Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen előkészületek szükségesek kolonoszkópia előtt? fórum

Milyen előkészületek szükségesek kolonoszkópia előtt? (tudásbázis kérdés)


26. gizus58 (válaszként erre: 22. - Pet-ra)
2017. dec. 19. 10:23
Tejbegríz, mehet, puding, banán, joghurt, krumplipüré is,tejberizs, minden olyan ami nem rostos, nem puffaszt.levesek tészta nélkül, a második napra, vagy hígabb turmix,nem színes gyümölcsből, hogy a benne lévő festék ne szinezze el a belek belső oldalát.Azért ezekben van szénhidrát, nem fogsz éhezni.
25. pet-ra
2017. dec. 19. 08:58

Regin_a, én a sört nem az alkohol miatt kérdezem, hanem vmivel szeretnék "jóllakni" és a sörről tudjuk h folyékony kenyér.

Globus, neked is köszönöm a választ, a leves jó ötlet. A pépes napra eszembe jutott a sütőtökkrémleves - az nagyon jól laktat.

24. globus (válaszként erre: 22. - Pet-ra)
2017. dec. 18. 23:00

Lencsét biztosan nem, mert az héjas, rostos. A sört inkább idd meg utána.

Ez a tájékoztató elég részletes, folyadékokból többféle választék van, pl. főzhetsz valamilyen finom levest- tészta, zöldségek nélkül ihatod.

[link]

23. Regin_a (válaszként erre: 22. - Pet-ra)
2017. dec. 18. 22:32

Elötte két nappal semmi könnyű, illetve sonka joghurt és hasonló

Elötte egy nap nyomod magadba a hashajtót mondjuk üditővel. Fene sem tudja hogy viszonyúl a sör a hashajtóval. Csak kibírod alkohol nélkül egy napig

22. pet-ra
2017. dec. 18. 16:03

Sziasztok! Az előkészületről érdeklődnék, mert én nagyon nem tudok éhezni és már előre rettegek ettől a 2 naptól. előtte 2 nappal csak pépeset lehet enni. Ez lehet tejbegríz is meg krumplipüré, esetleg lencsefőzelék? És előtte való nap, amikor csak folyadék lehet - az lehet sör is? Csak mert félek h "éhenhalok". Nekem a fogyókúra sem megy, mert estére már szédelgek az éhségtől.

Köszi a segítséget!

2014. ápr. 22. 13:01
Nos, megvolt nekem is, és leírom részletesen, hogy az én példám is bátorító lehessen. Gyomor és béltükrözésre is elő voltam írva. Féltem, rettegtem, mint állat. Behívtak, vetkőzzek le, a vastagbéllel kezdjük. Farmer, bugyi le, lyukas sexi naci fel, zokni marad. Ágyra felfeküdni jobb oldalamra. Magzati póz. A dokinő benyúlt az ujjával a végbelembe, így érzéstelenítette. Aztán bedugta azt a csutorát. Az ujjamra kétszer feltettek gondolom valami pulzusmérőt, ami pár másodperc alatt megmérte a pulzusom. Majd a hátamra fektettek óvatosan, és ekkor beadta a dormicumot az asszisztensnő. A dokinő aranyos tündéri volt, mondta ne izguljak, még a kezemet is megsimogatta, kérte, vegyek pár mély levegőt. Na ezután nem sokra emlékezem, ez a dormicum jó cucc lehet, néha ránéztem a kamerára, szép rózsaszínű volt minden ahogy kell, a dokinő mondta hogy szépen kipucolódtam, és szép a belem. Dejó! :) Egyszer volt egy távoli nagyon tompa érzésem, az is egy kanyarnál szerintem de nem fájt. Abszolút. Majd mondta hogy már kész is vagyunk. Rögtön utána a gyomortükrözés, amit már eddig kétszer csináltak, és érdekes, ettől tartottam kevésbé, mégis ez nehezen ment egy kicsit a végén. Mondták, hogy lassabban vegyem a levegőt, lazítsak kicsit, próbáljak ne öklendezni...hát könnyű mondani...a lényeg az is megvolt. A torkom még most is szúr, kapar és nyeléskor tompán fáj, jól megizélgethették, remélem ez még belefér, a nyálam abszolút alig folyt, ami meglepett, mert eddig mindkétszer ömlött. Azért a végén tényleg jött ki valami epés, savas cucc, lehet az marta fel...szóval vastagbéltükrözést én bódításban abszolút ajánlom, dormicummal totál kibírható. Sosem gondoltam, hogy ezt fogom leírni, de a gyomortükrözés rosszabb volt... pfff...pedig eddig ennek ellenkezőjét bizonygattam. Persze bódítás nélkül lehet szar lett volna a lenti is. A vastagbéltükrözés hála negatív szóval úgy tűnik irritábilis bél szindrómám van, a gyomortükrözésnél meg kis rekeszsérvet állapítottak meg, meg nyelőcső refluxot, epés reflux, kis foltos gyulladás, szóval ott van egy kis baj, de kezelhető, kaptam rá gyógyszereket. Egyszóval érdemes megcsináltatni mindkettőt, ha kell, de túlaggódtam a vastagbélkolonoszkópiát. Köszönöm aki gondolt rám és szurkolt! :)
2013. aug. 9. 19:49

life14.

tul vagy a kolonoszkopián,?és hogy vagy,én a tegnap csináltattam meg,nagyon fájt,mert nem érzéstelenitettek,nem alattak,de hála Istennek,nem találtak semmit-

19. life14
2012. aug. 7. 12:38

Holnap megyek kolonoszkópiára.

Azt szeretném még megkérdezni,hogy csak alulról kell levetkozni?

18. life14 (válaszként erre: 17. - 36a26f5226)
2012. aug. 4. 10:23

Tudom,hogy konnyen átjuthat a huvelybe.De nálam évek óta tart a fertozés.Szinte már mindent kipróbáltam.

Rengeteg antibiotikumos kúra,bojtok,diéták,gyógynovény készítmények,ulofurdok,ecsetelések,alternatív gyógyászok,hoeopátia,természetgyógyászatmkineziológia,EFT,Vargha Gyógymód,stb.


Semmi nem szunteti meg.Betegeseb figyelek a higiéniára.Minden,de tényleg minden székelés után antibakteriális tozegáfonyás torlokendot használok,és zuhanyzom,utána teafaolajat kenek az érintett teruletekre.


Semmi másra nem tudok gondolni,csak arra,hogy az endo miatt nem szunik meg.

17. 36a26f5226 (válaszként erre: 14. - Life14)
2012. aug. 4. 00:19

Az E-coli nagyon sok nőnek van, és hosszú hónapokig nem lehet tőle szabadulni... Ugyanis, mivel nekem is volt, elmondták, mivel közel vannak egymáshoz az alsó testnyílások, könnyen átmehet a húgycsőbe... mielőtt még kiírtanák, újra, és újra, és újra képes átmenni...


Ugyanis nem vagy mindig olyan helyen, hogy állandóan mosakodni tudjál, pláne, ha az ember egész nap dolgozik...

16. 36a26f5226 (válaszként erre: 15. - Life14)
2012. aug. 4. 00:16

Csak 4 hónapig voltam ott közfoglalkoztatott, találkoztam sok félével, de nem mindennel...


Nem emlékszem olyanra, hogy a nőgyógyászat küldött abban a 4 hónapban béltükrözésre bárkit... Sebészet, háziorvos, visszarendelt betegek, stb..., de nőgyógyászatival nem találkoztam...

15. life14 (válaszként erre: 13. - 36a26f5226)
2012. aug. 3. 23:53
Endometriózisban szenvedo betegek béltukrozését is láttad?
14. life14
2012. aug. 3. 23:52

A doki szerint,aki muteni fog nem teljesen megbízható a béltikrozés,de azt mondta,hogy hasznos.


Ha nem szakította át a belet az endometrikus csomó,hanem a bélfalon van,beledomborodik a bélfalba vagy a huvely és a bél kozott van osszenovés azt nem lehet látni a tukrozésnél?


Koszonom a tanácsot.

A koplalással soha nem volt gondom.Nem fog gondot okozni,hogy nem eszem semmit.

Egyáltalán nem nagy áldozat ez ilyen esetben.Ha a gyógyulás a cél,akkor ennél nagyobb áldozatokat is meg kell hozni.


Van valami amin állandóan agyalok.


Tobb éve folyamatos huvelygyulladásom van, és a tenyésztés mindig E-colit mutat ki.

Tobbszori antibiotikumos kezelés és alternatív gyógymódok sem szuntetik meg.


Elofordulhat az, hogy azért nem szunik meg az E-coli fertozés mert a belet átszakította az endometriózis, és átszivárog a baktérium a huvelybe?


Akkor is lehet bélfájdalom, gáttáji fájdalom, székelési nehézségek, ha a belek nem érintettek?Elofordulhat, hogy más szerveken van endometriózis, ami a bélfájdalmat okoz?


Ha a huvely és a végbél kozotti rész van osszenove, és nincs átszakadva a bélfal, akkor is lehet az osszenovés a fertozés oka?

13. 36a26f5226 (válaszként erre: 12. - Life14)
2012. aug. 3. 20:13

A colonoscopia vizsgálaton MINDENT észre vesznek... Ott azt mondta a főorvos minden betegnek, hogy az üreges szervekben azért a legjobb a tükrözés, és nem más, mert bármilyen más vizsgálattal megeshet,hogy elsíklanak valami fölött, de a tükrözéssel SZÓ SZERINT mindent látni lehet...


Annyi tükrözést néztem végig, hogy láttam...


Azért nagyon fontos az, hogy tartsd be azt,hogy előtte való nap semmilyen szilárd ételt nem veszel magadhoz, mert azt úgy is látni fogják,hogy üres-e a beled, vagy sem, és neked lesz rossz, ha meg kell ismételni az amúgy kellemetlen vizsgálatot...


De kérhetsz kábító injekciót, ha megkérsz valakit,hogy kocsival vigyen haza...

12. life14
2012. aug. 3. 16:57

Koszonom a válaszokat.

Jovo héten megyek a béltukrozésre.

Endometriózis mutétem lesz,és mivel bélfájdalmaim is vannak,a doki elotte kolonoszkópiát kért.

Mennyire megbízható a kolonoszkópia?

Elofordulhat,hogy nem vesznek észre valamilyen elváltozást?

11. 2a69f78972 (válaszként erre: 8. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 10:34

A "nagy durranás" utána lesz, a levegő miatt !:D:D:D


Ezért célszerű egy ideig az épület mellék helységében tartózkodni, nehogy kellemetlen helyzetbe kerüljön az ember lánya a közlekedési eszközökön, vagy a boltban, ahova beront kajáért!:D

2012. júl. 31. 10:28
Akinek meg olyan kanyargós a bélcsatornája, hogy nem tudják kivitelezni a cső felvezetését, annak a hasi CT-re kérnek időpontot, és ott meg a kontraszt anyagos beöntést adják.
2012. júl. 31. 10:27
Háááát... azért eléggé jajgatnak közben a bepumpált levegő miatt, szerintem nem lehet olyat kijelenteni, hogy nem nagy durranás... Olyanok is szenvedtek, akik kaptak injekciót...
2012. júl. 31. 10:25
Délben, este csak folyadék. Kapsz egy nagy adag lötyit... Aztán másnap néhány alapos beöntés. A végén talán egy enyhe nyugtató injekció. Az orvos addig megy el, amíg engeded... Nem nagy durranás.
7. 2a69f78972 (válaszként erre: 5. - 36a26f5226)
2012. júl. 31. 10:25

Nekem már 3-szor csináltak, mégis valamiért elbizonytalanodtam a nevet illetően.

De köszönöm!:)

6. 2a69f78972 (válaszként erre: 4. - 2a69f78972)
2012. júl. 31. 10:24

Ja és nagyon sok víz fogyasztása, min. napi 4 liter.


nekem nem zacskós hashajtót adtak, hanem 2 üveg folyadékot.

5. 36a26f5226 (válaszként erre: 2. - 2a69f78972)
2012. júl. 31. 10:22
Igen, a colonoscopia az a vastagbéltükrözés.
4. 2a69f78972 (válaszként erre: 2. - 2a69f78972)
2012. júl. 31. 10:22

Leginkább hashajtás és nemevés, előtte levő másfél napban.

De az orvos úgyis megmondja. A hashajtót is ő írja fel.

2012. júl. 31. 10:22

Előtte lévő nap semmilyen!!!! szilárd ételt nem lehet enni, kizárólag üres folyadékot inni, mint tea, vagy üres leves!!


Majd, aznap reggel, 06h-kor, amit adnak 3 csomag port, azt fel kell oldani a vízben, ahogy elmondják, és azt meginni, délig... KÖzben teljes a kiürülés...


Aki nem tartja be, annak úgyis kiderül tükrözésnél, nem egyet végig néztem, ott dolgoztam, mert aki nem tartja be, annak látható, és leírják, hogy tömeges bélsár miatt a tükrözés kivitelezhetetlen, és újra kell csinálni...

Ez annak rossz, aki nem tartotta be, nem az orvosnak... Ugyanis kétszer kell végig szenvedni...

2. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Life14)
2012. júl. 31. 10:20
Bél?
2012. júl. 31. 10:14
Milyen elokészuletek szukségesek kolonoszkópia elott?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook