Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen fűszerekkel ízesíthetem az ételt 1 éves gyereknek? És mi az, ami semmiképp nem ajánlott? fórum

Milyen fűszerekkel ízesíthetem az ételt 1 éves gyereknek? És mi az, ami semmiképp nem ajánlott? (tudásbázis kérdés)


9. supin (válaszként erre: 3. - 8063d44440)
2008. jún. 20. 13:07
Pontosan ezt írnám. De hozzáteszem a fiu unokám másfél éves volt amikor a szomszédunk csipős kolbászt evett,Gergő kért és azóta eszi a csipőset is...
2008. jún. 20. 12:39

Adható fűszerek: bazsalikom,kakukkfű, borsikafű, borsmenta, citromfű lestyán, petrezselyem, zeller levél, kapor metélőhagyma

Só minimális, annyi,amivel nekünk még íztelen az étel.

Kevés édesnemes fűszerpaprika, fehérbors


Egyébként egy 1 éves már nagyjából azt eszi amit mi. Érdemes neki úgy készíteni,hogy amikor főzöl mielőtt magatoknak ízesíted az ő adagját kiveszed. Teheát előbb kevés fűsszerrel az ő szájízének ,aztán tovább főzve a magatokénak fűszerezni.

2008. máj. 8. 12:38
nekem mindkét lányom egyéves korára azt ette, amit mi, természetesen nem fűszereztem túl az ételeket. Mindenki utólag rakott bele csípőset, vagy borsot.
6. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Tandori)
2008. máj. 8. 12:37

köszi!

Külön ízesíted neki, ha a Ti kajátokból kap (ha nem főzöl neki külön),vagy ezekből már simán eheti úgy, mint mi is. (nem használunk veszettül sok fűszert)?

2008. máj. 8. 10:32
Én sok féle zöldfűszerrel ízesítem a gyerkős kajáját.. Pl. kakukkfű, tárkony, rozmaring bazsalikom, kurkuma.. stb, de pl currys ételből nem kap
2008. máj. 8. 08:31

Köszi.

Esetleg van valami a csípősön kívül, ami nem adható? Konkrét fűszerre gondolok.

2008. máj. 7. 10:09
egyéves korában a lányom már nagyrészt azt ette amit mi, természetesen erőss fűszert nem használtam, és kevés sót, épp csakhogy izt kapjon az étel
2008. máj. 7. 09:56
olaj,só,cukor,hagyma,kapor,méz...
2008. máj. 7. 09:53
Milyen fűszerekkel ízesíthetem az ételt 1 éves gyereknek? És mi az, ami semmiképp nem ajánlott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook