Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen halolajat (Omega3) ismertek, ami kisgyermekeknek adható, és az ára sem az egekben van? fórum

Milyen halolajat (Omega3) ismertek, ami kisgyermekeknek adható, és az ára sem az egekben van? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 6. 16:22
Én is csak kérdezek! Nem állítom, hogy rossz, de mivel nem tudom, hogy pontosan milyen halból, hol és hogy készítik, ezért joggal lehetek szkeptikus.
20. Anthico (válaszként erre: 19. - Tundo13)
2012. jún. 5. 16:58
Továbbra se tudom a miértjét.
19. tundo13 (válaszként erre: 17. - Anthico)
2012. jún. 5. 16:51
Igen!
18. Kindle
2012. máj. 9. 14:52
Én is NOR oilt adom, nagyon bevált , friss tiszta,érezhető az ízén. Ajánlom, nálunk mindenki eszi. :-)
17. Anthico (válaszként erre: 16. - Tundo13)
2012. máj. 3. 14:15

"Ezzel a tisztasággal lehetne vitatkozni"

???

16. tundo13 (válaszként erre: 14. - Anthico)
2012. máj. 3. 13:54
Ezzel a tisztasággal lehetne vitatkozni, de döntse el mindenki maga, a szükséges információk bírtokában :) Mi is vívódtunk a kettő között, de szerncsére megkaptuk a kellő felvilágosítást, és nyugodt szívvel tudtam dönteni.
2012. ápr. 18. 09:28
Szia!A fiaim 9 évesek, és az oriflame multikids omega3-at adom neki, nagyon finom, citromizesitésű.Bátran ajánlom, én már tapasztaltam a hatását rajtuk, nagyon jó.Ja, és folyékony, könnyű adagolni.1 üveg 3999ft.Természetes tisztaságú.
2012. ápr. 17. 14:31
Eskimo-nal van külön halolaja gyerekeknek. Továbbá ez a jelenleg legtisztább halolaj.
2012. ápr. 17. 13:24

Sziasztok!


Én a Nor-oil lazacolajat ajánlom, nekünk bevállt!

2009. dec. 7. 08:35

Sziasztok :)


Én a kisfiamnak az eskimo kids tutti- frutti ízű olajat adom, napi egy adagolókanállal. Az elején nem akarta bevenni, de most már gyorsan megeszi, hamarabb szabadul :))) Megbarátkozott vele. KB. két hete kapja és úgy vettem észre, hogy az a gyerek aki eddig 3.5 évesen csak pár szót ismételgetett, az most szinte minden egyes tárgynál megkérdezi mi ez? és mondja utánam. Sokkal jobban megmaradnak a szavak és másnap már magától oda hozza és mondja. MI ez? - béka, mi ez? - haj, mi ez? -...Emellett kapja a cebiont és a béres cseppeket is. INkább ilyen természetes anyagokat adok neki, mint felesleges gyógyszerekkel tömjem...

Kétnaponta két narancs leve és remélem nem leszünk betegek... :)


Kívánom nektek is, hogy egészségesen

" teleljetek " :) át.

11. diorissimo88 (válaszként erre: 9. - Panka78)
2009. máj. 29. 22:59
A multitabsos jó. Az Eskimot ismerem,de azt még nem szedték a gyerekeim.De jókat írnak róla.Lehet, hogy azzal járnál a legjobban ha ilyen kicsi még a gyerkőc.
2009. máj. 29. 21:32
mi születésétől fogva 6 éves koráig ettük a csukamájolajat. Azóta sincs semmi baja és akkor sem volt beteges. Igen, az ize...de higgyétek el, megéri!
2009. máj. 29. 21:31
Gyerkőcöm 2 éves... találtam egy Eskimo nevezetű halolajat, meg a Multi Tabs-ét.. gondoltam hátha van még valami hasonló készítmény...
8. Martian (válaszként erre: 7. - OlíviaAnna)
2009. máj. 29. 19:56

oké ebben igazad van, csak amit írtál abból úgy tűnt mintha egy nagy humbug lenne kapszulában halolajat szedni, és elég lenne, ha csak halat ennénk


de akkor így már tisztáztuk a félreértést, remélem

annak örülök, ha te magad is szedsz ilyen készítményt, én is amúgy csak hűtőben kell tartani, és mindig elfeledkezem róla

2009. máj. 29. 17:04

Kedves Martian!

Azért írtam a halat, mert nem tudom mennyi idős Panka78 gyermeke, de a 78-ból arra tippelek, hogy fiatal még. Én régóta szedem a PharmaNord BioMarine Plus kapszuláját, úgyhogy nálam nem kell felvillantanod az nyilvánvalót. Én még nem adok csak Cebion-t és Vigantol-t a kislányomnak, a csukamájolajjal ráérek majd ha oviba megy.

6. Martian (válaszként erre: 2. - OlíviaAnna)
2009. máj. 29. 16:35

hát ebben nagyon nincs igazad


itt egy cikk erről:


halolaj a szívinfarktus ellen



Jégkunyhóban lakni, állatbőrökbe öltözni, hosszú időn át úgy élni, hogy nem megy le, illetve nem kel fel a nap, meglehetősen nagy ár azért, hogy az embert elkerülje több súlyos betegség. Az általános eszkimó életforma nem, de a betegségmegelőző életmód egy része már itthon is követhető - a gyógyszertárakban ugyanis kapható az északi népek körében kedvező hatást okozó halolajkészítmény.


Néhány évvel ezelőtt két Grönlandon dolgozó dán orvos figyelt fel arra, hogy az őslakos eszkimók között ritkán fordul elő szív- és érrendszeri megbetegedés. Ez meglepetésként érte az orvosokat, hiszen úgy tudták, az eszkimók rendkívül sok zsírt fogyasztanak, márpedig a zsíros ételek éppen az előbb említett betegségek legfőbb előidézői. A váratlan jelenség természetesen felkeltette a szakma érdeklődését.


Ma már tudjuk, hogy az eszkimók igen sok telítetlen zsírsavat fogyasztanak. Ezeket a zsírsavakat a planktonok termelik, a planktonfaló halak pedig beépítik ezeket a szervezetükbe. Mivel az eszkimók rendkívül sok halat esznek, táplálékukban nagyon magas a telítetlen zsírsavak aránya. (Kimutatták, hogy az eszkimók szervezetében 13 százalék, míg a dánok körében csupán 0,8 százalék volt a felhasznált telítetlen zsírsavak aránya.)


A közelmúltban több program is azt a célt vállalta fel, hogy az eszkimó étrendre épülve visszaszorítsa a szív- és érrendszeri megbetegedéseket. A The Lancet című neves tudományos folyóirat számolt be arról a két éven keresztül folytatott kutatás eredményéről, amelynek során 2000, korábban már szívinfarktuson átesett személyt vizsgáltak meg. Kiderült, hogy a telítetlen zsírsavban dús halzsírt, vagy természetes halolaj-koncentrátumot fogyasztó betegek között a halálozási arány 30 százalékkal csökkent. Más vizsgálatok is arra a következtetésre jutottak, hogy a halolaj-készítmények csökkentik a szívinfarktus okozta halálesetek egyik leggyakoribb kiváltó okaként ismert szívfibrilláció esélyét.


A kedvező eredmények ismeretében svéd kutatók mélytengeri halak húsából olyan halolajkészítményt állítottak elő, amely 38 százalékban telítetlen zsírsavakat tartalmazott. Ugyanakkor mentes a mérgező anyagoktól, ráadásul sem az íze, sem az illata nem emlékeztet a halakra. Egy skandináv tanulmány megállapította, hat hónapos kúra után a készítménynek köszönhetően 64 százalékkal csökkent a szív- és érrendszeri megbetegedések egyik leggyakoribb okozóiként számon tartott vérzsíroknak a szintje. Szintén kedvező hatás, hogy a vérrög fő alkotóeleme, a fibrinogén szintje is 23 százalékkal, míg a betegek diasztolés vérnyomása 9 százalékkal csökkent.


Az Országos Gyógyszerészeti Intézet kétéves vizsgálat után hozzájárult a termék hazai forgalmazásához, így a patikákban recept nélkül kapható a gyógyhatású készítmény.

2009. máj. 29. 16:34

[link]

Erre a linkre nézz rá!

2009. máj. 29. 16:33
Dr. Norvégia, 6 éves kortól adható. A napi adag 1 kapszula, 120 db van egy dobozban és ha a forgalmazótól rendeled, 3700 ft egy doboz. [link]
2009. máj. 29. 16:29

Carlson Cod Liver Oil

[link] Ez gyerekeknek is adható, de nem biztos, hogy Magyarországon kapható. Gyógyszerészt kellene megkérdezni.

2009. máj. 29. 16:24
Legjobb ha halat adsz, abban a halolaj mellett értékes fehérje is van.
2009. máj. 29. 16:20
Milyen halolajat (Omega3) ismertek, ami kisgyermekeknek adható, és az ára sem az egekben van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook