Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen látnivalót, tájat ajánlanál Szlovéniában? fórum

Milyen látnivalót, tájat ajánlanál Szlovéniában? (beszélgetős fórum)


1 2
34. Veronika27 (válaszként erre: 33. - Bnedora)
2015. febr. 3. 14:19
En nem ugy megyek nyaralni, hogy elviszem a bankbetetemet is magammal... :)
33. bnedora (válaszként erre: 32. - Veronika27)
2015. febr. 2. 18:07
Ha kirándulunk, ne nézzük az árakat:-)
32. Veronika27 (válaszként erre: 31. - D41005143d)
2015. febr. 2. 15:09
Bled gyonyoru es akkor mar Bohinj sincs messze. Csak Bled igen draga, a to kornyeken minden dupla arban van :/
2015. jan. 26. 10:07
en is a bledi to es kornyeket ajanlanam neked!
2014. aug. 9. 11:25

Pár napja átutazóban voltam Szlovéniában, de ellátogattunk a Bledi-tóhoz. Megnéztük a Predjamai várat, mely nagyon különleges, és csodás helyen van. Megálltunk Szlovénia legrégebbi városában, Skofja Lokaban is.

Szálláshelyként ajánlani tudom: [link]

29. MMea (válaszként erre: 28. - Veronika27)
2011. jún. 4. 13:22
A ruhát 1x kell megvenni, a síbakkancs tényleg drága, de az is jó lesz sokáig, a lécet meg béreljük. Hát a bérlet az nem olcsó, mi fél napit szoktunk. De legalább mozgunk.
28. Veronika27 (válaszként erre: 26. - MMea)
2011. jún. 4. 10:44

De a síeléshez annyi cucc kell és én elszörnyedve szoktam nézni a lécek árát, vagy éppen a ruházatét. Nem beszélve a bérletről.

A tengerpart viszont ingyen van:)))

27. MMea (válaszként erre: 25. - Veronika27)
2011. jún. 4. 08:53

Nem is értem, hogy miért nem látogatják, mert nagyon szép ország, nekünk nagyon tetszik, még biztos, hogy sokszor fogunk menni. Síelésben olcsóbb mint Ausztria jóval.

Síeléskor Ribcev Laz-ban szálltunk meg apartmanban, nagyon hangulatos kis helyen és nem is volt sok a szállás, szerintem.

26. MMea (válaszként erre: 24. - Veronika27)
2011. jún. 4. 08:47
A telet eddig én sem szerettem és elég fázós is vagyok, de az első síelés után alig vártam a következőt, annyira megtetszett. Jobban vártam mint a nyaralást. Szerencsére jó síoktatóm volt, a férjem, aki nagon jól síel és mindent megtett, hogy nekem is jól menjen és közben vigyázott rám. :-)
25. Veronika27 (válaszként erre: 23. - Csandi07)
2011. jún. 3. 20:52

Szívesen, örülök, hogy segíthettem, Szlovéniát még mindig nem látogatja olyan sok magyar...

Remek, hogy érted amit írnak:)

24. Veronika27 (válaszként erre: 22. - MMea)
2011. jún. 3. 20:52

Mennyi kérdés:))

Hát még fél évig van szerződésem, igyekszem kihasználni... Remélem kapok hosszabbítást, bár csak részmunkaidőben dolgozom.

3 éve vagyok itt, szlovénul értek, csak a beszéd megy nehezem, de angolul már csípőből tolom a választ :D A férjem picikét ért magyarul, csak amennyi ráragadt az otthoni látogatások során.


Igen, Bohinj nagyon szép, de az is igen drága :S Na bár itt mi nem... Én a hegyeket nem szeretem, sem a telet, nem is sieltem még életemben, de nem is szeretném kipróbálni, pedig mellettünk van a Pohorje és igencsak népszerű télen.


A horvát tengerparton több, mint 10 éve voltam, most épp van nálunk egy jó akció, 7Xfélpanzió Jelsa-n 3*-os hotelben 174 euro/főtől.


Sajna a szlovén tengerpart kavicsos, a horvát meg sziklás :S

Csendesebb partrész? Jó kérdés, nem tudom:) Biztos lehet találni olyat is, de nem Portorozban, mert ott mindig nyüzsgés van.

23. csandi07 (válaszként erre: 19. - Veronika27)
2011. jún. 3. 18:16

Kedves Veronika,


megnéztem ezt a linket, nézelődöm, leveleket irtam, tök jó, mert értenek szlovákul. Nagyjából én is értem, ami a neten van.

Elég drágák az apartmanok, de majdcsak találok olyat ami ár.érték arányban megfelelő és közel van a vízhez.

köszi szépen

22. MMea (válaszként erre: 21. - Veronika27)
2011. jún. 3. 15:30

Igen, emlékszem, hogy írtad, hogy oda mentél férjhez. A munkára értettem, hogy marajd ott még sokáig. :-) És akkor angolul kommunkálsz? Te beszélsz szlovénül vagy a férjed magyarul?


A Vogel-en voltunk 2x síelni tavaly és azelőtt, illetve tavaly augusztusban egyszer nyaralni is 4 napra, hogy megnézzük hó nélkül. Így is úgy is nagyon szép, Bohinj is gyönyörű, a férjem még fürdött is benne, nekem és az akkor már a pocakomban lévő babának hideg volt. A hegy viszont jobban tetszett havasan, szívesen síeltem volna egyet. :-)


Drágább a tengerpartja mint Horvátországnak? Homokos vagy kavicsos? Van csendesebb partrésze? Mert inkább azt kedveljük.

21. Veronika27 (válaszként erre: 16. - MMea)
2011. jún. 3. 13:50

Hat ide jottem ferjhez, szoval szerintem meg maradok egy darabig :)))


Hova jartok sielni?

En a tengerparton utoljara 3 eve voltam, nem volt tomeg, de igen draga hely, foleg Portorož.

20. Veronika27 (válaszként erre: 17. - Csandi07)
2011. jún. 3. 13:49
15 euro a heti autopalya matrica.
19. Veronika27 (válaszként erre: 18. - Csandi07)
2011. jún. 3. 13:45

Andi, megnezted, amiket kuldtem?

Itt meg tudsz nezelodni:

[link]


Nekem most nincs idom belemelyedni, mert dolgozom, ezert tudok csak linkeket kuldeni.

2011. jún. 3. 11:54

Veronika, azt elfelejtettem, hogy július 16án mennénk egy hétre, 6 éjszakára.

bocs, annyira meleg van:))

Üdv:

Andi

2011. jún. 3. 11:43

Hú, Veronika, ennek én is nagyon örülök.

Akkor tudnál nekem szállást ajánlani??

Olcsó apartman érdekel, vagy magánháznál kiadó szobák. Lehetőleg a tenger gyalog ne legyen messze. Több kívánságom nincs. Van két gyerekem, 4 és 2 évesek, sajnos asztmásak, így elsősorban miattuk megyünk a tengerhez, de valahogy ki kell hoznunk nem sokkal többől, mint egy balatoni nyaralást, persze a benzin nélkül:)). Pályadíjak is érdekelnek, mi mennyi, hogy tudjak számolni.

Nagyon-nagyon köszönöm a segítségedet, előre is!!!!! Szép országban élsz, gratulálok hozzá!!

Szép napot!

16. MMea (válaszként erre: 15. - Veronika27)
2011. jún. 3. 11:19

De szuper. Remélem még maradsz sokáig. Mi febrárban tervezzük újra Szlovéniát síelni a lehető legközelebb, mert akkor már az 1 éves kisfiunkkal megyünk, aki most még csak 3,5 hónapos. :-)

Szlovénia tengerpartja egyébként mennyire zsúfolt?

2011. jún. 3. 10:26
Mostmar kerdezhettek, raadasul egy utazasi irodaban dolgozom :)
14. MMea (válaszként erre: 13. - Csandi07)
2011. jún. 3. 09:17
Dehogy haragszom.
13. csandi07 (válaszként erre: 11. - MMea)
2011. jún. 3. 08:32
szóval neharagudj:))
12. csandi07 (válaszként erre: 11. - MMea)
2011. jún. 3. 08:32

haragudj, ezt jól elnéztem.

köszi szépen

Csandi

11. MMea (válaszként erre: 10. - Csandi07)
2011. jún. 2. 22:28
Veronika27 lakik Szlovéniában, neki írj.
2011. jún. 2. 15:17

Kedves MMea,

idén júliusban szeretnénk Szlovénia menni nyaralni, van egy két és egy négy éves kisfiunk. Olcsó szállást keresünk, mert pénzünk az nem sok van, lehetőleg parthoz közelit. Tudnál segíteni??

Vagy oldalt ajánlani??

Köszönöm szépen, várom a válaszodat.

Andi

9. Veronika27 (válaszként erre: 8. - MMea)
2010. aug. 3. 16:24

Igazán szivesen. Priviben is nyugodtan kérdezz.

Sajnos nem dolgozom még, ide jöttem férjhez.

8. MMea (válaszként erre: 7. - Veronika27)
2010. aug. 3. 16:12

Hú, annyi mindent írtál, utána nézek a neten. Köszönöm! Lehet majd kérdezek priviben. Kint dolgozol?


A többieknek is köszönöm.

2010. aug. 2. 19:33
Szia! Nos hát én Szlovéniában élek. A Bled-i és Bohinj-i tó, a Savica vízesés, Lipica (lipicai ménes), a postojnai cseppkőbarlang na és a tengerpart, azon belül Izola, Koper és ha nagyon drága autókat és házakat szeretnél látni, akkor Portoroz is. Aztán ott van még a Triglav, mint az ország legmagasabb hegye, vagy Mariborban a Dráva parton élő, a világon a legöregebb, ma is termő 400 éves szőlőtőke, a Pohorje hegy, ahol nyáron adrenalin park működik, stb...
2010. aug. 1. 22:59
Piran - egy meseváros :)
2010. aug. 1. 22:59
Bled az egyik leggyönyörűbb hely a világon!! Nekem nagy szerelmem!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook