Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen káros hatása lehet a védőoltásoknak hosszú távon? fórum

Milyen káros hatása lehet a védőoltásoknak hosszú távon? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2009. febr. 3. 12:24
A termékeink keresettek, nagyon sok olasz, német ismerősöm zöldséggek megrakottan indul haza.
368. Talian35 (válaszként erre: 355. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 3. 12:23
Vizsgálj már be egy tejet, ha vegyész vagy, mert ezt még a 8 általánost végzett is tudja, hogy a legtöbb tej az nem a bociból jött!!!!
367. Talian35 (válaszként erre: 354. - Alexa77)
2009. febr. 3. 12:22
A világ túlnépesedett, a születések számát a fejlődő országok nem tudják szabályozni (lásd pl. Kina), ezért nem marad más, mint indirekt módon szabályozni :-(((
366. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 365. - 9b10f3d7ff)
2009. febr. 3. 11:51
Nem a piac szűkült be?
365. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 361. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 3. 11:34

Az a baj, hogy volt ez jobb is. Sajnos leépítették a mezőgazdaságunkat. A nagy USA kérte a szakembereink véleményét. Most nem lenne kitől aki ezzel foglalkozik:(

Egyébként a pl. a szójatej is nevezhető műtejnek és még másból is készítenek. pl.lsd. Tápszerek babáknak.

364. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 362. - Alexa77)
2009. febr. 3. 11:31

Azt azért elmondhatnád ha van 4%-os teljestej abból hogyan lesz többszörösére higítva 3,5-es vagy akár 2,8-as is?


A tejüzemi beavatkozások is pénzbe kerülnek, vagy az ott dolgozók ne kapjanak fizetést a gépek ingyen vannak? Van fogalmad mennyibe kerül egy csíramentes tejesdoboz? A te módszered szerint hogy akarod a lakosságot ellátni? Mindenki lógjon egy tehéncicin?

363. Alexa77 (válaszként erre: 361. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 3. 11:18
Elgondolkodtál már azon, hogy miért?
362. Alexa77 (válaszként erre: 361. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 3. 11:17
A probléma ott van, hogy megveszik a szemetet, aztán az árkülönbséget ráköltik gyógyszerre. És még csak nem is a szerencsétlen vásárló az egyedüli bűnös. A legtöbben megveszik, amit kapni lehet, jóhiszeműen. Az, hogy beengedik a szemetet az országba, na az tragédia. Kérdésem: hogy lesz a 48 Ft-os tehéntejből 180-230 Ft-os tartós tej a multik pocain??? Egyetlen liter valódi tejet a többszörösére hígítanak. A termelők szerencsétlenek az önköltséget se kapják meg, aztán isszuk a tejnek nem nevezhető förmedvényt négyszer annyiért. Akkor ez most hogy is van?
361. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 358. - 7dea0ad493)
2009. febr. 3. 10:48
Tudod mi az hogy nemzetközi piac? A nemzetközi piacon a magyar mezőgazdasági áruk jórésze versenyképtelen. Neked nagyon jó lehet hogy nem számít hogy drágább e valami. Az ország lakosságának döntő többségének nem mindegy.
360. pemete
2009. febr. 3. 10:47
Csatlakozván az előttem szólóhoz, tényleg látott az a szegén tartóstej tehenet! Igaz, hogy eléggé vizezve van, meg tejsavó is van benne bőven, de tejből van! És nem tartósítószerrel tartósítják a tejet, hanem hőkezeléssel, a tartósítószer drgágább... Én is tanultam vegyésznek valamikor, és ottokar nem mond hülyeségeket!
359. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 357. - 7dea0ad493)
2009. febr. 3. 10:36
Honnan veszel ilyen képtelenséget hogy a tartós tej az tartósítóval lett az? Miért állítasz olyat amiről fogalmad nincs? Azt se tudod mi a tej fölözése, pedig az egy elemi ismeret. Többszáz éve fölözik a tejet.
358. 7dea0ad493 (válaszként erre: 354. - Alexa77)
2009. febr. 3. 10:19

Egyre kisebb teret engednek a magyar mezőgazdaságnak:(

A multik nagy tételben vásárolnak olcsón hozzák be a sz..rt, és vetetik meg a sóher magyarral, aki nem nézi mert olcsó az is jó, veszik a sok tesco-szemetet.Gratulálok :(

357. 7dea0ad493 (válaszként erre: 355. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 3. 10:16

jaj ugyan már:(

Mindenki tudja azt hogy a legtöbb tej sajna nem látott tehenet.csak vedd a dobozos tartós tejet a boltba. Annyi tartósítóval van tele hogy ennyi erővel akár a csapvizet is ihatom az egészségesebb.

Azért az 1.5%-os tej nem véletlen ilyen vízízű.

De tudod mit legyen igazad látott tehenet, de csak fényképről mint én.

356. Alexa77 (válaszként erre: 355. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 3. 10:05
Hát ha te vegyész vagy, az jó nagy szégyen a vegyésztársadalomra, már megbocsáss. Ha neked magyaráznom kell, mi miből készül, és valóban vegyész vagy, akkor nagyobb baj van ebben az országban, mint gondoltam.:(
355. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 354. - Alexa77)
2009. febr. 3. 10:01

"Isszuk a műtejet, ami tehenet nem látott"


Te honnan veszel műtejet? Azt hol lehet kapni? Én vegyész vagyok! Hogyan kell csinálni? Te biztos megtanítasz rá! Annyi ismereted már nincs hogy ha lenne műtej az drágább lenne mint a tehénkéké? Vagy te tejelsz?

354. Alexa77 (válaszként erre: 353. - 1e958693ca)
2009. febr. 3. 09:52

:-))) De talán inkább szomorú jelet kellett volna idetenni, ugyanis az a tragédia, hogy teljesen igazad van.

Off, de idekívánkozik az előző hsz-ok alapján: vajon hányan tudják ma Magyarországon, hogy a világ élvonalába tartozhatnánk mezőgazdaságilag, mint ahogy a honfoglalás korában oda is tartoztunk? Isszuk a műtejet, ami tehenet nem látott, megvesszük a multinál, nálunk meg kiirtják a bocikat és fejreállnak a termelők. Vesszük a génkezelt külföldi zöldséget, pedig itt a magyar, ami jó is, itthoni is... Vesszük - illetve mások veszik, mert én nem! - a multiban a húsnak nevezett förmedvényt, amitől a jóég tudja, milyen bajokat kaphatunk... De csak így tovább, hadd pusztuljon a magyar. Ez a kormány célja. Ez a világ célja is. Egy bizonyos népcsoportnak sok száz évvel ezelőtt leírt tervezetében mint célország szereplünk, ahonnan minket ki kell irtani. Most kedves kormányunk vezetésével meg is teszik.

Vissza a védőoltásokhoz: na ezért vagyok én szkeptikus.

353. 1e958693ca (válaszként erre: 352. - Talian35)
2009. febr. 2. 22:13
Műkedvelőnél a homárra gondoltam. Egy időben nekem az auchanos husikat muszáj volt kuksizni. Amúgy a húst olyantól veszem, akiről tudom , honnan hozza. Próbálkoztam állattartással, de itt mindennek lába kél, aminek lába van, viszont, aminek nyele van, az nem kő senkinek, mert azzal dolgozni kőne.
352. Talian35 (válaszként erre: 351. - 1e958693ca)
2009. febr. 2. 21:59
Ezt az élményt eddig - márminthogy élőben kuksizzam - kihagytam, de majd pótlom :-) Sztem teljesen mindegy mit csinálnak, botrány mindig lesz - az EU többi országában is van újra meg újra. Nem lehetnek ott mindenhol :-)
351. 1e958693ca (válaszként erre: 350. - Talian35)
2009. febr. 2. 21:56

Te is műkedvelő vagy ? Szoktam élőben is kuksizni. :-) Részemről nem a jutalmazás volt az általános feléjük. De mostmár kuksizzák az állatorvosok, elvégre is már övék az élelmezés-eü., mert tök logikus, hogy az étel eredetű emberi megbetegedésekhez ők értenek legjobban.

:-))

Amúgy pl. a Tesco saját márkás cuccai nagy átlagban magyar gyártók által készülnek , de pl. a hungarikum Boci csokit Csehországban gyártják. Erre varrjál gombot!

350. Talian35 (válaszként erre: 348. - 1e958693ca)
2009. febr. 2. 21:48
Én nem tudok róla, hogy idehivtam volna bármelyik multit is hogy nyisson bevásárlóközpontot?? Amúgy is mindig elszörnyülködök, mikor emberek ilyen helyen Auchan, Tesco húst vesznek. Eszembe nem jutna, ha nem lenne pénzem inkább húst nem ennék, de ott nem venném meg. Fent van pár napja az index-en a Tékozló Homárban az egyik Auchan húspultjáról pár fotó, érdemes megkuksizni :-)))
349. Talian35 (válaszként erre: 340. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 2. 21:44
348. 1e958693ca (válaszként erre: 345. - Masször)
2009. febr. 2. 21:41
Ez most nagyon off lesz, de: Mi miért nem tudjuk azt megcsinálni, mint Angliában, hogy az őstermelőket favorizáljuk a bevásárlóközpontok helyett. A magyar megy, és újonnan nyílott számtalan, csodás, csillogó bevásárlóközpontban megveszi a külföldi csirkét, mer ócsó. Ugyanolyan ócsó vóna őstermelőnél is, és az a saját földjén termett terménnyel eteti. Mondjuk késő bánat, ma már alig van baromfitartás, itt kiköltetik, aztán a szlovákok felnevelik, mert ott a csupa hegy országban olyan piszok erős a mezőgazdaság, hogy a mienk a nyomába se ér. :-((
347. Talian35 (válaszként erre: 345. - Masször)
2009. febr. 2. 21:38

Azt is erősen kétlem, hogy egyáltalán mindig tejet kapunk a boltban, mert ennyi tej nincs is :-) Az ásványvizről meg már ne is ejtsünk szót!

Mondjuk azért külföldi gazdaságokban - családi, kisebb gazdaságokra gondolok - a boci valóban legel kint egész nap de itthon max. egy-egy tanyán látni ilyet, ahol 1-2 boci van a háznál.

346. Talian35 (válaszként erre: 343. - 9b10f3d7ff)
2009. febr. 2. 21:35
Sajnos, ez a szomorú valóság. Nekem hentes ismerősöm van, Ő is aztán tudja a dolgokat.... hogy mennyi hús van a párizsiban meg a virsliben. /nulla/ El is mondta, hogy csinálják, szója (abból is a legolcsóbb legrosszabb minőség). De amúgy a döglött tetemből állateledel előállitásra volt elég példa is a tévében, tehát ezt nem a kisujjadból szedted ezt tudniuk kell(ene).
345. Masször (válaszként erre: 340. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 2. 21:34

A prion!

ennek bizonyos koncentrációja okozza.

Amíg a boci füvet eszik, soha nem fog feldúsulni az agyában. Viszont az elhullott állatok megsemmisítése hatalmas veszteség, ezért újra hasznosítják, azaz feldolgozva hozzá keverik a táphoz amit a boci kap - mert az eu-ban csak a reklámban legel a boci:-(

Teljes értékű fehérje bevitele nélkül nehéz lenne azokat a tejhozamokat produkálni.

Persze senki nem tudott a prion ilyen hatásáról.. (csak így zárójelben: ha ember nem betegszik meg - Jacobs-Kraitzfeld szindroma - még mindig feldolgoznák a megkergült állatokat!)

344. 1e958693ca (válaszként erre: 341. - Talian35)
2009. febr. 2. 21:27
A magyar állam nem egyenlő a kormánnyal. Ez a kettő egészen külön dolog. Meg tudlak téged is érteni, hogy ezek után nem bízol. Én még bízom az eü-ben dolgozókban. Nem is személy szerint a Talian gyermeke fontos, hanem az összes. Ha csak a piszkos anyagi vonzatokat nézzük minden mástól elvonatkoztatva, akkor sem gondolhatod komolyan, hogy direkt sz@r oltóanyagokkal tönkreteszik a gyerekeket, hogy aztán élethosszig fizessék a közgyógyellátást, meg a gondozási díjat a szülőnek (ha mégoly kevés is). Mondom, ha csak ezt nézzük- semmi érzelem, semmi szellemiség- az államnak az az érdeke, hogy minél több egészséges, dolgozni tudó adófizetője legyen, mert akkor jut pénz mindenre, amire ma pl. nem. Sajnos nem efelé haladunk, de nem írhatom itt le a véleményem, hogy miért, nyilván te is tudod, itt nem lehet politizálni.
343. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 340. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 2. 21:26

Szerinted normális egy növényevőt állatihulladékkal etetni? Ne mond, hogy nem tudod miből állítják elő tápokat, hát nem kukoricából :( . "Volt szerencsém" egyszer végig menni egy ilyen üzemen. Nem is ettem évekig húst.

Mikor bemutatták nekem hogy jut el a kamiontól a csomagolásig a csirke, és láttam a dolgozók lába alatt (rács van alattuk) a vért, tollat, belet megkérdeztem azzel mi lesz , hova kerül. Na abból többek között táp lesz. Aki nem hiszi járjon utána.

342. Talian35 (válaszként erre: 340. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 2. 21:20

Halliszt meg egyéb szemét. Vagy még nem hallottad hogy pl. leölt, elpusztult állatok tetemeivel (feldolgozva persze) etetik az állatokat? :-) Gondolom nem hiszed, hogy pl. a csirke életében látott valami zöldet is??

Újra és újra vannak botrányok, hogy ilyen-olyan húsfeldolgozót lepleztek le, akik állatinak sem nevezhető körülmények között húskészitményeket állitottak elő aztán ki tudja mit ettél? :-)

341. Talian35 (válaszként erre: 337. - 1e958693ca)
2009. febr. 2. 21:17
Esküszöm csodállak! :-) És tudod hogy mit? Ebben az országban az állampolgárok döntő hányada szerint mindenki lop, csal, hazudik, sikkaszt, a politikai elitről nem ejtek szót mert az már lassan kabaré, de: ami az oltóanyagokat és a védőoltást illeti, ott aztán nincsen ilyen! Nincs lefizetés, nincs sikkasztás, semmi csalás, mindenki olyan tisztességes hogy csak csuda! Mert vaktyúk és Talian gyermekének életével mégsem játszhatunk!!! Az nekünk biza nagyon fontos! Mondja a magyar állam, ugye? :-))
340. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 338. - 9b10f3d7ff)
2009. febr. 2. 21:15
A kergemarha kórnak mi köze a mérgekhez? Milyen döggel etetett állatok?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook