Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen ételt készítsek spárgatökből, amit a finnyás gyerekek is megesznek? fórum

Milyen ételt készítsek spárgatökből, amit a finnyás gyerekek is megesznek? (tudásbázis kérdés)


20. Vikyci (válaszként erre: 8. - Nbandus)
2013. jún. 5. 13:36
Ilyet én is szoktam sütni, olyan mint a lapcsánka, csak ez tökcsánka. :-D
2013. jún. 5. 08:09
A tökfőzelék egy nagyon fini főzelék ! Régebben a nagynéném 1 db paprikával 1 db paradicsommal ízeítette , én belefőzök + 1 hagymát is , de utána mindhármat kidobom belőle . Egy kolleganőm 1 evőkanálnyi sárgabaracklevárral ízesítette , nekem úgy is ízlett , aztán van aki rántja , van aki habarja , így is úgy is finiez a főzelék . Szoktunk tökös lecsót is készíteni egészen fiatal , kicsi tökkel , v cukkinivel , én a zakuszkába is használok tököt v cukkinit , v csak a pirosdinnye belső fehér héjját .
18. forrest2010 (válaszként erre: 16. - Próbaszerecsen)
2013. jún. 5. 08:03
Nem olvasott figyelmesen , szerintem semmi más gondja nem volt ! / velem is előfordult már , utána bocsánatot is kértem a figyelmetlenségemért ./
17. forrest2010 (válaszként erre: 11. - Dodi44)
2013. jún. 5. 08:01
Dodi , félreolvastál ! spárgatököt kérdezett ! nem sárgatököt !
16. próbaszerecsen (válaszként erre: 15. - Kszb)
2013. jún. 4. 18:41

Hát én háromszor is végigolvastam, de bizony rá nem jöttem, hogy miért akar fűrészpor-főzelékkel etetni. Aztán az adatlapján a fényképeket nézve rájöttem, hogy ő inkább az állatok jogait védi, és egyhangú mesterséges táplálásuk okozta felháborodása miatt akarja rajtam elverni a port.

Itt amúgy szabad a vélemény-nyilvánítás.

15. kszb (válaszként erre: 13. - Próbaszerecsen)
2013. jún. 4. 18:30
nyugi! :) vagy egy újabb finnyás gyerekhez van szerencséd, vagy ha jól sejtem nme sPárga töknek, hanem sárga töknek olvasta, ezért félreértette :) Így ő a takarmány tök élelmezési részét taglalta. :)
14. bnedora (válaszként erre: 11. - Dodi44)
2013. jún. 4. 18:10
A marha tök nem összekeverendő a spárga és nem sárga tökkel. Nagyon sokan szeretik, és elkészíteni is sokféleképpen lehet.
13. próbaszerecsen (válaszként erre: 11. - Dodi44)
2013. jún. 4. 18:02

Ez mégis mi akar lenni? A tököt igenis el lehet finoman készíteni. Attól, hogy az én családom nem igen kedveli, attól van ahol igenis szeretik, az előtted való válaszolók hozzászólásából is ez derül ki.

Én viszont nem akarom beléjük tömni azt, amit ők nem szeretnek, ezért tettem fel a kérdést finomabb recept után kutatva.

A tök amúgy egy annyira semleges zöldség íz szempontjából, hogy citromlekvárt készítenek belőle, és aki nem tudja, mi az alapanyag, soha nem fogja kitalálni.

A gyerekeimet pedig ne sajnáld, sok kisgyermek örülne, ha én biztosítanám számára a mindennapi főtt kaját.

Még egy gondolat. Egy versrészlet jutott eszembe a kis irományod hatására. Siklós József: Tetőtől talpig Isten mérlegén című verséből, a Gyomor vallomása című részből:

" ... Válogattam váltig:

" Más kéne, nem így jó!"

Féltem, hogy számon át

ronthat meg a kígyó


pedig a szívembe

lopta be a mérgét.

s míg belesütötték

fák megőrölt kérgét


kenyerükbe sokan,

így maradtak élve,

magamét bíráltam:

" Friss, puha, fehér-e?"



Szerencsére most nincs háború, nálunk ennivaló is jut bőven, sőt, sokminden megy a kutyusnak, amit máshol még megennének, és ilyenkor bizony eszembe jut ez a vers.

12. kszb
2013. jún. 4. 17:42
rántott tök :) Én azt akkor is zabáltam 2 pofára, amikor egyébként fujjogtam a tökre :) Semmilyen más formában nem ettem meg gyerekként! :)
11. Dodi44
2013. jún. 4. 17:22

Szegeny gyerekeid...

A sarga tokot nagyon kiveteles alkalmak okozzak, hogy emberi fogyasztasra felhasznaljak. az egyik az anyagi oka, mert a hutoszekreny, vagy a spajz, eleskamra, kisse fogyottas. Azert hivjak azt marha toknek, de a diszno, a lo is nagyon szeretik

mert kisse valtozatosabb mint a fu".

Probald meg, lepd meg magadat, es szaraz akacfa kerget darald meg es csinalj magadnak vagy fureszport fozeleket belole csinalj de csak magadnak! Azt egyed minden masnap egy honapig. De csak vizzel fozzed, esetleg egy kis utilaput is tegyel bele izesitonek... Nagyon egeszseges, tele van rostokkal, a zoldbol sok vitamint is kapsz! Kivaloan lehet tole nem kivanatos sulyt veszteni is! A belsoreszedet a rostok kitisztitjak. Ezt ismeteld meg minden masodik honapban. De szigoru legyel magaddal, ne engedd meg magadnak a nassolast semmi massal sem!

Csak egy gondolat...

2013. jún. 4. 17:14
Kb. kétujjnyi rudakra vágni, picit megsózni, majd lisztbe és utána sűrű palacsintatésztában megforgatva kisütni, + majonéz vagy paradicsommártás
9. próbaszerecsen (válaszként erre: 7. - Era06)
2013. jún. 4. 17:02
Köszi, ezt szoktam sütni, de csak nyámmognak belőle.
2013. jún. 4. 17:02
tökpogácsa... lereszeled, tojással és liszttel összekvered és kisütöd. Szerintem finom. Bár az én lányom nem enné meg, mert nem szereti a zöldségeket :(
7. era06 (válaszként erre: 1. - Próbaszerecsen)
2013. jún. 4. 16:59

Amíg fiatal, kirántod.

Ilyenkor nem kell kimagozni sem

2013. jún. 4. 16:57

[link]


ez pl. tuti finom

5. próbaszerecsen (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2013. jún. 4. 16:56
Nekem már összefut a nyálam. De kellene az elkészítése is, mert ha ezt beírom a googliba, kijön 100 recept. Olyan kellne, amit már valaki kipróbált, és imádja a család, főleg a gyerekek.
2013. jún. 4. 16:54
Nem szeretnék semmilyen zöldséget kiiktatni a család táplálkozásából, de a tököt sajna csak én szeretem. Esetleg ha valaki tudna valami tuti finim receptet.
2013. jún. 4. 16:54
töltött tök? sajttal a tetején?
2013. jún. 4. 16:53
Finnyás gyerek: ez sem jó, az sem jó.
2013. jún. 4. 16:52
Milyen ételt készítsek spárgatökből, amit a finnyás gyerekek is megesznek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook