Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen hajkiegyenesítő módszereket tudtok? fórum

Milyen hajkiegyenesítő módszereket tudtok? (tudásbázis kérdés)


17. csgybzs (válaszként erre: 14. - Bd55e3f068)
2012. júl. 21. 19:18

Én sem hordom mindig úgy, de boldogít a tudat, hogy ha akarom, lehet bármelyik (bár vasalni olyan szépen nem tudom)...


Amin viszont én most gondolkodom, az a meleglevegős hajformázó, sok márkának van, Babyliss, Braun, bár én egy olyan modellt néztem amit nem lehet nálunk kapni... :S A videók alapján nagyon jó munkát végez!!

2012. júl. 21. 15:35

No, ez a téma nekem való! Egész gyerekkoromban utáltam a göndör hajamat, aztán felnőtt koromban is szinte évtizedekig! Felnőtten néhány hónaponként dauervízzel kihúzattam a fodrásznál. Ez a művelet igencsak fáradságos neki is és a vendégnek is, mert vagy fél órát kell a hajmosónál ülni, és a fodrász fésűvel húzogatja a büdös dauervizzel jól bekent hajat. Kiegyenesedik, de meg is viseli, szárítja, törékenyebbé teszi ez a művelet a hajszálakat. És aztán ahogy nő le, a hajtőnél megintcsak göndörödik a haj.

Aztán egyszer az történt, hogy már kevéssé volt a hajamban az egyenesség, és a fodrász helyett magam szárítgattam a hajamat, így nem tudtam úgy kihúzni, mint ha ő szárítja.

És képzeljétek, kiderült, hogy remekül áll az akkor már festett göndör hajam, csak a formáján kell igazítani. Azóta sokkal könnyebb az élet ilyen szempontból! A lényeg, hogy a göndör hajat jobban kell tudni formára vágni, és ha az eredeti hajszín kicsit unalmas, festeni kell valami érdekes színt bele! Onnantól elég pár hetente a fodrászhoz menni festetni és vágatni, reggel pedig vizes kézzel fésülködni vagy valami jó habbal helyre igazítani a tincseket!

De ha ez mégsem vonzó, ha mégis egyenesítetteni akar valaki, nemrég olvastam, hogy van valami új módszer is, de állítólag meglehetősen drága! A fodrászok már tudnak róla!

2012. júl. 21. 10:20
Brasil Cacau!!!!
14. bd55e3f068 (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2012. júl. 21. 09:32
Én csak akkor szoktam göndören hordani, ha meleg van, és nem kell szárítgatni.
13. syria (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2012. júl. 21. 08:55
Te csinálod jól! :)
12. csgybzs (válaszként erre: 11. - Csgybzs)
2012. júl. 20. 09:00
nyomot hagy jav
11. csgybzs (válaszként erre: 1. - Zsanimano18)
2012. júl. 20. 08:59

Inkább tanuld meg profin elkészíteni a göndör hajat. Én már elfogadtam. Hosszú göndör hajam van. Göndörből egyenest még mindig könnyebb készíteni, mint egyenesből göndört, hidd el.

A göndör haj nagyon szép, ha ápolt és szépen van beszárítva. Vegyél jó minőségű, ápoló hajhabot, és miután kifésülted a vizes hajad, egy ökölnyit oszlass el rajta mindenhol, több nem kell, mert szerintem a kemény habos haj gusztustalan. Aztán szárítsd meg diffúzoros hajszárítóval.

Nekem is elég egy párásabb idő, ha ki van vasalva még akkor is sokat van összefogva, különben elkezd felszálkásodni, meg ugye a göndör hajban minden elcsatolás, hajgumi nyomott és ferdületet hagy, tehát macerás.....

2012. júl. 19. 17:39
Brazil hajegyenesítés
9. syria (válaszként erre: 4. - Zsanimano18)
2012. júl. 19. 16:39

Én bizony (sok más nővel együtt) boldogan lennék bongyor. Inkább az legyen a fejemen, mint ez a hülye, szögegyenes haj, amivel néha úgy nézek ki, mint akit lenyalt a tehén.


A ritkítás sem segít? Ha ritkább, akkor könnyebben kezelhetőbb lenne.

8. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Zsanimano18)
2012. júl. 18. 22:45
Én elgondolkodnék egy fodrász cserén. :s
7. zsanimano18 (válaszként erre: 6. - Bd55e3f068)
2012. júl. 18. 21:37
az a baj h csinált már. de az a kenvce vagy mi az nem túl jóminőségű,, :S és vmi olyan márkájút szeretnék venni ami tényleg megbízható... aki töbször csinált ilyet, jó lenne ha meg modaná.. mi a neve a varázsszernek :P. mert ez a fodrász ismerősöm csak egyszer cisnált ilyet. és kb a nőnek a 60% ból 50% maradt egyenes,, nem annyira egyenes...:S
6. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Zsanimano18)
2012. júl. 18. 21:33
Akkor nem a fodrászod kellene megkérdezni melyikre esküszik? :o)
5. zsanimano18 (válaszként erre: 3. - Bd55e3f068)
2012. júl. 18. 21:32
én el megyek, csak a szer nevét szeretném tudni, h meg vegyem,, mert egyik ismerősöm fodrász és ő meg csinálná nekem :)
4. zsanimano18 (válaszként erre: 2. - Syria)
2012. júl. 18. 21:31
azt csinálom meg mindíg egyenesre szárítom :( csak elegem van abból h buliból is ugy jövök haza mint vmi gyapjas bárány:S. unom h 1,5 órát kell töltsek a hajvasaló mellet.:(...,pára,meg ham egizadok. fölöslegesen szenvedtem szárításal. meg hajlakot is fölöslegesen fújkálom.. ugyanugy bongyor leszek :S
3. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Zsanimano18)
2012. júl. 18. 21:30
Ilyen hosszan tartó egyenesítést ugyanazzal az eljárással lehet megcsinálni, mint amivel a tartós hullám készül. Szerintem nem érdemes otthon pancsolni vele, inkább menj fodrászhoz!
2012. júl. 18. 21:25

Ha elfogadsz egy tanácsot: ne akarj egyenes hajat, ha a Jóisten göndör hajjal áldott meg.

Tudod, hány fodrász él abból, hogy sokan kénytelenek vagyunk dauert használni, hogy kicsit több hajunk legyen? (A göndör haj mindig dúsabbnak hat.)


Ha zavar a göndör hajad, inkább ritkíttasd; hajmosás után tekerd hatalmas csavarókra, s hagyd magától megszáradni, mintsem idióta vegyszerekkel roncsold.

2012. júl. 18. 21:16
Valaki tud vmi megnyerő eredmény nyújtó hajkiegyenesítiőt? amit fodrászkellékesbe meg lehet venni? ami 6hónapig tart az egyenesség..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook