Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen gumiszettet érdemes beszerezni? fórum

Milyen gumiszettet érdemes beszerezni? (tudásbázis kérdés)

1 2
44. 25800e2d09 (válaszként erre: 43. - Carpediem*)
2013. febr. 18. 08:00
oké :D
43. Carpediem* (válaszként erre: 41. - 25800e2d09)
2013. febr. 18. 07:31

Azért legyen csak autó!!!!!

:):)

Én arra írtam a kötelező szót, hogy azért illik :)

Gondoltam, hogy hivatalosan nem kötelező .

Na akkor megyek szavazok egyet :)

Szép napot :)

42. t_marcsi (válaszként erre: 20. - 25800e2d09)
2013. febr. 17. 15:01
F* you!
41. 25800e2d09 (válaszként erre: 39. - Carpediem*)
2013. febr. 17. 12:38
szerintem egyértelmű ha a téli gumi volt kiemelve. :) egyébként nem, továbbra sem kötelező a téli gumi Magyarországon. külföldre nem járok, a környéken meg Ausztria és Szlovákia az ahol kötelezővé tették eddig, bár szerintem hamarosan itt is az lesz
40. 25800e2d09 (válaszként erre: 38. - Carpediem*)
2013. febr. 17. 12:36
rá rá.... csak jöjjön össze. most már ezt a pár hetet kihúzom tán :))) aztán ősszel meg uccu neki téli gumi..bár addigra lehet autó se lesz ha így megy...
2013. febr. 17. 12:32

A szavazást rosszul írtad ki!!

Nem írtad oda, hogy télen való vezetéshez.

teljesen mindegy milyen vezető vagy, télen kell , kötelező a téligumi!

38. Carpediem* (válaszként erre: 18. - 25800e2d09)
2013. febr. 17. 12:30

Szia!

Kaptál te már itt hideget, meleget, úgy hogy én már nem is piszkállak tovább!!!

De tény, hogy örülnék neki, ha összegyűjtenél pénzt téli gumira!

ÍGY IS SAJNOS TÚL SOK AZ ILYEN VEZETŐ MINT TE!

Ezt nem sértésnek írom!!

Remélem sikerült rábeszélni :):)

2013. febr. 17. 11:28

"A súlyosan elhanyagolt állapot gumiabroncs tekintetében a gyakorlatban legtöbbször azt jelenti, hogy KOPOTT.


Itt persze a a jogszabályban engedélyezett mértéket meghaladó kopásra kell gondolnunk; személygumiknál a törvény által előírt legkisebb mintamélység - ahogy a kopásjelzők is mutatják – 1,6 mm. (Biztonság szempontjából viszont nem érdemes ezt kivárni: nyári gumi esetén 2-2,5 mm, téli guminál 4 mm elérésekor esedékes a csere.)


Ez a kitétel tehát NEM az abroncs szezonális jellegét érinti, hanem az ÁLLAPOTÁT. "

36. 25800e2d09 (válaszként erre: 35. - Michelle.r)
2013. febr. 17. 11:27

"Gumiabroncs és kötelező biztosítás


A kötelező biztosítás – ahogy a neve is mutatja – nem választható jellegű. Arra szolgál, hogy helyettünk térítse meg másoknak az általunk okozott károkat. A biztosító a vétlen károsultnak mindenképp fizet, bizonyos esetekben azonban az általa kifizetett kártérítést a károkozótól visszakövetelheti.


A kötelező biztosítást szabályzó 190/2004. (VI. 8.) kormányrendeletben ezen esetek leírásai között szerepel olyan is, amely gumiabroncs vonatkozásában szóba jöhet. A rendelet 1. sz. mellékletének 9.(3) e, pontja és 9.(5) bekezdése szerint:


Ha a balesetet a gépjármű súlyosan elhanyagolt műszaki állapota okozta, akkor a biztosító az általa kifizetett kártérítési összeg megtérítését követelheti az üzemben tartótól, legfeljebb 500 ezer Ft-ig. (Az 500 ezer forintos határ 2010. jan. 1-től 750 ezer forintra nő.)


A súlyosan elhanyagolt állapot gumiabroncs tekintetében a gyakorlatban legtöbbször azt jelenti, hogy KOPOTT.


Itt persze a a jogszabályban engedélyezett mértéket meghaladó kopásra kell gondolnunk; személygumiknál a törvény által előírt legkisebb mintamélység - ahogy a kopásjelzők is mutatják – 1,6 mm. (Biztonság szempontjából viszont nem érdemes ezt kivárni: nyári gumi esetén 2-2,5 mm, téli guminál 4 mm elérésekor esedékes a csere.)


Ez a kitétel tehát nem az abroncs szezonális jellegét érinti, hanem az állapotát.


Érthető is, hiszen némely környező országgal ellentétben nálunk – bár tavaly ilyentájt úgy tűnt, lehet rá esély – nem kötelező a téli gumi használata; hiányát adott esetben a biztosító sem kéri számon az autósokon.


Azaz ha egy káresemény bekövetkeztekor nem a szezonnak megfelelő abroncs volt az autón, a felelősségbiztosítás akkor is állja a költségeket. "

35. michelle.r (válaszként erre: 34. - 25800e2d09)
2013. febr. 17. 11:18
Persze, ha te mondod.
34. 25800e2d09 (válaszként erre: 33. - Michelle.r)
2013. febr. 17. 11:15
fizet a biztosító. Magyarországon fizet.. olvass utána. és kötelező van, casco nincs
33. michelle.r (válaszként erre: 20. - 25800e2d09)
2013. febr. 17. 11:11

Egyáltalán nem beszél hülyeséget. Neked kéne egy kicsit visszavenned az arcodból.

Remélem, soha nem fog megtörténni, de ha mégis balesetet okozol és nyári gumi van az autódon, ugye tudod, hogy nem fizet a biztosító?

Már amennyiben van köteleződ és nem tartod azt is úri huncutságnak. És annak, aki a te hibádból sérül, életed végéig fizetheted a kártérítést.

32. 25800e2d09 (válaszként erre: 31. - Andi6020)
2013. febr. 17. 10:58
gondolom csak akkor ha valami értelmes márkát választok. mondjuk eddig dunlop bridgestone michelin volt. most kélber és az nagyon ratyi (nyáron).. :S télen ugye mindegy :P használtan vettük eddig ezeket is. új szett akkor volt mikor vettük a kocsit..
31. andi6020 (válaszként erre: 30. - 25800e2d09)
2013. febr. 17. 10:50
Ég és föld a különbség, hidd el.
30. 25800e2d09 (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2013. febr. 17. 10:42
Mert makacs banda vagyunk ám, ismerni kell minket, mindig elszánjuk magunkat hogy "idén akkor másképp lesz" aztán meg nem. valahogy elmismásoljuk aztán ráfogjuk hogy úgyse kell. pedig biztos jobb de tényleg nem tudom mennyivel, max annyit hogy olvastam róla.
29. andi6020 (válaszként erre: 25. - 25800e2d09)
2013. febr. 17. 10:32

Most már csak azt nem értem, hogy miért tesztek félre minden évben téli gumira, ha egyébként semmilyen szempontból nincs rá szükséged?

No meg azt hogy, idézlek: "nem fogok venni rá míg nem kötelező, eddig jó volt anélkül eztán is jó lesz" némileg ellentmond azzal, hogy "minden évben készülünk a téligumi vásárlásra".


Na mindegy. Apukádnak sok szerencsét, és jobbulást kívánok, és neked is. No meg továbbra is balesetmentes közlekedést :)

2013. febr. 17. 10:23
na kiírtam egy szavazást. ez alapján akkor itt ünnepélyesen megfogadom kedves aggódó hoxa lakók hogy csak a ti kedvetekért és megnyugtatásotokért veszek téli gumit jövőre :)
2013. febr. 17. 10:00
amúgy mennyivel jobb az hogy ha ugyanezeket írom de téligumival az autómon? csak kíváncsi vagyok....
26. 25800e2d09 (válaszként erre: 24. - Emagdi)
2013. febr. 17. 09:56
incs nagy arcom egyszerűen tudom kezelni az autót.. ez miért nagképűség? aki nem csak használja a gépet hanem egy vele az tudja miről beszélek. minden rezdülését érzem hogy mikor mit fog csinálni. 8 éve vagyunk társak, nem hagyott így cserben.
2013. febr. 17. 09:54

gyerekek.. tisztáznék valamit... minden évben készülünk a téligumi vásárlásra és félre is van téve a pénz csakhogy egész véletlenül mindig közbejön az hogy édesapám töbszörös áttétes rákja miatt mindig másra kell az a rohadt pénz.. mondjuk az ő kezelésére.. így mivel főként ő közlekedik az autóval meg én így el tudtuk dönteni hogy mi a fontosabb. az ő élete vagy egy téligumi szett ami sosem volt idáig az autón. így gyorsan eldőlt hogy mire fordítjuk az adott összeget. meg a szervízre mert igen szerívízigényes a kicsike. 50-60-ezres költsége van minden télen mert bekrepál de erre mindig számítunk is..

így már remélem azokat az elítélő, felelőtlen jelzőket elhagyjátok. köszöntem szépen...

24. emagdi (válaszként erre: 22. - 25800e2d09)
2013. febr. 17. 09:52

addig szoktak így nyilatkozni a roppant profi vezetők, amíg egyszer nekik integetnek majd az árokba befelé :S

nem kívánom neked, de mindig az a legveszélyesebb, ha az embernek túl nagy az arca...

23. emagdi
2013. febr. 17. 09:49

derék, hogy tudsz vezetni, de tudod a téli gumi akkor nagyon jó, mikor mondjuk kiugrik eléd a gyalogos, és te pont meg tudsz állni a téli gumiddal, a nyárival meg elkaszálod. (nem azért mert béna vagy és rosszak a reflexeid, hanem egyszerűen a nyári guminak hosszabb a féktávja.)

ha csak egyszer nem gázolsz el valakit, vagy nem borulsz bele az árokba (másik autóba stb) egész életed során, már megérte az, hogy fél évente átesel egy gumicsere procedúrán. nem?


egyébként meg csak látszólag olcsóbb az egy gumiszett (mint már írta is valaki korábban), hiszen két szett az kétszer olyan hosszú ideig tart, szóval gumi árban ugyanott vagy. csak az átszerelés költsége az amivel drágább a téli-nyári gumival való közlekedés. (ha csak a közvetlen költségeket nézzük)

22. 25800e2d09 (válaszként erre: 21. - Andi6020)
2013. febr. 17. 09:40
azzal nincs gond. a szervíz mindig megvan. amúgy nem tudom miért ilyen sarkallatos pont a téli gumi. 10 éve még a kutya nem foglalkozott ezzel most meg nagyfokú felelőtlenség anélkül járni.. nem értem.. amúgy négyévszakost vettünk rá egyszer.. na azt soha többet.. normális minőségű van rajta amúgy nem szar. csak nem téli-nyári hanem csak nyári... és én azt látom hogy akik téli gumival vezetnek sokkal felelőtlenebbek mert nagyobb sebességgel hajtanak mondván "van télim, nyomjuk neki, hadd szóljon" jégpáncélon az atyaúristen se állítja meg. integetek neki. az árokban köt ki. vajh én miért nem?
21. andi6020 (válaszként erre: 18. - 25800e2d09)
2013. febr. 17. 00:07

Meg nagyképűnek lenni. Gratulálok.

Az, hogy a saját életedet veszélyezteted, pont lecarom. De sajna gondolom járnak mások is azokon az utakon, amelyeken te.

Nagyon sokat vezetsz, akkor nagyon amortizálódik az autód. Ha téli gumira nyista, akkor biztos a szervizeléssel is igen sokat foglalkozol.

20. 25800e2d09 (válaszként erre: 19. - T_marcsi)
2013. febr. 16. 23:38

lehet, de a kocsi kell mással nem tudunk közlekedni olyan helyen lakunk. hó nagyon kevés, városon belül használjuk. apukám 30 éve téli gumi nélkül vezet. nagyapám szintén azt se tudta mi a téli gumi mégis balesetmentesen vezettek. a felelősség nem egy pár papucson múlik ezt jobb ha tőlem tudod. mellesleg poénból írtam be hogy meséljétek el milyen téli gumival vezetni :P nem fogok venni rá míg nem kötelező, eddig jó volt anélkül eztán is jó lesz :)


te meg akkor tegyél félre egy agyra valót tavasszal és vegyél belőle egy kis adagot hátha nem beszélsz hülyeségeket :)

19. t_marcsi (válaszként erre: 18. - 25800e2d09)
2013. febr. 16. 23:29
Az lehet, de ez nem azon múlik, hogy tudsz-e vezetni vagy nem... télen nyári gumival vezetni teljes felelőtlenség. Ha nyista téligumira lóvé, akkor inkább ne vezess, rakd össze az üzemanyagpénzt egy télen, és következőnek vegyél belőle rendes papucsokat a verdádnak :)
18. 25800e2d09 (válaszként erre: 17. - Carpediem*)
2013. febr. 16. 21:40
minden télen vezetek. nagyon nagyon sokat vezetek. de lóvé az nyista téli gumira. meg lehet dobálni de ez van. ehelyett megtanultam vezetni...
17. Carpediem* (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2013. febr. 16. 21:37

akkor nem is vezettél télen??

mert akkor az úgy renden is van!!

Ha pedig mégis csak nyárival, az ronda dolog!!!

16. 25800e2d09 (válaszként erre: 15. - Timycat)
2013. febr. 16. 20:56
valószínű mert lágyabb és az már "meleg" neki. azért hóban mikor elsuhan mellettem simán egy egy autó akkor a mosolyom nem természetes hogy én meg szinte egyhelyben megyek :D 10 éve vezetek de még nem jött össze a téli gumi. bár balesetet sem okoztam.
15. timycat (válaszként erre: 13. - 25800e2d09)
2013. febr. 16. 20:52
Más, nem tudom megmondani, de mikor cserélek határozottan érzem a váltást. Azt megfigyeltem, hogy 7-8-9-10 fok körül, esős, csapadékos úton a nyári sokkal, de sokkal jobban működik, mint a téli
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook