Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen gumiszettet érdemes beszerezni? fórum

Milyen gumiszettet érdemes beszerezni? (tudásbázis kérdés)

1 2
14. timycat (válaszként erre: 8. - T_marcsi)
2013. febr. 16. 20:50

pontosan, ha valamin nem szabad spórolni az a megfelelő gumi; a testi épségnél/életnél nincsen drágább


az egyik autómon Brigestone van, a másikon Dunlop; párom terepjáróján valami speckó... hogy őszinte legyek sose néztem :D a "menős" autóján valami spec sportos Pirelli volt


A gumi élettartalma elsősorban a megtett kilométerektől függ, meg azért befolyásolja az autó is, vezetési stílus, útviszonyok.

A "menős" autónk 1,5 tavaszt/nyarat/őszt ha kibírt egy szettel és nem mindig azt használtuk, de nagyon szedte a lábait, fogta az utat, ette a gumit... télen meg nem használtuk, mert nem volt az a téligumi, amivel irányban maradt volna a "ménes"... a Yariskámon meg 5-6 évet simán (sőőt) kibír 1-1 téli/nyári szett

2013. febr. 16. 20:40
amúgy meséljétek már el milyen téli gumit használni? :))) életemben nem vezettem téli gumival autót :)
12. timycat (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. febr. 16. 20:39
meg hamarabb tönkremegy a gumi a fel-lefeszegetésről; jobb a külön felni és nem csak a gyorsabb csere miatt
2013. febr. 16. 20:37
Nekünk mindkét autón téli-nyári szett van, az hogy mennyi időnként kell cserélni, attól függ mennyit mentek vele. Nekünk az ignisünk 6 éves (szeptemberi), 159 ezer km van benne, télit már 2 éve lecseréltük (most pirelli van), a nyárit viszont most fogjuk cserélni (pirelli vagy michelin lesz). A mazda 150 ezer km-el, most vettünk michelin téligumit, nyárit majd jövőre.
10. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - 5155668ad1)
2013. febr. 16. 20:30
az hogy több halálesetet okoz mint a nyári télen. a négy évszakosnak az a jellemzője hogy mindegyik évszakban használhatatlan. nyáron puha télen kemény (köztes évszak meg ugye nagyon nincs már...)
9. t_marcsi (válaszként erre: 6. - Carpediem*)
2013. febr. 16. 20:26
A Kléber nekünk is bevált nyáriban nagyon. Télire valamiért a Goodyeart választottuk (lehet hogy brutál akciós volt, és azért választottuk).
2013. febr. 16. 20:25
Árban szinte semmit nem spórolsz, ha négyévszakosat veszel, vagy téli-nyárit külön-külön, mert a négyévszakosból két szett fog kelleni azonos időre. Szóval amíg elkopik egy téli és egy nyári (ami sokkal nagyobb menetbiztonságot ad megfelelő időben cserélve, mint egy négyévszakos), annyi idő alatt elkopik két garnitúra négyévszakos is. Nekünk Goodyear téligumink van, most toljuk vele a 2. telet, szerintem 2 szezont még kibír (évente 2-szer kötelező szervizben mindig nézik a futómű-beállításokat, ez is fontos dolog kopás szempontjából), persze ez függ attól is, hogy mennyit mentek az autóval. Lehet hogy lehurrogtok, de olcsó, gagyi gumit biztosan nem vennék, mert a menetbiztonság függ tőle, ebből következően pedig a családom biztonsága. Persze mi is megkeressük a megfelelő időpontot a vásárlásra, amikor nagyon jó akciók vannak, ilyenkor tízezreket lehet spórolni.
7. be4a208763 (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2013. febr. 16. 20:21
Nekem felnin van a csere is. De egy jó "szakember" hamar megoldja felni nélkül is. Megszoktam nézni hogy csinálják-igen könnyűnek tűnik- bennem még az volt régi emlékként amikor papám cserélte le és még belsőgumi is volt akkor.
2013. febr. 16. 20:19

5 évig, írja anagykönyv!!

Pirelli??Kléber, nálunk ezek váltak be, de természetesen külön nyári, téli!!

5. andi6020 (válaszként erre: 3. - Be4a208763)
2013. febr. 16. 20:16
És ha nincs felnin, beletelik vagy fél órába a csere.
2013. febr. 16. 20:09

A 4évszakossal mia baj?

Good Year szerintetek jó márka? Vagy inkább más?

2013. febr. 16. 20:09
Ha a futómű nincs jól beállítva akkor az eszi a gumit. Szerintem is jobb a téli-nyári garnitúra ha felnin van gyorsan le lehet cserélni.
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 5155668ad1)
2013. febr. 16. 20:02

Gondolkodj inkább külön téli nyáriban.

Egyébként, és nem elhanyagolhatóan milyen autóra kellene?

Az, hogy mennyi ideig jó, a gumin kívül sok mindentől függ.

2013. febr. 16. 19:59

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy egy gumiszett mennyi ideig jó egy kocsira? Milyenben érdemes befektetni? HANKOOK nevű márka nagyon gagyi? Négyévszakosban gondolkodom...

Köszi aki segít!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook