Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen kreatív dologgal köthetném le a 2, 5 éves fiamat? fórum

Milyen kreatív dologgal köthetném le a 2, 5 éves fiamat? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 25. 05:06
2 évesek ügyesen próbálkoznak a formakirakó játékokkal, a Pötyi sokféle változata is jó, építés, képazonosító játékok is kedveltek. Barkácsolás gesztenyéből vagy krumpliból úgy hogy te luggalod, ő meg beleteszi a fogvájókat.(süni, virág, emberke, napocska, bármi lehet belőle.) Nyomdázás, folthagyás festékbe mártott kisebb szivacsfigurákkal, krumpliból faragott formákkal, de lehet a befestett tenyerével pl fát nyomdáznia lapra, majd a festékes ujjával leveleket nyomhat rá. Újságpapírból gyúrjatok "hógolyókat", dobjatok célba pl lavórba, vagy egy csomagolópapírra rajzolt és egy ajtóra erősített hóemberre.
16. mese habbal (válaszként erre: 13. - Kismacska2)
2012. jan. 24. 18:48
persze, ha nem felejtem el :)
2012. jan. 24. 18:25
színes és illatos lesz egyébként az üdítőportól :)
2012. jan. 24. 18:24
a sütőpor gondolom a puhaságért felel, de most kihagytam belőle, majd megírom hogy bírja, két napos de a zacsiban nincs baja
13. kismacska2 (válaszként erre: 6. - Mese habbal)
2012. jan. 24. 18:18
Ha kipróbáltátok, szólsz, hogy' tetszett a kislányodnak?
12. malkata (válaszként erre: 11. - Kismacska2)
2012. jan. 24. 18:05
még szagos is lesz tőle:) Én ételfestékkel szoktam színezni.
11. kismacska2 (válaszként erre: 8. - Jozsi.38)
2012. jan. 24. 18:02
Az italportól lesz színes? Kicsit uncsi volt, hogy egy színből csináltunk mindent. Legalábbis nekem... Miért kell sütőpor?
2012. jan. 24. 18:02
Én kislányom 2 éves és 2 hónapos, mostanában legjobban gyurmázni szeret (nekünk play-doh van), de jól leköti a puzzle is. Gyöngyöket is fűz, meg más fűzögetős játéka is van (öltöztetős, sajt lyukaiban mászkáló egérke). Karácsonyra kapott pötyit, az örökölt LÜK is nagyon jó, bár elvileg még korai. Vettem neki gyerekeknek való ollót, azzal vágdossa a papírfecniket nagy élvezettel, gyűrögeti tépkedi őket. Festeni imád, kézzel, lábbal, ecsettel, csak én nem, mert akkor aztán veszélyben minden:)Ja meg a pecsételés, nyomdázás is nagy kedvence. Szoktunk krumplinyomdát is csinálni, vagy hogy tartósabb legyen radírból.
9. kismacska2 (válaszként erre: 4. - D2da6f36f6)
2012. jan. 24. 18:00
Erre az évszakosra gondolsz? Az megvan nekünk is, de nem hozza még lázba:(
2012. jan. 24. 17:59

gyöngyfűzés jó a finommotorikának, azért ne vedd el a kedvét, mert fiú:)

sóliszt gyurma: 1csésze só, 1csésze víz, 2csésze liszt, 1evőkanál étolaj, fél csomag sütőpor, 1zacskó üdítőitalpor.

fél adag bőven elég két gyereknek játszani, nejlonban 1hónapig nem szárad ki ha odafigyelsz rá

2012. jan. 24. 17:58
20 dkg finomliszt, 20 dkg vákumsó, 125 ml víz, 1 evőkanál étolaj. Ez mindig van itthon, így könnyű összeállítani:) Ja, és olcsó.
6. mese habbal (válaszként erre: 5. - Kismacska2)
2012. jan. 24. 17:51
jó sógyurma receptet tudtok? sima bolti gyurmánk volt már, egy ideig szerette, de egy ideje nem érdekli, viszont az nem is jó már, hamar megszáradt, gusztustalan lett... újra kipróbálnánk, hátha megint érdekli, de nem akarok venni ilyen boltit...
5. kismacska2 (válaszként erre: 2. - Mese habbal)
2012. jan. 24. 17:48
Hasonló a helyzet nálunk is. Már kipróbáltuk a sógyurmát. Na, azt tényleg szerette:)
4. d2da6f36f6 (válaszként erre: 1. - Kismacska2)
2012. jan. 24. 17:46
Nálunk most nagy kedvenc a "JÁTSZVA MEGISMERJÜK..." sorozat társasjátékai. Most még csak a puzzle-s megy belőle, de később társasjáték is. Nagyon jó, mert nagyok az elemek és könnyen összeilleszthetőek. 3-6 éves korúaknak ajánlják, de mi 2 évesen imádjuk.
2012. jan. 24. 17:41
Ebben a korban szívesen gyurmáznak a gyerekek, de ki lehet próbálni az ujjfestést és a ragasztást is!
2012. jan. 24. 17:41

ez engem is érdekelne, az én lányom ugyan még csak 2 éves, és épp ezért sokszor gondban vagyok, hogy mit csináljak vele, amikor mondjuk nincs kedve játszani semmivel, mese olvasást is már unja, és csak tv-t nézne, azt meg én utálom... én is kiváncsi lennék új ötletekre...:)

(nekem jó időben sosincs gondom, kimegyünk, ott midnenféleét lehet csinálni, de bent én nem vagyok elég kreatív.. rajzolást is egy időben szerette, mostanában meg nem köti le semmi :( )

2012. jan. 24. 17:34
Régen szerettem kreatívkodni. Most a kisfiam is kezd nőni, és szeretném megmutatni neki, milyen jó dolgokkal lehet játszani miközben alkotunk. A gyöngyfűzés jutott eszembe, na de fiúnak? Ajánlanátok pár ötletet, mit alkothatnánk együtt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook