Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen kis jelekből érezted hogy megkezdődött és hamarosan szülni fogsz? fórum

Milyen kis jelekből érezted hogy megkezdődött és hamarosan szülni fogsz? (tudásbázis kérdés)


1 2
35. zsanci79 (válaszként erre: 30. - Rexona)
2010. jún. 6. 21:32

Persze abban a két és fél órában amit a szülőszobán töltöttem én sem nevetgéltem :)))

Akartam gázt is kérni már, de azt mondták már nem lehet, mert jön a baba. Így is volt. Szerencsére arra is csak három "tolást" kellett várni.

Nekem a varrás volt szörnyen fájdalmas, mondtam is, hogy inkább szülök még kettőt, csak ne varrjanak.

2010. jún. 6. 17:40

Elfolyik a magzatviz, és utána indul meg a szülés én egy hétig szenvedtem vele, de megúsztam, a lányom azon a napon született, meg, ahogy az orvos kiirt. Nekem egy óra alatt a világra jött. Ahány nő annyiféle probléma és akadály merülhet. Az orvosnak az a dolga, hogy a problémát megoldja és segitsen,

amiben csak tud. Üdv Ágnes

33. rexona (válaszként erre: 31. - 4c1a787e8f)
2010. jún. 6. 17:15
akkor sok sikert a középúthoz.
32. 4c1a787e8f (válaszként erre: 30. - Rexona)
2010. jún. 6. 11:35
Ezt én is teljesen így éltem meg.
31. 4c1a787e8f (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2010. jún. 6. 11:32
A második babámmal két és fél napot vajúdtam. Valóban, a vége felé már rossz volt, hogy na jó jó, de mikor lesz már vége. Viszont ekkor fájt-nemfájt szakaszok váltogatták egymást. Annál az ominózus elsőnél meg ezt felváltotta a csak fáj, és ki se lazít. Erre még kaptam egy adag oxitocint is, mert kezdett elmenni a szívhang. Így 3 év távlatából a második sokkal finomabb, és jobb élmény, mint az előző ámokfutás. Persze, nyilván jó gyorsan szülni, ezzel aztán nagyon egyetértek, mert eléggé sz.ul bírom a fájdalmat, meg ezt az egész helyzetet... Most így a harmadikkal a pocakban én egy középútban reménykedek...
30. rexona (válaszként erre: 28. - Zsanci79)
2010. jún. 6. 11:17

Ez igen.

Nekem borzasztóan fájt, azt hittem ottmaradok.

Soha nem éreztém még ilyet, úgyhogy a szülés semmi máshoz nem hasonlítható.

Természetesen nagyon örülök a lányomnak, és csak azt tudom mondani, hogy megérte, de ezt nem adják könnyen.

Még most is sokszor újra átélem az egészet és azon gondolkodom, hogy hogyan lehet ekkora fájdalmat kibírni, de MÉGIS MEG LEHET CSINÁLNI! Ezért vagyunk nők.

29. rexona
2010. jún. 6. 11:12

Én 9 hete szültem. Friss az élmény, amúgy a 38. hétre. Először azt hittem biztos csak jóslófájásaim vannak, és majd elmúlik az enyhe görcsölés, de nem így volt.

A legelső tünet nálam az volt, elkezdett enyhén fájdogálni a hasam alja. Néha elmúlt, aztán visszajött. Majd pár óra múlva erősödött.

2010. jún. 5. 21:58

Én reggel arra ébredtem, hogy mintha kicsit görcsölne néha a hasam, mint mikor megjön. Ezzel elvoltam egész nap, nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Aztán este 8 körül már néztük az órát, és pontosan öt perc telt el a két fájás között, ami nekem csupán erősebb menstruációs görcshöz hasonlított.

Valami hülyeséget néztünk a tévében, és nem is akartak bevnni a kórházba, mert azt mondták, hogy nem igaz hogy nekem 5 perces fájásaim vannak ilyen jó kedvvel.

Aztán bementünk, 2 újjnyira tágultam már, nálam nyákdugó nem távozott, burkot is repeszteni kellett. Este 11 -kor kerültem a szülőszobára, (addig még történt pár vicces dolog), hajnali 1 óra 20 perckor megszülett a kisfiam.

Ilyen könnyű szülést kívánok mindenkinek, utána még jó pár hétig minden nap gondoltam arrra hogy milyen csodálatos dolog volt szülni!!!!

A frontok tényleg bezavarhatnak, akkor épp nagyon hideg időjárás jött, aznap hatan szültünk, és 2 császár is volt.

Komplikációmentes, szép szülést, és egészséges babát kívánok Neked!!!

27. Kriszta0930 (válaszként erre: 1. - Pritta)
2010. jún. 5. 20:52
Szia!Én az első gyerkőccel 2001.július.18-ra voltam kiirva,nem történt semmi,18.-án reggel be kellett feküdnöm 23.-a reggel 8-kor szóltam ügyeletes dokinak,h fájásaim vannak akkor 1,5ujjnyira voltam nyitva szülőszoba és csak este 18.10-re lett meg a pici.Ja és mindezt hang nélkül végig csináltam,pedig kaptam oxitocint(még 1-szer nem engedném)aki kapott tudja miért!Attól folyamatosan fájtam és erősen!
2010. jún. 5. 19:34

Hali!

Nálunk a legmeggyőzőbb jel volt, hogy a doki közölte: megindítjuk a szülést... Néhány óra múlva megérkezett a Fiatalúr... :)

25. pritta (válaszként erre: 24. - Pritta)
2010. jún. 5. 18:26
Bár anyámék sem voltak szívbajosak, mikor én jöttem (2. bababként...) mikor megkezdődtek a fájások és biztos volt benne kocsibaültek és Bajáról Pécsre utaztak, mert ott volt az orvosuk. Kellett hozzá bátorság. és persze az éjszaka közepén este 10 körül. én pedig éjfélre ki is bújtam.
24. pritta (válaszként erre: 22. - B2076ec79b)
2010. jún. 5. 18:24

Hú úgy tűnik sokan gyorsan megszültek... kicsit aggódok emiatt mert egy bő fél óra a kórház... és az is marha nagy, mire az ember az osztályra beér. na azért mondjuk a 18 órás vajúdás sem vonz...


igen hallottam, hogy az időjárás bekavarhat gyakran a szülés idejében és gyakrabban nyáron

23. genia
2010. jún. 5. 17:06

Hmmm Ma 17 evvel ezelott reggel 8 elment a nyakdugo 38 hetes voltunk es delutan fel negyre meg lett Erik fiam .12 tol 3ig azt hittem belehalok ,utanna mar simman ment!!!!

Na most 17 evesen mar nehezebb vele!!!!!!!!!!!

22. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Pritta)
2010. jún. 5. 17:04

Első gyerek:

35.hét, október 12 szombat, vizsgálat. Bő 2-3 ujjnyira nyitva a méhszáj. Nagyon fájt utána mindenem, de semmi extra. Másnap reggel 8, 10 perces fájásokkal keltem, zuhanyzás..etcetc, csak nem múlik, nyákdugó ki, mentő hív, kórházba be, 11:40-kor kórház átvesz, 11:45, Dorka a hasamon piheg :)

Második gyerek: Kiírt nap előtt egyel. Reggel szokásos jósló fájások, kicsit erősebbek, mint eddig. telik az idő, kicsit jobban is fáj. Kádba be, hátha múlik. Nem múlik csak erősödik... 12:30-kor kocsiba be, indulás. 1-kor már ordítottam, 13:32 Aliz megszületett. (4280gr).



Részletek a naplómba :) Igazából mindkettővel úgy voltam, hogy mire észre tértem már megszülettek :) De azért ez így elég ijesztő is volt...

21. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - 4c1a787e8f)
2010. jún. 5. 16:51

Hmm...

Én 1-2 órás közepes fájások után ugyanezt szeretném átélni, ilyen gyorsan. :) Na jó, lehet kicsit lassabban, de csak annyival, hogy anyós ideérjen a nagyobbikra vigyázni. :D

Nehogy azt hidd, hogy a 18 óra vajúdás sokkal jobb... Marhára elfáradtam, mire tolni kellett, alig volt erőm. :(

20. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Pritta)
2010. jún. 5. 16:48

Na igen...

A dilis időjárás miatt mostanában előbb jönnek a babák. Nézted a májusi és júniusi babákat? Egy csomó jött 1 hónappal előbb...

És nálunk is van már 2 baba, tudod?

2010. jún. 5. 16:14
Sziasztok! Igen, anno én is attól féltem, hogy majd nem veszem észre, ha szülök. No, hát észrevettem....Felébredtem reggel, mosolyogva megkérdeztem a férjem, hogy hogy aludt. A következő mondatom már üvöltés volt, mert minden átmenet nélkül 3 perces toló fájásaim lettek. (Annyi volt esetleg, hogy többet mozgott az éjszaka a baba, meg sokat csuklott, de semmi egyéb) Be az autóba, be a korházba. Amikor valahogy négykézláb bemásztam a szülészetre, annyit mondtam az ügyeletesnek, hogy bocsánat, azt hiszem szülök. Mire ő kedvesen: semmi baj, akkor a legjobb helyen jár. Aztán 2 órán belül már megvolt a gyerek... de ezt azért még az ellenségemnek se kívánnám... Remélem, Te "nehezebben" fogod észrevenni a szülést. Egyébként annyi, hogy fáj a hasad, de eléggé nagyon, tuti fel fog tűnni, mert előbb utóbb olyan üvölthetnékkel jár együtt. A magzatvizem nekem nem ment el, mind a kétszer repesztettek, de azt nem lehet érezni. A nyákdugó se ment sehova, vagy legalábbis nekem nem tűnt fel...
18. pritta
2010. jún. 5. 15:57

bár látom voltak 36. hétre szülők, az meg itt van, szóval ki tudja :)

a fűszeres kajáról meg, kinek segít kinek nem én szeretem nagyon és a főzéshez minden nap sok fűszeret használok, lehet az én babám már hozzászokott:D

17. pritta (válaszként erre: 2. - Sylvia81)
2010. jún. 5. 15:47
Nem,még nem... :) de ki tudja mikor. csak gondoltam felvetem a témát, nincs már sok hátra és nagyon szeretik mondani, h hamarabb jön majd, és nagy baba is és én is úgy érzem nem fogja kivárni.
16. xti_
2010. jún. 5. 14:57
nálam semmi jel nem volt, egyszer csak elfolyt a magzatvíz.
2010. jún. 5. 14:12
36.hét volt. Szerdán elment a nyákdugó, jósló fájások voltak, bár senki nem akarta elhinni, mivel még korai volt. Péntek délután kezdtem görcsölni, és mivel rendszeresen, egyre sűrűbben jöttek,éjjel mentünk a kórházba.
14. jozsi.38 (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2010. jún. 5. 13:54
fú hát nekem is úgy volt hogy 36héten szültem és csak szülés után jóval jöttem rá, hogy napokkal előtte volt valami enyhe kis vérzés némi rózsaszín izével és az lehetett az
13. Peppelínó (válaszként erre: 11. - Peppelínó)
2010. jún. 5. 13:53
A burokrepesztés előtt még az ügyeletes orvos úgy megvizsgált, hogy elkezdtem vérezni, és azt mondta 2 újjnyira nyitva vagyok. Ezt köv. beöntés, utána távozott a nyákdugó, majd burok repesztés 17-18 óra körül és 21:13-kor szülés.
12. vikibene (válaszként erre: 11. - Peppelínó)
2010. jún. 5. 13:52
Én is arra ébrdtem reggel, hogy wc-re kell mennem és kétszer sikerült is, több nőtől is hallottam, hogy minden kijött belőlük aznap amikor szültek, vagy felül vagy alul!
2010. jún. 5. 13:50

Szia!

Én szülés előtti este 10-től hajnal 1-ig tudtam aludni, akkor már nem is tudom mire ébredtem lehet, hogy wc-re kellett mennem. Az biztos, hogy utána nem tudtam vízszintesbe feküdni, hogy aludjak, mert akkor fájt a hasam, ezért körbepárnáztam magam és úgy próbáltam aludni, de mikor "lepottyant" a fejem, felébredtem rá. Reggel 6-tól enyhe menszesz szerű alhasi fájásaim lettek, amik rendszertelenül jelentkeztek, hol 5, hol 10-15 percenként. Felhívtam a kórházat, hogy mikor menjek be, azt válaszolták menjek be, hogy megvizsgáljanak. Délután kb. 14:30-ra mentem be, 17 óra körül repesztették meg a burkot és este 21:13-kor született meg a babánk.

2010. jún. 5. 13:46
Azt majdnem elfelejtettem leírni, hogy állítólag az beválik, ha nem tudod eldönteni, hogy szülsz e vagy nem akkor bele kell ülni egy kád melegvízbe, nem túl forróba, mert azt nem ajánlják, és figyeld, ha elmúlik a fürdő után akkor csak vaklárma, ha nem akkor kezd el mérni az időt! Remélem tudtam segíteni
2010. jún. 5. 13:45
Nekem a nyágdugó a szülés megindulása után távozott, úgyhogy nálam arra nem lehetett adni!
8. vikibene (válaszként erre: 1. - Pritta)
2010. jún. 5. 13:44

Tudom, hogy sablon tumának tűnik, de azt tuti tudni fogod! Nekem is voltak jósló fájásaim az utolsó két hónapban, de amikor az igazi jött azt megéreztem!

Vannak egyébként mende-mondák, amik nálam bejöttek, leírom őket! Az egyik a pocakleesés, nálam is leszállt amielőtt szültem, pár nappal szülés előtt visszaesett 2 kilót a súlyom, állítólag ez is jelzi! Valamint azt mondják a nagyon fűszeres kaja rá tud segíteni! Vasárnap reggel kezdődtek a fájások és én előző este egy nagy adag nagyon fűszeres tokányt ettem, lehet tényleg rásegített!

7. Sylvia81 (válaszként erre: 6. - Jozsi.38)
2010. jún. 5. 13:44

Már aki észreveszi...

Lassan 3 éve azon agyalok, hogy a francba távozott, hogy nem vettem észre!!!

Mivel túlhordtam Kiarát, jártam ASKra, akkor már nagyon szűk fél ujjnyira nyitva voltam, tehát addigra elment. De hogy hol, hogy, és mikor??????????????

2010. jún. 5. 13:41
a nyákdugó távozása a legbiztosabb jele annak hogy pár napon belül számíthatsz rá. én a második babánál ezt nem vettem figyelembe és nagyon meglepődtem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook