Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen fűszerek segítik az emésztést? fórum

Milyen fűszerek segítik az emésztést? (tudásbázis kérdés)


2010. júl. 9. 21:38
Nekem mindenféle bogyó, szirup megfordult a táskámban, mire rájöttem, hogy napi 2-3 kivi bőven segít, nem mellékes, hogy semmi egészségtelen nincs benne
2009. ápr. 2. 07:52

Látom már nem él a fórum, de azért leírom, hogy nekem mi segített.


Tipikusan az a nő vagyok, akinek emésztési problémái vannak illetve voltak. Sokszor örültem annak, ha heti egy alkalommal el tudtam menni WC-re. Diétáztam, mellette sportoltam is, de a fogyás nem indult be az emésztési zavarok miatt.


Pár hónapja (ez kb. 3 hónapot jelent) minden reggel megeszek egy pohár joghurtot, amit egy marék zabpehellyel, egy kis kanál búza csírával és 2 púpozott kiskanál lenmagporral összekeverek. A zabpehely és a lenmag emésztést elősegítő. A búza csíra meg koleszterin csökkentő.

Mellette napi szinten megiszok 4-5 liter folyadékot,de minimum 2 litert.


Nekem ez segített, kb. 2-3 hete vettem észre a változást. És ugye mondanom sem kell, hogy a fogyás is beindult... egyre laposabb a hasam :)

2008. jan. 23. 00:10
gyomber vagy a komeny
2007. dec. 5. 12:46
Igaz nem fűszer, de emésztés serkentő hatása van a paradicsomnak.
2007. dec. 4. 18:20
gyomber megfozni teanak vagy az etelekbe tenni belole
2006. dec. 15. 07:31

egy gyógynövényes oldalon a következőket találtam:

angyalgyökér, ánizsmag, apróbojtorján, benedekfű, borsmenta, boróka, cickafark, citromfű, csalán, édeskömény, ezerjófű, kakukkfű, kálmosgyökér, kapormag, komló, koriander, majoranna, nyírfalevél, pemetefű, rozmaring, ürömfű

2006. dec. 15. 07:29
kömény, menta, metélőhagyma, bebér, csillagánizs, gyömbér, halványítózeller
2006. dec. 14. 15:40
Emésztésre, nehéz ételek fogyasztása után nagyon jó a gyömbér tea. Újabban kapható egy mézes instant gyömbér tea. (890 Ft) Finom, kellemes ízű ital. Ajánlom mindenkinek!
2006. aug. 20. 22:22
Fahej, bors, erospaprika, chili
1. Hoxa
2006. aug. 19. 20:16
Milyen fűszerek segítik az emésztést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook