Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen érzés pszichológushoz járni? fórum

Milyen érzés pszichológushoz járni? (beszélgetős fórum)


2020. nov. 21. 20:04

Szerintem a változástól való félelem soha ne tartson vissza. Most olyan emberek vesznek téged körül, akik megfelelnek annak a szintnek, ahol éppen tartasz az életedben. Ha változol, előfordulhat, hogy más emberekre lesz igényed (de nem feltétlenül lesz így), viszont akkor az is változni fog, ahogyan most tekintesz erre a problémára.

A megértéssel mindig minden könnyebbé válik, ha értesz valamit, jelentősen csökken az esélye, hogy indokolatlan, irracionális félelmeid legyenek vagy hogy tehetetlennek érezd magad egy kihívással szemben.

Szerintem, ha megtalálod a megfelelő szakembert, akkor jó érzés lesz a folyamat :)

5. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 19. 00:44
Ha jó terapeutát találsz, aki nem csak lexikális, hanem bölcs és megért, akkor olyan mintha a legjobb barátok lennétek és alig várjátok hogy találkozzatok! Ennél feljebb nincs! Ha csak pénz- és gyógyszerszagot érzel, valamint le akar koptatni, onnan menni kell, mert nem valódi!
4. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 18. 18:28

A pszichológus miatt nem fogod elhagyni, maximum előbb elhagyni mint magadtól.

Bár ha már eleve ez jár a fejedben, lehet már most el kéne...

Egyébként egy jó pszichológus csodát tesz az emberrel...

3. elbb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. nov. 18. 11:29

Jó. Felszabadító. Ha ez mondjuk párosul egy intenzív pszichoterápiával, akkor egyenesen felemelő.

Két évig jártam rendszeresen étkezési zavar, túlevés miatt.

Nekem kellett ahhoz, hogy az életem gyökeresen megváltozzon, hogy merjek lépni egy drasztikus beavatkozás irányába( gastric bypass) és hogy a műtét utáni életemben is a helyére kerüljenek dolgok, már ami az ételhez való viszonyomat jelentette. Ma már nem az étel az ami vigaszt nyújt, vagy megnyugvást, normalizálódott az étkezésem, tudatossá vált és tervezhetővé. De nem lazíthatok továbbra sem, ehhez nyújt segítséget alkalmanként az utánkövetés jellegű beszélgetés a pszichológussal. Lehet hogy egész életemben elkísér majd, nem tudom. De nem zavar.

Nem idegenként tekintek rá, hanem bizalmasomra, aki a józanságával tud segíteni. Én 45 éves vagyok, korábban kellett volna segítséget kérnem. De még nem volt késő.

Bármilyen változást is hoz az életedbe, ne veszteségként tekints rá, hanem lehetőségként.

2020. nov. 18. 10:32
Én szerettem járni. Könnyű volt megnyílni, jó volt kibeszélni a bajokat. Lettek felismeréseim, de sajnos, nem hozott mindenre megoldást. Lehetne járni a végtelenségig... De az én pénztárcám nem bírta.
2020. nov. 18. 09:40
Szeretnék önismeret céljából pszichológiushoz járni. Megérteni magam, a múltam és a viselkedésem. A transzgenerációs mintáim feloldani, és önbizalom növelés sem ártana. Milyen érzés a pszichológushoz járni, és megosztani vele legféltetteb titkainkat? Találtam egyet tőlem 50 km-re, mivel sajnos nincs a közelemben. Kicsit félek, hogy ahogy változom esetleg a páromat elhagynám ha rá jövök, hogy irányít vagy bármi de inkább maga az önismeret útja számít jobban, és nem szeretném elhagyni csak úgy megfordult a fejemben. Tudnátok személyes tapasztalatot mesélni? 25 éves vagyok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook