Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen iskolatáskát és hol vegyek első osztályba menő gyermekeknek? fórum

Milyen iskolatáskát és hol vegyek első osztályba menő gyermekeknek? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. yda
2017. aug. 10. 12:23

Nagyon köszönöm a sok hozzászólást. Mi nem kocsival, hanem busszal és gyalogosan fogunk menni az iskolába.


Tudnánok javasolni márkákat?

10. Cippora (válaszként erre: 8. - Spann)
2017. aug. 10. 12:02

Elsősök nem szoktak vonulni sehova max a tesi terembe de oda meg nem kell iskolatáskát vinni...


Nekem egy ars una ergonómikus koalás táskát választott 11.900 volt akciósan,nagyon cuki.A nagy bőrönd szerű kocka táskák nem tetszettek,meg sok helyet is foglalnak.Nekünk kértek egy kisebb táskát is,mert hét közben csak 1-2 könyvet vagy füzetet kell hazavinni,arra vettem egy noname de nagyon szép lovas tatyót 7000 valamennyiért.De annak is párnázott a háta,nem tűnik gagyinak.Én meg vettem volna a 25 ezres táskát is,de szerintem teljesen felesleges,mert semmivel nem nyújt többet.

2017. aug. 10. 10:59
Az enyémeknek gurulós volt elsőben
8. spann (válaszként erre: 1. - Yda)
2017. aug. 10. 10:41

Gurulósat, annak a szegény kisgyereknek.

Azt még a lépcsőn is fel tudja vonszolni. A testsúlya 1/3-át cipeli, benn az épületben is vonulnak ide-oda.

2017. aug. 10. 10:40

Van több méret, szerintem semmiképp sem a small méretet, mert az semmire nem elég, még ha nem is küldenek haza mindent. Ha meg igen, akkor sajna a közepes is kicsi.

Mi gyalog járunk, ha kevés a cucc, nem cipelem a fiam táskáját, csak ha fullon van, így is számos más cuccot kell cipelni hozzá szinte minden nap.

Én drágát vettem, tény, herlitz-et, de tolltartó, tornazsák, és esővédő is volt hozzá, ami azért nagyon jó szolgálatot tesz esős időben, főleg ha napokon át esik az eső. Ez a harmadik éve a táskának, semmi baja, az alsó évfolyamot végig kihúzza.

De ha kocsival mentek, majdhogynem mindegy, hogy mi van a kocsi ülésén.

2017. aug. 10. 10:35

ez lehet hülyén hangzik, de ha hozod viszed, esetleg gyalog, úgyis te cipeled a táskát, szóval neked legyen kényelmes. Nekem pl a fiammal folyamatosan az összes könyvét cipeltették eső két évben, mert órarend nem volt, aznap találta ki a tanár mi lesz... no komment. Így olyat vettünk, ami mindkettőnknek jó. ő csak pár métert vitte úgyis. A lányommal nem cipeltettek mindent, neki olyat vettünk amit elbír, és neki kényelmes, mert azt meg alig vittem, mert csak egy két könyv volt max benne egy nap.


szóval nincs tuti válasz. minden helyzet más ebben is. jó sulikezdést!

5. egypt (válaszként erre: 2. - Yda)
2017. aug. 10. 09:54
Ha kocsival viszitek iskolába, tök mindegy arra a két percre, míg az iskolakaputól beér vele a terembe. Csak akkor számít, ha konkrétan hosszabb ideig cipelnie kell. Mi azért vettünk drágább táskát (15 ezer), ami mondjuk ergonomikus meg hasonlók, mert stabilabb, mint az egyszerűbb táskák, és olyan nehezek a könyvek meg füzetek, hogy a legtöbb táska szétmegy pár hónap vagy max. egy év alatt, kiszakad a pántja. A fiamé megvan 3 éve és semmi baja.
2017. aug. 10. 09:16
A mai gyerekeknek tökmindegy, milyen, mert nem hordja a hátán. A szülő viszi-hozza autóval a gyereket és a táskát is. Akár bevásárlótáskát is vihetne.
2017. aug. 10. 09:14
Teszkósat vettünk pár éve 6-7000 körül, sokáig bírta.
2. yda
2017. aug. 10. 08:34
Nem szeretnék nagyon drágát venni, mert több helyről is azt hallottam, hogy felesleges, mivel 1-2 év után cserélni kell. Viszont fontosnak tartom az egészségét, ezért jó lenne, ha anatómiailag megfelelő lenne a hátának. Milyen iskolatáskát javasolnátok nekem? Hol lenne érdemes szétnézni?
1. yda
2017. aug. 10. 08:30
Milyen iskolatáskát és hol vegyek első osztályba menő gyermekeknek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook