Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen Karácsonyi szokásokat ismersz, amit a te családod is gyakorol? fórum

Milyen Karácsonyi szokásokat ismersz, amit a te családod is gyakorol? (beszélgetős fórum)

2008. dec. 17. 17:30

Eddig minden évben sütöttem mézest.Figurákat, tálat , ebbe kerültek a finom pogácsák, figurák.Mézes házat, templomot raktam össze mézes tésztából.

Itt megnézhetők.

[link]

2008. dec. 17. 17:26

Új Évkor sütőtököt, lencsét eszünk.

A Karácsony esti menü, az nálunk is a hal.Új Évkor nem eszünk halat, mert elúszik a szerencsével. Szárnyast sem, ,mert elrepül a szerencsénkkel.

8. b9662b68b3 (válaszként erre: 6. - B9662b68b3)
2008. dec. 17. 17:19
Ja és úgy hogy az ajándékot amíg alszanak odacsempésszük a fa alá, és reggel nagy öröm közepette ébrednek:)
2008. dec. 17. 17:17
Ja, és az ajándékozási szokásunk, hogy kis cetliket irunk és egy tálba dobjuk, s húzunk az ajándékozásnál. Igy nincs türemkedés a fa körül, mindenki látja ki mit kap és hogy örülnek az ő ajándékának. Van kisgyerek is a családban, de eddig ő is okosan kivárta, segitett húzni:)
2008. dec. 17. 17:12

Sziasztok!

Nálunk elmaradhatatlan a beigli, amit minden évben a gyerekekkel csinálunk, mint anno én anyámmal.A közös fa díszítés, szintén a nagyja a gyerekeké, és ott élvezik a dolgot:)Nálunk este van ajándék, amit a gyerekek reggel kapnak meg:)

2008. dec. 17. 17:11

Ha együtt a család(ez évente változó)egy almát annyi felé vágunk ahányan vagyunk, megesszük és hiszünk benne,jövőre is együtt leszünk.

Volt amikor csak ketten voltunk a papával, többi cikkből aszalt alma lett!!!

Az adventi koszorú, és a fagyöngy az ajtó fölött és a bejáratnál felfüggesztve.

2008. dec. 17. 16:45

Sziasztok.

Nálunk is megvannak a hagyományok.

A luca-búza elengedhetetlen, az adventi koszorú szintén az asztalon van, ünneplőben vagyunk. Szenteste a vacsora előtt családommal közösen imát mondunk, majd aztán következik a vacsora: az ostya, méz, dió, alma, aztán halászlé, rántott hal, majonézes krumplival és sült krumplival. (A gyerekeknek halrudacska és aszalt szilvás-sajtos rántott pulykamell.) Desszertnek zserbó, "hófehérke süti" és természetesen bejgli. Vacsi után "érkezik a Jézuska", a gyerekekkel közösen éneklünk és megajándékozzuk egymást.

Mostanra szokássá vált, hogy szenteste a vacsi után elmegyünk egyet "sétálni", megnézzük a környéken kidíszített házakat, a várost.

Nálunk ilyen a karácsony.

2008. dec. 17. 16:14

Szokás, hogy délben lencsét eszünk meg persze valami mákos és diós kaját.

Vacsi előtt közösen felolvassuk Jézus születését a Bibliából, mondunk egy imát azokért, akik már nincsenek köztünk, majd asztalhoz ülünk: ostya mézzel, halászlé, rántott hal és hagymás krumpli a menü. Utána ajándékozás és desszert(tavalytól somlói, amit Anyukám készit).

2008. dec. 17. 16:07
Nálunk a beigli elmaradhatatlan, na meg a közös éneklés, harmonikával (apu), zongorával és gitárral (én vagy tesóm) furulyával (én) kísérve... Na meg persze az egépsz család együtt ünnepel, nagyszülőstül, gyerekestül, unokástul.
2008. dec. 17. 16:02
Gondolok itt :ételekre vagy egyéb hagyományokra, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook