Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen irányba változik a mai tanítás Ti nem érzitek mintha hanyatlana, a megszerzett tudás? fórum

Milyen irányba változik a mai tanítás Ti nem érzitek mintha hanyatlana, a megszerzett tudás? (beszélgetős fórum)

2010. ápr. 12. 08:57
Szerintem is hanyatlik, mert amikor még én kezdtem az egyetemet sokkal többet követeltek, ma meg amiket hallok pedig ez még 10 éven belül van...szóval...én a mai napig tudok deriválni, integrálni az utánam következő évfolyamokról inkább nem szeretnék beszélni...
29. mohonc
2010. ápr. 8. 17:38

Egy jó példa a témához, ma történt: Az iskolába, ahol tanítok, bejött egy másodikos kislány anyukája, és a tanítónéninek megmagyarázta, hogy nem kellene erőltetni ezt a szorzótáblát, mert a gyerekeket nagyon nyomasztja, hogy tudni kell. Minek azt megtanulni...

Félelmetesnek érzem, hogy ide jutottunk, amikor már ezt is megkérdőjelezik egyesek. Ezek után próbálj tanítani valamit, amikor ilyen háttér támogatást kapsz. Elkeserítő!

28. d560948772 (válaszként erre: 27. - Egyetemidiak)
2010. ápr. 8. 09:55
... igen, erről írtam alább, hogy a jó iskolákban a jó tanárok erre figyelnek, hogy pl. a történelem, az irodalom, az ének-zene, a rajz v. művészettörténet mennyire jól összekapcsolható.. és össze is kapcsolják. Amiket írtál az a gyerekeim iskolájában is megvan...(mondjuk varrni nem tanultak ;)), pedig sima városi, lakótelepi iskola. Szóval iskolája, pedagógusa válogatja itt is... :o)
27. egyetemidiak (válaszként erre: 26. - D560948772)
2010. ápr. 8. 09:44
En ezt ertem, de szerintem otthon azt nem tanitjak meg sokszor ,hogy mi mihez kapcsolodik. Pl. az irodalom nagy resze kotodik a tortenelemhez stb. En nagyon soksoz tanultam egy orara ,de halvany fogalmam sem volt ,hogy az a tanagyag egyaltalan kapcsolodik a mohacsi csatahoz. Itt,pl mikor a gogorgokrol tanultak a fiuk, volt egy het amikor csak gorog het volt es egy nap ugy kellett feloltozni mint az okori gorogok, olyan egyszeru eteleket ettek es mindenkinek kellett egy tudomanyt valasztani es arrol "okosan" beszelgetni!Tanultak meg nagyon sokmindent es atvittek a gyakorlatba.Itt nagyon sok gyakorlati tantargyat tanulnak a lexikalis tananyag mellett. Pl . fozni es varrni es pl. megirnak oneletrajzot is stb.
26. d560948772 (válaszként erre: 23. - Egyetemidiak)
2010. ápr. 8. 09:36
... ezzel szerintem nagyon sokan így vannak, de ahhoz rengeteg tanulás és rengeteg ismeret kell, hogy az ember globálisan átlássa a dolgokat. Ha viszont kimaradnak részek, nem tanítanak/nem tanulnak meg dolgokat.. akkor abból nem lesz rendszer. :o)
2010. ápr. 8. 09:36
Bocsi az elutesekert.
2010. ápr. 8. 09:36
Szerintem , ( ez csak az en velemenyem ) egy 7-12 eves gyereknek az dolga,hogy gyerek legyen es persze mellette tanuljon de nem ebbeol alla az elet. Itt , (Angliaban) du fel4-ig vannak, megcsinaljak bent a afeladatokat es nagyon ritkan van haza, vagy ha van akkor is keves. Du. uszas van, jatszoter, karate , balett stb. az igenyeknek megfeleloen.
2010. ápr. 8. 09:33
Sziasztok, en sem szerettem iskolaba jarni es nem ertettem miert kell magolni, mert sokmindent nem magayaraznak el vagy nem jol er rohanni kell az anyaggal. En meg az a tipus vagyok akinek tudnia kell mit miert csinalok amugy nem csinalkom meg mert ertelmetlennek tartom. (Ez mai napig igy van, csak olyan munkakorork valtak be , ahol vagy tudtam mit miert csinalok vagy nem ertettem a feladatot. Globalis tanulasi keszsegem van es tudnom kell az egesz fealadatot ,hogy egy reszt megoldajak belole.
22. Gigi13
2010. ápr. 7. 16:07

szerintem minden a tanárokon és ilyen nagyszerű szülőkön múlik, mint Édesméz..

De a tanárokat Magyaro-on nem becsülik meg, sajnos, sem anyagiléag, sem a presztizs szinten... Amig ez nem áll helyre, nem szelektálják jopbban a tanárnak való férfiakat és nőket, azokat, akikre a gyermekeinket bízzuk, addig csak kis százalékukban, a lelkes kisebbségben lesz meg az az elhivatottság, tudás, és gyerekszeretet... ami KELL a TANÍTÁSHOZ...

szerintem..

és sajnos én is azt tapasztalta, mint meacska, hogy az én gimiben is ciki volt a tudni vágyás, a tudás.., engem HDT-nek hívtak, hűdetudunk..:-)))

de ez egy pesti gimi volt, vidéken isteni gimibe jártam, ahol a tanárok-diákok szerettek TUDNI...

nagy a különbség iskola és iskola közt, jól kell megválasztani, mert sok múlik az igazgatón, ő választja ki a tanári gárdát, az iskola elveit, stb...

21. zsizsmizs (válaszként erre: 20. - D560948772)
2010. ápr. 7. 12:25
Jó fej gyerekek :) :) :)
20. d560948772 (válaszként erre: 19. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 7. 12:16

Leányom.... nagy bosszúsan trappol haza az iskolából... 2 utolsó óra bratyis volt, tanár jópofizott, mindenki azt csinál amit akar... gyerekem: "ha ééééééééééén veszem a fáradtságot, és ott töltöm az időmet az iskolában, az óráján, akkor kutya kötelessége, hogy tanítson nekem valamit".

Máskor: "...belebetegszem, ha egy nap nem tanulhatok valami újat".

Egyszerűen lételeme a tanulás, a fejlődés... :o)

Egyébként azt érzem a kisgyerekeken... hogy szivacsok... tanulni-tanulni-tanulni.... és rajtunk, felnőtteken múlik, hogy mivel telítődik az a szivacs, mit teszünk eléjük... :o)

19. zsizsmizs (válaszként erre: 18. - D560948772)
2010. ápr. 7. 12:11
Érdekes, de én sem szerettem tanulni. Nekem is egy rémálom volt az ált. iskola. Csak arra emlékszem hogy féltem. De ez a tanítónénik hibája volt. Soha nem is voltam egy jó tanuló, csak az egyetemen. Ott már azt tanulhattam ami érdekel is.
18. d560948772 (válaszként erre: 17. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 7. 11:59
... azok úgy járnak (nagy többségük) ahogy én annak idején, gyűlöltem az iskolát és szenvedtem... és azért csináltam másképp az én gyerekeimmel, nem lehet éveket kidobni az ablakon... azért alsóban volt ám affér a tanító nénivel, de végül remekül dolgoztunk együtt... :o))
17. zsizsmizs (válaszként erre: 14. - D560948772)
2010. ápr. 7. 11:56
Számomra nagyon szomorú, hogy ezt nem az iskola adta meg nekik. A te gyerekeid szerencsések hogy ilyen szülei vannak. De mi van azokkal, akiknek nem?
2010. ápr. 7. 11:43
Ja, ráadásul pl. nyelvészetből nem is azt tanították amit nekem a középsuliban tanítanom kellene. A mondattan teljesen más elmélet szerint tanították.
15. d879a0c5b4 (válaszként erre: 12. - Krisztina:))
2010. ápr. 7. 11:40

Sosem tudhatod, minek fogod hasznát venni...

Lehet, hogy te nem szereted a fizikát, de aki fizikus akar lenni, vagy (saját példa) informatikus, annak kell...


Egyébként 10 éves (3. osztály) húgom van és nem tanul. 4-ig napköziben van, de sokszor anyu még este 10-kor könyörög neki, hogy írja már meg a házit és feküdjön le aludni...

Lusta, nem akar tanulni semmit és nem lehet rá hatni... Van egy jó tanuló fiú az osztályukban, őt pedig csúfolják... Valami elromlott, ma már ciki okosnak és szorgalmasnak lenni....

14. d560948772 (válaszként erre: 10. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 7. 11:39

.. ez így van. ... és akkor belenyugszunk! Kb. 5. osztályig bizonyos tantárgyakból mindig 1-2 anyaggal előrébb jártam mint a gyerek, hogy tudjam pótolni a hiányzó foltokat... hogy pl. mielőtt nekiállt az Egri Csillagoknak 4. osztály után nyáron, akkor el tudjam mondani, hogy mit is kerestek itt a törökök, honnan is jöttek... stb. és utána adtam a kezébe a könyvet... De visszamegyek alsóba... a természetismeret könyvben olyan kifejezések voltak, amikről fogalma nem volt, hogy micsoda.. megtanulta, aztán rákérdeztem, hogy mi is az, és nézett...nemtom... alsóban "lefordítottam" a tananyagot (igen, leírtam)... kisgyereknek valóra, rövid mondatokat, érthető szavakat... megmagyarázva, ami idegen. Az, hogy valami rossz és szidjuk, attól nem lessz jó és a gyerek se lesz okosabb. Már nincs gondom velük. Azt se látom mikor tanulnak, mert amire hazaérek, már minden kész...és egyik focizik... másik bármit csinál. :o) ... a nagyobbik előérettségire készül, az anyanyelvén kívül 2 nyelven remekül beszél, és a gimi mellett visz egy felsőfokú szintű vizsgákkal bíró képzést korkedvezménnyel... És nem azért mert szuperokosak voltak, hanem, mert megtanultak tanulni... és ez nagyon fontos. Nem kapkodni, nem görcsölni, nem idegeskedni... hanem nyugodtan, kiegyensúlyozottan tanulni, és úgy akár még élvezetes is lehet.

De sajna az iskola eleve odarakja a görcsöt...

13. zsizsmizs (válaszként erre: 9. - D560948772)
2010. ápr. 7. 11:38
Egyébként abban egyetértek hogy tanulni kellene megtanítani a gyerekeket. De ehhez az kell hogy normális pedagógusképzés legyen. Ami nálunk volt az nevetséges. Volt 1 félév irodalom módszertan, és egy félév nyelvtan. A többi elméleti kurzus volt, gyakorlati haszna semmi. A tanítási gyakorlat meg összesen volt 3 hét....
12. Krisztina:) (válaszként erre: 10. - Zsizsmizs)
2010. ápr. 7. 11:36

Sziasztok!Én most járok suliba és tényleg az van amit leírtál!

néha annyira értelmetlen amit lead a tanár hogy kedvem sincs megtanulni!

ja és pl.a fizikát annyira gyűlölöm mert olyanokat kell tanulni aminek semmi hasznát nem vesszük az életben!

11. zsizsmizs (válaszként erre: 7. - Alfoldi13)
2010. ápr. 7. 11:29
Egyébként a felsőoktatás tényleg nem arról szól hogy nap mint nap készülni kell. Persze vannak olyan szakok ahol igen. A felsőoktatásban az ember már jobban be tudja osztani az idejét.
10. zsizsmizs (válaszként erre: 9. - D560948772)
2010. ápr. 7. 11:27
Én elvileg magyar tanár lennék közép suliban. Mikor tanítási gyakorlaton voltam utáltam olyat tanítani, a mire tudom hogy nem érettek, mert nekem is nehéz volt (pl.Odüsszeia)vagy ha láttam hogy valami tetszik nekik akkor sem lehetett többet foglalkozni vele. A saját tantárgyamnál látom hogy nem megfelelő mennyiségű és a kornak megfelelő minőségű tananyag van. És pláne rossz sorrendben....
2010. ápr. 7. 11:22

Első körben meg kell őket tanítani tanulni. Suli sajnabajna nem teszi meg. Tehát következetesen odaülni, segíteni... kérdezve, továbbsegítve... segédkönyvek használatát megtanítani, lexikonok, internet... mi mire való... stb.

Nem a leterheltséggel és az anyag mennyiséggel van a gond, hanem hogy nem tudnak tanulni a gyerekek. Normális iskolában összefüggnek a tantárgyak egymással, tehát még segítik is a megtanulást, ha figyelünk rá. :o) (hja, 8. és 11. osztályos gyerekeim vannak)

2010. ápr. 7. 11:14
Nekem pedagógus végzettségem van, bár nem tanítok. Sajnos elég rossz véleményem van a magyar oktatási rendszerről. Tényleg az van amit sok szülő is lát: iszonyat mennyiségű anyagot kell leadni az órákon. Ezek nagy része teljesen felesleges. Sajnos a tanulás és a tudás öröme veszik el. Nem élvezhetik ki a gyerekek hogy tudnak valamit, nem tudják használni a tudásukat. Amit ma megtanulnak tudják pár hétig, aztán elfelejtik..... Borzasztó.
2010. ápr. 7. 11:14

hát kicsit hibásan tettem fel a kérdést mert nekem már csak közép és felsőoktatásnál járnak a gyerekeim és nem igazán érzem hogy ülnének a könyvnél....

talán első másodikban még ez másképpen van na de mit tud ma egy átlagos gimis matekből vagy fizikából..

6. b2076ec79b (válaszként erre: 3. - E584b61b26)
2010. ápr. 7. 11:01

Osztom a véleményt. Az én lányom most elsős,iskolaotthonosba jár, 3-ig van tanítás. De sokszor még este 7-8-kor leckézünk, mert nem volt ideje bent megcsinálni, vagy csak szorgalmi van vagy akármi. Sajnos nagyon sokat követelnek és nagyon gyorsan, így sok gyerek szerintem csak kapkodja a fejét.


Szeptemberben a tanítónéni közölte hogy karácsonyra olvasni(!!) fognak a gyerekek. És láss csodát, olvasott a gyerekem. Szépen, szabályosan, szótagolva. De hogy mit, arról fogalma nem volt. Mostanában jutottunk el oda, hogy meg is érti amit olvas, nem csak fújja a szótagokat egymás után.

ÁÁ tudnék még erről regélni :(((

2010. ápr. 7. 10:59
Teljes mértékben iagazad van. Én is ezt veszem észre. Az én lányom most 3. osztályos, ugyan nappali tanrendes suliba jár, de nem igen tanult még itthon. Attól tartok, hogy a később, majd ha már 5. osztályos lesz, akkor lesz gáz, mert gőze sincs, hogy mi az a tanulás.
2010. ápr. 7. 10:59
Az is lehet, hogy lasabbak:)
3. e584b61b26 (válaszként erre: 1. - Alfoldi13)
2010. ápr. 7. 10:57

Nem tudom nem iskolás még a kislányom,de én például nem régen jártam iskolába,és a szüleim teljesen ki voltak borulva hogy nem jutott soha időm semmire amit az ő korukban csináltak(sport,szórakozás) mert tanultam!És nem voltam ám kitűnő tanuló!És a kereszttesóm 9 éves szóval még általános iskolás,és amikor délben hazaér a suliból ő is estig a leckét írja!:( szerintem sokkal jobban le vannak inkább terhelve a mai diákok!

Én legalábbis ezt veszem észre.

2010. ápr. 7. 10:56
Nekünk csak a könyvek voltak. Nekik már ott az internet, sokkal több mindent megtudnak/megtanulnak mint mi anno.
2010. ápr. 7. 10:53
Én azt érzem ma mintha sokkal kevesebbet idő fordítanának ma gyermekeim a leckékre mint mi annak idején...de lehet ,hogy csak én érzem ezt....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook