Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen gyógyteával lehet emelni a progeszteronszintet? fórum

Milyen gyógyteával lehet emelni a progeszteronszintet? (tudásbázis kérdés)


2014. aug. 14. 22:33

Sziasztok! Rég járt erre bárki is,de remélem tud valaki segíteni.Euthyrox pajzsmirigy gyógyszer és bromocriptn mellett,ami a prolaktire hat,lehet szerintetek inni vagy enni gyógynövényt az előzőleg felsoroltak közül?

Előre is köszi a válaszokat.

23. belluka (válaszként erre: 22. - Berbooo)
2012. dec. 27. 13:27

A cickafarkfű fitoösztrogén, szóval igazad van.

Egyébként - mivel változókorban vagyok - engem is érdekelne, hogy jót teszek-e, ha cickafarfű tinktúrát szedek, mivel progeszteron termelés ugye már nincs. Persze el lehetne menni hormonvizsgálatra, de maszekban - nyálból csinálják - 16.600.- FT, ami azért húzós !

Ha esetleg valaki erre jár, megmodhatná, hogy Ő hogy küzd természetes módon a változókor ellen. Tény nekem amióta szedem nem igen van hőhullámom, sem más tünetem.

22. Berbooo (válaszként erre: 13. - Mongi)
2012. dec. 14. 17:48
cickafark az ösztrogent serkenti nem ?
2012. jún. 21. 20:03
ez engem is érdekelne, de látom, rég volt ide beírva...
2010. jún. 24. 15:26

a progeszteron krémmel állítólag nagyon jó eredmények születnek.

A neve Women's care (Magyarországon Women's Cream néven van forgalomban)

2008. okt. 17. 19:35
palástfű tea, a beágyazódást segiti elő.
18. juditgelencser (válaszként erre: 17. - Moni342)
2008. szept. 23. 08:12

Szia!


Lehet izesíteni, de csak természetes anyagokkal érdemes. Méz, citrom.

Próbáld azért meginni izesítés nélkül, sokfélét meg lehet inni úgy is. Én elég sok gyógyteát iszom, most már izesítés nélkül is akármilyet meg tudok inni.

2008. aug. 2. 09:46

Sziasztok!


Szerintetek ha a gyógyteát ízesítve iszom (egy kis citromlé és méz), akkor elveszíti a hatását?

Nem tudom meginni simán, még így is hányingerem van tőle.

Én nem látok összefüggést az ízesítés és a hatástalanság között, de olyan sok helyen olvasom, hogy a gyógyteákat nem kell ízesíteni.

16. Pirosalma (válaszként erre: 15. - Melinda17)
2007. nov. 4. 16:25

Szia, Melinda!


A progeszteron szükséges a terhesség fennmaradásához; ha valami miatt a terhesség alatt lecsökken a szintje, az tudomásom szerint okozhat vetélést.


A PCOS érdekes kérdés, elég sok hormont érinthet (GnRH, FSH, LH, ösztrogének, androgének, PRL, inzulin, ACTH és persze a progeszteron is), mindenképp állandó kezelést igényel, főleg terhesség esetén.


Ha gondolod, folytassuk privátban, bár nem vagyok orvos, sokat nem tudok mondani.

2007. nov. 4. 12:37

Kedves Pirosalma!


Okozhat vetélést az alacsony prog.termelés?10 hetesen mehet ez miatt el baba?vagy köze van a PCO-nak?Gentika?

14. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Mongi)
2007. nov. 4. 09:30

Szia, Mongi!


Vérvétel nélkül pontos információt nem lehet kapni.


Ha nem progeszteronagonista (tehát progeszteronhatású vegyület) van benne, hanem progeszterontermelést serkentő ( vagyis LH-hatású vegyület), akkor a follikuláris fázisban (a ciklus első fele) alapból nem nagyon hat (ebben a fázisban csak minimális progeszteron keletkezik).


A luteális fázisban már inkább, de kérdés, ez mire elég, valamint még inkább hogy mire kell. Terhességmegtartásra nem alkalmas, fogamzásgátlásra nem alkalmas, esetleg egy magas ösztrogén-progeszteronarányon - aminek lehetnek negatív hatásai, idegesség, túlzott ödémásodás stb. - segíthet, de egy elégtelen sárgatestfázison valószínűleg nem.


Tehát a válaszom (bár elismerem, nem hozzám szólt a kérdés): ciklus első felében gyakorlatilag nem emeli a progeszteronszintet, ill. nincs értelme akkor, ráadásul lehetnek káros következményei, ezt nem tudom megítélni.


A ciklus második felében ha az orvosod beleegyezik, szerintem ihatod (és persze gyakori kontroll - főleg kezdetben - ajánlott!), bár jó lenne ismerni a hatásmechanizmust (hogy LH-hatású vagy direkt progeszteronszerű vegyületet tartalmaz-e).

13. mongi (válaszként erre: 5. - 8a56714769)
2007. nov. 3. 21:34
Bocsi,remélem nem értetted félre,nem téged akartalak támadni:)),csak kíváncsi lettem volna,hogy az ember vérvétel nélkül pl. honnan tudja,hogy alacsony a progi szintje?Én is iszom a cickafarkfűteát,de nem tudom pontosan,hogy jól teszem-e,hogy a ciklus első felében iszom?Az emeli a progeszteron szintet?
12. Pirosalma (válaszként erre: 11. - Melinda17)
2007. nov. 3. 20:25

Az LH működteti a sárgatestet (annak progeszteronelválasztását stimulálja), ill. megtermékenyítés esetén a hCG (ami LH-hatású).

A 3. hónaptól viszont a sárgatest elsorvad, és helyette a méhlepény termeli a progeszteront.


Tehát prog. végig termelődik, csaupán kezdetben a sárgatest, utána a méhlepény termeli.

2007. nov. 3. 17:40
Nem tudom nekem ami van könyvem abban így van leírva.De lehet,hogy rosszul......De a sárgatestet a progeszteron ,,működteti"nem?
10. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Melinda17)
2007. nov. 3. 17:32

Szia!


"PROGESZTERON...KÉSZÍTI ELŐ A TEREPET A BEÁGYAZÓDÁSRA UTÁNA MÉG 12 HÉTIG Ő VIGYÁZ ARRA A CSÖPP KIS CSODÁRA." - szerintem keversz valamit, a 12 hét kvázi az a határ, amíg a sárgatest működik (a hCG tartja fent, amit az ún. trofoblasztsejtek termelnek), utána elsorvad, és a progeszterontermelést a méhlepény veszi át (ami 3. hónap végére alakul ki teljesen).

2007. nov. 3. 17:21
Sziasztok.Szerintem is megér 1próbát.Nem annyira drága én csak 1 kapszulát szedek 2helyett és így is szemmel látható hatásai vannak.Ha nem használ még mindig lehet változtatni!!!!
2007. nov. 3. 07:36
Köszi az infót,utána olvastam én is és biztosan kipróbálom.Nagyon jól hangzk amiket irnak róla és egy próbát megér.
2007. nov. 3. 07:27

HüLYESÉGET ÍRTAMMMMMMM!!!!


NEM A PROGESZTERON HANEM AZ ÖSZTROGÉN HATÁSÁRA MEGY LEJEBB AZ FSH ÉS NÖVEKSZIK AZ LHMELYNEK HATÁSÁRA TÜSSZÖREPESÉS-->OVULÁCIÓ


PROGESZTERON -->SÁRGATESTHORMON HA ALACSONY NINCS MI TÁPLÁLJA A BABÓCÁT,OVULÁCIÓ UTÁN ÖVÉ A FŐSZEREP,MERT Ő KÉSZÍTI ELŐ A TEREPET A BEÁGYAZÓDÁSRA UTÁNA MÉG 12 HÉTIG Ő VIGYÁZ ARRA A CSÖPP KIS CSODÁRA.

PROGESZTERON HATÁSÁRA NŐ MEG A HŐNK AMIT ANNYIRA SZORGALMASAM MÉRÜNK,MELLEK ÉRZÉKENYEBBEK,ÉS A BÉLMŰKÖDÉS LELASSUL!!!!HA ALACSONY A PROGI AKKOR NEM LESZ MAGASABB A HŐD ELVILEG DE MINDENKINÉL MÁS,MEG NINCS ELÉG TÁPANYAG A BABÓNAK NEHEZEBBEN TAPAD MEG MEG ILYENEK...


NE HARI DE ELÖBB NAGYON HÜLYESÉGET ÍRTAM.REGGEL VAN MÉG.bOCS

2007. nov. 3. 07:17

Sziasztok!!!


Én gyógynövényboltban vettem mind a 2-t.a barátcserje kapszulában van a többi tea.Teát nem nagyon iszok most csak a b.cserjét szedem.Én voltam vérvételen és úgy,mivel ha alacsony a progeszteronod akkor a LH csúcs sem jön létre mivel magasan tartja a FSH és ez álltal nem lesz tüsszőrepedés.Viszont normál esetben ha a progeszteron megfelelően működik ovuláció esetén az FSH alacsonyabb lesz és az LH magasabb,ekkor van peteérés.Elvileg,de ott van még az ösztorén,prolaktin.Ezek sem utolsok.Nem értem külömben ezek a hormonok nagyon okosak mert mindig tudják mit mikor kell csinálni,bár nálam megbolondultak.

2007. nov. 3. 07:12
Én nemondtam hogy nemvolt vérvételem,de miért szedjek gyógyszereket ha ez a gyógynövény is segithet,egypróbát megér.
2007. nov. 2. 21:00
Honnan tudja valaki,hogy alacsony a progeszteron szintje-vérvétel nélkül?
2007. nov. 2. 19:43
Köszönöm az infót hollehet venni a barátcserjét és ez tea? Én még nem halottam róla.
2007. nov. 2. 13:34

Szia!!!


Elvileg cickafark meg palástfű,de én elkezdtem barátcserjét szedni elvileg ez kimondottan arra van,hogy emelje a progeszteront.én már 10 napja szedem én PCO-s vagyok és a tűneteimet enyhítette,akkor elvileg a hormonok is kezdenek helyre állni,de 2 hét múlva megyek dokihoz.1 probát megér!!!Melinda

2007. okt. 31. 09:06
Milyen gyógyteával lehet emelni a progeszteronszintet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook