Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen feltétet lehet tenni a pizzára 90 naposban? fórum

Milyen feltétet lehet tenni a pizzára 90 naposban? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 18. 18:44
zöldséges pizza sajt nélkül!
2008. máj. 22. 20:13
tipp 2 p, és nem Te hanem De :DD amúgy jó :))
2008. máj. 22. 20:12
jó tip köszi :) Te ha megsütöm a zöldséget az már nem keményítő?
24. MelisUK (válaszként erre: 21. - Adry72)
2008. máj. 22. 20:12

Tudom h nem azt jelenti a szó. Azért írtam a sanyargatásról, mert egy korábbi hozzászólásodban írtad, h ez a diéta nem sanyargatás, ehet az ember bármit, csak nem mindegy, h mikor. Erre írtam, h számomra mégis van benne vmi sanyargatás, azok, melyeket az előző hozzászólásomban leírtam.

Szívesen megállapodok, én eddig sem írtam, h vitatkozni szeretnék, pusztán leírtam h mi a véleményem és h mindenkinek sok sikert kívánok. És diéta helyett a tisztább fogalmat használtam, 90 napos étrend változtatást.

Szóval, téma lezárva.

2008. máj. 21. 20:35
Nem tudom, de én a zöldséges pizzát nagyon szeretem. A F.F fagyis kocsinál lehet kapni ínyenc zöldségkeveréket...azzal nagyon finom :D .
2008. máj. 20. 22:50
Szerinem teljesen felesleges vitatkoznotok, mert esélytelen hogy meggyőzzétek egymást. Mindkettőtöknek igaza van bizonyos szempontból. Kicsit eltértünk az eredeti témától :))
21. Adry72 (válaszként erre: 19. - MelisUK)
2008. máj. 20. 17:09

Oké!De nem azt jelenti a szó,hogy önsanyargatás.

Amit Te bemásoltál ide ,abban is említést kap a tudatos étrend.:)))

Állapodjunk meg abban,hogy mindkettőnknek igaza van:))

20. MelisUK (válaszként erre: 10. - A443d105ab)
2008. máj. 20. 10:27

Nekem sanyargatás lenne, ha víznapot kéne tartanom v a teámat tej és cukor nélkül kéne innom. Tehát az én szempontomból ez a diéta is sanyargatás.

Ha reggelire pl gyümölcsöket ennék, akkor egész nap éhes lennék. Az én elvem h jól be kell reggelizni szénhidrátokból.

Viszont újra megemlítem, h ez nem azt jelenti, h nem fogadnám el a 90 napos étrend változtatás eredményességét. Persze lehet jó, hatásos, ugyanúgy mint bármely sanyargatós diéta.

Pozitívum benne h sok embert összehoz, fórumok formájában is segítik egymást ezek az emberek, így még aki fel is adná, hátha tovább bírja folytatni. Mindenkinek sok sikert az eredményes fogyáshoz!

2008. máj. 20. 10:15

"A diétát a modern szóhasználatban átvitt értelemben a fogyókúrára is alkalmazzák, pedig elképzelhető olyan diéta is, amely a testsúly növelését szolgálja. A diatetikával már Hippokratész is foglalkozott az ókorban.


A diéta lényegét abban látta, hogy meg kell ismerni minden egyes étel és minden egyes ital és szer hatását a szervezetre.


A középkorban az arab orvosok részletesen foglalkoztak a dietetikával. Összefoglalták, és részletes útmutatást adtak az egészséges táplálkozásró, az ételek elkészítéséről.


A keresztény Európában a diatetika a XVIII. századtól kapott hangsúlyt ismét. Hazánkban a diétás kezelés bevezetése Soós Aladár professzor érdeme, aki bevezette a személyre szabott betegellátást és megalapozta a diétás szakemberek képzését.


A diéta két fő részre oszlik. Az első az egészségesek számára való megelőző tanácsadás, ismeretterjesztés. Ennek célja a betegségek kialakulásának megelőzése, a kockázati tényezők kiküszöbölése, az egészséges táplálkozás elméletének és gyakorlati megvalósításának ismertetése, az egészség megóvása, a tudatos fogyasztói szemlélet kialakítása.


A diéta másik fő területe a már meglévő betegség hatásának csökkentése, megszüntetése a megfelelő táplálkozással, a megfelelő étkezési szokások beépítése a beteg életrendjébe. A diétának nagy jelentősége van diabetes (cukorbetegség), vesebetegségek, magas vérnyomás, vizesedés, stb. karbantartásánál.


A diéta fontos része a megfelelő étrend kialakítása. Főként a fogyókúrás diétához találunk számtalan receptet az interneten. A recepteknél azonban sokkal lényegesebb, hogy megértsük étrendünk hatását szervezetünkre, és hogy tudatosan tudjuk hétköznapi táplálkozásunkat alakítani."

18. dorry
2008. máj. 20. 08:53

tehetsz rá paradicsomszószt, gombát, savanyú uborkát, paprikát, paradicsomot, hagymát!

Szerintem nagyon fini, csak a sajt hiányzik róla!

17. Adry72
2008. máj. 20. 08:43
És a 90 napos eléggé szabályozott étrend,tehát diéta!!!
16. Adry72
2008. máj. 20. 08:43
"A diéta görög eredetű szó, szűkebb értelemben szabályozott élelmezést, táplálkozást, gyógyélelmezést, tágabb értelemben szabályozott életmódot jelent"
15. MelisUK (válaszként erre: 12. - Adry72)
2008. máj. 19. 10:36

Nem írtam kritikát arról, amit csináltok. Ez egy 90 napos étrend változtatás. Pusztán azt kritizálom benne, h ez nem diéta, ugyanis


"a diéta szó gyógyélelmezést jelent, vagyis a szervezet megváltozott állapotához (pl. betegséghez) igazodó táplálást, táplálkozást. Minden fogyókúra diéta."


Ha valaki diétázik v fogyókúrázik, azok sose mondják, h lehetne pl pizzát enni délután.

Egyébként ha gyökeresen megváltoztatod a táplálkozási szokásod, akkor akkor is fogyhatsz, ha délután juttatod a szervezetedbe a pizzát, de ez csak ideig-óráig lesz így, mihelyt hozzászokik a szervezet, máris hízlalni fog a délutáni pizza. Tehát v mindig változtatod az étrended, h ne szokjon hozzá a szervezeted, v az egyszerűbb módszert alkalmazod és csak reggel/délelőtt eszel szénhidrátot.


Tehát egyetlen szóval sem szeretném kritizálni a 90 napos étrend váltást.


És egy jó tanács, a mozgást és a friss levegőt sose hagyjuk ki:) és ne legyen unatkozásra időnk, mert akkor megkívánjuk a nasikat...


Sok sikert nektek! Mindent bele!

14. virgilius (válaszként erre: 2. - A443d105ab)
2008. máj. 19. 08:14
A barátnőm, aki szokott 90-ezni, paradicsomszószt tesz rá, csak magában. Sajt már nem mehet, max hagyma vagy némi zöldség.
2008. máj. 19. 08:05
Sovány sonkát,és olyan zöldségeket,amik nem hizlalnak.
12. Adry72 (válaszként erre: 11. - MelisUK)
2008. máj. 19. 07:53
Ha nem próbáltad miért írsz negatív kritikát??Attól,hogy esetleg nem értesz vmivel egyet,még nem biztos,hogy rossz.Az én hugom is a 90 napos diétát csinálta és nagyon lefogyott.Nekem is egészen jól működik.Amúgy ennek a diétának a "szétválasztás" az alapja.Ja és a diéta szó jelentése nem más mint: céltudatosan szabályozott étrend.Köze nincs a sanyargatáshoz viszont az tudados étrend váltáshoz annál több!!!!!!!
2008. máj. 18. 22:46
Érdekes számomra ez a 90 napos diéta, bár tényleg nem olvastam róla semmit, mert diétára a szó szoros értelemben sosem adnám a fejem, inkább másféle étrendet próbálok beiktatni az életembe. De olyat, h 1 diéta folyamán "mindent lehet enni", "nem sanyargatja magát az ember", nem hallottam még, ugyanis az nem fér össze a diéta fogalmával :) Az étrend és életmód váltás, nem diéta :) És köztudomású, h a szénhidrátokra, mint a pizzatészta, reggel van szüksége az embernek, mert abból kapjuk az energiát, délután és este erre már nincs szükség, mert akkor már csak lerakódik.
2008. máj. 18. 16:01

ha elolvasod a 90 napos diéta leírását, lkáthatod hogy itt épp reggelire nem lehet ilyesmit enni. Amúgy ch-ra is szüksége van a szervezetnek, ahogy mindenre, úgyhogy szerintem nem kell kihagyni...

Ezzel a diétával egyáltalán nem sanyargatja magát az ember, mert mindent lehet enni, csak nem mindegy mikor/mivel. Az természetes hogy mozogni is kell.

2008. máj. 18. 15:51

szerintem eleve a pizzatésztát kéne kihagyni, mert nagyon hízlaló, kivétel ha reggelire eszi az ember :) Reggelire épp ilyesmire van szükség.

Önmagában a diéta semmire sem jó, csak sanyargatja magát vele az ember, mozogni is kell.

8. 91d4989ab9 (válaszként erre: 7. - A443d105ab)
2008. máj. 18. 15:21
mit vársz egy ch-függőtől:)
2008. máj. 18. 15:08
zsuzsa :DDD
2008. máj. 18. 12:48
én tennék rá még egy pizzát:DD
2008. máj. 18. 12:42
tehetsz rá gombát és zöldségeket. A zöldésgek sütve szénhidrátnak számítanak (bár lehet rosszul tudom)
2008. máj. 18. 12:36
hát ez nem túl ínycsiklandozó :|
2008. máj. 18. 12:33
Hát vagy azt lehet, hogy ha kész a pizza akkor utána főve vagy nyersen teszel rá zöldségeket, vagy magába salátával eszed a tésztáját. :)
2008. máj. 18. 12:31
Merthogy a zöldségek sütve már keményítőnek számítanak, hús hal sajt nem lehet, gyümölcs se, mert szét kell választani.. akkor mi??
2008. máj. 18. 12:30
Milyen feltétet lehet tenni a pizzára 90 naposban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook