Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen dolgokat kell kórházba vinni a babának? fórum

Milyen dolgokat kell kórházba vinni a babának? (tudásbázis kérdés)


17. Pen80 (válaszként erre: 14. - Bea0124)
2012. szept. 17. 11:01
Tökmindegy, a lényeg az volt, hogy ő tudni fogja.
16. Vancsa1977 (válaszként erre: 9. - LauraJones)
2012. szept. 17. 10:55

Nekem is az volt az első gyereknél:-)

Most már a másodiknál tapasztaltabban fogok csinálni mindent ha megszületik.

Pelenkát csak akkor vegyétek meg,ha már megszületett a baba,mert nem tudni,mennyivel születik.Valamelyik rokon,vagy a párod beszalad vele.

Ruhát én is csak a hazahozós cuccot vittük be,mert ott adtak rá kis ruhákat,meg mi féltünk,hogy ellopják a sajátot.

2012. szept. 17. 10:32

ja amit érdemes még szerintem az a cumi nekünk szükségünk volt rá úgy hozattam be és a kórházba fertőtlenítették. Szopis baba volt a fiam de muszály volt neki cumit adni mert folyton csak cicizni akart így ajánlotta a csecsemős nővér!Nem bántam meg mert megnyugodott a fiam!Mielőtt még írnák a rémeket nem zavart be nála jó szopó baba volt!Ja és nekem nem fájt úgy a szoptatás viszont akikkel voltam azoknak igen:-D

Gyors és komplikáció mentes szülést és jó babázást kívánok.

2012. szept. 17. 10:26

Nálunk a hideg kéz nem vált be!Mert a fiamnak nyáron is tiszta hideg volt:-D

kocsival mentek haza gondolom

szerintem elég neki hosszú újjú body,rugi sapka meg egy overál vagy lábzsák!Esetleg egy pléd még!Ha kocsiba megy a fűtés akkor zipzárt lehúzni...de hidd el érezni fogod hogy mi neki a jó ha nem akkor beletanulsz!

minden baba más ezért nehéz teljes tanácsot adni:-D

2012. szept. 17. 10:01
Köszönöm a hasznos tippeket! Még sok mindent kell vennem akkor!!! :)
12. Pen80 (válaszként erre: 9. - LauraJones)
2012. szept. 17. 09:21

Ha izzad, akkor túlöltöztetted. Ha hideg a keze-lába, akkor alul. Ne parázz, észreveszed, józan paraszti ész kell :)

Azért mindent ne vigyél be, ha nincs rá szükség szerintem.

Ha az orvos nem tudja (ami elég esélyes), akkor kérdezz szülésznőt és ápolónőt.

2012. szept. 17. 09:21

A szoptatásról, nekem soha senki nem mondta,hogy úgy fáj mint amikor tűvel szúrkálnak,eléggé meglepetésként ért, eleinte mindenki jujgatva szoptat :),ezen nagyon jókat nevettünk, de már a 3.-4. után egyáltalán nem fáj, sőt inkább megkönnyebbül az ember :).Tehát emiatt ne izgulj, első háromnál csak nagy levegő, és hagyd a picinek,hogy tegye a dolgát :).

Ez egy olyan jó és örök emlék,amit a nem szoptató anyukák soha nem fognak megtudni.Az én cicim utána ugyan olyan lett mint volt,nem lóg, viszont addig kellet a D-s melltartó is,tehát erre készülj fel, egy darabig a régieket nem fogod tudni hordani.

Tehát mit is írhatnék, mint sok sikert és gyors szülést,egészséget mindkettőtöknek.

Szülésnél pidig én ajánlom,hogy ne egyedül, nekem a párom volt bent, de ha őt nem szeretnéd, akkor jó ha anyuka vagy egy olyan személy melletted van aki nagyon közel áll hozzád.Esetleg egy fantasztikus és kedves szülésznő.Nekem nem volt fogadott orvosom és ugye az orvosok elmászkálnak, így nagyon jó volt, ha bármi hirtelen jött,a párom már rohant is :).

2012. szept. 17. 09:10

Hálóinget-pizsamát felesleges,minden nap frisset adnak.

Tena lady-t,mert egy darabig,picit vérzik az ember,vagy elég vastag betétet.Kis mellpárnácskákat a tejszivárgás miatt,mi a kórháztól nem messze Rossmannban vettük,de szerintem patikában is kapható.

Az alap tisztálkodási csomag a legfontosabb,fogkefe,fogkrém,sampon,tusfürdő,nekem muszáj volt illatanyag menteset,mert a pici nem akart cicizni.Szappan,törölköző,jó meleg köntös és papucs.Ha úgy gondolod egy kókuszbetétes pólya,ha neked könnyebb úgy a szoptatás,és néhány darab pelenka,mert én jártam úgy,hogy a picit elég kakásan hozták ki és piros volt a popsija,ehhez nedves popsi törlőt is.Amit te nem használhatsz,mert nem ajánlott ilyenkor.Legyen legalább 3 poharad,sose tudni,több teát hoznak és nem sajnálják :).Vegyetek Maltofer fol-t, míg kórházban vagy napi 3at rágcsálj el és igyekezz szoptatni,így nem fog sárgulni a baba,hamar hazamehettek.Nekem ezt egy nővér tanácsolta,mert Médus sárgulni kezdett.

Mindenképp vegyél a gyógyszertárban egy kis alap mellszívót,ami olyan mint egy duda :), azzal eddzegesd gyakran a mellbimbód,mégha nem is jön pár csepp tejcsin kívül semmi,idővel így fog megindulni.Ha a pici semmiképp nem szopik,mély levegő,mondd,hogy nagyon feszül a melled és fáj, a picúr nem eszik.Nem lesz egy kellemes érzés az első igazi fejés,hiába mondják,hogy előtej,egyszerűen muszáj ezen túlesni,különben eláll az ember teje.Rettenetes volt,de nagyon örültem neki, mert olyan sűrű volt,hogy a pici nem tudta kiüríteni.Nagyin kevés volt,mindkettőben 0.5dl,de utána úgy megindult mint a záporeső,a picúr folyton evett....itt nincsenek adagok mert az anyatej nem olyan mint a tápszer.Sok folyadékot igyál 3l-t naponta,nekem szülés után szoptatással 8 kg pillanatok alatt leolvadt.Legyen nálad Spumisan,picinek Spumisan csepp,ha te beveszed a picinek nem hat,mert nem szívódik fel.A kicsinek muszáj az a mennyiség amit előírnak,különben semmit nem ér és így kár is adni neki.Vigyél WC papírt,zsebkendőt,szalvétát.Mikor hazaengednek,csak akkor kell a picúr csomagját a családtagoknak bevinni.Nálunk már nem volt kötelező a pólya,de sokan még ragaszkodnak,mert azért csak első útjuk külön a picivel haza. :)

2012. szept. 17. 09:08

Köszi Lányok! Biztos, ami biztos alapon viszek mindent, amit mondtatok. Meg jövő héten megyek a dokihoz, akkor rákérdezek, hogy mit kellene vinni.


Ne öltöztessem túl? Ez olyan nehéz. Egy babát be szoktak rendesen öltöztetni véleményem szerint, de honnan tudom majd, hogy ez sok lesz, vagy sem?

Ez olyan nehéz. :(

8. t_marcsi (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. szept. 17. 08:17

Nálunk ruhát adtak (ha vittem, fürdetésnél elkeverték, úgyhogy nem érdemes), a hazahozós ruhát pedig a hordozóval akkor hozták be, mikor jöttek értünk.


Ami kellett, mert nem adtak: pelenka, popsikrém, törlőkendő, kesztyűcske, sapi, cumisüveg (víznek amíg nem indul be a tej), ha akarod akkor cumi, textilpelus (ebből jócskán, mert nem tudsz bent mosni, és a baba bukik, a feje alá is kell a kosárba...), kispléd/takaró, nálunk köldökápolós cucc volt, de rá kell kérdezni adott kórháznál.

2012. szept. 17. 08:05

szerintem ez kórházanként változó érdemes lenne megkérdezni ott

nálunk pl.nem lehet saját ruciban a baba vagy is lehetne de ha beadja az ember hogy pl.ki megy a látogatókhoz és netán ruhát kell cserélni akkor nem fogják nézni hogy saját mert ugye nem tudják és akkor elveszik a ruha!Meg mondták hogy ha akarok nyugodtan meglehet nézni hogy mekkora jó rá!Hát én hiába vittem picinek tűnő ruhát az is löbögött rajta:-D

nekünk nem kellett vinni se kenőcsöt se pelenkát de kér rték hogy egy popsi törlőt valamilyet vigyünk.

persze én vittem pelust is és jó döntés volt mert az ami volt kicsit nagy volt de megmondom őszintén azt meg haza hoztam :-D

én otthon hagytam a bébihordót és a ruha szettjét amibe haza hoztuk a párom aznap hozta be!

Kesztyűt vittem be de nyári baba volt így azt mondták ne célunk rá!

Nem tudom mikor érkezik a pici meg hogy mekkora lesz de szerintem cipő féle még fölösleges!Írod a bundazsákot akkor valószínű téli baba arra figyelj hogy azért túl re öltöztesd.

2012. szept. 17. 08:04
En is oktoberbe szulok de az en korhazamba csak pelust es popsitorlot kell vinni szerintem a dokidat kerdezd meg
5. Loretta30 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. szept. 17. 08:03
Nekunk ennyi cucc eleg volt,amiket leirtal,h viszel...
4. pumukli1985 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. szept. 17. 07:55

Kérdezd meg a kórházat ahol szülni fogsz!

Ahol én szültem oda például ruhát nem kellett vinni a gyerkőcnek,mert azt adtak,csak hazahozósat kellett ...meg nekünk meg kellett venni már ott bent a sebhintőport a köldökcsonkra...

Szóval szerintem egy telefont megér!

2012. szept. 17. 07:53
Talán még alkohol a köldök csonk kezelésére.De általában szoktak a kórházba adni.
2. 0a84e34983 (válaszként erre: 1. - LauraJones)
2012. szept. 17. 07:47
Amit leírtál.
2012. szept. 17. 07:39

Októberre várom a babámat, és szeretném összeszedni a pontos listát, hogy mi mindent kell vinni a kórházba a babának.


Pl


- pelenkák

- popsikenőcs

- törlőkendő

- rugdalózók

- bodyk

- egy bundazsák, ami haza lehet hozni

- egy hordozó, amiben haza lehet hozni

- sapik


Mi kell még?


Cipőcskék, harisnya, zokni?

Mi kell még? Segítsetek!!!


Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook