Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen idős kortól lehet gyermek mellett hullámospapagájt tartani? fórum

Milyen idős kortól lehet gyermek mellett hullámospapagájt tartani? (tudásbázis kérdés)


9. Ekka
2010. okt. 14. 13:59

Nekem már akkor volt, amikor pocakos lettem.

Kislányom már 3 éves is elmúlt, de soha semmi baja nem volt a madártól!


Tisztán kell tartani, mint bármilyen más állatot, és akkor nem elhet gond:)

2010. okt. 14. 13:46
Kb fél éve vettünk kettőt. Egyik gyerekem 5 éves volt, a másik három és fél. Semmi bajuk tőle. Persze ez egyén függő is.
2008. szept. 8. 22:38
Hááát szeretnék még mindig papagájt, csak az a baj hogy nem nagyon merek venni. Régen volt és nagyon szeretnék megint. A kisállatkereskedésben, azt mondták hogy még várjak vele, mivel a kisfiam még csak 11 hónapos. De akkor mi az a korhatár amikor már biztonsággal megvehetek egy hullámospapagájt????
2008. júl. 15. 11:26
Sziasztok! Nekem volt gyerekkoromban, kettő is. Olyan 10 éves lehettem. Semmi gond nem volt. Most is nagyon szerettem volna. 3,5 és 2 évesek a fiaim. Megkérdeztem a gyerekorvost a témáról, és ő egyértelműen nem ajánlotta, mert allergiát válthat ki. :( Pedig örültek volna neki. Egy időre lemondtam róla. :(
2008. júl. 14. 22:42
nekünk volt: Peti, Jenny, Fannika :D Alsós voltam, sajnos meghaltak és kirepült a peti a kalitkából, de én imádtam őket, csak egy nap 2szer kell porsziovzni utanuk annyi a toll!
2008. júl. 14. 18:07
Elméletileg a papagájtól papagájkórt lehet elkapni, ami kisgyerekeknél tüdőgyulladást okoz, de egy kalitkában született és nevelkedett madár, ami sose találkozott vadon élő rokonaival, ennek nagyon kicsi az esélye. Azért a biztonság kedvéért érdemes utánanézni a kiszemelt madár előéletének, és csak megbízható helyről vásárolni.
2008. júl. 14. 17:44

Nálunk is volt papagáj amikor a kisfiam megszületett, eszembe nem volt túladni rajta, soha nem volt belőle semmi gond!

Bár a kicsi születése után sajnos nem tudtam annyit foglalkozni a papagájjal, mint előtte, ezért ha nem lett volna, biztos, hogy nem vettem volna papagájt, de pusztán az időhiány miatt!

Konkrétan, kérdésedre a válasz, szerintem bármikor vehetsz papagájt gyerek mellé!

2008. júl. 14. 17:06
Nekem több ismerősömnek is volt és nem adták tovább a madarakat, mert megszületett a baba. Nem volt sehol probléma belőle. Egyébként rémlik, hogy valaki azt mondta álomkórt lehet tőle kapni, na ehhez én nem értek. Egy állatorvos biztos okosabb tanácsot tud adni és a gyemekorvos
2008. júl. 14. 16:58
Milyen idős kortól lehet gyermek mellett hullámospapagájt tartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook