Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen itthoni gyakorlatokat tudtok ajánlani a lábak és a fenék izmosabbá, feszesebbé tételéhez? fórum

Milyen itthoni gyakorlatokat tudtok ajánlani a lábak és a fenék izmosabbá, feszesebbé tételéhez? (tudásbázis kérdés)


2007. okt. 22. 13:14

Támaszkodj háttal a falnak, ereszkedj le úgy, mintha egy láthatatlan széken ülnél.

Én is most kezdtem az edzést két hete, de ettől a gyakorlattól pár perc után visítoztam!:D

2007. okt. 20. 14:13
Kitörések,callanetics Z-üléses gyakorlata,és a pilates edzésmódszer.
9. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 4. - Mágika75)
2007. szept. 12. 13:51

2.gyakorlat:


"kutyapisilő póz" fenékre:


négykézláb oldalra emeled a lábad, a combod a másik comboddal ill. az alsó lábszáraddal merőleges. (mint amikor a kutya pisil) és pici kitérésekkel emelgeted a lábad, nagyon jó gyakorlat.

A másik gyakorlat: hason fekszel, alkarodra támaszkodsz, csak a mellkasod emeled el a földtől.

Megemeled a lábaidat is, úgy hogy a térdeid sem érhetnek le, egyszer az egyik lábad emelgeted nyújtva, aztán a másikat.(nehéz)

3: medicin roller napi 2*50

4: én a pilatesben hiszek

2007. szept. 10. 22:53

M. Szandra!

Én Béres Alexandrát tudom neked ajánlani, nekem nagyon bevált. Megvan három dvd-je is, felváltva hol ezt, hol azt csinálgatom, hetente legalább 3-szor. A Nyerj időt! c. videója csak 30 perces, viszont utána kemény popsi-programm van kb. 15 perc. Nehéz, először én sem tudtam végigcsinálni, de légy' kitartó és meglesz az eredménye. Én fél éve csinálom és teljesen átformálódtam. :)))

Sok sikert! ;)

2007. aug. 18. 21:12
Én RÉKÁTÓL tudom ajánlani a dvd-ket,de a most megjelent kártyáin is jó gyakorlatok vannak!
6. tesca (válaszként erre: 5. - M.Szandra)
2007. júl. 30. 12:14
Szia! Bíró Ica kazetta: Bíró Ica 4 Testszépítés Best of (has, fenék, comb gyakorlatok) Vannak benne kitörések, guggolás, négykézláb láb emelgetés, oldalfekvésből rugások, belső combra végzett gyakorlatok... Has nélkül kb. 35-40 perc
2007. júl. 26. 19:55
Köszönöm lányok, holnaptól kipróbálom a tippeket! Szerettem régen konditerembe járni, de most a kislányom mellett nem tudok. És bizony látszik a kondi hiánya...
2007. júl. 26. 15:24

Szia Szandra!


Hátha sikerül érhetően leírnom... :-))

Kiinduló helyzet: vállszéles terpesz, lábfejek előre néznek, párhuzamosak egymással, törzs kb 45 fokban előredöntve, térdek enyhén rogyasztva.

A feladat: Úgy próbálj meg "guggolni", mintha székre akarnál ülni (azaz a popsidat hátrafelé tolva), de csak kb 10-20cm-vel kell lejjebb ereszkedned.

Fontos:

A végrehajtás közben ügyelj arra, hogy

-a hátad egyenes maradjon,

-a térdedet NE előrefelé rogyasszad,

-a térdizület NEM kerülhet a boka izület elé.

+ Ügyelj arra, hogy a mozdulat a comb hátsórészének ill. a fenék izmainak megfeszülésével/ernyesztésével történjen.

Fokozhatod a hatékonyságot, ha lefelémenet a törzsedet mélyebbre döntöd kb 10-20cm-vel, felfelémenet pedig visszaemeled a kiinduló helyzetig.


Ez a gyakorlat "megemeli", kerekebbé teszi a popsit.

Kitartást és sok sikert! :-)

2007. júl. 26. 14:15

Szia!


van egy tuti jó, bár leírni körülményes, de megpróbálom. na, szóval hanyattfexel,behajlítod a térdedet, megemeled a csípődet, fenekedet. Összeszorítod a popid, megfeszíted a hasad és fel -le mozgatod a csípődet, illetve összezárod és kinyitod a combjaid...ezeket váltogatva. Én ezt minden este filmnézés közben nyomom:o)

2007. júl. 26. 14:14
Állj négykézláb és emelges a lábaid oldalra, hátra, hajlítva és nyújtva. Guggolj egyenes háttal! Széles terpeszben rugózhatsz kicsiket, ez egy idő után nagyon kemény tud lenni. Oldaltfekvésben lábemelgetés, felhúzás stb. Csinálhatsz kitöréseket is! Térdhajlítás és pipiskedés a vádlidat formálja. És számos kardiogép is formálja a lábat. Ha rákeresel google-ben a feszes lábakra számos tippet találsz! Én kipróbáltam! :) Na asszem ennyit tudok hirtelen. Remélem tudtam segíteni!
2007. júl. 26. 14:01
Milyen itthoni gyakorlatokat tudtok ajánlani a lábak és a fenék izmosabbá, feszesebbé tételéhez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook