Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen íze és illata van a JÁZMINOS rizsnek? fórum

Milyen íze és illata van a JÁZMINOS rizsnek? (tudásbázis kérdés)


26. P.marianna (válaszként erre: 24. - Gavrilo1)
2011. júl. 31. 11:38
És sokkal finomabb is, remek zamata van!
2011. júl. 31. 00:16
A jázmin rizs nagyon finom... én török étteremben dolgozom és nálunk az van, sokkal finomabb mint a többi rizs szerintem :)
24. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - P.marianna)
2011. júl. 30. 22:14
Bioboltban inkább fini zabot szoktam venni, valahogy risz még nem került onnét kosárba. De megnéztem és a basmati rizsnek még a glikémiás indexe is alacsonyabb a barna risznél. Ezt pl. nem tudtam.
2011. júl. 30. 22:00

Egyébként tipikusan bioboltokban keresd, ha barnát akarsz belőlük, bár nem érdemes.


egyébként én is csak barnarizst eszem a hagyományosból.

22. P.marianna (válaszként erre: 21. - Gavrilo1)
2011. júl. 30. 21:58
A jázminrizs vagy a basmati rizs fehér és úgy tökéletes. Semmi köze a fehér "b"rizshez, amit Mo.-n esznek az emberek, sőt, élettanilag is hasznosabbak, mint a sima barna rizs.
2011. júl. 30. 21:50
tényleg hallottatok már barna jázmin vagy basmati rizsről? Elvileg kellene lennie, de én eddig még sehol sem találtam konkrét rizs tipus meghatározást a barna rizsen. A fehér rizst nem igazán szereti a családom.
20. P.marianna (válaszként erre: 15. - Gaolka)
2011. júl. 30. 21:43
Miért kellene jázminvirág-illatot érezned?!?!
2010. febr. 27. 19:33
Van a metro-ban is saját márkás 5kg-os 2000ért. Az is jó. Vászon szerű zsákban vetted? mert az jó.
18. 1b1bf22e01 (válaszként erre: 17. - Gaolka)
2010. febr. 27. 17:14
Köszi az infot. Ez nagyon jó ár! Én 'sajnos' csak barnarizst főzök, mindenből csak teljes kiőrlésűt és kenyérből is, mert nem akarok hízni. A palacsintát is tk lisztből csinálom, a sütiket meg zabkorpából vagy zabpehelyből édesítővel. Csak ne lennének annyira barna színűek ezek az én csinálmányaim...:-)))
17. Gaolka
2010. febr. 27. 09:09

Nagyon finom, és mindenki észrevette, hogy más az íze, illata. És mindenkinek ízlett. Nem tudom, hogy hamis-e, de majd veszek a sparban és összehasonlítom.


Jó illata van, de nem virágillat. Emiatt indítottam ezt a fórumot, hogy kiderítsem, kinek mihez hasonlít a jázminrizs illata.


2400 Ft volt 5 kg, de csak blokk nélkül lehetett a boltban venni.

16. 1b1bf22e01 (válaszként erre: 15. - Gaolka)
2010. febr. 25. 20:25

Nincs kizárva esetleg, hogy hamisítvány??? A kínaiaktól minden kitelik, nemcsak a rizshamisítás... Nézd meg a náluk kapható kölniket! Megkérdezhetem, hogy az 5 kg mennyibe került? Csak tájékoztatásképpen: a Sparban 1 kg jázmin- vagy basmati rizs 6-900.-Ft. között van.


Egyébként olyan nagyon finomnak kéne lennie, olyan ízesnek, lazának, könnyűnek. Nem biztos, hogy virágillata van, de hogy valamilyen nagyon kellemes illat árad belőle, amikor párolod, az biztos!

15. Gaolka (válaszként erre: 13. - 1b1bf22e01)
2010. febr. 25. 15:57

oké-oké, nem jázminos, hanem jázmin rizs.


Én is a kínaiban vettem, 5 kg-os kiszerelésben.


Eddig csak hallottam róla, de semmilyen virág illata nincsen. Csak másabb az illata, és az íze, de a virághoz nem hasonlít.


De attól, mert a google-ben találtál leírást a jázminrizsről, és bemásoltad, még nem érzem a virágillatot. :)

14. Katalin1962 (válaszként erre: 9. - 1366d1807f)
2010. febr. 24. 19:23
Igazad van hasonló az illata, de az íze az nagyon finom. Mi legalább is nagyon szeretjük. A kínai piacon veszem nagy kiszerelésben úgy sokkal olcsóbb.
2010. febr. 24. 19:20

Nem, nem jázminos..., rosszul tudod.

A JÁZMINRIZS Thaiföldről származik, illatos rizsnek is nevezik, mert főzéskor enyhe virágaromát áraszt. Helyettesíthető basmáti rizzsel. Nagyon finom, aromás rizsfajta, kiváló ázsiai ételekhez (pl kínai ételekhez). Pároláskor a szemek megpuhulnak, egymáshoz tapadnak – így könnyen lehet pálcikával fogyasztani. Nem ajánlott sütemény készítéshez vagy rizottó típusú ételekhez.


Ha beütötted volna a Google-ba, ezt kaptad volna meg. Sokkal egyszerűbb lett volna, nem?


Ha ennyi pénzed van, hogy jázminrizst tudsz vásárolni, akkor minimum tudd is, hogy mit veszel...


Ha a következő kérdésed a BASMATI rizs lenne, akkor elmondanám, hogy Indiából származik és a világ legfinomabb rizsfajtája. Illatában és formájában hasonlatos a jázminrizshez, csak egy kicsit még drágább.


Hát egyik sem az a 'gyorsrizs' fajta!

2010. febr. 24. 19:20

Így van ahogy a lányok írják,csak a neve jázmin rizs,magának a jázminvirágnak semmi köze hozzá.

Most gondoljátok el van ugyebár panda rizs is,akkor annak pandamaci ízűnek kellene lennie???:-DD

Bocsánat de ezt nem hagyhattam ki

11. k.tünde78 (válaszként erre: 9. - 1366d1807f)
2010. febr. 24. 19:16
:-DDDDDD
10. Akvamarin (válaszként erre: 2. - Gaolka)
2010. febr. 24. 19:15

Nem is kell jázmin illatának lenni,mert nem jázminos,hanem jázmin rizs.Egyébként tényleg illatosabb,mint a többi fajta,és finomabb is.

Hosszúkásabb,mint a többi,és talán fényezett.

Nekem bevált.

9. 1366d1807f (válaszként erre: 2. - Gaolka)
2010. febr. 24. 19:12
Bocsánatot kérek előre is, de nekem egérszarra hasonlít az "illata". A párom mondta is, hogy nem kell ezért ennyi pénzt adni, kitesszük a rizst a kamrába, az egerek végigjárnak rajta, oszt kész a jázmin rízs.
2010. febr. 24. 19:08
n sem hallottam még ilyenről. Jázminos teát ittam már, nekem az nagyon rossz volt,mert olyan volt, mintha valami virágot szopogatnék... :)
2010. febr. 24. 19:07
nem jázminos hanem csak jázmin rzs, nagyon kellemes ízű és illatú ponotsat nem tudok mondani, mert nem tudom mihez hasonlítanide sokkal fehérebb az átlagnál mégha kicsit drágábbis megéri.
2010. febr. 24. 19:06
szerintem hasonló mint a többinek, de úgy tudom hogy nem jázminos, hanem jáznin rizs. Kicsit hosszúkásabb mint a hagyományos:)
2010. febr. 24. 19:05

Jázminos rizs??? Ilyenről még nem hallottam...


Jázmin rizs van, az Thaiföldről származik, illatos rizsnek is nevezik, mert főzéskor enyhe virágaromát áraszt. A kínai pálcikás kajákhoz szokták ezt készíteni.

2010. febr. 24. 19:05
Szia!Én főztem már,de nem éreztem különösebben más ízt,illatot,de lehet csak én vagyok így:))
2010. febr. 24. 19:05
Finom illatú, olyan picit virágaromájú.
2010. febr. 24. 19:04

Vettem ma jázminos rizst, de nem igazán volt jázmin virág illata. Inkább hasonlított valami illatosabb lábszaghoz :)

Most vagy romlott, vagy nem tudom mit vettem. :)

2010. febr. 24. 19:02
Milyen íze és illata van a JÁZMINOS rizsnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook