Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen egy jól működő párkapcsolat? fórum

Milyen egy jól működő párkapcsolat? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Milyen egy jól működő párkapcsolat?

1 2
2011. márc. 20. 18:29

Manapság elég rossz párkapcsolatok léteznek, pedig minden ember boldog párkapcsolatról és családról álmodik. A kezdetekben még boldog kapcsolatban élők később érzelmi hullámvölgyekbe kerülhetnek és inkább elválnak, mintsem erőfeszítéseket téve helyrehoznák kapcsolatukat. Persze nem minden kapcsolatot lehet helyreállítani, vannak olyan esetek, amikor már eleve nem összeillő felek kerültek kapcsolatba. A helyes önismeret segít abban, hogy már a megismerkedés után jó párkapcsolatot tudjunk kialakítani. Ha magunkkal már tisztában vagyunk, akkor tudjuk mit várhatunk el a másik féltől is.



Jó vagy rossz párkapcsolat?

A harmonikus párkapcsolat nem csak egészségünkre, de lelkiállapotunkra is jó hatással van, ami mindennapjainkat is megkönnyíti. De mi történik, ha már nem ezt érezzük? Ki a felelős érte és hogyan lehet segíteni rajta?


Konfliktusok minden kapcsolatban vannak, ami nem feltétlenül rossz, hiszen egy lehetőség is lehet, hogy jobban megismerjük egymást. Az egymás közti konfliktus kezelését meg kell tanulni.



A tartós és boldog párkapcsolatokra nincsen semmilyen recept, de vannak utak amelyek hozzá vezetnek.

Néhány hasznos idézet Csernus Imrétől.


„A kiegyensúlyozott párkapcsolat kialakulásának elején fontos, hogy a két ember egyforma erővel ássa ki a párkapcsolatának alapjait. Nyugodtan hasonlíthatjuk egy ház felépítéséhez mindezt. Mindenkinek meg van szabva a közös alap rá eső részének a megfelelő kiásása.” Csernus Imre - A nő


„Szeretettel hozzáérni a másikhoz, az egy dolog. Szerelemmel hozzáérni a másikhoz, óriási különbség. És mindezt lehet látni. A szerelem akkor marad meg, ha fel tudnak nézni egymásra, miközben egymástól függetlenül is élik életük összes szerepét.” Csernus Imre- A nő című könyvéből idézve.


"Ahhoz, hogy a másikkal őszintén tudjak beszélni, magammal is őszintének kell lennem. Ha én gyáva vagyok kimondani dolgokat magam előtt, akkor egy másik gyávát vonzok magamhoz. Ma a párkapcsolatok jelentős része nem a kiegyensúlyozottságon alapszik, hanem az egymásra támaszkodáson. Ez pedig csak társas magány" – mondja Dr. Csernus Imre.

45. szöszi71 (válaszként erre: 44. - 8c62b338a3)
2010. jan. 6. 09:33
Ezt biztos a korkülönbség teszi. Nálunk is vannak ilyen dolgok. Én viszont csak a körmöshöz, vásárolni és munkába járok el nélküle. Tavaly volt egy eset amitől nagyon kiakadta és saját magát is lefárasztotta. Mit szólnál ha privin folytatnánk?
44. 8c62b338a3 (válaszként erre: 43. - Szöszi71)
2010. jan. 6. 08:34
Elmehetek bárhová....de sosem tudhatom mikor hív telefonon és "nincs kifogás".Volt olyan pl hogy ahol dolgoztam a mentő nem vitte el időben a betegeket /este 10-kor/,ilyenkor ott kell maradnunk,felügyelni Őket.Ő kocsiba ült és eljött a munkahelyemre megnézni tényleg ott vannak- e a betegek?!Majd hazament és az erkélyen várt amíg haza nem mentem!!Éjfél volt a mentősök vittek haza...Nem szokott balhézni,csak bizalmatlan.Strandon is voltam nélküle és sok helyen, de mindig hallgatom, hogy "hányan szólítottak le?" stb
43. szöszi71 (válaszként erre: 42. - 8c62b338a3)
2010. jan. 6. 08:08
Nagyon rossz lehetett mikor ezt mondta. Még jó, hogy belátta hibát követne el, ha elhagyna ilyen dolog miatt. Azt nem hiszem, hogy Ő lépne félre, hisz beléd van bolondulva és nagyon fél attól, hogy Te fogod elhagyni. Valamilyen szinten nem baj az, ha féltékenyek, csak az én párom is túlzásba viszi néha. Sehova nem mehetek el nélküle. Legutóbb elmentem a körmöshöz és 3/4 óra késéssel kezdett hozzám, mert csúszásban volt. Így jóval később értem haza a számítottnál és a párom már rég otthon volt. Ha a szemével ölni tudott volna már rég halott lennék. Te mehetsz nélküle pld-ul barátnődhöz?
42. 8c62b338a3 (válaszként erre: 41. - Szöszi71)
2010. jan. 5. 19:56
Dettó.Tavaly szakítani akart, hogy ha bekövetkezik,hogy "lecsörömpöl" és nem tud annyit teljesíteni az ágyban,akkor nem akarja átélni, hogy én mással vagyok...ja és lehet, hogy Ő lép közben félre?Mi bizonygatjuk hogy minden rendben lesz és Ők meg röhögnek rajtunk...mindegy azért ez nem napi téma nálunk, de tavasszal ha lekerül a kabát és látszanak a domborulatok megint előjön a régi nóta.De így szeretem.
41. szöszi71 (válaszként erre: 40. - 8c62b338a3)
2010. jan. 5. 13:49
Az én páromnál is megvan ez a félelem. Fél attól, hogy ha már nem lesz olyan aktív, mint most akkor majd megyek máshoz, amibe Ő belepusztulna.
40. 8c62b338a3 (válaszként erre: 39. - Szöszi71)
2010. jan. 5. 13:38
Ő attól fél,hogy esetleg majd nem lesz olyan fitt az ágyban...
39. szöszi71 (válaszként erre: 38. - 8c62b338a3)
2010. jan. 5. 13:30
A mi esetünkben itt a korkülönbségen van a hangsúly, hisz a párjaink idősebbek tőlünk. Neked megfordult már a fejedben, hogy mi lesz majd akár 10-15 év múlva? Nekem még nem igazán, de nem is akarok arra gondolni, inkább élek a mában és élvezem a párommal együtt töltött időt:)
38. 8c62b338a3 (válaszként erre: 37. - Szöszi71)
2010. jan. 5. 12:40
Egyetértek, én is ezt mondom neki.Senki nem tudja mit hoz a jövő.Mondtam neki, hogy ha később fiatalabb pasival leszek (csak felvetés) akkor is úgy kell gondolkoznia, hogy amíg velem élt,milyen boldog és tökéletes volt az élete.És ha pozitívan gondolkozik,akkor élvezi azokat az éveket,amelyeket velem élt.
37. szöszi71 (válaszként erre: 36. - 8c62b338a3)
2010. jan. 5. 11:38

Én még nem éreztem úgy, hogy egy fiatalabbal jobb lenne a szex. A párommal tökéletes. Az viszont már megfordult a fejemben, vajon mi lesz később. AŰz én párom is mindig azt mondja, hogy ha majd találkozom egy fiatalabbal akkor én Őt dobni fogom. Mindig ettől fél, hiába mondom neki, hogy nekem Ő a legjobb, nem akarok semmilyen téren más férfit, még csak gondolatban sem.

Nem tudhatjuk mi lesz később. Majd meglátjuk...

2009. dec. 30. 13:36
6 éve vagyunk együtt.Te még nem érezted úgy, hogy fiatalabb férfival jobb lenne a szex? Vagy később?Ő mindig hangoztatja, előbb utóbb én fiatalabbat fogok kívánni.Nem tudom...ha Ő 60 éves lesz én csak 45! Mit gondolsz?
35. szöszi71 (válaszként erre: 34. - 8c62b338a3)
2009. dec. 30. 08:39

Igen, a sport által hiúnak is érezhetik magukat 50 fölött. Az én párom is nagyon jól tartja magát:) Engem imád és mindent megtesz, hogy jó legyen a kapcsolatunk. Mindig azt hangoztatja, hogy én vagyok a legjobb nő az életében:) Ennek nagyon örülök, de azért mégis van bennem egy kis félsz. Nem szeretném ha lecserélne:) Nem árt résen lenni ahogy Te is írod.

Az viszont nagyon is hihető, hogy a párod már kiélte magát és a cica babáktól nem kapná meg azt a törődést, szeretetet, odafigyelést, mint amit Tőled megkap.

Ti mióta vagytok együtt?

34. 8c62b338a3 (válaszként erre: 33. - Szöszi71)
2009. dec. 29. 10:57
Igen így van, a könnyed természet alatt azt értettem, hogy könnyen teremt kapcsolatot,és mivel sportol illetve hiú ( főleg 50 után),szeret elegánsan öltözködni...szereti ha elismerően megnézik.(De ki ne örülne ennek?)Tagadja,de tudom, hogy nő az egoja ha körberajongják.Azt mondja kiélte magát és a cicababáktól melegséget,gondoskodást,figyelmet,szeretetet nem kaphat,nekik csak a pénz kell.Tőlem mindent megkap, és én is viszont Tőle!A tenyerén hordoz minden téren,rengeted szeretetet kapok tőle.De nem árt résen lenni,nem szeretném ha lecserélne másra.Ha így tesz akkor nem érdemelt meg engem!!
33. szöszi71 (válaszként erre: 32. - 8c62b338a3)
2009. dec. 29. 10:11

Az én párom se mindig mutatja ki a féltékenységét.

Te viszont úgy tűnik jogosan lehetnél féltékeny rá. Írod, hogy neki könnyed a természete, de ez nem jelenti azt, hogy bármelyik "cica baba" bejön nála, hisz ott vagy neki Te akit szép nőnek tart. Én féltékeny vagyok a páromra, buszsofőrként dolgozik.

32. 8c62b338a3 (válaszként erre: 31. - Szöszi71)
2009. dec. 29. 09:27
Szia,igen féltékeny,van amikor kimutatja, általában viszont nem.Úgy csinál mintha nem zavarná merre,kivel vagyok stb, közben pedig hívogat, ellenőriz. Viszont nők között dolgozik (bank szakmában, hosszú körmű,divatbabák,akiknek semmi sem számít)és ez zavar engem,mert tudom, hogy könnyed a természete, és a bájolgás hozzátartozik a munkájához.(Ellenkező esetben keresztbe tesznek neki,volt már rá példa.)Különleges,erotikus kisugárzású,szép nőnek tart engem (NO ego),de úgy érzem inkább nekem kell féltenem Őt, annak ellenére, hogy én vagyok a fiatalabb!!
31. szöszi71 (válaszként erre: 30. - 8c62b338a3)
2009. dec. 29. 08:13

Szia!

Én is ebben a cipőben járok, mint Te. Én 38 éves vagyok, a párom 51, Ő is edzi magát és fiatalos. Nálunk is rendben van a szexuális életünk.

Én is kíváncsi vagyok rá, hogy később érezhető lesz-e a korkülönbség az idő múlásával.

A Te párod azért, mert fiatalabb vagy jóval, mint Ő féltékeny rád?

Sajnos az enyém néha nagyon is az.

2009. dec. 23. 16:45
Sziasztok!Én 35 éves vagyok a párom 50.Naponta edzi magát, fiatalos gondolkodású és megjelenésű.Könnyen teremt kapcsolatot.Szexuális életünk rendeben van.Mit gondoltok a korkülönbség az idő múlásával érezhető lesz?
29. kingi7 (válaszként erre: 26. - Mamma Teresa)
2009. dec. 20. 22:43
Hát nem tudom hány éves vagy, de szerintem te sem a megfelelő társhoz mentél hozzá kb 19-20 évesen, amikor még az ember gyerek... itt szúrják el sokan, előszőr élni kell és tanulni az életet és amikor megértünk rá akkor lépni... ez legalább is az én tapasztalatom! megalkuvás akkor van, ha a párod teljesen más,mint te, más az érdeklődési köre, habitusa, életvitele...stb, de ha hasonló mint te...nos akkor nincs megalkuvás, csak alkalmazkodás dolgokhoz, neked hozzá és neki hozzád. Az meg nem egyezik a megalkuvással... nekem 33 évesen sikerült taláni őt, igaz 15 éves korom óta ismerem... :)
28. kingi7
2009. dec. 20. 22:36
Meg ahogy elnézem elég gyerekcipőben jársz tapasztalat terén :)))
27. kingi7 (válaszként erre: 22. - Emese01)
2009. dec. 20. 22:35
Egyszerű a válasz :) nem a megfelelő társsal élsz együtt :) ő nem a te párod!!!
26. Mamma Teresa (válaszként erre: 25. - 8e38f5ea70)
2009. dec. 19. 17:09
Én 26 év után léptem ki a házasságomból ,amit az tartott életben, hogy ÉN adtam fel mindent azért, hogy a család működhessen. Én hoztam a legtöbb áldozatot. Mindenki boldog és kiegyensúlyozott volt körülöttem, CSAK ÉN NEM. Az utóbbi években matematikai műveletre szűkítettem a dolgot: 3 ember boldogsága mindig több, mint egyé. Közben felnőttek a gyerekek és rájöttem, hogy a legfontosabb az, hogy egy harmóniában élő, boldog kiegyensúlyozott anyukájuk legyen és leendő gyermekeiknek felszabadult boldog nagymamájuk. Ezért léptem ki a házasságból és élek egyedül - harmóniában önmagammal. Akik itt kioktatnak másokat a párkapcsolattal kapcsolatban, tegyék fel maguknak a kérdést: ők minek köszönhetik a tartós párkapcsolatukat: a kompromisszumoknak (ami kell és egészséges) vagy annak ,hogy egyszerűen megalkudtak, mert nem akarnak egyedül maradni. Nos? Higyjétek el, jobb egyedül, mint megalkuvásban leélni egy teljes életet. Nem mutat jó példát a gyermekeinknek - őket ugyanis nem lehet becsapni, hisz érző lények és megérzik a hamisságot.Mindenkinek egy élete van és azért maga felel.
25. 8e38f5ea70 (válaszként erre: 23. - Emese01)
2009. dec. 17. 10:53

Szia!


Azzal a rossz hírrel kell kezdenem Neked, hogy van működő párkapcsolat. Azért, mert Te képtelen vagy erre, vagy még nem tapasztaltad meg, attól még van olyan. A leveledből ordít az irigység. Persze aki utálja a férfiakat (mert a leveledből úgy tűnik te utálod őket), annak sajnos nincsen esélye harmonikus párkapcsolatra és boldogságra, keserűen fog kimúlni. Akiben düh és harag van annak nem lesz harmonikus kapcsolata. Ha mondjuk te csak szemét pasikkal találkoztál, akkor az nem jelenti azt, hogy nincsenek rendes pasik. De fel teheted a kérdést magadnak, hogy vajon miért csak a szemét pasikat vonzod be? Ha valaki javítani akar az életén, azt csak saját maga teheti meg, másoktól nem várhatjuk el.


Picit nyersen hangzik amit írok, lehet még vérig is sértődsz, de attól még ez igaz. Sőt, ha olyan rossz szoruló érzés lesz a gyomrodban tőle, az nem azért lesz, mert én szemét vagyok, hanem azért, mert fején találtam a szeget.


Nem sértegetlek, csak nyes a stílusom. És még egy jó tanács. Ha írsz a fórumba, akkor próbáld meg helyesen tenni, mert az ember saját magát minősítheti le azzal, ha egy kis szövegben rengeteg helyesírási hibát vét.

24. e3e5c810b9 (válaszként erre: 23. - Emese01)
2009. dec. 17. 10:17
Kívánom, hogy egyszer valaki bebizonyíthassa neked ennek az ellenkezőjét!:)
2009. dec. 17. 06:50
Jah és nem is beszélve arról, hogy ők úgy vannak agyilag beállítva, hogy ők sokmindent megtehetnek mert erősebb nemek. Az Ur a háznál, a kereső apa, a dolgozó apa. Őszintén! Egy nő 4-szer annyit dolgozik mint 1 férfi és sokkal jobb a teherbírása lelkileg. Nem az izmok számítanak. Már mióta! Ha egy férfi félre megy büszkeés a barátai is. De ha egy nő akkor lehordják mindennek és a nő arra megy haza, hogy a férje agyba fűbe veri! Hány ilyen férfi van aki oktalanul veri a feleségétmert bekattan és csodálkoznak ha a nőknek elegük lesz és ők is bekattanak! Nem, nem lehet nőnek és férfinak harmóniában élniük. Nem tudnak! Nagy az eltorlódás. Más sikonfolyik az életünk. Lehet egymáshoz viszonyítani pár évig a síkot, de nem sokáig! Nincs szerelem se mármert mind önzőek vagyunk. És a szerelem az mikor önmagad álldozod fel a másikért, tűrsz neki. de szeretetben nem kényszerűségből stb... Mégegyszer, nincs jól működő kapcsolat!
2009. dec. 17. 06:40
Sziasztok! A cikkhez a hozzászólásom csak annyi, hogy nagyon nehéz úgy élni egy férfi mellett, hogy azt csinál amit akar és te meg ülsz mellette! Az oké, hogy egy pasit nem lehet megváltoztatni, de próbálkozni lehet! Sajnos ők olyanok, hogy megelégszenek a kicsivel és annyit is adnak. De egy nő sokat ad és sokat vár el! Ez mindig is így volt, mindig is így lesz és ezért megy szét sok kapcsolat, sajnos, mert a férfiak lusták álldozatokat hozni.:S
21. pumpu7
2009. dec. 14. 20:46
szerintem igazából nem is szeretett téged, ha pl olyanok miatt nem ment el hozzád, mert nem volt kedve. Hidd el, szerintem jobb, hogy nem jártok már... És én azt nem nevezném hisztinek, amit csináltál. Neki is kellett volna valamit tennie a kapcsolatért...
2009. dec. 11. 17:45

El hiszem és gratulálok de jólene ha ilyen lenne.

Én két gyerekel váltan mert az uram be csajozot.Utána meg ismertem egy másikat kit máig lehetettlen feledni.Majd hatéve születet egy kislányom,kivel boldog vagyok igaz apja nem sokat törödik velünk,csak igéreteket kapunk,hogy igy lesz meg úgy.Szova egy nép mese az egész Tizen hat éve az életem.Így a tiedéhez csak gratulálni tudok.Légy nagyon boldod.

2009. dec. 10. 15:33

Ha már most ennyire kínlódós a kapcsolatotok, akkor mi lesz veletek később? Nem irigyellek titeket...

Mi már 2 éve együtt élünk, szóval a házasság nem igazán hiszem, hogy változtatna a dolgon, legalábbis rossz irányba biztos nem. Szerencsére én mindig csak egyre jobban szeretem hés úgy érzem, hogy most még szebb a kapcsolatunk, mint az elején. Persze az elején ott volt az izgalom, de most is teszünk róla, hogy meglegyen az izgalom. Ezen tényleg kell dolgozni, na meg, hogy úgy éljünk, hogy az mindekettőnknek jó legyen. Persze kompromisszumokat kötünk mind a ketten, de nekem legalábbis ez egyáltalán nem szenvedés, sőt. Örülök, hogy Ő van nekem, és ilyen szerencsés vagyok, hogy ennyire szeret engem, és boldog vagyok, hogy köthetek vele kompromisszumokat...

18. Chen
2009. dec. 10. 14:55

Én is úgy gondolom, hogy azért hosszabb távon jönnek majd elő a dolgok. Gratulálok a boldogságotokhoz, hiszen akkor eddig ez a leghosszabb kapcsolatod!

Nálunk is nagyon szerelemnek indult, de ahogy telnek az évek, egyre nehezebb. Lassan kezdődik a 4., s sokszor tanácstalan vagyok és visszasírom az első éveket. Bocsi, nem negatív hangulatot akarok gerjeszteni, csak nyilván minél hosszabb egy kapcsolat, annál többet kell tenni érte, ami sokszor nem könnyű.

2009. dec. 10. 10:04
csak annyit fuznek hozza, hogy hazassag utan mindenkinek megvaltozik az elete. Szinte kompromisszumokbol al a dolog, mindig a legjobban mindenkinek, es ez nem konnyu. Nem reg ota vagyok ferjnel, de neha ugyerzem, hogy a sok kompromisszum felorol, pedig biztos neki sem konnyu, hogy o is sokat engedd-szenveg, mert okos enged szamar szenved/szeret!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook