Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen legyen az első kiscipő? fórum

Milyen legyen az első kiscipő? (tudásbázis kérdés)


2015. dec. 20. 23:30
Kicsi.
13. Kukacc
2012. szept. 26. 09:08
Köszönöm a válaszokat, a Szamosokat nézzük és a Salusokat :)
2012. szept. 25. 19:11

Szia!


Nekünk az ortopédián a doktornő azt mondta akkor vegyek neki cipőt, ha a szoba egyik végéből átmegy a másikba. A Supy és a Salus cipőket javasolták, vettem is a lányomnak, de a Salusnak nagyon szűk a szára, vágta nagyon a lábát. Itt nálunk van egy gyerekcipőbolt, az eladó hölgy eléggé képben volt, és ő ajánlotta, hogy a Szamos cipőt vegyem. Szupinált (ezt nekünk az orvos javasolta), tartja a bokáját, nincs benne betét, vagy emelő vagy hogy hívják, (állítólag most az az elv, hogy azt nem szabad), puhább a talpa...


Ez bevált nekünk nagyon, szerintem télre is ilyet veszek majd, de én is leviszem konduktorral megnézetni a járását, mert az a biztos!

11. Kukacc
2012. szept. 25. 14:25

Az orvos azt mondta a 6hós státuszon, hogy akkor vigyem, ha stabilan fog járni.

Most 2 napja saját maga, kérés nélkül elindult, emelt kézzel egyensúlyoz és ügyesen totyog, de ugye ez még nem teljesen stabil járás.

Ezért vagyok tanácstalan, mert még nem gondolom, hogy vissza kellene vinnem a dokihoz, viszont bejön lassan a hűvös, Ő pedig rengeteget van a szabadban és ha le akar menni, akkor legalább megfelelő cipő legyen a lábán.


Köszönöm a hozzászólásokat!

10. bowie
2012. szept. 25. 12:21

NEkünk az első cipő siesta volt, jó 2 évig csak azt hordott, nagyon szerettük. Viszont ez 5 éve volt, azóta hallottam én is rossz tapasztalatokat a siestáról..mondjuk ez jellemző..ha valami jó, akkor meg kell piszkálni, nehogymár olyan jó legyen..

Én az elefantent egyáltalán nem ajánlom, nálunk meg az törte a gyerek lábát, most, amit 6 és fél évesen próbált fel, mert annyira jól nézett ki..olyan elszabott egy vacaknak tűnt a lábán, hogy otthagytam a boltban.

Megjegyzem, az én fiamnak elég magas a lábfeje.

Télre mi mindig csak Olang bakancsot veszünk!! A gyereknek is meg a páromnak is az van. Soha de soha nem fázik benne a lába, se meg nem izzad. A legnagyobb minuszokban és hóban sincs vele gond, hiszen éppen ilyen viszonyokra tervezték.

9. Gligi (válaszként erre: 1. - Kukacc)
2012. szept. 25. 12:18
Ha önállóan tud lépni, akkor vidd el az Othopediára és ott megmondja a doki, hogy a Kisfiatoknak melyik típusú cipőre van szüksége ☺
2012. szept. 25. 12:17

Én ugyan nem vagyok nagy szakértő csak egy 22 hós lánnyal megáldott anyuka, de szerintem a Bobbi cipők jók, nekünk az van most is.

Az elefanten is nagyon jó, abból szandink van :)


Szerintem egyenlőre elegendő a nem szupinált cipő is. Nálunk ha elindul a gyerek vinni kell ortopédiára (ha nálatok nem kötelező érdemes azért megnézetni) ha gond van ők kiszűrik esetleg ajánlanak neked cipőt hozzá.


A siestát én sem ajánlom, vettünk egyet kb 1 hónap alatt tönkre ment mert kemény volt a talpa (mikor megvettünk annyira nem tűnt fel)


Azóta mégjobban figyelek arra hogy puha legyen a talpa a cipőnek.

7. dd874e511d (válaszként erre: 1. - Kukacc)
2012. szept. 25. 12:13

Ne vagyél siestát.

Nehéz és vacak.

Nrkünk csak a siesta törte a gyerek lábát, semelyik másik cipő nem, még soha.

Pedig volt siestán vagy 5 pár,és bizton állithatom, hogy vacak.

Vegyéll elefanten babacipőt, bőr, pihe puha, könnyű.

6. Kukacc (válaszként erre: 3. - T_marcsi)
2012. szept. 25. 12:11

A Szamos szupinált kiscipőket gyárt?

Egyáltalán szükség van szupinált kis cipőre?

Vagy az csak akkor kell, ha "gond" van?

Betéteset, vagy ne?

Miért ajánlják annyira a puhatalpú kiscipőket, ha jobb/természetesebb mezítláb gyakorolni a totyogást?

2012. szept. 25. 12:10
Nekünk Salus van, az ikreimnek is azt vettem és a nagyobbik lányomnak is az volt az első cipője. Én nagyon meg vagyok a Salussal elégedve. Télre D.D. Steps kisbakancsot vettem nekik, vagyis inkább bélelt téli cipőt, mind a háromnak.
4. Kukacc (válaszként erre: 2. - Homern)
2012. szept. 25. 12:10

Visszaolvasgattam, köszönöm.

A kérdés azonban nyitott maradt egyelőre. :)

3. t_marcsi (válaszként erre: 1. - Kukacc)
2012. szept. 25. 12:05
Én Szamos-t fogok venni most a kicsinek majd, ha szüksége lesz rá. Egyelőre még csak 7,5 hós, de már fel tud állni, nem tudom mikor fog elindulni... addig nem merek venni, mert nem tudom mekkora fog kelleni.
2012. szept. 25. 11:59
hóba nem elég a kisbakancs.bobby-t ne. bővebben most nem írnám le megint,olvasgass vissza pár első kiscipős fórumot,rengeteg mindent leírtunk már :)
2012. szept. 25. 11:57

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert hamarosan tervezzük megvenni az első kis cipőt a kisfiamnak.

Hamarosan 9 hónapos lesz, a napokban elindult.

Sokan ajánlják a siesta-t, de sajnos mostanában sok negatív dolgot hallottam róla, állítólag a legtöbb cipőjük nem szupináló.

Nem igazán tudok dönteni, hogy elephanten, bobby, vagy salus kis cipőt vegyek?(Kint, utcán hordandó cipőre gondolok, idebent el van mezítláb is :) )

A motorozásos korszaktól nem félek, vettem felcsatolható cipővédőt.

Még egy kérdésem lenne: Télire elég ha kis bakancsot veszek neki(akkor is, ha hó lesz és kimegyünk),vagy érdemesebb csizmát, vagy hótaposót venni?

Válaszokat nagyon köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook