Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen lakást érdemes venni? fórum

Milyen lakást érdemes venni? (beszélgetős fórum)


2011. febr. 19. 19:20
Tegnap?Hol?
13. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 12. - Gabriell 1980)
2011. febr. 19. 19:14
Épp tegnap ment a vita, hogy mennyire előnyös, vagy sem :)
12. Gabriell 1980 (válaszként erre: 11. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 19. 19:01

Hát nem éppen sürgős az biztos.De nem nagyon szeretek vacakolni,bár lehet hogy megérné.

Másfelől nemtudom belevgájak-e,mert nincs most pákapcsolatom.Egyedül meg lehet hogy nem kellene ilyen nagy fába vágni a fejszémet.Bár legjobb befektetés az ingatlan.Egyszer meg ugy is bele kell vágni egy ilyen dologba.Nem?

11. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 10. - Gabriell 1980)
2011. febr. 19. 17:50
Persze. Szempont, de fogalmam sincs, hogy most mivel, mivel hogyan élsz :) Ha ráérős, és ugyanannyi, akkor jobb az átalakítás. Ha sürgős költözni, akkor már nem biztos.
2011. febr. 19. 17:30
Azon is érdemes elgondolkodni,hogyha ugyanannyiba is kerülne a drágább vagy az olcsóbb plussz felújjítás.A felújjításnak ugye az az előnye hogy olyan lessz amilyen az ember igazából szeretne.Bár hosszabb idő amig késsz lessz.
9. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 7. - Gabriell 1980)
2011. febr. 18. 10:34
Ha neked belefér... Nekem nem lenne pálya a palackozás a konyhában, villany tűzhelyt nem használnék, és utálom a villany boilert.
2011. febr. 18. 09:06
Ez mindig nehéz kérdés és nem is tud más dönteni helyetted. Neked kell tudnod, hogy belefér-e a drágább, amivel nincs gond, vagy az olcsóbb amit fel kell újítani. Én kiszámolnám a helyedbe, hogy mennyit kell költeni a felújításra és utána összehasonlítanám az árakat. Ha nem nagy a különbség, akkor a drágábbat venném, ha túl nagy, akkor az olcsóbbat.
2011. febr. 17. 18:24

Az is fő lényegében,hogy mélyiket éri meg jobban.

mert a drágább nekem is szimpatikusabb,de megéri e bevállani a kockázatot,hogy esetleg nem tudom majd fizetni a jóval több részletet hosszú távon.


A felujítsra meg gáz bevezetére meg esetleg akkor költ az ember ha futja rá.

6. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 5. - Gabriell 1980)
2011. febr. 17. 18:12

Amíg csak egy tétel van, ami nem biztos, addig ne is próbálgass saccoltatni. Kell vezetékelni vagy sem: 100ezres léptékkel kell számolni.

A vakolattal mi a probléma? "csak" régi és leütött, vagy a huzalozás, vezetékelés miatt lesz szétzúzva? vagy vizes? esetleg salétromos? Külső, belső?


Egy fürdő tekintetében meg attól függően, hogy mit szereltetsz be sooook százezres eltérés lehet.


Szépen össze kell szedni a szakembereket, árajánlatot kérni, mérőszalaggal elmenni a házba. aztán irány felmérni a "belevalók" árát!


Lehet, hogy végül az drágább ház az olcsóbb.

2011. febr. 17. 18:03

A ház amit kinéztem,persze ez még messze van attól

hogy az enyém is legyen belvárosközeli.

a gáz a telken belül.azenyviz bekötve.

a házat valószinű hogy ujra kell vezetékelni és vakoni,de nem biztos.van garázs és pince és kis kert.

de ami hiányzik (a gáz és fürdő)az jelentős összeg és munkadij.

4. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 3. - Gabriell 1980)
2011. febr. 17. 17:40

Nem tudom, mit jelent a "nincs benne gáz". Nincs bekötve, és telekhatárron van, vagy nincs a közművállalat felé semmi befizetve. Mert ezek a dolgok nem két fillérbe kerülnek.

Meg egy fürdőszoba kialakítása sem bagatel. De ennek az ára függ attól, hogy mennyi falat kell vésni, visszavakoltatni, milyen csempére, szaniterre, szerelvényre van igényetek/keretetek.


Utána kell járni ezeknek a költségeknek, árajánlatot kérni mindenre, mert látatlanba nem lehet ilyet megmondani.

A "kis kelújíáts mennyi"? mert ha vasalni és porszívózni nem tudsz egyszerre, mert lecsapja a biztosítékot, akkor azt bővítetni kell, akkor kérdés, hogy a régi vezetékek elbírják-e azt, ismét fal vésés vagy jó nektek, ha kívül van elvezetve; aztán süvít-e a szél az ablakokon, mert za kellemetlen és egészségtelen is. Lehet-e javítani az ablakot, vagy úgy meg van vetemedve, hogy csak cserélni lehet. Vagy csk egy festés és annyi? mert azt anyagáron magad is megcsinálhatod.


Ezt így látatlanba senki nem fogja tudni megmondani neked. Meg egyáltalán hol kell a munkát megcsináltatni. NY-M.o.-on, Budapesten vagy az alföldön, ahol kapnak bármi munka után?

3. Gabriell 1980 (válaszként erre: 2. - 4aeed0a8dd)
2011. febr. 17. 17:30

Én elsősorban kertes házra gondolok,kis kerttel.

De nincs benne gáz és fürdőszoba.emellett kissé felújításra szorul.vagy olyan amiben mindez megvan

viszont jelentős pénzbeli a különbség.

2. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 1. - Gabriell 1980)
2011. febr. 17. 16:39

Lakás vagy ház? Igénytől függ. Én inkább lakást választanék, mert nem szeretnék kertészkedni (kertészre meg még nem futja:).


Panel vagy nem? ha szigetelt, egyedi fűtésű, nem baj, de ez a ritkább. (nekem nem baj, mert nem zavaar, ha széket huzigálnak, vagy áthallatszik, ha lehúzzák a WCt).


Amúgy én inkább olcsóbbat vennék kevesebb hitellel, aztán ha a hitelt kifizettem, akkor tudok még apránként újítgatni. Viszont ha nagyon túlnyúlik az ember a takarón, akkor elveszíthetetm a lakást, ha később nem tudok fizetni.

2011. febr. 17. 16:33

Milyen lakást,házat érdemes venni?

Panelt vagy kerteset?

Olcsóbbat amire többet kell költeni,kevesebb hitellel. vagy:

Drágábbat amire kevesebbet, több hitellel.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook