Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen esetekben húzzák ki a lyukas fogat? fórum

Milyen esetekben húzzák ki a lyukas fogat? (tudásbázis kérdés)


2013. máj. 16. 07:33
Ha nem éri el a szuvasodás a gyökércsatornában lévő ideget, addig még simán be lehet tömni. Ha nagyon mély a szuvasodás, úgynevezett pulpa sapkázást alkalmaz a fogorvos, vagy gyökér kezeli. Semmi féle képpen ne huzasd ki a fogadat.
14. frgds
2013. máj. 15. 15:13

Hát igen a 6-os fogam, felülről és oldalról is látszik, kint van a lyuk a szélén, és már nem fehér hanem fekete:D szval úgy néz ki mintha 1/4 fogam hiányozna:/


Köszönöm

max. pár hónapja lehet ott

13. SzeszakAdri (válaszként erre: 8. - Frgds)
2013. máj. 15. 15:04
Nehezen tudom elképzelni, hogy sarok a sarok, de ha arra gondolsz, hogy felülről és oldalról is látszik a lyuk, azt tudják tömni. Ráhúznak egy "sínt" (nem tudom mi a becses neve) a fogadra körbe, és csavarral megszorítják, felülről betömik, majd a tömést a sín leszedése után hozzácsiszolják a fogad ívéhez oldalról és felülről is. Ez az a fajta tömés, ami az én fogaimból már többször is kiesett, de tömik újra.
2013. máj. 15. 15:02

Én most pont fogászatra járok, úgy fél éve. Nekem több hónapi gyökérkezelés után húzták ki az egyik fogam. Szóval, először tuti megpróbálják megmenteni, aztán, ha nem sikerül, akkor húznak.

Én ennél a fogamnál már alig vártam, hogy kihúzzák, úgy bedurrant, hogy már a fél fejem fájt tőle:(

2013. máj. 15. 14:58
Szerintem is igaza van Sylvia81-nek: amíg menthető addig megmentik. Ha meg esetleg nem menthető megoldást fog javasolni az orvos. Ne izgulj!
10. noozimanoo (válaszként erre: 7. - Sylvia81)
2013. máj. 15. 14:56
Nekem se húzták, pedig be is volt dagadva a fél fejem tőle. Felfúrták, és pár nap alatt megszűnt a gyulladás.
2013. máj. 15. 14:55
Szeritem is először röntgen utána döntenek a fogad sorsáról.
2013. máj. 15. 14:54
Köszönöm ;) Csak nekem az a para hogy a sarok ://
7. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Krisz42)
2013. máj. 15. 14:54

Vagy még akkor sem húznak! Konkrétan a fogam 2/3-a hiányzik, gyulladt volt, mégsem húzták ki.


Amennyiben menthető, biztosan nem húznak. Azt mondják, még mindig egyszerűbb a gyökérre ráépíteni a fogat, mint alulról építeni az egészet.

6. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Frgds)
2013. máj. 15. 14:53
Csakis olyanfogdokihoz menj, aki betomi vagy felepiti, szval nem huz,hanem megmenti. Ez nem szamit extrem nagynak!
2013. máj. 15. 14:52

Nekem vagy 4 éve fúrták fel az egyik hátsó fogam ügyeleten. Amikor mentem a dokihoz, hogy be is kellene tömni, beszólt valamit, ott is hagytam!

Most, 4 év és egy szülés után be lesz tömve a fogam. Előtte leellenőrizte a gyökereket, meg csinált egy RTG-t. Maga a lyuk akkora, hogy 3-4 paradicsommag simán belefér, tehát bazinagy!

Szerintem simán be lehet tömni.

4. Krisz42 (válaszként erre: 1. - Frgds)
2013. máj. 15. 14:47
Ha lefele nem mély simán betömik.Húzni csak akkor szoktak,haa gyökér gyulladt,gennyes,de ha a fognak csak a negyede van meg,még akkor is meg lehet menteni.
2013. máj. 15. 14:45

Dehogyis, ha megmenthető, akkor megmentik.

Szépen betömik:)

2013. máj. 15. 14:45
Előre is köszi
2013. máj. 15. 14:44
Lyukas fog, milyen esetben húzzák ki ha lyukas? A fogam sarkában van egy nagyobb lyuk kb a fog negyede.Ezt tudják tömni? Vagy mit csinálhat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook