Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen érzés, amikor legelőször adják oda kisbabát miután megszületik? fórum

Milyen érzés, amikor legelőször adják oda kisbabát miután megszületik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2007. júl. 16. 22:30

Kedves Virgilius és Audrey40!

Köszönöm!

Szerintem Túl feladatként kezeltem a szülést.Ezalatt azt értem ,h. már a terhesség alatt elhatároztam,ez egy feladat,minden nehézségget meg kell oldani,természetes állapot, jó és rossz "mellékhatásokkal".Könnyű terheségem volt élveztem is nagyon.

S ugyanez mondható el a szülésről is.Összeszedtem magam,nem nyafogtam,könnyen(2óra alatt)megoldottam a FELADATOT.S az érzelem?Valahogy nem jutott felszinre.Örültem,megvan,fiú(megéreztem hogy fiú lesz)De nem hatódtam meg.

Lehet,mivel első,nem is tudtam még ott,mit jelent egy saját,igazi,kézzelfogható örömforrás a gyerek.

40. siccca
2007. júl. 16. 19:17

Hihetetlenűl jó érzés.Lettőt szultem, mindketten

fiúk, és teljesen más volt mind a két szülés.

Egy biztos minnél többet szűl az ember annál fájdalmasabb!

39. Teráz
2007. júl. 5. 22:10

Fantasztikus,leírhatatlan!!!

Ezt minden nőnek meg kéne élnie !

2007. júl. 5. 15:51

Nagyon jó érzés.

Én mind a kétszer elérzékenyültem,olyan édesek voltak.

37. vapi
2007. júl. 5. 13:20
Legelőször csak annyit mondtam, hogy "milyen nehéz". Nem voltam felkészülve.Nagyon-nagyon jó érzés. Pici lányom először hunyorítva, majd tágra nyílt szemekkel nézett rám. És nem sírt. Majd apára nézett és megint rám. Ott kuporgott, én köszöntem neki és örültem.
2007. júl. 3. 18:30
Mielott szultem, mindig azt mondtam, ram ne tegyek a gyerekemet, mert attol a nyakos, veres "valamitol" biztos rosszul leszek. Mit tesz a veletlen, mikor szultem, elottem par perccel szult mas is, s mivel ejjel szultem, 1 csecsemos volt, s o azzal a babaval foglalkozott, aki korabban szuletett, aki nem az en fiam volt. Igy, ram KELLETT tenni a kisbabam...Ez egy foldontulian joerzes volt, igy a masodik fiam, mikor megszuletett, szinte kikaptam a dokim kezebol, s tettem magamra :) Asszem, ezzel mindent elmondtam, mennyire joooooooo erzes:)
35. wanda8
2007. júl. 3. 14:49
Fantasztikus érzés,ahogy a mellkasodra teszik.Leirhatatlan.
2007. júl. 3. 13:00
Én 3-at szültem,kettő császár,egy normál.Teljesen mindegy hogy születik a gyermekünk,ha nem a kinra és fájdalomra figyelünk a terhesség és a szülésnél.Örömmel várjuk őt/őket/-Nekem mindegyiknél ugyan olyan fantasztikus érzés volt,és ujszerü még a harmadiknál is.
2007. júl. 3. 08:01

Arról egyikőtök sem ír, akinek több van, és többször átélte, hogy mindig ugyanazt érezte-e?... Én nem. Az elsőnél, már a vajúdás alatt valami más tudatállapotba kerülhettem, teljesen befelé fordultam, mert órák estek ki az emlékezetemből, csak a mérhetetlen fájdalomra emlékszem, aztána kitolásra, de miután megszűnt a fájdalom, eltűnt előlem a világ is. Az eszméletemet nem vesztettem el, de nem is emlékszem semmire:-( Arra sem, hogy a hasamra tették a lányomat, bár hónapokkal később, mikor megnéztem a barátnőm fiáról készült születés utáni képeket, felderengett bennem egy emlékfoszlány, hogy odarakták a hasamra, meg is simogattam, és az jutott eszembe, hogy hű, de majszos... Persze mikor fürcsi és varrás után visszahozták, már mindketten jól voltunk és boldogan ismerkedtünk egymással:-). De a második alkalommal a vajúsád és szülés alatt teljesen észnél voltam, és mikor megszületett, már a pocakomon is volt a fiacskám (ahogy talán a lányom is), és beszélgettem vele, simogattam, csodáltam, leírhatatlan érzés volt, pont, ahogy ti írtátok :-)

De sajnos, hiába szültem mindkétszer természetes úton, hiába kaptam meg meg mindkétszer, nekem valamiért csak egy ilyen csodálatos élmény jutott.

2007. júl. 2. 10:51
Én sírni akartam, de olyan fáradt voltam, hogy képtelen voltam rá. Csak néztük egymást Kálmibabával, és olyan jó érzés volt, hogy akárhányszor eszembe jut, könnyes lesz a szemem. Asszem bepótolom, amit akkor elmulasztottam!:')
31. virgilius (válaszként erre: 19. - 7130b15964)
2007. jún. 28. 11:14

Hát az attól függ. Akit pl altatnak, az nem kapja meg azonnal a babát a műtét után. Erre gondoltam pl. Meg nem engedik ott helyben rögtön szopizni - mondjuk nekem a fiammal normál szülés után sem engedték.

Vagy ha gond van és elrohannak a gyerekkel, akkor ezek az első közös pillanatok nyilván kimaradnak. De attól még lehet ugyanolyan jó később a szülő-gyerek kapcsolat. :)

2007. jún. 27. 22:47
Szerintem csodálatos, mert teljesen más, mint amit elképzelsz. Nem tudsz betelni a látvánnyal, az illattal, a hanggal.
29. contu (válaszként erre: 28. - 7130b15964)
2007. jún. 27. 22:34
Tudom. :)
28. 7130b15964 (válaszként erre: 23. - Contu)
2007. jún. 27. 21:31
Ja, helyette lesznek más fájásaik. Nem tulajdonítanék ennek különösebb jelentőséget.
27. nono80 (válaszként erre: 22. - Audrey40)
2007. jún. 27. 21:21
Az első szülésemnél én is így voltam,aztán a másodiknál már azonnal nagyon tudtam örülni!
26. LoLiNa
2007. jún. 27. 14:32
a legxebb érzés, xinte könnyfakaxtó :-)
2007. jún. 27. 13:58
17 óra vajúdást, egy pillanat alatt elfelejtettem, amint a hasamra tették, rámnézett és csak megsimogattam picit, és abba is hagyta a sírást. Fantasztikus érzés!!!
24. mongi
2007. jún. 27. 12:26

Az én fiam is,amikor a hasamra tették,csak nézett rám a nagy szemeivel,s már szinte zavarba jöttem:-).Komolyan.

Igazából,én mindig azt hittem,hogy biztos sírni fogok majd,amikor először meglátom a babámat,de egy könnycsepp se jött ki,pedig rendesen megvoltam hatódva.

23. contu (válaszként erre: 19. - 7130b15964)
2007. jún. 27. 09:28
A 6. hozzászólásban írta Lehoagi, hogy a császárosok kimaradnak a szülési fájásokból. Csak akkor, ha programozott császárról van szó, és tényleg nem magától indul be.
22. Audrey40 (válaszként erre: 15. - Tengericsillag)
2007. jún. 27. 09:03
Sokkot kaptál. Sokan vannak így, az első fiamnál velem is ez történt. Nehogy hibáztasd magad!!!!!
2007. jún. 27. 09:01
Leírhatatlan érzés...nem találsz szavakat....amit előre elterveztél, hogy majd mondod neki, teljesen kimegy a fejedből...csak nézed, nézed a csodát, és azt suttogod: köszönöm,Istenem....
20. nicci
2007. jún. 27. 07:14
Én császárral szültem mert farfekvéses volt,amikor kivették és a hasmra tették nézett rám a hatamas szemeivel,nem sírt,ez a kép egy pillanat alatt örökre beleégett a szívembe!
19. 7130b15964 (válaszként erre: 17. - Virgilius)
2007. jún. 27. 06:29

De miből maradnak ki? Most olvastam egy anyuka leírását a 4. császár után. Azonnal megkapta a babát. Persze a varrás idejére az apával volt a bébi, de utána végig együtt voltak hárman a szobában. A baba az első pillanattól kezdve szopott.


Semmiből nem maradt ki, hacsaknem a kitolási szakaszból.

2007. jún. 27. 05:57
Nagyon jó és egyben furcsa érzés. Amikor a fiaimat a pocimra tették, mind a háromnál más jutott először eszembe. A nagynál, szóval Te vagy az? és akkor anya lettem egy pillanat alatt. Hülyén hangzik lehet, de ezt éreztem. Még valami, nem sírt egyik babám sem a hasamon, hanem rám nézett. Leírhatatlan érzés.
17. virgilius (válaszként erre: 15. - Tengericsillag)
2007. jún. 27. 00:27

Szerintem az egy kicsit más tudatállapot. Az ember nem úgy reagál a szülés környékén dolgokra, mint normális állapotában. :)

Akartam is írni, hogy nekem sem volt ilyen, feledhetetlen, meg örökre bevésődő meg amiket a lányok írtak. Pedig nem vagyok érzéketlen fajta, sőt :))) De egy nehéz szülés simán ki tudja üresíteni úgy az embert, hogy nem marad már ereje semmire.

Nagyon jó érzés először meglátni a babánkat, természetesen, felszabadult öröm, hogy ép és egészséges, kicsit olyan, mint amikor megkapsz egy régóta várt meglepetést. :)

De én nem szeretem túlmisztifikálni ezt a szülés-témát. A szülés csak egy pillanat, utána jó esetben hosszú évtizedek jönnek a gyerek(ek)kel együtt, teli bőven szebbnél szebb pillanatokkal. :)))

A csaszisok meg többnyire nem maguk kérik a műtétet, és nem kéne azt az érzést kelteni bennük, hogy kimaradtak valamiből, amiről pedig nem is tehetnek.

2007. jún. 27. 00:15

Épp ma beszélgettünk erről a párommal. Sajnos ő nem vol tott, mert külföldön dolgozik és épp előző nap indult vissza szabadságról. 1 hónappal előbb érkezett a kisfiunk, mint a kiírt idő.

Szóval amikor odatették, úgy éreztem, hogy megszűnt a világ, csak Ő létezik számomra ettől a pillanattól. :)

Mivel korábban született és volt egy kis komplikáció, nem is kaptammeg abban a pillanatban, csak már fürdetés, stb. után és hamar el is vitték. Amíg élek, emlékezni fogok a kis arcára és a hosszú, vékony kis ujjaira. Gyönyörűnek láttam őt! Telefonon még mondtam is a páromnak, hogy ő nem gyűrött és ráncos, mint a babák általában. Ő gyönyörű kisbaba! Később küldtem képeket Apának, de nem mondta, hogy olyan szép lenne. Meg is sértődtem. Aztán nemrég újra megnéztem a születésekor készült képeekt... Hát, tényleg más, mint maire én emlékeztem. Az anyai agy megszépít mindent.

2007. jún. 26. 23:53
sziasztok!Én mindenen meghatódok,Még a meséken is,mindig néztem a "szülőszoba" müsort,ahány baba kibújt annyiszor bőgtem.Nagyon bánt hogy pont akkor nem éreztem azt amire úgy vártam.lelkiismeretfurdalásom is van rendesen!Szerintetek,mi lehetett velem pont akkor?
14. Juddyt
2007. jún. 26. 23:08
Ez egy olyan fantasztikus érzés, hogy szavakba önteni nem is lehet!
13. dee
2007. jún. 26. 22:39

Én nem szültem,mégis én tarthattam elsőként a kezemben a kisfiamat.

Csodálatos, szavakkal nem lehet leírni az érzést.

12. contu (válaszként erre: 7. - Lehoagi)
2007. jún. 26. 22:16
Én császárral szültem, de előtte 12 órát vajúdtam. Szóval nekem sem maradt ki az a bizonyos fájdalom. És nem divatból császároztak. A gyerekem élete függött tőle.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook