Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen gyümölcsök és zöldségek vannak, amik lúgosítanak, de nincs bennük vas? fórum

Milyen gyümölcsök és zöldségek vannak, amik lúgosítanak, de nincs bennük vas? (tudásbázis kérdés)


9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2014. szept. 23. 22:08
Köszi, de nekem azért nem ártott ez a kis keresgélés, el is mentem ezt a sok linket.:D
2014. szept. 23. 21:57
mindegy is, a fórum kiírója sosem válaszol
2014. szept. 23. 21:53

Nos, olvasgattam az általad belinkelt cikkeket is, és nézelődtem még a neten is.


A linkjeid közül a Dr. Gulyás-féle cikk még a legnormálisabb, és az sem mond mást, mint amivel én érveltem! Az eltúlzott fogyasztáson van viszont a hangsúly, és nem egy-egy napi "elsavasodás" okoz gondokat.


A másik két cikk elég felületes néhány dologban, leginkább az élettan (emésztés) területén.

Például valóban széndioxid is termelődik a citrát-ciklus során, de az e plazmába kerül, majd kilélegezzük. A szervezetünk nagy része víz, de gyakorlatilag gyenge sóoldat, 0,9%-os.


Bár az egyik cikk szerint:

".A széndioxid savképző anyag, mely vizes közegben – a vízmolekulákkal reakcióba lépve – szénsavat hoz létre."---erről a kémia másképpen értesült:


"Reakciókban kevésbé vesz részt. Vízben kismértékben oldódik (0,145 g/100 ml), a vízzel gyengén savas szénsavat képez."


Ha az átvitt értelemben vett savasság-lúgosítást nézzük, akkor a javasolt élelmiszerek megegyeznek a könnyű vegyes étrendben egészégesnek bizonyult élelmiszerekkel.


Néhány további orvosi vélemény:


[link]


[link]

Dr. Csuth Ágnes válasza a savasodás témában

A lúgosító diétának orvosszakmai alapja nincs. A sav-bázis viszonyok a szervezetben szigorú keretek között mozognak, ha ettől valamilyen irányban eltérés alakul ki, akkor az komoly probléma Az emberi szervezet enyhén lúgos, hiszen a vérünk pH értéke 7,35 és 7,45 között ingadozik. Tehát a savas pH-jú szervezet az élettel összeegyeztethetetlen hosszú távon.

Másik cikk:

[link]

[link]



Ami a kevés vasat tartalmazó gyümölcsöt illeti, inkább azok vannak többségben. Én örülnék, ha gyümölcsökkel is pótolhatnám a hiányzó vasat. Konkrét listát nem találtam ez talán eligazít kicsit:


[link]

6. wanita77 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2014. szept. 23. 20:42
Lehet, hogy te ezt hiszed el, én viszont csak ezt az egy cikket olvastam eddig erről, szóval jobban hiszek az elsavasodásban egyelőre. de persze mindenkinek szíve joga abban hinni, ami közel áll hozzá és azonosulni tud vele, nem vagyunk egyformák, szerencsére. :)
2014. szept. 23. 20:02

Nézd, én nem minősítem, de ha elolvasod a cikket, amit belinkeltem, akkor kis biológia-tudással kibogozod belőle, hogy az elmélet marhaság akkor is, ha ez nem tetszik.


Persze nem árt megjegyezni még az általánosban, hogy az emésztés a szájüregben kezdődik. A gyomorsav hamar kiegyenlíti, bármilyen kémhatású ételt eszel is.

A rák okait még kutatják, a HPV vírus ellen már vannak oltások is, azaz ebben az esetben vírusról beszélünk és nem kémhatásról.


Ittam olyan vizet (a flakonja kedvéért vettem meg), ami a címkéje szerint lúgos. A pH a szappanos víz és a hipó kémhatása közötti érték volt. Ha látok még valahol, venni fogok, de veszek mellé indikátorpapírt is, mert nem hiszem, hogy a maga áron vett csapvíz ízén nem lehet érezni, hogy lúgos lenne.


A hit sok mindennek átsegít. Ha sok gyümölcsöt és zöldségfélét eszel, az mindenképpen egészséges.


Azért arra kíváncsi lennék, hogy hogyan méri a szervezete kémhatását az, aki ebben az étrendben hisz, és esetleg "különleges" termékeket forgalmazó egyének vagyonát gyarapítja a nehezen keresett pénzével.

Ha Te vagy bárki méri ezt, és tudja bizonyítani, hogy adott étel fogyasztása ezen változtat, kérem írja meg.

2014. szept. 23. 19:55

Itt olvashatod te is a lényeget:


"A naponta keletkező savak semlegesítése ellen egy úgynevezett puffer-rendszerrel védekezik a tested. A szervezetben elvileg minden sav egy ellenkező tulajdonságokkal bíró bázissal kapcsolódik össze – így történik a savas hatás semlegesítése. Ha azonban étrended nem megfelelő, illetve életmódod nem nevezhető egészségesnek, szervezetedben túl sok sav halmozódik fel, és a belső szabályozó rendszered nem képes fenntartani a természetes egyensúlyt. Mindennek következtében tested elsavasodik."


[link]


[link]


[link]

2014. szept. 23. 19:48
Szerintem senki ne mondja semmire, hogy baromság, legfeljebb azt, hogy te nem értesz vele egyet. Én hiszek benne pl és még nagyon sokan mások is, szerintem nem marhaság, az elsavasodás miatt van sok betegség, többek közt a rák. :( Figyelni kell, hogy ne együnk sok savas ételt és minél több lúgosat, ez egyértelmű és tény!
2014. szept. 22. 21:34

A savasodás-lúgosítás elmélet élettanilag marhaság.


Lehet, hogy elsőre azt mondod, hohóóó, nem hiszed ezt el nekem!

De két ismeretlen kínainak, akik állítólag orvosok, akkor miért hiszel jobban?


Itt egy magyar orvos semleges véleménye.


[link]


ha olyan oldalakat keresel egy elméletről, amiknek a végén nincs ott, hogy rendelj ezt vagy azt, az azért megbízhatóbb.

2014. szept. 22. 20:54
Milyen gyümölcsök, és zöldségek vannak, amik lúgosítanak, de nincs bennük vas?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook