Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen, hányas faktorú naptejet használsz? Csak a drága megbízható? fórum

Milyen, hányas faktorú naptejet használsz? Csak a drága megbízható? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. máj. 3. 10:33
beoltozkodni a legjobb.en hasznaltam napkremet korabban es majdnem szenne egtem es utana picit kesobb volt a tv-ben,hogy nem minden karos dolgot szur ki a napkrem.
2012. aug. 27. 17:38

Antal Vali: A bőr a test legnagyobb felületű szerve, amely elhatárolja szervezetünket a külvilágtól, de elsődleges védelmi vonala is a szervezetnek, valamint számos élettani folyamatban is részt vesz.

A nem megfelelően működő bőr védelmi rendszere összeomlik, megjelennek a kellemetlen tünetek.

Ha az egész testet borító bőrt bekennénk levegőt át nem eresztő anyaggal, hamarosan ugyanúgy megfulladnánk, mintha befognánk a szánkat és az orrunkat - de legjobb esetben is erős rosszullétről panaszkodnánk.


Ebből az is következik, hogy soha ne kenj a bőrödre azt, amit nem lehet megenni!

Ide tartoznának a tusfürdők is, de azok nem érintkeznek sokáig a bőrrel, de a testápolókat, nap(olaj)-tejeket azért kennénk magunkra, hogy ápoljanak és védjenek. Ráadásul, naptejek a jótékony UV-A-t is blokkolják, míg az életveszélyesen káros UV-C-t gondolkodás nélkül beengedik a bőrödbe. És ha eltömítik a pórusokat, vagy bejutnak a szervezetbe, igen komoly kárt okozhatnak, okoznak.


Ezért kenjetek a testetekre kókuszolajat, én szórófejes flakonba töltöm át, így nagyon könnyű kezelni, gyorsan felszívódik, és egyszeri bekenés egész nap megvéd. És pillanatok múlva nincs zsíros, szagos hatása.

41. Annie1130 (válaszként erre: 27. - 04d410066e)
2012. júl. 3. 23:03

A faktorszám egy szorzótényező, amely növeli a bőr ellenállási idejét. Ha tehát a bőr 10 perc alatt kipirosodik, leég védelem nélkül, akkor ez az idő egy 12 faktoros krém használatával kitolódik 12-szer 10 percre, azaz két órára.



Tugyi Márta

Kozmetikus

Bemutatkozás »


Kérdésed van a témával kapcsolatban?


Kérdezd online tanácsadás keretében szakértőnket itt »

Vagyis egyre károsabb napsugarak ide vagy oda, a magasabb faktorral nagyobb védelem nem, csak hosszabb érhető el. Ez olyannyira így van, hogy már a 15-ös faktor is körülbelül 93%-os védelmet nyújt, míg a 60-as is csak körülbelül 98%-osat, és egy szint felett az ellenállási idő növelése is értelmetlenné válik.

2012. júl. 3. 22:56
Én a Lancasterre esküszöm. Nem olcsó, de csodálatos! Olyan a textúrája, hogy kevés is elég belőle, és ha elfogadsz még egy tippet: Lancaster Tan Deepener! csak 6-os fényvédő van benne, a párom gépzsírnak hívja, mert egy kicsit fura az állaga:)de 1-2 alkalom után csokibarna leszel tőle. Nem önbarnító, hanem "színelőhívó":)
2012. júl. 3. 21:45

Sosem spóroltam naptejen, de épp most adta ki a TEST magazin ( német), hogy nincs különbség a drága és olcsó között, tehát nyugodtan lehet olcsót venni!

A fiamnak 50+ Bioderma-t vettem, magamnak pedig Vichy 20-as napolajat.

38. 458101abbf (válaszként erre: 33. - Trapiti)
2012. júl. 3. 20:29
Akkor a 23-as hozzászólásban felhozott naptej úszása a víz tetején csak esztétikai aggály. Bocs, erre nem gondoltam.
37. 458101abbf (válaszként erre: 29. - Trapiti)
2012. júl. 3. 20:27
Pumpás, kinyomós vs. stift? teljesen más az állaga, tapadása. De hagyjuk, mert te csak arra utazol, hogy kiokíts, mint egy idiótát, mert más márkát merek használni, mint te.
2012. júl. 3. 19:41

Én sajna most lettem allergiás, valszeg naptej... :( Cudarul nézek ki...

Szóval bőrdoki a la roc...pos..-t ajánlotta. Ebből is 50+.

Valaki használt ilyet?

2012. júl. 3. 18:19

De én amellett szavazok, hogy a környezetvédelem nevében senki ne menjen a Balatonra például fürödni mert a testére kerülő víz által megnövekszik a párolgás felülete :) és kiszárad a Balaton.


Úgyhogy mindenki azt vesz amit akar, és azt használ amit akar.A lényeg ne menjen 11-15 ig napra, kenje magát többször,SPF megfelelő legyen.

2012. júl. 3. 18:16

Ne aggódjatok a Föld halála nem mostanában következik be,de úton van, még pár ezer év.


Én nem azt mondom persze fontos a környezetvédelem,

de nem hinném,hogy a naptej, vagy egyéb lenne a veszte.


Emellett szörnyebb szennyezések léteznek, iparnak, és egyéb tevékenységnek köszönhetően.


Azért azt se felejtsük el hogy valahol ez üzlet is mélyen.


Afrikában Kunte kinte számítógépházat éget a mezőn, itthon meg baszoga.nak ha az autódon piros matrica van szmogriadóban, mert valaki benézte a besorolást.


Állítólag a globális felmelegedés sem tisztázott, hogy valóban a környezettszennyezésnek köszönhető e.Az is lehet, hogy a Föld már nem egyszer kipusztult.

33. trapiti (válaszként erre: 31. - 458101abbf)
2012. júl. 3. 18:07
A Föld halálát nem én kezdtem emlegetni... az arcunkra nyilván kenük, de nem közvetlenül fürdés előtt, hogy szívódjon be. A fejbőrére gondolom más sem ken aki nem kopasz... a miénket egyébként egészen jól védi a vizes hajunk...
2012. júl. 3. 18:06
30-as nivea, 30-as annemarie börlind
31. 458101abbf (válaszként erre: 28. - Trapiti)
2012. júl. 3. 18:01

Nem a te példád hoztam, hanem a sajátom, de ha a tiéden szeretnél lovagolni, akkor áruld el, hogy a fejedre mit húzol? Csak mert nyilván azt éri amúgy is a legtöbb fény.


Az utóbbi napokban belehúztam, többször is voltam (nem természetes vízben) strandon, ezzel együtt, ha egyen nem is, de kettőn meg tudom számolni, hogy az az előző 15 évben mennyit voltam strandolni, úgyhogy nem az én lelkemen szárad a föld halála.

2012. júl. 3. 18:00
29. trapiti (válaszként erre: 26. - 458101abbf)
2012. júl. 3. 17:57
Pumpás "spray" pont ugyanaz van benne mint a kinyomósban...
28. trapiti (válaszként erre: 24. - 458101abbf)
2012. júl. 3. 17:56
Nem napvédő nélkül, hanem UV szűrős trikóban. Szerinted nem gusztustalan, amikor a strandokon úszik a naptej a víz felszínén? Amellett hogy tényleg pusztítja a vizet... persze aki két hétre megy pl. a Balatonra, aztán továbbál, legtöbbször nagy ívben lesz**rja, hogy milyen károkat hagy maga után...
2012. júl. 3. 17:55

Nekem eddig még csak a Bioderma jött be, abból viszont mindegyik. (Sima, Bronz, és AKN)

Eddig még minden naptejtől pattanásos, de néha még kiütéses is lettem. Ettől semmi gond végre. :)

Én többet nem spórolok, mert ha igen, akkor tele lesz az arcom, a dekoltázsom, és a hátam pattival.

Amúgy a 15 faktoros az UV sugárzás 96%-át, a 30 faktoros 98%-át, az 50 meg 99%-át szűri ki, ezt jelenti a faktorszám...

26. 458101abbf (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. júl. 3. 17:54
Nem minden krém úgy placcsan a vízen, mint egy olaj csepp, sprayt pedig nem is kenek az arcomra. De mindenki úgy tesz, ahogy neki jó.
2012. júl. 3. 17:51
Hawaiian tropic pink bits és nivea sun invisible pro, mindkettőből 50+osat.
24. 458101abbf (válaszként erre: 23. - Trapiti)
2012. júl. 3. 17:49
Vízisportoltam elég sokáig, és bevallom, nem azért hagytam abba, mert Föld gyilkosnak éreztem magam, az pedig meg sem fordult a fejemben, hogy napvédő nélkül induljak a vízre.
23. trapiti (válaszként erre: 22. - 458101abbf)
2012. júl. 3. 17:44
A Sundance spray pl. nem ragad ;) Vízbe menni meg csuron napolajosan, hogy utána ott ússzon a víz tetején elég gusztustalan szerintem...
22. 458101abbf (válaszként erre: 6. - Emi75)
2012. júl. 3. 17:41
Valahogy sejtettem, hogy az jön ki majd, hogy rongyrázás a drágább, de a praktikumot nem veszik figyelembe. Aki lekeni magát, aztán sütteti magát (esetleg nem lép ki a laborból), annak talán megteszi mármi, de ha esetleg sportol és izzad, vagy vízbe megy, akkor már rögtön nem lesz mindegy, hogy ragadsz-e mint gumicukor, vagy kicsúszik minden a kezedből, mert még lemosni sem tudod azt a békanyálat a kezedről.
21. trapiti (válaszként erre: 6. - Emi75)
2012. júl. 3. 17:40

Nem olvastam a tesztet, de örülök, mert évek óta a Sundance (Dm saját márka egyébként) termékeket használjuk, gyerek és felnőtt változatban is az 50 faktorosat.


Általában sokat vagyunk a Balatonon, nagyon nem szeretem bevinni a vízbe a napolajat, hogy ott leázzon, így inkább UV szűrős fürdőtrikót használunk, ami megvéd a leégéstől még akkor is ha egy órát vagyunk a vízben... és nem pusztítjuk a vizet a napolajjal...

2012. júl. 3. 17:37
Ambre Solire 30-as faktor, pumpás, nagyon fehér a bőröm, de még mindig megvédett.
2012. júl. 3. 17:36

50+-at mert hófehér bőröm van,és azonnal leégek.

A drága lehet szar is,én jártam már meg drága naptejjel.Most egy olcsóbb 2000 ft-at használok,és sokkal jobb.Nem kell a drága!Pénzkidobás...

2012. júl. 3. 17:36
a napozószerekre rá van írva, hogy véd-e UVa ellen. Ilyet kell venni, plusz nagy faktorszámút, és akkor rendben a dolog.
2012. júl. 3. 17:35

Én 20-as faktorszámú DM Sundance vízálló naptejet használok több, mint öt éve, és tökéleseten meg vagyok vele elégedve, nem cserélném le semmire.


Napozás nélküli bőrre való, és szép barna leszel a nélkül, hogy megégnél. Tény, be kell tartani a "12-15 óra között nem vagy a napon" szabályt, mert ha igen, nincs az a napvédő krém-tej-spray, ami megóvna :)

2012. júl. 3. 17:35
Hawain és 50 faktoros,bocs ha rosszul irtam a nevét kb 350 ml és ha jól láttam 15 e a litere de nem égtem le.
15. Bella 13 (válaszként erre: 6. - Emi75)
2012. júl. 3. 17:31

Tanulságos...

Úgyis most akartam naptejet venni, legalább tudom, milyet veszek.

A fiamnak egyébként gyógyszertári SaniDerm 50+-os naptejet használok, még soha nem égett le, de már olyan barna, mint egy kis néger! :)

2012. júl. 3. 17:31
én azt olvastam h csak az ér valamit ami 30as minimum
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook