Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? fórum

Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen előnye van, ha egy nő fiatalon szül?

2013. ápr. 19. 14:21

Az én barátnőm Nati 15évesen esett teherbe.Nem tudta hogy terhes,én vettem észre nála.Két ével idősebb vagyok és a tesòm épp terhes volt észrevettem ùgyanazokat a jeleket nála.Elment dokihoz egyik rokonával és már 8hetes terhes volt.Itt Vajdaságban 8hetesig lehet abortusz mellett dönteni így rögtön dönteni kellett volna.Nem tudott dönteni és kifùtott az időből.Szülőknek 12hetesen mondta el.A szülők össze költözteték a fiùval és annak anyával.Meglett a kislánya most 4,5éves.

Nem fejezhette be a sulit,így nem kap munkát.

Anyòs agyonra csesztette és a fiù se állt mellette.

Most ismét otthon lakik,a lányát inkább a szülők nevelik.

Most 20éves és szò szerint minden héten mással van.Kérdeztem miért? Azt mondta nincs pénze mobilra,piára,diszkòra..... a lányáròl egy szòt se szòlt.

Nos hogy a gyerek vagy más ok miatt siklott-e ki az élete,nem tudom.Döntse el mindenki maga.

172. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 44. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 14:21
Te egyértelműen magadat beszéled le a gyermekről..szíved szerint nagyon vágysz rá,hidd el ha esetleg úgy alakul,hogy nem lesz a párod már és egyedül leszel,nagyon megfogod bánni ezt a döntést.Egy férfi szeretete nem pótolhatja a gyermeked szeretetét..Gondold át inkább mégegyszer mert egyértelműen lejön az írásodból,hogy vágysz gyermekre csak a párod miatt lemondasz róla..A párod meg ha igazán szeretne addig járna dokihoz amig meg nem oldódik,hogy legyen gyereketek..képes vagy lemondani erről a csodáról,hogy anya legyél,az ő önzősége miatt?
171. f7586d2534 (válaszként erre: 165. - Kittyna1990)
2013. ápr. 19. 14:19
Szia tervezett baba volt nálam mind a kettő, 21-23 évesen szültem őket. Hidd el , igen el jön az idő mikor azt érzed valami kimaradt az életedből, és pótolni is akarod majd elemi erővel.23 év 23 éves közt az a különbség van aki elismeri hogy van hova változni. Kérdezem, van szakmád és mennyi haladást értél el benne? Hova szeretnél fejlődni, elárulom még vagy 10-12 évig különösebb erőd nem lesz másra. Csak a család, ha a férjed elhagyna el kéne költöznöd a házból( ami közös??? vagy a férjed keresménye netán szülői segítség?) Te hol vagy a történetben?KI VAGY TE? Azon kívül hogy feleség anya, és a szüleid kicsi lánya vagy? Te mit szeretnél. Talán ez most nem világos de lesz:)(Én fősulira iratkoztam be 34 évesen, és diplomáztam is, nekem ez volt a pótlandó.Állandó lelkifurdalás kísérte az éveket de ha beledöglöttem volna akkor is végig kellett csinálnom annyira akartam.
2013. ápr. 19. 13:53
Amikor párommal először komolyan beszélgettünk, még az elején, hogy ki, hogy képzeli el az életét a jövőben, a legtöbb fontos dologban egyezett a véleményünk, de ő egyértelműen kijelentette, hogy gyereknek gyerek nem való, így ő 30 év alatt egyáltalán nem gondolkodik gyerekvállaláson. Én meg úgy fogtam fel, hogy nem törődtem vele, élveztem az életet vele, s sosem hittem, azt sem, hogy egyszer romantikusan megkéri a kezem (nem az a típus), s mégis megtörtént. Aztán mikor megszületett unokahúgom, ő volt legjobban meglepődve magán, hogy micsoda kis csoda egy kisbaba, persze nem tudott vele mit kezdeni, csak böködte. S egyre többet hozta fel a témát, hogy akkor mikor is lesz nekünk gyerekünk. S be kell vallanom, hogy amikor megláttam a pozitív tesztet (úgy, hogy tulajdonképpen, én 100 % -osan biztos voltam, hogy sikerült, hiszen sosem késett), én voltam, az aki kétségbe esett, hogy akkor most tényleg sikerült, hogy lesz tovább, jó anya leszek stb. S ő meg csak nevetett, de még ma sem hiszi el, hogy apa lesz, de nagyon boldog, ahogy én is.
169. Klaudia910402 (válaszként erre: 167. - Bekacomb)
2013. ápr. 19. 13:53
Persze nyilván de ugye ilyen alapon sosem lenne gyerekem:/ viszont az ilyen helyzetek miatt tesz az ember félre (ha tud)...
168. Bekacomb (válaszként erre: 163. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 13:51
Én nem is győzködni akartalak, bocs ha annak tűnt. Csak leírtam, hogy én így éreztem. Ha te így vagy boldog, lelked rajta. Senkinek nem ártasz vele így senkinek nincs is joga beleszólni. Ahogy írtad, megvannak ennek az életformának is az előnyei. ;-)
167. Bekacomb (válaszként erre: 156. - Klaudia910402)
2013. ápr. 19. 13:48
Nem tudsz mindenre felkészülni. De azzal valóban éredemes tisztában lenni, hogy nagyjából mire van szüksége alapból egy gyereknek. Szerencsé az, akinek egy gyerek felnevelése során sosem jön közbe pl. munkanélküliség. De szerintem nagyon kevesen vannak ilyenek. Túl nagy hangsúlyt fektetnek manapság az anyagiakra, aránytalanul keveset az egyéb szükségletekre. Nem rád célzok, csak úgy általában ezt látom. Ne érts félre, nagyon fontos egy biztos alap. Csak azt mondom hogy mindig jöhetnek váratlan dolgok, sajnos. :-(
166. Mazsinka (válaszként erre: 162. - 117b1693d0)
2013. ápr. 19. 13:46
Na, pont erről beszélek. 17 évesen még bőven tini valaki. Olyan kategória, ami magára is veszélyes, nem egy másik emberi lényre, aki történetesen a gyereke. :P
2013. ápr. 19. 13:46
Én idén nyáron töltöm a 23-at és most várom második babánkat.Az elsőt 20 évesen szültem.19 évesen mentem férjhez.A férjem 30 éves van rendes állása van egy családi házunk autónk,van szakmám.Ugyan úgy élünk mint ha mondjuk 5 évvel később jön a család alapítás.Az első kisfiam nem volt tervezett. Nyilván szerettünk volna babát de a 3 éves tervbe volt benne.Aztán mivel hamarabb jött így hamarabb jött a család alapítás is.Én egyáltalán nem bánom.imádok játszani a kisfiammal és nagyon szeretek anya lenni.És már alig várjuk a kis tesót is.talán ennyi idősen több türelmem van és lesz nagyobb korukra.Persze van különbség 23 és 23 éves között.De ugyan úgy nem szabad elítélni valakit mert fiatalon szült vagy épp idősebben.
164. 117b1693d0 (válaszként erre: 161. - Spinneli)
2013. ápr. 19. 13:45
Engem kifejezetten irritáltak a gyerekek, amikor még nem volt nekünk. Messze elkerültük a gyerekbarát hoteleket (mondjuk, most se magunk miatt megyünk ilyen helyre) :D
163. 171925f409 (válaszként erre: 158. - Bekacomb)
2013. ápr. 19. 13:44

Na ez az Te mindenáron anya akrtál lenni kerül a amibe kerül.De én azért maardtam a párommal mert őt akarok és nem a babát. szeretem és eltudom képzelni az életet így is.Nem rosszabb mint egy családként élni.

Most így érzem később mi lesz nem tudom.

162. 117b1693d0 (válaszként erre: 159. - Mazsinka)
2013. ápr. 19. 13:43
Jó, persze, hogy így van, de tiniként mindent jobban tudunk :)))
161. spinneli (válaszként erre: 150. - Mouse1980)
2013. ápr. 19. 13:41

Szerintem itt sok esetben nem is a nem szeretetről van szó, hanem inkább arról, hogy főleg olyan szituációkba találkoznak gyerekekkel, mikor éppen valamilyen idegesítő dolgot művelnek, és ebből általánosítanak.

Pl: a boltba éppen hisztiző kisgyerek valószínűleg nem a nap 24 órájában csinálják ezt

160. Bekacomb (válaszként erre: 146. - Pzm3)
2013. ápr. 19. 13:41
Niki nem kért tanácsot csak elmondta a véleményét. Ez legyen az ő gondja. Szerintem ő már átgondolta ezeket.
2013. ápr. 19. 13:39
Szerintem aki azt állítja, hogy tizenévesen megért az anyaságra, felkészült rá, az hazudik. Ha nem is hazudik, tévedésben van. Attól még lehet jó ember, de nem kész egyén. Nincs kész a személyisége, tervei, céljai, elvárásai, világhoz való viszonya, párjához való viszonya mind kiforratlan. Amíg ő ilyen "befejezetlen", nem is adhat át a gyereknek semmi érdemit a szereteten kívül, ami nagyon sok, de nem minden. Milyen utat mutat majd neki, ha még ő maga is ingatag a saját útján?
158. Bekacomb (válaszként erre: 112. - 171925f409)
2013. ápr. 19. 13:34

Annyira süt a hozzászólásodból, hogy még nincs gyereked. Ezt semmiképpen sem bántóan írom, hiszen akkor mindenki egész másképp gondol a gyerekes életre, mint amilyen valójában. Sajnálom hogy nem sikerült összehoznotok a babát, rengeteg kínlódást látok én is magam körül, nagyon sokan mennek tönkre lelkileg abba hogy nem jön össze. Szerintem igenis érett gondolkodásra utal hogy nem erőlteted. A te döntésed hogy küzdesz-e vagy sem. Mi nagyon régóta vagyunk együtt a párommal, gyerekkorom óta ismerem, első szerelem. Évekig rimánkodtam neki, annyira babát akartam. Szóval nálunk ő nem akarta, mindig lerázott valamilyen szöveggel. Mások már rég otthagyták volna, de annyira szeretem még mindig hogy kitartottam mellette. Egyszerűen bíztam abban hogy nekünk együtt kell lennünk, és meg is fogant Bogi. Még a terhességemet is végig rettegte, hogy most mi lesz. Egyszerűen bepánikolt. Most hogy már édesanya lehetek másként látok sok dolgot. De azt tudom, ha nem jött volna Bogi, elmentem volna. Nem vártam volna tovább. A párom fantasztikus apa, a legelején beleszeretett a kislányunkba. Persze a melós része rám marad, amiért perlekedek vele nem kicsit, de rengeteget játszik a törpivel, a lány meg teljesen odáig van érte. :-)

Mindezt nem azért írtam meg neked hogy elkezdjek okoskodni hogy másképp is lehet még, később meggondolhatod vagy ilyesmi. Hiszen minden kapcsolat más, nem akarlak meggyőzni. Én nem mondtam volna le a babáról, pedig imádom a párom. Ha viszont szívedből állítod hogy ez számodra nem lemondás, akkor tök jó, miattad!!! Én is csak azt kívánom neked, hogy sose bánd meg és éljetek boldogan!

2013. ápr. 19. 13:22

Amikor középiskolás voltam, s biológia órán ahhoz a témához értünk, ami akkori fiatalságunkat talán a leginkább izgatta, az én tanárnőm mondott valamit, ami azóta is bennem van. Ő a saját gyerekeinek azt mondta, hogy akkor kezdjenek el szexuális életet élni, amikor felkészültek arra is, ha véletlenül baba lesz a dologból, akkor is helyt tudjanak állni, tudjanak döntést hozni. Mert ugye még védekezés mellett is teherbe lehet esni, mert egyik sem ad 100 %-os védelmet, amit sokan elfelejtenek, ha egyáltalán védekeznek.. Én személy szerint úgy gondolom, hogy a mai világban nagyon hamar „érnek” már a lányok, de ez inkább csak testi és nem lelki érettség.

Régen más volt a világ, nem volt szükség képzettségre, többnyire mindenki megélt így is, ma már nem ezt a világot éljük. Én mindig úgy képzeltem, hogy elvégzem a főiskolát, aztán 25 éves koromban 1-2 éves munkaviszony után tudok már babát vállalni és az nem lesz későn még. A nagy Ő meg volt már 22 évesen, viszont hiába volt a kezembe a diplomám, még tovább kellett tanulnom, aztán végül elhelyezkedtem, tavaly férjhez is mentem, s idén januárba jött el az idő, hogy azt mondtuk most már itt az ideje, hogy szülővé váljunk. Természetesen, mivel mióta komolyabbra fordult a kapcsolatunk a párommal, ha előbb jött volna a baba, akkor is nagy szeretettel vártuk volna. S azt sem mondom, hogy most lassan 28 évesen jobban csinálok majd akármit is, de nem mindegy, hogy ha már majd nem dolgozok mennyi pénzt kapok, mert van munkaviszonyom, s majd, ha lejár a 2-3 év akkor a hátam mögött tapasztalattal tudok munkát keresni, bármennyire nem vagyok és nem is akartam soha karrierista lenni, a mai világban nem engedhetjük meg magunknak, hogy nem érdekel a munka vagy a pénz vagy, hogy van e szakmánk, végzettségünk. A legfontosabb, hogy szeressük gyermekünket, de emellett még rengeteg dologra van szüksége, ami sajnos pénzbe kerül.

Én soha nem ítéltem el senkit, azért, mert korán vállalt gyermeket, de azt igen, ha nem vállalta a tettei után a következményeket, felelősséget. Én is voltam tini, serdülő és örülten szerelmes, voltak bennem vágyak, vonzódás a nagy Ő –nek hitt srác felé, sőt csináltam örültségeket is, de mindig volt józan eszem is, mindig volt, akivel meg tudtam beszélni ezeket a dolgokat, s tudtam józanul dönteni, s a tetteim után vállalni a következményeket. S örülök annak is, hogy néha helyre tettek otthon, vagy a barátaim.

Az biztos, hogy az sem jó, hogy most már lassan az lesz a megszokott, hogy 30 évesen szülnek, én úgy gondolom, hogy az ideális 23-26 éves kor környékén lenne, amikor már nem vagy gyerek, lázadó fiatal, de még nem akarod görcsösen sem az egészet, mert tudod, hogy még van időd...

156. Klaudia910402 (válaszként erre: 22. - Szafaripók)
2013. ápr. 19. 13:02

Azt hiszem hogy igen szerencsések vagyunk. Es a mindenen azt értem hogy ha a gyereknek bármire szüksége lenne de tényleg bármire egy 100 ft-os csokitól a teszem fel 20000-res gyógyszerig (ne adj isten) akkor az nem okozna problémát.igy értettem. Ezért mertünk gyereket vállalni mert sajnos ilyesmire is számítani kell:/ Érzelmileg már korábban készen álltam volna de most van mellettem olyan személy akivel családot alapithatok es a háttér is most van meg ehhez.

De mint mondtam nagyon szerencsések vagyunk es ha egyszer-egyszer úgy adódik akkor a szülőknek is tudunk segíteni.

155. Tavirózsa :) (válaszként erre: 139. - Luna93)
2013. ápr. 19. 12:51

Bírom az olyanokat akik csak azért, hogy ne maradjanak ki valamiből írnak egy hatalmas baromságot.

Előbb tudakozódj aztán alkoss véleményt.

2013. ápr. 19. 12:45
21
153. f7586d2534 (válaszként erre: 1. - Zsocii08)
2013. ápr. 19. 12:45

Mai világban a legnagyobb ostobaság tudatosan tervezni gyermeket 20 év alatt. A fiatalok többsége, tanul 20 akárhány éves koráig, sem anyagilag sem emberileg nem készek egy gyermek felnevelésesre. Apunak anyunak meg inkább ne szüljenek babát , ha akarnak csinálnak maguknak.

Én 221-23 évesen szültem a fiaimat házas voltam , de mai fejel azt hiszem az túl korán van. 26 éves kor előtt annyit változik az ember személyisége hogy érdemes érett fejjel belevágni. Mégiscsak a legfontosabb dolog az életben. Érdemes örülni minden pillanatnak, átélni átérezni. Ehhez pedig kell, egy adag saját élmény ahhoz pedig idő kell.

152. Cucicsillag (válaszként erre: 129. - Csvmarcsi)
2013. ápr. 19. 12:34
Akkor bocsiiii! Valóban nem olvastam az összeset, így ez elhamarkodottra sikerült...
151. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Zsocii08)
2013. ápr. 19. 12:33

"Sok ember úgy gondolja, hogy egy 16 éves lány nem tudja kihordani a gyereket és nem tudja azt megszülni."

Ilyet én még nem hallottam senkitől, bár nem is olyan emberekkel vagyok körül véve, akik 15 évesen állítólag tervezett gyereket szülnek.


Aúmgy meg elég kusza a "cikk".

PL. "Normális az, ha valaki tervezi a babát ilyen fiatalon? " Ez a közvetlenül előtte szóban forgó 16 évesre vonatkozik, vagy a 18-20 évesre? Meg pontosan milyen terv? Mert lehet tervezni, hogy 16 évesen, hogy 20 évesen majd gyereket akarok, meg azt is, hogy jövő hónapban elfelejtem bevenni a fogamzásgátlóm.

Kicsit talán többet kellett volna koptatni az iskolapadot, hogy legalább egy épkézláb fogalmazást meg tudj írni.

150. mouse1980 (válaszként erre: 149. - Luna93)
2013. ápr. 19. 12:29

Sztem az már kicsit neccesebb téma, ha valaki nem szereti a gyerekeket, vagyis nem tudom, az a felnőtt is gyerek volt egyszer és igényelte, hogy szeressék elfogadják. Sztem ott valami kell lenni, ha valaki nem szereti a gyerekeket. Számomra ez fura...mert én is igyekszem mindenkit elfogadni és szeretni, engem így neveltek. És hogy szeretni kell az embereket....persze aki gyerekgyilkos meg hasonló azokat nem tudom elfogadni.


Én elfogadom, ha valaki nem akar gyereket, az más kérdés hogy nem értem:)

149. Luna93 (válaszként erre: 143. - Mouse1980)
2013. ápr. 19. 12:24
Nem a Nikis témára céloztam, csak akárhol szóba kerül az, hogyha valaki nem akar gyereket és nem is szereti őket, akkor egyből szúrós szemmel néznek rá. :/ Legalább is nekem ez a tapasztalatom.
148. mouse1980 (válaszként erre: 147. - Spinneli)
2013. ápr. 19. 12:22

na így már egyetértek. Az én anyámék sem erőltették, de szívből örültek neki! És tényleg sokat segítenek....egészséges a hozzáállásuk:)

sztem semmi gond nincs azzal, hogy ki mikor szül, mindegyiknek megvan az előnye és hátránya ez mindenki szuverén joga. De mindig kell egy kicsit előre is tekinteni. Én kívánom, hogy Niki ne bánja meg a döntését, hogy ő is legyint és lemond a gyerekről. Egy nőben azért legtöbb esetben megvan a vágy, csak elnyomja. de van olyan is aki sosem akar, ez nem elítélendő, csak egyik fél se "szidja " a másik oldalt.

147. spinneli (válaszként erre: 144. - Mouse1980)
2013. ápr. 19. 12:15

Dehogyis, pont ez a lényeg, hogy semmikor se akarja eldönteni, sem akkor ha hamarabb akar, sem akkor, ha később.

Nálunk is akarnak, csak sosem erőltették a kérdést-szerintem ez a normális.


Sok szülő élete egyébként teljesen kiüresedik, ha kirepülnek a gyerekek, mert ugye addig sem volt más, csak ők-ezek a típusú szülők erőltetik általában, hogy akkor unoka legyen minél hamarabb, hogy legyen újra valamiféle szerepük az életükben, mert más már nincs.


Természetesen nem az egészséges szemléletű, unokára vágyó nagyszülőkről beszélek, hanem a nyomulós, kétségbeesettekről.

146. pzm3 (válaszként erre: 131. - C6973617d3)
2013. ápr. 19. 12:12
Akkor is önző a pasi...Ő így döntött és Niki beadta a derekát..Mi van ha a szerelem nem tart örökké,és akkor jön a felismerés,hogy emiatt a pasi miatt lemondott a gyerekről,akit valaha nagyon akart....
145. spinneli (válaszként erre: 143. - Mouse1980)
2013. ápr. 19. 12:12
Mert Ő ezt látja meg benne, hiszen affelé tendál, hogy nem akar-szerintem teljesen érthető így.
144. mouse1980 (válaszként erre: 142. - Spinneli)
2013. ápr. 19. 12:12
nyilván, de nehogy már anyámék döntsék el, mikor vállaljak gyereket, mert ő még nem akar nagyi lenni. De ez amúgy olyan fura, nálunk mindenki örült a gyerekeknek akkor ott amikor jöttek, senki nem akarta szabályozni vagy megmondani. A gyereket magamnak vállalom és nem a nagyszülőknek, ha ők segítenek az csak meg kell nekik köszönni. Nálunk minden nagyszülő igenis kar unokázni. Ez is teljesen egyéni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook