Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen fehérje turmixot igyak, ha fogyni is szeretnék? fórum

Milyen fehérje turmixot igyak, ha fogyni is szeretnék? (beszélgetős fórum)


28. miel77 (válaszként erre: 27. - Eandi78)
2011. júl. 13. 17:04
Thermo drine nekem van, ha nem kardiozom akkor itthoni torna (rubint réka) előtt azt szoktam inni 10 ml-t :) hatásra majdnem ugyanaz mint a karnitin, nem vagy tőle annyira éhes... de kb. 20 percenként muszáj a két betűsre menni, mert sztem vízhajtó hatású :))) szóval futáshoz nem iszom :)
2011. júl. 13. 15:52

Krómost ittam én is, de nem bt volt, hanem másik. De árakat nézve bt lesz belőle:) 1000Ft-tal olcsóbb és ebből is van narancsos. Remélem jó is.

Thermo drine is jó lehet, de azt nem merem használni. Energiaital+l-karnitint próbáltam, adott is energiát, de pulzusom rendesen megemelte.

26. miel77 (válaszként erre: 25. - Eandi78)
2011. júl. 13. 11:47
lehet :))) nekem ez bejött, a folyékonyt még nem próbáltam, de ők is gyártanak már néztem, és van olyan is amiben van króm, az is elvileg segíti a fogyit.
25. eandi78 (válaszként erre: 24. - Miel77)
2011. júl. 13. 11:40
Szerintem ugyanarról beszélünk:)
24. miel77 (válaszként erre: 23. - Eandi78)
2011. júl. 13. 09:32
Én rágótabit használok, biotech usa által gyártottat.
23. eandi78 (válaszként erre: 22. - Miel77)
2011. júl. 12. 22:10
Elfogy a rágótabletta lehet próbálkozok 1000mg-ossal én is. Ezt kevésbé bírja gyomrom. Előtte narancsos folyékonyt használtam az jobb volt.
22. miel77 (válaszként erre: 21. - Eandi78)
2011. júl. 12. 22:02
hú már sztem 2 éve szedek L-karnitint, ált. 1000 mg, de csak edzés előtt. Való igaz, hogy jobban bírom tőle, plusz nem leszek éhes :)) Ha nem tartok diétát, akkor nem fogyaszt önmagában az tutti, de egyébként jó az edzés mellé :)))
21. eandi78 (válaszként erre: 20. - Miel77)
2011. júl. 12. 21:57

Edzés után kevésbé vagyok éhes szerencsére:) L-karnitint próbáltad? Neked segít?

Nem tudom fogyásban mennyire hatékony, de edzést jobban bírom. Csak 500 mg-ot merek szedni.

20. miel77 (válaszként erre: 18. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 12. 21:49
óhh nekem van citromos itthon, irtó finom, szeretem :)) de nekem ezek edzés után jól esnek, nem leszek farkaséhes rögtön, de egy étkezés helyett nem elég, én nem bírom ki :( pedig lehet akkor lehetne fogyni...
19. eandi78 (válaszként erre: 18. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 12. 21:45
Gyümölcsöst még nem mertem kóstolni. Ma ittam tejjel mézes-vaníliást finom volt, jobb, mint vízzel. Régebben mikor ittam nem tűnt ennyire édesnek. Lehet kevés volt a tej, illetve tegnap a víz. Vagy csak arról van szó, hogy mostanában nem szeretem ha valami túl édes. Üdítőből csak light-ot bírok inni.
2011. júl. 12. 17:05
Ma akartam venni a dm-ben próbának de nem volt.. A delite jó, de már én is unom picit. A terembe ahova tornázni járok ott ultra loss shake van a protein bárban, már máskor is kóstoltam 1-2-t nem volt rossz de semmi extra, viszont ma ittam citromos joghurtosat, és húúú azóta is ezen jár az eszem olyan isteni fini volt.. Nagyon gondolkodom rajta hogy veszek egy 500 gr-osat, csak most nagyon szűken van pénzem így is.. Ezért jó lett volna vmi olcsóbbra lelnem ami jó is..
17. miel77
2011. júl. 12. 08:39

Sziasztok!

Nekem volt rossmanos porom, de 2 adag után a kukában végezte... csokisat vettem (well mix) hát nekem nem jött be, pedig itt-ott dicsérték, plusz egyik barátnőm ezzel fogyott le. De sztem sok benne a cukor, nem is értem miért van benne cukor??? Plusz nem oldódott rendesen, és utána voltak gondok a pocimban. A tejsavo italukat nem ismerem, 2 féle termékük van.

Én ultra loss shaket és delite-t iszom, de van itthon 100% whey p. is. Ezek sztem finomak, a delite jó vízzel is, az ultra l. nem igazán. De nekem ez jobban bejön ízre, nem annyira édes, mint a delite.

2011. júl. 11. 21:51
a dm-es vagy rossmannos porokat akkor nem ismeri senki??
15. eandi78 (válaszként erre: 12. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 11. 21:46
Azt elfelejtettem, hogy zabkásához is használom, legalább ad neki egy kis ízt. De zabkása reggeli étel:)
14. eandi78 (válaszként erre: 12. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 11. 21:41

5 félét próbáltam (30g-os), majd lehet veszek mellé valamelyik delite ízből, úgy látom abból fél kilós is van. Ami nekem van abból 1 kg-os a legkisebb. Leszámítva a 30g-os kiszerelést:)

Holnap tejjel iszom.

13. sysy66
2011. júl. 11. 19:21
na ez jo cikk. én is venni szeretnék
12. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 11. - Eandi78)
2011. júl. 11. 18:29

szerintem vegyél másmilyen ízekben is és váltogasd.. Én is azt fogom holnap, hogy beszerzek még 1-2 ízt vmi olcsóbból próbaként..

Nekem egyébként epres fehér csokis van, vízzel nem nagy szám, de tejjel nagyon fincsi:D

2011. júl. 11. 17:35
100% whey protein professional. Mézes-vaníliás, de már unom. 1 kilós és még fele megvan. Van ebből 30g-os régen olyan is volt, akkor annyira ízlett mézes-vaníliás, hogy vettem nagyobbat.
10. 3a8f3f8f11 (válaszként erre: 9. - Eandi78)
2011. júl. 11. 15:51

Igen:D Sose értettem mért mondják, hogy úúú ezt ne idd, sok benne a ch:D Ha már ilyen löttyöt iszok, legalább legyen finom:D


Te milyet iszol?

9. eandi78 (válaszként erre: 8. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 11. 13:24
1 zsemlében kb. 30g ch van, úgyhogy inkább a turmix:) Abban sincs sokkal kevesebb ch, amit én fogyasztok.
2011. júl. 11. 13:05
Na kikerestem, annak ami nekem van egy adagban van 3.5 g szénhidrát.. Hát annak akinek ez sok, annak sztem már agyára ment a fogyi:D Már bocsi...:D
7. eandi78 (válaszként erre: 2. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 11. 12:48

Én is ezt a márkát használom, de én 100% whey... Ebből van 30g-os kiszerelés is. Így sem olcsó, de gyorsan megunok egy ízt. Annyira nem vagyok oda a fehérjékért. Vízzel nem az igaziak, tejben meg azért van zsír. Vannak direkt fogyózóknak abban l-karnitin is van, de az csak mozgással ér valamit. Egyébként tartósan engem sem telít, de ez attól is függ, hogy mennyire éhesen fogyasztja valaki.

Protein szelet és étkezéshelyettesítő jobb, de azokban meg sok a szénhidrát. Zöldséget, sovány túrót, tojásfehérjét, pulykasonkát, sovány sajtot, halkonzervet saját levében (sajnos drága) lehet enni este is.

2011. júl. 11. 12:43
Legalább egy támpont mi alapján keresgéljünk. Köszönöm
5. ranna (válaszként erre: 3. - Ranna)
2011. júl. 11. 12:38
hm. maradt benne egy reklám.
4. ranna (válaszként erre: 2. - 3a8f3f8f11)
2011. júl. 11. 12:36
Sok bennük a ch, ne válaszd.
2011. júl. 11. 12:36

Melyiket fehérjét válaszd?

Alapszempontok a fehérje választásához:

Tömegnöveléskor annak érdemes a fehérjét előnyben részesíteni a tömegnövelővel szemben, aki hízékony, és nem szeretne túlságosan bezsírosodni. Diétában pedig alapvetően szükséges kiegészítő, de ilyenkor fontos szempont, hogy a szénhidrát (max. 5 g)- és zsírtartalma minimális legyen. Alapvetően fontos a fehérjék tápanyag összetételét megnézni. A jobb fehérjék adagonként legalább 20 g fehérjét tartalmaznak. Minél részletesebben megtalálod a fehérje és szénhidrát összetételeket, annál igényesebb termékről van szó.


Ha sikerült leszűkíteni a szénhidrát-zsír-fehérje arányban megfelelő termékek körét (ebben a tápanyag igényed a legjobb segítség), akkor az egyéb hozzáadott hatóanyagokat érdemes áttanulmányozni, mint amilyenek például a vitaminok és ásványi anyagok, valamint hozzáadott aminosavak.


Mindig tartsd észben, hogy minél több hozzáadott hatóanyag van egy fehérjében, annál kevesebb lesz a fehérje tartalma. Vagyis törekedj a megfelelő kompromisszumos megoldásra. A marketing szövegeket kritikusan olvasd!

Mit jelent, hogy egy fehérje 80%-os?


Az, hogy hány %-os egy fehérje, attól függ, hogy 100 g-ban hány gramm fehérje található. 75%-os fehérje tehát azt jelenti, hogy 100g-ban 75 g fehérje van. A maradék 25 g tartalmazza a szénhidrátot, egyéb hozzáadott anyagokat (vitaminokat pl. stb.) Ha olyat látsz, hogy 80%-nál nagyobb fehérje tartalomról írnak egy ízesített fehérje esetén, akkor az biztosan nem igaz, mert az ízesítés (aroma és édesítők) legalább 20%-ot elvisz a fehérje tartalomból.


Viszont, ha azt látod, hogy 100% whey (vagyis tejsavó) fehérje, az annyit jelent, hogy a porban található fehérje mennyiségének a 100%-a tejsavó fehérjéből származik, ami természetesen lehetséges.

Ár-érték arány kiszámítása


Ha úgy látod, hogy egy fehérje adagjában megfelelő számodra az összetétel, akkor a fehérjéket érdemes kg-os áruk alapján összehasonlítani. Ezt az adatot az árlistán a kiszerelés mellett zárójelben találod meg. Természetesen minél nagyobb kiszerelést választasz, annál gazdaságosabb a választás, de ha nem engedhetsz meg magadnak egyszerre egy nagyobb kiszerelésű fehérjét, akkor is a kg-s árak segítenek legjobban az összehasonlításban, hiszen így egységre kivetítve láthatod az árakat.


Azt se felejtsd el, hogy különbözhet az adagok mérete! Lehetséges, hogy egy adag 20 g, vagy 30 g, esetleg több, így nyilván más időtartamig lesz elég az adott mennyiség.

Kulcsfontosságú momentumok a fehérje kiválasztásánál

tömegelsz, vagy diétázol?

edzés utánra vagy éjszakára?

mennyit tudsz szánni rá?

melyiknek megfelelő a fehérje-szénhidrát-zsír aránya?

hány adagot tartalmaz a fehérje, meddig lesz elég?

melyik tartalmaz esetleg hozzáadott aminosavakat, vitaminokat stb?

melyik gyártóban bízol a leginkább.

Egyéb szempontok a fehérje kiválasztásánál

Édesítő: A fehérjék többnyire édesítőt tartalmaznak, hogy az alacsony szénhidrát tartalom mellett is meg tudják őrizni a megfelelő íz hatást. Ezek az édesítők lehetnek Aceszulfam-k, aszpartám, szukralóz, sztívia stb. Sokan – a sikeres aszpartám elleni kampány hatására – ódzkodnak az aszpartámtól – bár az OÉTI álláspontja szerint nincs ok semmilyen aggodalomra. Akik azonban mindenképpen aszpartám mentes fehérjét szeretnének vásárolni, a következő oldalon megtalálhatják a hivatalosan is aszpartám mentesen gyártott fehérjéket: [link]

Allergia:

Ugyanitt megtalálhatók azon termékek, amelyek biztosan nem tartalmaznak gabonaszármazékokat a gluténérzékenyek számára. (ez nem azt jelenti, hogy nem lehet más termék is, amely nem tartalmaz glutént, csupán ezekre van igazolás a birtokunkban)

Tejcukor érzékenyek számára elsősorban a tejszármazékot nem tartalmazó növényi fehérjék ajánlottak, valamint tejsavó fehérjéből az izolátum és hidrolizátum formátumú fehérjék.


Ez olvasható a nemlehetleírnianevétsajnos oldalon. Remélem segített. :)

2011. júl. 11. 12:31

Na ez engem is érdekelne. Ami nekem van most az a sc.tec pr.otein d.elite, ízre nagyon fincsi, de kicsit drágállom, most sajnos nem tudom újra megvenni, mert lassan elfogy. És nem is telít el.. A legnagyobb baja ez.

Azt hallottam itt a hoxán, hogy a müllerben kapható saját márkás viszont eltelít és fincsi is, csak felént nincs müller:(

Dm van vagy rossmann, az itt kapható saját márkás, tehát olcsóbb turmixokat ismeri valaki? Olyat szeretnék ami el is telít legalább 2 órára:D

2011. júl. 11. 12:17

Sokat gondolkoztam azon hogy a vacsit inkább fehérje turmixal váltanám ki, főleg mivel sokat dolgozom váltott műszakban (hol nappal hol éjjel) de nem tudom hogy milyet lenne célszerű inni ahhoz hogy fogyni is tudjak.

Tapasztalatokat, és beszerzési helyeket is szívesen fogadok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook