Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen kis napi szokásaitok vannak két éves gyerekkel? fórum

Milyen kis napi szokásaitok vannak két éves gyerekkel? (beszélgetős fórum)


8. f66095b124 (válaszként erre: 7. - Jucus99)
2009. okt. 14. 20:47

Köszönöm szépen..ezt megpróbálom...:)

Nagyon köszönöm...Kedves Tőled...

2009. okt. 12. 22:17

Köszi mindenkinek a választ!

Közben egyre nyilvánvalóbb nálunk, hogy beköszöntött a dackorszak. Szóval reggel reggeli, öltözködés (hangulattól függő mennyiségű nem akajommal) kis mese ez-az (hangulattól függően) aztán "pánikszerűen" elhagyjuk a lakást. Mozogni,mozogni, mozogni - az jót tesz! Nálunk legalábbis ez van. Most...



R.Zafíra!

Ha meg tudod csinálni, hogy nem figyelsz a hisztire, próbáld meg, hogy nem figyelsz arra, hogy mennyit eszik. Ne csinálj ügyet belőle. Nekünk bejött. Nekünk is volt nem evős korszakunk, mostanság nem lehet panaszunk:-) Persze inkább a fogára való dolgokból pakol be igazán, de igyekszem többé-kevésbé egészséges ételeket elé tenni. (most pl. megint csökkent a fogyasztása - vaszleg fogzás miatt) Csoki egyáltalán nincs, viszonylag rendszeres édesség a mazsola - még egészséges is. Szerencsére a gyümölcsöket mindig megette, úgyhogy nem aggódtam. (állítólag az mindegy, hogy zöldséget vagy gyümit eszik szívesebben, csak legyen valami ilyen)

Én inkább a hisztire nem tudok nem figyelni - amikor reggel 9-re 10 "nem akajom"-on vagyunk már túl:-)

2009. okt. 8. 22:17

Az én lánykám 2 éves múlt.

Nálunk azzal indul a reggel, hogy lánykám mutat ki a konyhába, hogy csináljak kakaót, közben kisvakond mese megy.

Délelött, ha elmegyünk vásárolni, hozza a kiscipőjét amit próbál már egyedül felvenni.

Ebéd után alvás, persze a szokásos kispárna kismackó jelenlétében :)

Alvás után megépítjük a Thomas mozdonynak a síneket amit ő rendszeresen szétszed utánna és újra próbálja összerakni.

Nálunk igazából ennyi, nincs különösebben semmi ugyanakkor amikor, nem erőltetem a dolgot csak úgy ahogy éppen van úgy van.

Mostanában amúgy a Kisvakond mesére nagyon rákattant, azzal nagyon letuttam foglalni, nagyon szereti :)

2009. okt. 8. 21:07

Kétéves múlt a picim...s Én ismét elkezdtem néhány hónapja dolgozni...

Iskola, óvoda és bölcsőde egy intézményirányítás alatt van...oda jár a picim, mivel szobatiszta óvodai részleg kiscsoportjába...gyakran bekukkantok és megnézem mit csinál(játszik csendesen és nyugodtan, nagyon szereti a gyerekeket) Ő is tudja , hogy hol az irodám (Pedig egy hatalmas épület ) Van , hogy néha "beszökik" (Én vagyok az intézményvezető )s kér egy puszit , ölelést stb...majd megy vidáman vissza a gyerekekhez...


Hétvégéken mindenben segít , szinte rendmániás...pakol, söpröget s törölget...

Közösen játszunk...építünk...babázunk stb..

S a természetben kis kosarakban faleveleket, terméseket gyűjtögetünk...


Már nagyon szépen beszél de néha még babanyelven...:)


Saját kis akarta kifejlődött...s ha az nem úgy van néha amit szeretne akkor annak hangot is ad...

Tud durcáskodni, hisztizni, stb...

Ilyenkor "nem figyelem" ...mert ez csak figyelemfelhívó jelzés...s magától csendben lenyugszik és megnyugszik mintha semmi nem történt volna...


Nekem nem akar enni...nagyon keveset eszik mert nagyon válogatós...azt hiszem ez az én hibám(pici korától kezdve minden étkezésre 3-4 adagot készítettem)


Tud valaki erre valami ötletet?

4. sajert (válaszként erre: 3. - Jucus99)
2009. okt. 5. 21:26
21 hós fiam autókkal játszik (kislánynál gondolom a baba :-)), kockákból tornyot rak, könyvet nézeget, és mondjuk hogy mit lát (pl.: béka - ő mondja bííííkaaa). Mostanába pápá-ba megy, kiskosárkával (körbejárja a lakást, mondogatja hogy pá-pá, közben integet, meg kell zabálni). Míg főzök, addig a konyhaszekrényen ülve eszik :-))), közben hallgatjuk a rádiót. Meg nagyon szereti a Thomasos dvd-t (biztos van lánynak való film is) - mondjuk ez nem napi tevékenység. Kacagtatós: amikor "dögönyözöm" naponta többször, azt nagyon élvezi, hangosan kacag.
2009. okt. 1. 21:40

Az én lánykám (tkp. 21,5 hós) söpör, felmos, hajtogat, főz - kb. 10-10 másodpercig:-)

És ha bent vagyunk látványosan unatkozik... (Ettől időnként a hajamat tépem) Kint feltalálja magát, de bent igazából nem nagyon köti le semmi. Ezért gondoltam, hogy valami "gondolatébresztő" szertartás jót tenne. De épp most változott a helyzet: reggel ébresztjük a babáját is, (amivel eddig nem nagyon foglalkozott), aztán egész jól eljátszik vele. Ti mit szoktatok bent játszani? Főleg amivel meg lehet kacagtatni az érdekelne.

2009. szept. 30. 19:57

Hát nálunk kicsit reggelente sietés van. A fiamat kell vinni az óviba. Igy hétfőtől-péntekig 7 órakor kellünk. Öltöztetés mosdatás és irány a séta az óviba. Onnan boltba megyünk. És onnan haza. Adok neki reggelit amit éppen akkor akkar enni. A kis csajom aki 22 hónapos segít a maga modján rendet rakni sőpőr, felmos, hajtogat, törölget, pórszívozik. Ha kell még segít főzni is. Játszunk és sokat nevetünk. Aztán 10 óra után lefekszik pihenni és elalszik. Ha nincs zavarval akkor elalszik 13-14 óráig is.


Nekünk nincs napi teendő rítusunk. Mindig azt tesszünk és csináljunk ami akkor jó és amit akkor akarnak csinálni.

2009. szept. 28. 21:57
kedves kis rítusokra gondolok - reggeli, esti, napközbeni. Hogy a reggel pl. ne csak arról szóljon, hogy már megint öltözködni kell és pelenkázódni...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook