Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen játékot érdemes venni a kisbabáknak? fórum

Milyen játékot érdemes venni a kisbabáknak? (tudásbázis kérdés)


2007. nov. 14. 17:24
Az a lényeg,hogy olyan játékot kell venni,ami strapabíró.Ha kezd nőni a foga akko tudja majd rágcsálni.Mindenféleképpen olyan legyen az anyaga,amitől nem lesz kiütéses.(műszálas ne)
2007. nov. 14. 17:08

Az én kisfiam 7 és fél hónapos, hihetetlen de a legegyszerűbb játékokat szereti. :)

Lemostam egy fél literes flakont neki,most az a menő :)

21. LoLiNa
2007. nov. 14. 05:28
5 hónapos babábmnál a csörgő kocka élénk szinekkel a menő jelenleg. órákig képes markolászni, gyürkélni, harapni, dobálni..:) olyan aranyos. mikor meglátja, hogy visuem felé. már vigyorog mint a tejbetök :)))
20. 09ca1d3343 (válaszként erre: 15. - Cikicakk)
2007. nov. 13. 11:41
Mi kaptunk már tanuló-kutyát a mamától. Végül is szereti a fiam, mondókát mond a kutya,meg énekel,számol. Jópofa! Most névnapjára plüss kutyát kapott,mert egyfolytában "kutyázik". Nagyon szereti az építőkockát is,igaz még nem nagyon tud rendesen építeni,de elvan vele.
2007. nov. 13. 10:49

Most 13 hónapos a kicsi, sajnos még mindig ugyanaz a helyzet. Most már mindent odaadok neki, de nem sokáig köti le a figyelmét továbbbra se semmi. kivéve a séta, azt imádja, akár 3 órán keresztül is mehetünk egyfolytában, egy mukkja nincs-pedig nem alszik el. Gond csak akkor van, ha 1 percnél tovább megállunk, vagy ha zárt térbe pl. boltba megyünk-és főleg ha én esetleg egy kicsit nézelődni kezdek. Ilyenkor 2 perc után úgy üvölt, hogy rengenek a falak.

Otthon sokszor szenvedünk, de remélem hamarosan majd már lehet neki mesét olvasni.

18. gabi0630 (válaszként erre: 15. - Cikicakk)
2007. nov. 13. 10:47

Az én kisfiam februárban lesz 1 éves. Mi karácsonyra nagy műanyag dömpert gondoltunk,amibe ő is bele tud ülni. Esetleg lábbal hajhatós jármű, pl motor, vagy kisnyuszi.

Ha szereti a zenélő kütyüket, vehetsz neki pl mini szintetizátort, vagy babáknak van dob is.

17. supin
2007. nov. 13. 09:35
Olyat amit a szájába is vehet,,és könnyen tisztítható
16. supin
2007. nov. 13. 09:34
Ancsi105 !! Csak a tv-t ne ajáld.. Már ilyen picin ---a látása is romolhat a tv-től
2007. nov. 13. 08:22
Sziasztok!Segítsetek! Kisunokám január 2-án lesz 1 éves.Mit vegyek neki karácsonyra,és a szülinapjára.Kisfiú.
14. 09ca1d3343 (válaszként erre: 2. - 09d65bf33d)
2007. nov. 13. 07:56

Szió!

Hogy alakul a helyzet?

Mi van a gyermekkel? Hogyan tudtad megoldani a figyelem-lekötést, vagy mivel?

Tényleg érdekelne!

Köszi

2007. nov. 13. 07:33
Nekünk is megvan az anya taníts engem.Bár az én lányom 1 éves, most vettem neki a sparba dobókockát.Akkora,mint egy labda,elég kemény szivacsból van.Egyenlőre tetszik neki.
12. birogaby (válaszként erre: 9. - F4fff01065)
2007. okt. 7. 08:54
Ez a könyv tényleg jó,nekem is megvan,sok érdekes ötlet található benne.
11. birogaby (válaszként erre: 10. - 0a6ce1d48d)
2007. okt. 7. 08:53
Már ha talál valaki ilyet! A legtöbb nagy márkát is a Távolkeleten gyártják,csak nem mindegy,hogy milyen a kivitelezése a játéknak.
2007. okt. 7. 08:28
Amelyik nem távolkeleti gyártott.
2007. okt. 7. 00:30

Van egy szuper könyv amit mindenkinek meleg szívvel ajánlok. / újszülöttkortól-6 éves korig /1 éves a kisfiam és nincs nap hogy a benne lévő foglalkozásokat ne csinálnánk.

Fantasztikusan jó. Fejleszti a kicsit, segít lekötni a figyelmét.

Címe:Deákné B.Katalin: Anya taníts engem!

Neten rendelhető,s 2000 Ft-ba kerül. Higgyétek el megéri.

8. Mágika75 (válaszként erre: 6. - 09d65bf33d)
2007. márc. 30. 16:35

Ohhhh, Borzi! Jól "elszórakoztat" a kisfiad Téged egész nap...

Ha a távirányítóval vagy a mobillal van el, hát add oda neki azt! Ha jól letörölgeted, akkor akár a szájába is veheti.

Nálunk is itt van kismillió játék, de a kedvenc az alufólia gombóc és a vizespalack :-)

Még jó, hogy a játékokra nem én költöttem egy vagyont, hanem kaptuk őket. :-)))

7. ancsi105 (válaszként erre: 6. - 09d65bf33d)
2007. márc. 30. 11:18
Én beleszokattam a kiságyba. Van járókánk is és amíg vasaltam ő a járókában volt. Nem fogod bírni hosszútávon ha az öledben van. Kapcsolj be neki zenét vagy tv-t. Sípolós játék vagy adj neki egy olyan távirányítót amit nem használtok.
2007. márc. 30. 10:11
A saját gyerekemnek szeretnék valami olyasmit venni, ami leköti a figyelmét, hogy néha tudjak egy kicsit mással is foglalkozni, mert egyedül nem nagyon játszik, csak sír. A helyzet eddig hasonló mint winnél, tehát minden kell neki, ami nem játék,különösen a mobil, telefonzsinór, a zuhanycső, az éjjeli asztalon lévő lámpa,a laptop, távirányító,ezeket jó nyálas kézzel össze- vissza fogdossa. De eddig semmilyen játék nem kötötte le. A babakocsira szerelhető játéknál például csak azt a kis csipesz- szerű részt vizsgálgatja, amivel a kocsira rögzíhető, de maga a játék nem érdekli. Semmit nem tudok csinálni egésznap, mivel már össz- vissz 2-3 órát alszik nappal, és ha ébren vanmindig fogni kell az ölemben, és sétálgatni vele (ekkor semmi baja nincs), mert különben sír. Ezért lenne jó valami bonyolultabb kis játék, hátha az egy kicsit lefoglalná.
2007. márc. 30. 10:10
Én zenélős több dallamot játszó, színes játékot vettem. Barátnőm kislányának van egy kormánykerék ami több mint 10 dallamot játszik és be is lehet idítani olyan mint egy kis autó. A Regióban vette, de nagyon tetszik minden gyermeknek.
4. win
2007. márc. 30. 08:24

Szereintem ez gyerkfüggő is. A fiam nem sok mindennel hajlandó eltölteni 3 percnél többet! És ezek mind olyasmik, mint: távirányító, mobiltelefon, Apa fontos könyvei, friss újságok, stb. A neki való játékokra sokszor rá sem hederít, vagy kézbe veszi 1 percre, aztán ledobja és keres vmi nem neki valót. De már rájöttem, a fiam pl. kimondottan olyan, akinél valószínűleg az utánzás ereje negyon fontos. Őt valszeg azért érdeklik ezek a dolgok, mert ezeket látja a MI kezünkben, és nem a saját játékait.


Egyébként szerintem azokat érdemes megnézni, amikre rá van írva a gyerek koránál alacsonyabb élekor, és azokból válogatni.

2007. márc. 30. 08:19

Szia Borzi!


Az én KisCsengémet minden leköti. Szerencsére. :-) Szivesen játszik alu-fóliából gyúrt gombóccal és 1/2literes vizes palackkal is....

Ha ajándékot keresel:

Textil könyvecske, sokféle anyagból, sokféle szinnel és figurával, csörgős, zörgős, sipolós oldalakkal.

Nyálkendő, ezeket rágcsálhatja, ha jön a foga. Ezek is színesek, és különben is mindig folyik a nyáluk ezeknek a babáknak... :-))

Rongylabda: szines, csörgős, ÉS GURUL! A mozgás (is) lenyűgözi a bébiket.


Bármit is választasz, a fontos, hogy könnyen mosható vagy tisztítható legyen; ne legyenek éles szélek vagy könnyen "leszerelhető" alkatrészek, legjobb a textil vagy puha gumi játék. A szines, mozgó és mozgatható dolgok lekötik a figyelmet.

Ha a barátnőd gyermekének vásárolsz, és szeretnéd, hogy továbbra is barátok maradjatok, akkor ne vegyél olyasmit, ami túl hangos!! :-) Egy kis sípolás 5-10 perc után már egy egész rezesbanda hangját elnyomja :-))

Jó nézelődést! :-)

2007. márc. 30. 07:39
Szerintetek milyen játékot érdemes venni egy 6 hónapos babának, amivel 5 percnél tovább is szívesen játszik? Egyáltalán létezik ilyesmi?
2007. márc. 30. 07:37
Milyen játékot érdemes venni a kisbabáknak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook