Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen házikedvencet javasoltok? fórum

Milyen házikedvencet javasoltok? (tudásbázis kérdés)


19. 2ab16d5612 (válaszként erre: 18. - Csgybzs)
2015. szept. 23. 09:54
Nekem van egy régi barátnőm akinek van egy fél éves kisfia. A macska őt valasztotta ki. Csak vele aludt stb. Sajnos a cica nincs vele már és hianyzott neki. Most van egy brit cicája és imádják egymást. Ő úgy fog felnőni. Nekem 6 évesen lett cicám és 16 évet "lehúztunk együtt mindenféle megunás nélkül. Volt egy rakat hörcsögöm, egerem, degum és csak akkor maradhattak ha "szagtalanok" na mindig patika rend volt :D
2015. szept. 23. 08:12
Egyébként nekem sok kisgyerekes ismerősöm megbánta ezt a "gyereknek kisállat" dolgot, mert hamar ráunt a gyerek és a szülőre maradt a gondozás...
17. Regin_a (válaszként erre: 2. - Roreliyh)
2015. szept. 22. 22:14

Hamár olyan válogatós vagy, esetleg?

[link]


[link]

16. andi6020 (válaszként erre: 2. - Roreliyh)
2015. szept. 22. 22:10
Bármit plüssből.
15. Shadow Angel (válaszként erre: 13. - Csgybzs)
2015. szept. 22. 11:42

A macska lutrisabb az igaz, bár őket is lehet nevelni.

Ahogy a nyuszit is.

Nekem ugyan leginkább kint voltak a nyulak az udvaron, de ismerősömnek lakásban van, és csak az alomra jár.

Inkább a vezetékek biztonságba helyezése a bonyolultabb feladat.

Görények természetét nem ismerem, így azt nem is mertem írni. :)

14. Shadow Angel (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2015. szept. 22. 11:40

:D


A macska hamarabb megszokta. Bár a szökött gőtét kicsinálta.

13. csgybzs (válaszként erre: 11. - Shadow Angel)
2015. szept. 22. 11:16

A macskával az a baj, hogy ahány db, annyi természet és hiába kedves vele a kisgyerek, nem lehet előre tudni, hogy milyen reakciói lesznek.

Nekünk az egyik cicánk kis tündér, kedves, doromból, simizhető, de a gyerekektől és a zajoktól fél mint a tűztől, mindenáron menekül. Szóval ez nagy lutri szerintem...


A nyúl meg azért lakásban csak ketrecállat, hacsak nem akarja valaki folyton szedegetni a bogyógat.


Én még mindig a görire szavazok.

12. csgybzs (válaszként erre: 10. - Shadow Angel)
2015. szept. 22. 11:13

Ok, írtam is, hogy elfogadom, hogy van ilyen, csak még sosem találkoztam csak az ellenkezőjével...


A mi macskáink is nehezen bírják, hogy ne piszkálják a halakat. :)

11. Shadow Angel (válaszként erre: 1. - Roreliyh)
2015. szept. 22. 11:07

szerintem szobacica vagy törpe nyúl.

Bár a nyulat előtte jobban kézhez kell szoktatni, illetve állatkereskedésben olyat kell választani, amit szoktattak.

10. Shadow Angel (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2015. szept. 22. 11:06

Nem értek egyet. Már csak tapasztalatból sem.

Fiam mellett első perctől vannak állatok.


A macskát - kutyát első perctől olyan óvatosan simogatja, hogy szinte hozzá sem ér. Mert azt mutattuk neki, azt látta tőlünk, hogy szépen, óvatosan kell azt tenni, és nem durván.

Két éves, de egyszer sem "döngölt" bele a földbe egy állatot sem csupán szeretetből.


Egyedül a halakkal vagyunk gondban, szépen eteti őket, de nehezen fogadja el, hogy ne kopogtassa az akváriumot, és ne nyúljon bele. Nem érti, miért nem tudja megsimogatni őket.

9. csgybzs (válaszként erre: 8. - Roreliyh)
2015. szept. 21. 18:22

1000-ből 1, gratulálok hozzá!


Ha ennyire szereti és vigyáz az állatokra, akkor ajánlanék valami mozgékony fajtát, például vadászgörényt vagy patkányt, mert azok nagyon elevenek, simogathatók, de lehet velük bandázni is. Egy nyúl, vagy egy kisállat nem olyan jó társaság ilyen szempontból, meg érzékenyek is.

8. Roreliyh (válaszként erre: 6. - Csgybzs)
2015. szept. 21. 18:07
Ez a macska kereste a gyerek társaságát, bohóckodtak, egy lego kockával eljátszottak 1-1 órát is. Egy percig nem volt húzva-vonva, nevelés kérdése, a szülő felelőssége, milyen gazda válik a gyerekből. A macska egyébként felnőttekkel kifejezetten durva volt, karmolt-harapott, de a fiamat sosem karmolta meg direkt módon. A gyerek 2 éves korától benyúlhat a hüllőkhöz, mert vigyáz rájuk, tudja, hogy mit szabad, mit nem, akár eteti is őket. Nálunk az állatok családtagok. Egyébként sem ez volt a kérdés...
2015. szept. 21. 17:50
hát, nem lehet szobacica? amúgy nyuszi is jó, 10-15 évig is elél pár fajtája. hörcsögöt és a kisebbeket a rövid élettartamuk miatt nem javaslom. bár ha hamar ráun.. akkor lehet az is. csuklyás patkányi is cuki :)
2015. szept. 21. 17:49

Most tudnék írni valamit, de inkább nem teszem.

A macska amúgy sem gyerek babusgatására van kitalálva, a 90%-a kifejezetten utálja, mert nincs még normális finommozgásuk, húzzák-vonják szerencsétleneket.

Igazából egyik kisméretű állat sem arra van kitalálva, hogy gyerekek játékszere legyen.

2015. szept. 21. 17:48
Nagyon állatszerető, még járni és beszélni nem igazán tudott, de közölte, hogy vaukenne és ment tápot adni a kutyáknak. A kutyusokat is babusgatja, de ők nem jöhetnek be a házba. Szobatisztaságra szoktatható, kinti-benti állatot keresnék. Amolyan barátot :)
4. vacsa (válaszként erre: 2. - Roreliyh)
2015. szept. 21. 17:46

Szerintem nem kell még neki saját állat. Egyébként a tengerimalac jó választás lehet. Majd. Később.

A kutyákat miért nem lehet babusgatni???

3. Vikyci (válaszként erre: 2. - Roreliyh)
2015. szept. 21. 17:45

Törpenyuszi?

Nekünk gyerekkorunkban aranyhörcsögünk volt, papagájok és halak.

2015. szept. 21. 17:44
A kisfiam 5 és fél éves. Ma a macskáját megfogta a szomszéd kutyája. Emiatt macska, hasonló kis elmászkálós állatot nem szeretnék. Vannak halaink, 1 gekkónk, 1 szakállas agámánk (kézhez szokott), és 2 kutyánk is. De őket nem lehet babusgatni, mint egy cicát. Van valami ötletetek?
2015. szept. 21. 17:41
Milyen házikedvencet javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook