Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen Érden lakni kisgyerekekkel? fórum

Milyen Érden lakni kisgyerekekkel? (beszélgetős fórum)


17. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Plavalaguna)
2019. júl. 2. 17:33

Igaz, hogy mindkét helyről jár busz és vonat. Csak baromira nem mindegy, hogy mennyi idő alatt ér be Budapestre. Tárnokról minimum 50 perc az út. Ehhez jön még a buszig (vonatig) tartó út, illetve a budapesti közlekedés.

Szerinted ez egy kis gyerekkel hogyan oldható meg? Ha olyan szerencsés, hogy helyben jár oviba, suliba, a szülő mikor ér be a munkahelyére? Mikor kell elmennie onnan, hogy időben a gyerekért menjen?

Egy középiskolás mikor fog felkelni, hogy beérjen az iskolába? Reggel ötkor? Esti program felejtős, mert nem tud hazamenni, kivétel, ha van egy ráérő családtag, akinek a fuvarozáson kívül nincs más dolga.

16. plavalaguna (válaszként erre: 15. - Eszterkee)
2019. júl. 2. 16:40

Ezesetben remélem megtaláljátok az otthonotok majd ,és akkor ott nektek is jó lesz, mint ahogy nekem pl itt jó :)


Nem jó olyan helyen élni ahol ennyire nem szeret az ember :(

15. Eszterkee (válaszként erre: 10. - Plavalaguna)
2019. júl. 2. 15:41

Igen, itt lakunk, még... Nem kényszerkiköltözők vagyunk, sose éltünk Budapesten, egyszerűen itt volt adott az ingatlan, a lakhatásunk. Azon vagyunk, hogy tovább lépjünk.


Szerencsések vagytok, hogy jó környezetben éltek, kedves szomszédokkal.


A fórumindító kérte az infókat, azért írtam le a tapasztalataimat. Ha van más alternatíva, akkor valószínűleg jobban jár, ha nem Érdre költözik, hanem bármelyik más lent felsorolt városba.

14. plavalaguna (válaszként erre: 12. - Koplanyk)
2019. júl. 2. 14:24

Ez a kocsival hurcolaszas... ez azert itt olyan, hogy sok 9 eves mar busszal egyedul jar siman suliba. Ez erden picit se fura. Mas meg a 16 evest is viszi mert uristen...

Azert pl tusculanum, postastelep, vinceller, vafy a kozpont kornyeke, tisztviselovaros, erzsebetvaros, itt siman egyedul jar sok 3-4es alsos mar suliba, ha 10-15-20 percen belzl van gyalog a suli.

13. plavalaguna (válaszként erre: 11. - Aszparagusz)
2019. júl. 2. 14:19

Mindket helyrol jar busz, vonat is. Szhbattan orvos, iskola. Ovoda minden van. Aszfaltos utak sok jatszoter, stb. Es olcsobb...


Tarnokon ugyan nincsenek kozepiskolak stb, viszont megintcsak arban jobal kevesebb.


Topik8ndito,nem neked irtam amit ;) hanem azoknak akik ugy koltoznek ki, hogy aztan folyamat9san nxomjak a semmi se jo menekulj dumat. Hogy itt van ket telepules is, par oercre, tenyleg par percre, miert laknak olyan helyen ahol szerintuk elhetetlen???


Bar lehet tul egyszeru vagyok. :)

2019. júl. 2. 13:40

Sajnos azért nem opció Budapest akármelyik kerülete, mert megfizethetetlen, évek óta keresünk házat, nemcsak Érden, hanem rengeteg Pest megyei, vonattal Budapestet hamar megközelíthető helyen.

Igen, kényszerkiköltözők lennénk, de bármelyik városba mennénk, ez így lenne. Viszont látom a kiköltözésnek az előnyeit, mondjuk azt pont nem Érden, de nem feltétlen a nyüzsgésre vágyunk, szóval nem ez a gond. Parkváros, amit néztünk, tényleg messzebb van, oda tényleg kell az autó Érden belül. Nagy dilemma. Nyilván szeretnénk a gyerekeinknek megadni (amíg kicsik), a házat, a saját kertet, hogy kiélvezhessék, tudom, hogy imádnák. Évek óta albérletből (mégha Érdet is választjuk), az pozitív előrelépés lenne, egy családi ház. Lehet, hogy Érden addig érdemes lakni, amíg a gyerekek általános iskolások, azután már nekik is jobban kell az élet, és fontos számukra a közlekedés. Addig meg marad a kocsival hurcolásás, amit jelen állapotban nem szoktunk.

11. aszparagusz (válaszként erre: 10. - Plavalaguna)
2019. júl. 2. 12:42
Tárnok, Százhalombatta még távolabb van, mint Érd.
10. plavalaguna (válaszként erre: 9. - Eszterkee)
2019. júl. 2. 10:36

Erden laksz egyebkent?


Sose ertettem aki utal erden lakni miert lakik itt. Latom a jelenseget a kenyszerbolkikoltozotteknel, de nem ertem. Ottban tarnok, sza6halombatta, szigetszentmiklos... mind budapesthez kozel, es joval olcsobb ingatlanarakkal, lakhatassal.

Annak mi a fene van olyan helyen elni amit ilyen szinten utalnak?


Ahol en lakom koszonnek egymasnak a szoms6edok, oszzejarunk baratokkal, a gyerekek egyedul el tudnak menni boltba stb. Felora alatt bennvagyunk tomegkozlekedve majd minden pesti muzeumban a madarak fak, termeszetbol. A dunapart, sanchegy gyonyoru kiranduloterulet,innen gyalog is kozel, bicajjal plane... en a rengeteg elonyet latom a falusias kornyezetnek. Igaz en felig nagyon falunk nottem fel, nem varosbol kenyszerbol koltoztem ki. Szoval nekem nem idealizalt olvasmanyaim vannak csak falurol meg evi egy het nagymami...

9. Eszterkee (válaszként erre: 8. - Plavalaguna)
2019. júl. 2. 10:20
A falusias jellegből szerintem pont csak a hátrányok vannak meg...
2019. júl. 1. 20:34

Na erről beszéltem 😝


Kényszerlakóként nem hiszem hogy szeretni lehet Érdet.


Én szeretem. Akik szeretjük pont a falusias jellege miatt szeretjük.


Amúgy azert eleg sok keruletbol ha erden belul valasztasz alt meg kozepsulit akkor 7. 8. Ban mar siman gyalog is lehet suliba jarni. Nem kell mindenfelol kocsi ha mondjuk a tusculanum postastelep kozpont vonalon mozgunk. Persze nyilvan itt dragabbak a hazak is.

7. aszparagusz (válaszként erre: 6. - 0adc8842b1)
2019. júl. 1. 19:46
Valószínűleg azért akar Érdre költözni, mert a II. és a III. kerületet nem tudja megfizetni.
6. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Koplanyk)
2019. júl. 1. 19:37
Miért akarsz Érdre menni? MIért döntöttél Érd mellett? Kelenföldről jár ki busz, meg vissza, de a buszon meg lehet főni. Ha netán elromlik a kocsi, mozdulni sem tudsz. Egyenlőre igaza van "Eszterkee"-nek. Tragédia. Ha a második kerület nem jó, miért nem mész más kerületbe? Budán a gyerekeket viszik uszodába, és sok a választék mondjuk a III.ker.ben. Elég nagy terület bel- és külterületen is. Sok a zöld, játszótér. Kórház, orvosi rendelő és minden gyalog is elérhető. Persze te tudod.
2019. júl. 1. 16:39

Eszterkee hozzászólásával egyetértek, igaza van.

Annyit tennék még hozzá, hogy Érd szerintem is egy nagy tanya, közlekedni leginkább csak kocsival lehet és a gyerekeket addig kell majd kocsikáztatni, amíg nem lesz nekik is autójuk és vezetői engedélyük.


Budapesthez való közelsége vonzó, nagyon jó a vasúti közlekedés, de a vasútállomás is csak kocsival közelíthető meg.


Rendkívül drágák az ingatlanok. Maga a város nem szép, de mostanában nagyon fejlődik. Sok mindent terveznek fejleszteni. Talán egyszer szép is lesz.

4. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Koplanyk)
2019. júl. 1. 13:47

Ha jót akarsz magatoknak felejtsd el Érdet. Egy óriási tanya. Mindenhez autó kell, bárhova szeretnél menni: bolt, orvos, játszótér, ovi, suli. Kivéve, ha a lakótelepre mentek, onnan minden elérhető gyalog a központban. Az ovik, sulik környéken nincs megoldva a parkolás, borzalom.

A tömegközlekedés elég ritka, a buszmegállóhoz valószínűleg sokat kell gyalogolni. Nyáron iszonyat a por, járdák nincsenek, ősztől tavaszig bokáig süllyedsz a sárban. Az utakon rengeteg a kátyú, gödör, az utcák nagy része nincs aszfaltozva, ha mégis, akkor nagyon forgalmas. Ahhoz, hogy a gyereked bármilyen gurulós járgánnyal megtanuljon menni, nagy valószínűséggel kocsiba kell ülni és valahova elmenni, ahol van sima platz, hacsak nem óriási az udvarotok.

Nincs egy park, semmi zöld, ahova el lehetne menni. Ha bármit szeretnél elintézni, venni be kell menni Budapestre vagy a szomszéd városokba, nem mindig sikerül helyben.

Érd alsónál van parkoló, de mindig tele van.

3. koplanyk (válaszként erre: 2. - Plavalaguna)
2019. júl. 1. 13:28
Nagyon köszönöm a válaszod. Igen, én is úgy látom, hogy tök nagy, minden része más Érdnek. Amúgy a Tusculanum ovi a körzetes ovi, bár gondolom ilyenkor esélytelen bekerülni, pont nyár végén költöznénk. De mellette van uszoda, nagyon jó lenne tovább folytatni az úszást, amit elkezdtünk.
2. plavalaguna (válaszként erre: 1. - Koplanyk)
2019. júl. 1. 12:44

Szia. Érd nagy. Minden városrész saját jelleggel. Én pl dombosvárost nem is ismerem, azt se tudom melyik suli, ovi van ott.


Reggel olyan amúgy mint bármilyen város, van dugó, sok morgós lakos. Alsónál parkolni hát, állítólag nehéz ügy. A lakótelep előtti nagy társasházak aljában ha bérelsz parkolót akkor egyszerű csak. De az pénz ugye.


Vannak akik szeretnek itt, akik muszájból költöznek azok meg állandóan szapulják.


Kertváros, nagyon falusias jelleggel sokfelé, viszont város az emberek összetételét tekintve.


Orvoshoz,sulihoz, dolgozni... m8ndenhez kocsi kell. Van ingatlanadó, kevés a sok gyerekre a közintézmény, bár most bölcsin kívül minden épül épp.


Beszélgess el az emberekkel ott ahpva költöznél. Ha tetszik a légkör hajrá!


Tényleg annyira mások a városrészek, hogy nincs is ilyen hogy Érd milyen.

2019. júl. 1. 12:00

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy mostani friss állás szerint milyen Érd. Régi kérdések vannak ebben a témakörben. A közlekedés gondolom nem a legjobb, ritkán van busz, mondjuk a központ ebből a szempontból jobb. Dombosvároson néztünk házat. Gyerekeket oviig kocsival dobnám el, onnan pedig Érd alsó vasútállomásig terveztem, ott lehet parkolni valahol? Mennyire van bedugulva reggelente a város?


Minden informáicónak nagyon örülnék, ami Érddel kapcsolatos. Látom, hogy azért van kisebbség, de sajnos Budapest II. kerület nem opció az anyagiag miatt. Ovik, sulik, milyenek? Gyerekeket úgysem engedem egyedül flangálni az utcán még jó sokáig.


Nagyon köszönöm előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook