Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen gyakori nálatok a szülői vizit? :-) fórum

Milyen gyakori nálatok a szülői vizit? :-) (beszélgetős fórum)

2011. aug. 20. 22:02
Én nem megyek hozzájuk,ki vagyok tiltva,viszont ők igen,kb úgy heti 2x átjönnek!naggyon jó ez így :)
2011. aug. 6. 23:54
anyuval minden nap beszélek, és találkozom vele heti 2-3szor; inkább én megyek hozzájuk, párommal annyira nem dűlőznek
26. M0ncsa (válaszként erre: 1. - Kalomoira)
2011. aug. 6. 23:08
evente 1x - 2x
2011. jún. 2. 19:01
Minden héten megyek haza,vendégül egy évben 2-szer jönnek hozzám.
24. Kalomoira (válaszként erre: 17. - 49025595fb)
2011. máj. 24. 09:13

Félre értettél :-)

NEm a találkozások terhesek, írtam is szerencsére szeretünk a szülőkhöz járni. Az terhel amikor valamiért vagy nem tudunk vagy nem akarunk menni és bennem ilyenkor lesz egyynyomás, hogy nem mentünk át, nem láttak minket.

23. 9536810fa1 (válaszként erre: 21. - 9536810fa1)
2011. máj. 24. 07:45
Hja... amíg a gyerekek kicsik voltak... ők mentek minden hétvégén és minden szünetben barátostól, barátnőstől... de ez egy külön történet.. :)
22. Nika35
2011. máj. 24. 07:19
Ha felénk járnak mindig bejönnek,van,hogy kétnaponta .De hétvégén mindig együtt vagyunk.:))
21. 9536810fa1 (válaszként erre: 19. - A2880)
2011. máj. 24. 05:36

... ez érdekes. :o) Anyum is ahányszor ment öcsiékhez, évente 3-4 alkalommal, messze laknak, anyós mindig ott volt, pedig mindig úgy ment, hogy előre jelezte, hogy mikor érkezik... és azért panellakásban nehéz helyet csinálni mamának. Sógornőm anyukája minden hétvégét ott töltött, és nem hagyta volna ki azt a néhányat se, amikor anyu ment volna... és megjegyzéseket tett, így aztán anyu már nem megy, csak ha hívják. Öcsike néha lejön, akkor taliznak... talizunk. Én is sokat vagyok a városukban (továbbképzés miegymás), de mindig szállást foglalok és eszembe nem jutna, hogy őket terheljem... és mindemellett tisztelem és szeretem a sógornőmet, a gyerekek nyáron néhány napot nálam töltenek, aranyos, jólnevelt fiúgyerekek.... az öcsémet meg imádom, csak nem járunk egymás nyakára... mer' minek. Van telo... ha meg baj van, megtalálnánk egymást, ... de nincs. ;))

Anyumékhoz is évente néhány alkalommal megyek (napi többszöri telefonkapcsolatban vagyunk)... van saját életük, ne görcsöljön azon nekem, hogy ebéd meg nagytakarítás... megmittomén... de ha gond van, akkor azonnal ott vagyunk egymásnak. Nálunk így alakult... és végülis mindenki megelégedésére működik. :)

20. martin3 (válaszként erre: 1. - Kalomoira)
2011. máj. 23. 22:39
hát ez totál gyerek.-szülő kapcsolaton múlik...én és a tesóm elég rossz viszonyban vagyunk a szüleimmel, én csak "kötelességből" tartom velük a heti kapcsolatot, a tesómnál több hónap is eltelik, mire felveszi a telefont...(kb 3éve nem is látta a szüleinket), a férjem viszont tök jó kapcsolatban van a szüleivel, és napi szinten tartják a kapcsolatot, és mindenről tudnak velünk kapcsolatban(ami mondjuk nekem kicsit terhes, és fura, de már megszoktam, mondjuk anyósomat imádtam, de zavart, hogy minden percünkről tudott, sajnos meghalt, de így ez a probléma megoldódott..)
19. A2880
2011. máj. 23. 20:42
Nekem a szüleim nagyon fontosak,minden másnap vagy mi megyünk a gyerekekkel együtt vagy ők jönnek.A férjem szüleivel sajnos nem így van,ők nem igénylik annyira a mi társaságunkat,két hetente eljönnek,de mikor mi mondjuk,hogy mi is szeretnénk elmenni,azt mondják,"á pihenjetek,majd eljöttök",így van,hogy hónapokig nem szeretnék,hogy menjünk.Amikor pedig anyós két-három hetente meglátogat minket,és épp összefut nálunk anyuval,akkor ezt a megjegyzést soha ki nem hagyná:"te mindig itt vagy?"-Erre mondjuk nem hagyom,hogy anyu válaszoljon,mert ilyenkor kicsit helyre kell tenni a jó anyóst.Én nagyon családcentrikus vagyok,anyukám jó barátnőm,apukám jó barátom,nagyon igénylem a társaságukat,mindent megosztok velük,és még a barátokra is jut idő minden hétvégén.Az biztos,én nem tudom hogy fogom megélni ha elveszítem őket.
2011. máj. 23. 16:45
Szerencsére ritka :-)))
17. 49025595fb (válaszként erre: 1. - Kalomoira)
2011. máj. 23. 16:18

Minden attól függ,hogy milyen a szülő/gyerek kapcsolat.

Kezdetben fontos megtapasztalni,hogy a "kirepült gyermek" élete sínen van,ha meg jött az unoka már Ő a fontosabb.

Tehertételként megélni a találkozásokat szerintem azt jelzi,hogy nem "kirepültél" hanem szöktél otthonról.

Normálisan egy párnak anyja/apja,anyósa/apósa van,minden bizonnyal be lehet osztani az Ő látogatásaikat/meglátogatásaikat a baráti kör között.

A dolgok természetéből fakadóan ezek úgyis ritkulni fognak.

Végezetül:A kicsi lányuk maradsz őseidnek örökké!

2011. máj. 23. 16:05
Minden nap!
2011. máj. 23. 15:56
Heti 2 telefon, és 2-3 hetente találkozunk Anyósomékkal. A szüleim 350 km-re laknak, velük 3-4 havonta tudunk találkozni.
14. e705905164 (válaszként erre: 1. - Kalomoira)
2011. máj. 23. 15:55

én majdnem mindennap megyek a szüleimhez,ők kevesebbszer,mondjuk hetente,vagy kéthetente jönnek..


és ez így jó:DDD

13. Kalomoira (válaszként erre: 11. - Kacsa118)
2011. máj. 23. 15:55
Én is igénylem de szerintem a két hetente nem nagy idő...szóval simán jó az is..
2011. máj. 23. 15:53

A férjem szülei majdnem a szomszédban laknak, néha mégis eltelik egy hét is, hogy nem találkozunk. Ők olyan aktív nyugdíjasok, mi dolgozunk, iskolába járnak a gyerekek, folyton jövés-menés van nálunk is, náluk is.

Azért hetente mindenképpen.

Az én szüleim sajnos már nem élnek, de ők amúgy is 180 km-re laktak tőlünk, tehát évente pár alkalom volt régebben és nyilván mindig mi mentünk.

11. kacsa118 (válaszként erre: 9. - Kalomoira)
2011. máj. 23. 15:53
nálunk nem várják el... előfordul, hogy 2-3 hétig nem tudunk menni... bár ritkán... de valahogy mindig "beszorítom", mert nekem hiányoznak a találkozások...
2011. máj. 23. 15:52
Meg nálunk a szülők inkább azt szeretik ha mi megyünk, hozzánk jönni minkettő ritkábban szokott...ami mondjuk zavaró..
2011. máj. 23. 15:52

Nekem igazából pszichésen okoz néha nyomást, ha pl nem mehyünk minden héten hanem csak két hetente mert tudom, hogy mindkét félről nagy ilyen téren az elvárás.... és ha nem is mondják belül vívódom, hogy hanem voltunk. NEm hiszem, hoyg ez jó...

Egyébként, nálunk is általában hetente van de szerintem két hetente lesz ezentúl túl mert itt a nyár is, többet vízpartoznánk meg alapban valahogy most ezt érezzük jónak.

2011. máj. 23. 15:50
Kb.kéthetente találkozunk
7. 9536810fa1 (válaszként erre: 5. - 9536810fa1)
2011. máj. 23. 15:50
Mondjuk nálunk a szülők se igénylék... aktívak, egészségesek, feszt rohangálnak valahova... én is dolgozom, és rohangálok... így marad a telefon, meg ha valamit segíteni kell, akkor persze ugrunk, és a karácsony és a húsvét. Ennyi... attól még imádjuk egymást. :)) (Hja, és az unokák gyakran mennek.)
6. kacsa118 (válaszként erre: 3. - Kalomoira)
2011. máj. 23. 15:48
nem mindig együtt megyünk... én édesanyámékhoz sokszor délután megyek, mikor férjem sokáig dolgozik. anyósomék pedig jönnek gyakran, főleg mostanság, ő pesztrálja a kutyánkat,míg be nem szokik. de igen, kényelmesen beillesztjük, s a barátokra is marad időnk.
2011. máj. 23. 15:48
Évente kb. 10-15 alkalom, de beszélünk minden nap...
4. Boldogság1 (válaszként erre: 2. - Kacsa118)
2011. máj. 23. 15:47
Mi is..De a heti egyszeri találkozás az tuti:)
3. Kalomoira (válaszként erre: 2. - Kacsa118)
2011. máj. 23. 15:47
Hetente betudjátok illeszteni kényelmesen, hogy mindkét szülőt lássátok ? ( főleg párkapcsolatba élőkre gondolok) úgy hogy néha ne legyen megterhelő főleg ha barátokkal is találkoznátok?
2. kacsa118 (válaszként erre: 1. - Kalomoira)
2011. máj. 23. 15:46
minimum hetente! de beszélni beszélünk minden nap...
2011. máj. 23. 15:45
Arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen gyakran látogatja a szüleit vagy látja őket vendégül, a helyzet mindegy a lényeg a sűrűségen van :-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook