta meg a második di-per-te oltást,de a múltkorit nem írta be a doki a gépbe,és elkezdett Velem "huzakodni",hogy most kapta a gyerek az elsőt,még kettőt simán beadott volna neki,végül a védőnő nézett utána a kézi feljegyzésben,hogy tényleg kapott.

Arra hivatkozot a doki,hogy azt hitte,elhalasztottuk a műtét miatt(??!!),ami egy hetesen volt,az oltás meg 2 hónaposan...

A másik,amin kibuktam,hogy mért nem lehet a vizsgálóban egy baba egyszerre?Lehet,hogy ez az Én hülyeségem,de Engem zavar,hogy miközben a manóm retteg,sír,megszúrják és fájdalmai vannak,mért kell benn lennie még legalább egy kis betegnek,akit éppen vetkőztetnek és párhuzamosan vizsgálnak?

Rendszerint a másik baba sírásától azt sem hallom,mit mond az orvos.Ez mindenhol így van?

Persze,az orvos is ingerültebb,ma oltás után szinte odavágta a síró babát a kezembe,hogy "szeretgessem",úgy,mint akit felháborít,hogy sír a gyerek...

dehát most szúrta meg...

Aztán hazajöttünk és Én is sírtam,borzasztóan megviselt ez az egész.

Ti mit gondoltok erről?Milyen tapasztalataitok vannak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook