Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen gyakran nézett rád a fogadott orvosod? fórum

Milyen gyakran nézett rád a fogadott orvosod? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jan. 29. 01:06
szuleskor bejott,mert ejjel szultem s azutan meg cask a szokasos reggeli vizitnel.
39. Barát.Á. (válaszként erre: 38. - Barát.Á.)
2015. nov. 4. 19:19
Ja és ügyeletes orvosnál.
2015. nov. 4. 19:18

Akkor anyámnak mázlija volt, március 5-re volt kiírva. De március elsején még a várost járta, aztán éjszaka megjöttek a fájásai, akkor apám bevitte a kórházba, és én másnap kipottyantam.

Hosszan vajúdott anyu, és otthon szokásos gátmetszéssel szül meg, de egyéb komplikációk nélkül.

37. Kilimcs (válaszként erre: 36. - Regina 86)
2015. nov. 4. 18:51

én szülésznőt mindkétszer fogadtam. Hogy tudjak kit kérdezgetni, hívni. Szóval volt aki figyelt.


De eleve ezt mondtam neked is, szerintem szülésznő kell ;) nem azt mondtam hogy senkit se, hanem hogy a dokinak nem ez a dolga tényleg, hogy a szülő nőt nézegesse állandóan.

36. Regina 86 (válaszként erre: 28. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 18:42

"Ugyanis, hidd el, ha baj van, összefut az egész ügyelet profostul." --> Sajnos van itt a hoxán is olyan, akinek a személyzet gondatlanságából halt meg a kisbabája.... nem foglalkoztak azzal, hogy fekete a magzatvíz... (na és ilyenkor mit csinálsz? Kinek szólsz??) nos ha az embernek van fogadott orvosa, azért az csak intézkedik... de ha nincs, akkor attól tartok, hamarabb megtörténhet egy ilyen eset...


Csak gondatlan nővérek és orvos kell hozzá... és az, hogy pont ilyenkor jöjjön rá az emberre a szülés, amikor ilyenek vannak beosztva....

35. Regina 86 (válaszként erre: 34. - Zsuzska1425)
2015. nov. 4. 18:37
Köszönöm, hogy leírtad a történeted! Felháborító, ahogy viselkedtek veled. Én is hasonló okokból szeretnék most orvost, de mivel az tényleg nincs mindig ott, szülésznő fogadásában is gondolkodom. Egy jó hírnevűt néztem ki.
2015. nov. 4. 13:58

Én kisfiamat Tatabányán szültem,senkit sem fogadtam,kiírt napon befektettek,3 nap múlva jöttek görcsök,de a nővér csak legyintett,majd az esti nst után elfolyt a magzatvíz ez 19:05kor volt,onnantól oxitocinnal ugyan,de viszonylag hamar megszültem,ugyanis 22:20 perckor kezemben volt a babám.Gátvédelem ugyan nem volt,de a doki még a varrásnál is kedves volt,felszisszentem az egyik öltésnél,és elnézést kért,varratszedésnél is végtelenül kedves,és figyelmes volt,pedig én voltam az egyetlen,aki üres kézzel ment oda.

Mellettem lévő szülőszobán vajúdott a saját betege,kinek azért indították meg a szülést,mert épp ügyelt az orvos,és nehogy már vissza kelljen jönnie reggel (ezt saját fülemmel hallottam a szobában),persze neki a hirtelen oxi,minden előzmény nélkül elég kellemetlen lehetett,sokat panaszkodott,aztán kiabált,8 óra vajúdás után látta a dokit,aztán már csak a kitolásnál.......ő ezért 70 ezret fizetett+ a terhesgondozás,mindez előre,én egy üveg bort adtam,utólag.

Aztán ezen felbuzdulva kislányommal sem fogadtam,csak azt nem számoltam,h más város,más orvos,minden más....

A helyi orvos kedves volt,és jópofa,ellenben beírta a kiskönyvembe 24 hetesen,h méhszájam 2111,vizsgálat nélkül,ami csak később derült ki.Majd 37.héten beutalt a kórházba,mondván kevesebb a magzatvíz,így befeküdtem a SOTE II-re,ahol épp káosz volt köbön,mert Tömő u-i épületbe voltak,mindenki ingerült,fáradt,stb.....bent feküdtem 3 hétig (közben itthon a 4 éves fiam kézről kézre járt,mert ennyi ideig senki se tudta vállalni),úgy,h a magzatvíz rendben volt.Aztán utolsó héten mikor szóltam,h keveset mozog a baba,akkor kiírtak napi 2 nst-t,és minden alkalommal előtte kaptam szőlőcukrot és rázták a hasam,h mozogjon,hiába mondtam,h ez így nem ugyanaz,mintha magától mozogna,senkit nem érdekelt,dokit csak a viziten láttam,ahol természetesen jó értékeket láttak,hisz rázásra mozgott a bébi.Hiába mondtam mi történt,lezárták azzal,h nyugodjak meg,legyek türelmes,lassan majd szülhetek.Kiíráshoz képest 1 hétre tervezték az indítást,egy keddi na,előző estétől nem ehettem,aznap nem ihattam,mondván este 6kor(!!) indítanak.Kaptam receptet ,hogy váltsunk ki Prepidilt,ami puhítja a méhszájat (7800 Ft).Ete vittek szülőszobára,rákötöttek nst-re,majd jön egy doki,és közli,h menjek vissza osztályra,itt ma nem lesz indítás,mert a főorvos nem írta alá.Visszacuccoltam,addigra idegesen,remegtem az éhségtől,és a dühtől.Másnap vihogva jött a főorvos a vizitre,h már aláírta,déltől ne egyek,ne igyak újra nekikezdunk este.Megjött párom,épp ebéd vége felé jön egy kedves kis rezidens doktornő,h ha gondolom,ő megindítja most,meg van beszélve.Persze nekem erről nem szóltak,jóllakottan meg mégsem mehettem,így vártunk estig.Újra nst fél órán át,aztán méhszájvizsgálat,ahol kiderült,h annyira zárt volt,h a magzatvíz ellenőrzéshez tágítás kellett.Magzatvíz rendben,jöhet a prepidil,feltették,közben folyamatos nst,nem telt el még 1 óra sem,gép sípol,hirtelen 3an körülöttem,leesett a szívhang 70 alá,azonnal injekció,infúzió,altatóorvos,és császár,annyira gyorsan,h altatás volt érzéstelenítés helyett,hála a lelkiismeretes rezidensnek és a gyors szülésznőnek minden rendben lett a babával,én lassabban épültem fel,de ez legyen a legnagyobb baj.

Viszont megbeszéltük párommal,hogy legközelebb fogadunk orvost,egyrészt,mert hiába kérdeztem,leráztak,másrészt akkor talán lelkiismeretes lesz.És fogadunk szülésznőt is,aki támogat.

Mégegyszer ezt nem szeretném átélni.

De persze tudok olyat is,akit a fogadott doki hagyott cserben...nehéz választani....

2015. nov. 4. 12:04
Nálunk itt Ausztriában a vajúdás otthon vagy magánklinikán van. Nőgyógyász orvosom amúgy, mint a sebészorvos párom úgyan azon a klinikán dolgozik és önkéntesek is többek közt a területileg illetékes kórházban ahol két hónapja még a teljes stábot ismertem. Mondjuk 40 hét alatt főleg várható, hogy azért lesz változás.
32. Barát.Á. (válaszként erre: 31. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 11:58
Én szerettem volna hármat szülni, de a genetikai kockázat kizárása engem, de főleg párom úgy meg viselete, hogy nem a negyedik és ötödik kisgyerek lesz örökbe fogadott. (Amúgy statisztikailag átlag alatti volt a kockázat. Csak hát súlyos rendetlenségre; ami időben diagnosztizálva gyógyítható.)
31. Kilimcs (válaszként erre: 30. - Barát.Á.)
2015. nov. 4. 10:54

megvan ;) de azért a második szülésem senkinek se kívánom (pedig nagyon gyors volt.. de így se..)


és köszi ;)

30. Barát.Á. (válaszként erre: 29. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 10:41
Jó egészséget mindegyikőtöknek!
29. Kilimcs (válaszként erre: 28. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 09:38

hja, és előttem hozott a mentő egy kismamát, hozzá is összefutottak, de megmentették a babát a mamát is... Mondták is hogy húzós nap volt, mert pár órán belül volt két olyan gond, ami nagyon nem gyakori. akit előttem hoztak, mégcsak nem is oda tartozott, amíg be nem ért rokon a nevét se tudták, csak a mentőben már akkora gáz volt, hogy nem vitték a sotera, mert nem értek volna vele oda valószínű.


hidd el, ha baj van, orvosok, tényleg mindenki igyekszik, és csapatként melóznak. ha meg nincs baj, elég a szülésznő ;)

28. Kilimcs (válaszként erre: 24. - Regina 86)
2015. nov. 4. 09:35
Én a budai rész mellett lakom, kocsival 15 percre a szt imrétől, így oda kerestem eleve dokit. De egy csomó ismerősöm így szült az országban bárhol. csak gondozóorvossal. Ugyanis, hidd el, ha baj van, összefut az egész ügyelet profostul. Tudom, nekem másodjára összefutottak . meg is oldódott a gond, szerencsére. Ott örült mindenki, csomó szülésznő nővér, az összes benntlévő doki. Senkit se érdekelt, az én orvosom hol van. igyekeztek nekem meg a babának segiteni mindenki. (nem is lett semmi bajunk, hál az égnek de azért az arckifejezéseket sose felejtem el, amikro még baj volt azt se, meg amikor már minden ok lett, azt se.)
2015. nov. 4. 06:46

Gyakran amikor bent vagyok a klinikán egy kontrollra mindig beülők - lyukas időszakban -

szerencsére fogam már évek óta nem volt lyukas.

26. Cippora (válaszként erre: 25. - Regina 86)
2015. nov. 4. 05:55
nyiregyen szültél nem? én igen,de nekem pont fordítva volt.álom szülésem volt mindenki nagyon kedves volt,kérés nélkül egy ágyas külön szobába kerültem stb...
25. Regina 86 (válaszként erre: 22. - Cippora)
2015. nov. 3. 22:03
Nálunk meg a csecsemős nővérek a normálisabbak, 1-2 kivétellel. Viszont szülészeten aki hangot mer adni a szülésének azzal úgy beszélnek, mint a kutyával (fogja be a száját, stb.). Olyannal is csúnyán bántak a nővérek, akinek fogadott orvosa volt.
24. Regina 86 (válaszként erre: 21. - Kilimcs)
2015. nov. 3. 22:01
Melyik városban?
23. Regina 86 (válaszként erre: 20. - Kilimcs)
2015. nov. 3. 22:00
Bár tudnám, ki az! De csak személyleírást tudok róla adni, nem tudom, hogy tudnám megtalálni!
2015. nov. 3. 20:21
Kórháza válogatja hogy lehet-e csak szülésznőt fogadni,kérdezz rá.Sajnos hasonló rossz tapasztalatokat olvasok a "mi" kórházunkról,meg a nővérek hozzá állásáról.Nekem a szülés mondhatjuk tökéletesen zajlott,na de a csecsemőosztályos napokról tudnék mit mesélni,alig vártam,hogy hazamehessünk.
21. Kilimcs (válaszként erre: 19. - Regina 86)
2015. nov. 3. 20:15
Nekem csak gondozoorvosom volt. Szuleshez csak szulesznot fogadtam.
20. Kilimcs (válaszként erre: 16. - Regina 86)
2015. nov. 3. 20:14
Na azt a kedves szulesznot probald megkeresni ;)
2015. nov. 3. 19:07
Lehet egyáltalán csak szülésznőt fogadni?
2015. nov. 3. 18:44
Ja, a védőnőm (és az orvos is) azt is elfelejtette közölni, hogy 38. hét után nem kell szedni a magnéziumot...
2015. nov. 3. 18:43
Bocsi, de ezt már olyan rég ki akartam írni magamból.... Szerintem nem volt könnyű szülésem...
2015. nov. 3. 18:42

Délben még mindig csak 8 centi voltam, ekkor már nyomnom kellett, de közölték, hogy nem lehet, párom hiába szólt a nővérnek, hogy már nem bírom... Órákig tartott ez az állapot, aztán egyszer csak jött vki, megvizsgált, majd körül álltak vagy 5-en, köztük egy kedves szülésznő és egy orvos - velük nem volt gondom.

Legalább 20-at nyomtam, mire meglátták a fejét, az orvos kétszer is megkérdezte, hány centi vagyok (156), majd hangosan mondta, hogy megszüljük természetesen. Igazán csak szülés után éreztem magam terhesnek... de nem untatok tovább senkit...

15. Regina 86 (válaszként erre: 14. - Regina 86)
2015. nov. 3. 18:37

De én rosszabbul jártam sajnos.

Kezdődött azzal, hogy van egy vacak védőnőm, aki soha nem mondott semmit, se szülés előtt, se szülés után,mindig csak annyit kérdezett van-e kérdés (hát hogyne, az ismeretlenről csakis lehet...).

Szülés: este háromnegyed nyolckor magzatvíz elfolyás, 9-re kórházba értünk, nővérek iszonyat bunkók: reggel 7-kor átadáskor képesek voltak azt mondani, hogy kaptam oxitocint, miközben nem is. Éjszaka amúgy egy fiatal diáklány látta el az ápolói feladatokat, szinte óránként vérnyomást és testhőt irt, reggel 7 kor váltás utána 2 köcsög nővér meg csak hasra ütve írta be, oda se jöttek, meg se kérdezték hogy vagyok. Aztán mikor ki akartak vinni wc-re és több, mint 12 óra fekvés után hirtelen felállva megszédültem, rám ordított a nővér, hogy "Állj anyuka" Ezt a gyereket magának kell megszülnie!" - igazából a hangsúly nem, tetszett, nem is a mondandó. Reggel 8-ig semmi nem történt, onnantól jöttek a komoly fájások gondolom a 6-7-kor megkapott oxitocin miatt.

A nővérek emellett össze-vissza állítgatták nekem a gázt, volt, hogy semmilyen hatást nem éreztem... utána állítottak rajta, de fogalmam sincs, hogy már a kimerültségtől vagy valóban a gáztól lett egy kicsit jobb, vagy a hittől, hogy míg szivok, addig legalább nem a fájdalomra figyelek....

14. Regina 86 (válaszként erre: 13. - Cippora)
2015. nov. 3. 18:26

Szerinted engem sem hagytak volna 18 óráig szenvedni?


Eredetileg azért nem fogadtunk orvost, mert ismerős szült korábban, és elmondta, hogy 6-7 óra alatt megvolt neki a baba,hajnali 2-kor elfolyt a magzatvíz, majd reggel 9-re megszült neki volt előfájás is), és nem is fájt annyira, és minden rendben volt neki, az orvos is normális volt.

Hát én is így álltam hozzá, nem lesz az olyan nehéz...

13. Cippora (válaszként erre: 12. - Regina 86)
2015. nov. 3. 13:40

A fogadott orvos szerintem két okból jó.Az egyik az,hogy ő kíséri végig a terhesgondozásodat.Nekem megnyugtató volt,mert minden hónapban nézett méhszája,nem-e nyílik (sztk-ban soha nem nézték barátnőmnek) meg úgy amúgy is nagyon oda figyelt a terhességemre,minden hónapban volt uh stb. nem kellett sokat várakozni,időpontra mentem,párom is bejöhetett,ezek mind pozitívak.

Másik hogy szülésnél is azért jó ha van mert nekem volt ismerősöm akit 24 óráig hagytak vajúdni.Én nem tágultam,de adtak oxit az segített,amúgy ha hagytak volna ott fekszem szerintem én is két napig.Mindenki figyelmesebb volt mert tudták hogy van fogadott orvosom (az egyik legjobb) egy ágyas külön szobában vajúdtam.Bár ha szülésznőd van aki fogadott,akkor valószínűleg ezeket ő is el tudja intézni.

2015. nov. 3. 13:07
Sajnos ebből azt szűröm le, hogy a fogadott orvosnak nem sok értelme van :( Vagy akkor igen, ha komplikációlép fel. Amikor már nyomni kellett, akkor a nem fogadott orvos mellettem is ott állt.
2015. nov. 3. 10:38

Nyíregyen szültem,fogadott orvossal.Este 11-kor indult meg a szülésem,a szülésznő volt velem végig,az orvosom hajnal 5-6 fele hívták csak be mikor már tágultam,beadták az oxit stb.

Gyakorlatilag csak akkor volt ott a doki mikor már élesben voltam,és jött a baba.A szülésznő az aki végig ott van,ennek ellenére legközelebb is lenne fogadott orvosom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook