Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen gyakran ismételnek meg ultrahang, CT vizsgálatokat panaszok esetén? fórum

Milyen gyakran ismételnek meg ultrahang, CT vizsgálatokat panaszok esetén? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2016. ápr. 23. 22:17
A CT az sugárzással jár, de az ultrahangnak rád nézve semmilyen káros hatása nincs, azt nem értem, miért nem írta ki.
3. 891542758c (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2016. ápr. 23. 22:14

Műtét előtt vagy vakbél vagy petefészek gyulladás, ekkor nem volt biztos. Aztán utána mondta hogy ez bizony vakbél volt és nagyon be volt gyulladva ahhoz képest cső nem lógott ki belőle utána és középen vágott fel. Záróra az mellett rá van írva a nőgyógyászati eredetű gyulladás is a vakbél mellett, de ezt szóban nem mondta. Sokszor gondolkozom azon hogy felesleges volt a műtét.

Már egy éve nagyon fájdalmas a menstuáció és mellette van hasmenés is időnként, meg hányinger, hányás, de az nem minden hónapban.

A széklet állaga is megváltozott, lazább lett és fogalmam sincs mitől. Hol jobb hol rosszabb. Nincs összefüggésben semmilyen kajával.

Nagyon erős fájdalom mellett szokott még kétoldalas fájdalom is jelentkezni ami nem görcsös meg gyomorfájdalom ami szintén nem görcsös és a görcsoldók azt nem enyhítik. Ez is hol jobb hol rosszabb. Decemberben fel sem tudtam kelni, aztán egészen áprilisig semmi nem volt és most megint volt rosszllét.

Később már csak petefészek gyulladás volt a diagnózis mivel a vakbél már ki volt zárva.

Nőgyógyász ott nem volt benne biztos, de a sürgősségin meg azt mondták hogy ez az.

Nem vagyok megelégedve az itteni kórházzal, hiába szép és tiszta és ide szól a lakcímem. Máshová nem lehet menni? Győrbe biztos nem mert onnan elküldtek még júniusban hogy márpedig oda kell menni ahová lakcím alapján tartozom.

2016. ápr. 23. 22:07

Én nem hagynám annyiban, ismételhető bármelyik vizsgálat panaszok esetén.

Persze, a CT drága,ígynem nagyon szokták kérni, ha enyhék a panaszok.


Tulajdonképpen mik a panaszaid? A fogamzásgátlót mire adta? Vérzészavar? Fájdalmas menzesz?


Nekem fura az is, hogy megműtöttek, de a megfogalmazásodból arra következtetek, hogy csak "blindre" nyitottak fel, nem volt fix disgnózis előtte, nem volt biztos sem a vakbélgyulladás sem a petefészekgyulladás.

2016. ápr. 23. 21:55

Egy éve fennállnak a panaszok.

2015 június 1-én Győrben voltak az első vizsgálatok, akkor ultrahang vizsgálat volt, illetve vérvétel. Gyulladást mutatott ki.

2015 június 2-án Mosonmagyaróváron ugyanaz + CT, nagyobb fokú gyulladást mutatott ki mert előző nap görcsoldót kaptam és az lecsökkentette az eredményeket.

Aztán egy hét kórház, műtét. Vakbélt mondtak aztán de előtte gyanús volt a petefészek gyulladás is. Utána antibiotikum. Egész nyáron hullott a hajam.

2015 szeptember 19-én Budapesten szintén vérvétel meg ultrahang, utóbbi negatív, vérvétel gyulladást mutatott, de nem olyan nagy fokút mint júniusban. Itt petefészek gyulladásnak tudták be, két féle antibiotikum. Azt bevettem.

2015 októberben Mosonmagyaróváron volt ultrahang és vérvétel és ez negatív lett. Nőgyógyász kérte.


2015 novemberben ugyanitt gasztroenterológusnál voltam, elakart küldeni CT-re de észrevette hogy júniusban voltam már, ezért nem küldött el, miszerint már voltam és minek még egyszer? Ez normális? Nem változhatott azóta?

2016 áprilisban nőgyógyásznál voltam, elintézett egy fogamzásgátlóval. Kérdeztem az ultrahangot, de azt mondta fél éve voltam és mi változna azóta? Ez normálisnak számít? Nem változhatott azóta semmi?

Hétfőn megyek megint gasztroenterológushoz.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook