Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen hordozót vegyek ha 10 kilós a baba? fórum

Milyen hordozót vegyek ha 10 kilós a baba? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 28. 13:09
Köszönöm szépen, már nézek is utána a szövött kendőnek... :-)
2013. jan. 28. 13:07

Szia!


A rugalmas hordozókendő ilyen súlyú babánál már nem jöhet szóba, csak a szövött valóban. Abból is csak az, aminél kifejezetten megvannak a súlyhatárok.


Nem vagyok biztos benne, hogy ha az Ergo-t nem szerették a gyerekek, akkor a kendőt jobban fogják, mindenesetre az igaz, hogy jobban hasonlít a kézben cipeléshez az ő szempontjukból.


A hordozós klubok, kölcsönzési lehetőségek tényleg meggondolandók első körben.

6. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - Manianyu)
2013. jan. 28. 13:02

Közben utánanéztem az ERgo hordozónak. Mivel ez is csatos hordozó, ha nem szerették a gyerekeid, akkor kár lenne más márka hasonló termékére pénzt kidobni.


Utánanéztem a szövött hordozókendőknek is, ha abból veszel jó minőségűt, akkor az is használható 18-20 kg-ig.


Mivel viszont nagyon drága, érdeme slenne a lakóhelyed körnéykén érdeklődni, hogy vannak-e hordozó klubok, ahol lehetőség nyílna előbb a kendő kipróbálására, kölcsönzésére, hogy ne vedd meg hiába, ha vagy a gyereknek, vagy neked mégsem felelne meg.

5. d71ef05a8e (válaszként erre: 3. - Manianyu)
2013. jan. 28. 11:57

Szia!


a rugalmas hordozókendő, még a legjobb is, max. 9 kg-ig jó, de kb. hat hónapos kor után (jó, ez persze gyerekfüggő, hogy ki hány hós korára hány kilós) már az is csak háton. Ami a rugalmas hordozókendő előnye a piciknél, az a hátránya a nagyobbaknál, ugyanis akármekkora súlyt már nem képes pusztán a rugalmasságával megtartani, és már nem fog jót tenni sem a hordozó sezmély, sem a baba gerincének.


10 kg fölött én már mindneképp csak csatos hordozót hazsnálnék - és fogok is, ha minden jól megy. Ezeket 20 kg-ig lehet hazsnálni általában, szintén hat hónapos kor után inkább már háton lesz kényelmes mindkettőtök számára. Szerintem a ma Magyarországon kapható ár/érték arányban legjobb ilyen hordozó a Liliputi. Még nem tratok ott, hogy saját tapsztalatom legyen, de barátnőméknél végig láttam, hogy mennyire élvezték a gyerekek is, és 50 kilós, gerincferdüléses barátnőm is megerőltetés és fájdalom, egyéb gerincproblémák nélkül tudta hordozni benne a gyerekeket. Vagyi sanatómiailag jól van megtrevezve mindkét fél számára. Egy alsó-középkategóriás babakocsi ára még így is, tehát jól meg kell gondolni, után akell olvasni.


Ha egyébknt a kendő a szimpatikus, akkor azt hiszem, hogy szövött, tehát nem rugalmas kendővel nagyobb babákat is lehet hordozni, háton vagy csípőn, de biztos, hogy nem 20 kg-ig, mint a cstaos hordozóval.

4. manianyu (válaszként erre: 2. - D71ef05a8e)
2013. jan. 28. 10:22
igen... egy kicsit valóban félreérthető a cím...
2013. jan. 28. 10:21

Első lányomnak vettünk Ergo hordozót, de nem tudtam megszerettetni vele, most a hugánál is próbálkoztam, de ő is mindenáron ki akart jönni belőle, így eladtam.

Valószínű, hogy rosszul csináltam valamit, de most már mindegy...

Babakocsizni szoktunk, de a kicsi egyáltalán nem marad meg benne, mivel látja, hogy a nővére ide-oda ugrándozik körülötte. Menni még sajnos nem tud, így én szoktam cipelni, ami 10 kilónál már kicsit fárasztó...


Anno nem igazán néztem utána a hordozásnak, mivel sok helyen olvastam arról, hogy az Ergo milyen jó, hát megvettük...

Most találkoztam egy rugalmas hordozókendővel, és szeretném megkérdezni, hogy szerintetek ez jó lenne e nekünk, vagy ha nem, akkor milyen hordozót/kendőt ajánlotok?

A csatos és a rugalmas kendőkkel szemeztem, szerintetek az jó lenne?

2013. jan. 28. 10:17
Magadon hordozásra gondolsz, úgy mint Mei Tai, csatos hordozó, kendő, kenguru, stb.?
2013. jan. 28. 10:13
Milyen hordozót vegyek ha 10 kilós a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook