Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen cukrot érdemes fogyasztani? fórum

Milyen cukrot érdemes fogyasztani? (beszélgetős fórum)


18. Brucez (válaszként erre: 11. - Arianne113)
2012. márc. 19. 23:25
Xukor néven keresd úgy olcsóbb. Kihagytátok az eritritet :)
17. mozza (válaszként erre: 15. - 91d4989ab9)
2012. márc. 19. 20:15
:-DDDD
16. mozza (válaszként erre: 1. - Arianne113)
2012. márc. 19. 20:15

Annyiból jobb a méz és barna cukor is, hogy több bennük a vitamin ill. ásványi anyag. Csak sajnos ezekből sztem nem sok marad meg magas hőmérsékleten- akár teában, akár sütisütésnél :-(


Én egyébként mézet és nyírfacukrot használok és szép lassan igyekszem magam leszoktatni az édes ízekről.

2012. márc. 19. 20:06
szaloncukrot:D
14. Bcicus
2012. márc. 19. 19:45
SIma cukor, barna vagy méz egyre megy. Nyírfa cukor vagy xilit.
2012. márc. 19. 19:27
köszönöm az ötletet . :)
12. g_eszter (válaszként erre: 11. - Arianne113)
2012. márc. 19. 19:19
Ha bio vagy reformélelmiszeres boltba mész, ott jóval olcsóbb. Nyírfacukor van 1800 ft/kg körül, sőt a nádcukor is olcsóbb, mint a boltokban. Inkább ezt javaslom, mint a nagy üzleteket.
2012. márc. 19. 18:54
húú.. utánaolvastam, és szeretnék is venni, csak hogy amit néztem annak kilója 3000 forint volt.. remélem hogy lehet kapni olcsóbban is, mert még ha egy ezres vagy ezer ötszáz, akkor is megérné. de azért ez a 3 rongy kicsit sok érte sőt hát nagyon sok szerintem. :S
2012. márc. 19. 18:49
Köszönöm a válaszokat, utána nézek a nyirfacukornak rendesen. :)
2012. márc. 19. 18:48
Sőt most mondja a párom hogy tévedek mert kéthavonta veszünk egy kiló cukrot. :D
8. Arianne113 (válaszként erre: 7. - Arianne113)
2012. márc. 19. 18:47
Egyébként drága lenne, nyilván, akkor ha sokat fogyasztanánk. De havonta 600 forint megengedhető mennyiség szerintem.
7. Arianne113 (válaszként erre: 6. - Katykóca)
2012. márc. 19. 18:46

nem tartom drágának, azért mert nagyon kevés cukrot fogyasztunk amúgy. Télen több fogy nyilván, amikor megfázunk teázunk. Hol lehet kapni nyírfacukrot? Őszintén megmondom, még nem láttam sehol, de még barnacukrot is ritkán látok boltokban. Nagyobb élelmiszeráruházban esetleg?

Kávéba, illetve nagy ritkán sütéshez is használható?

2012. márc. 19. 18:43

A mostani trendi a xillit vagy nyírfacukor,az előző a barnacukor,és mégelőbb a méz,és még a fruktóz vagy gyümölcscukor is játszik.:DD

Legfőképp egyik se kéne,és egyik sem jobb a másiknak,mindegyik ugyanazt okozza a szervezetben,de ha a fejlődésünket nézzük a leginkább a fehér és barnacukor dobja meg a vért,a fruktóz egyel jobb,és a xillitre állítják ,hogy a leglasabban szívódik fel,vagyis a legjobban hasznosul ,és a legkevésbé káros....Ha a pénztárcád megengedi,mert egy kiló vagy 5-600 forint,akkor gasztokirándulásként próbáld ki a nyírfacukrot.Kicsit kevésbé édesít mint a rendes.

5. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Arianne113)
2012. márc. 19. 18:39

a barna nádcukor egy fokkal jobb, minta fehér répacukor, mert annyira nincs agyonfinomítva, maradnak benne értékes ásványi anyagok, (vitaminok?)

De fenntartom, hoyg a nyírfacukor a legjobb, és a fruktóz is elég jó.

Illetve érdemes kipróbálni édesítésre a steviát

2012. márc. 19. 18:37

szia, én simán barnacukrozok, vagy mézezünk itthon, de egykoron nyírfacukor-párti voltam. Àmde minek költsek többezer forintokat töredék mennyiségért, ha aztán nem marad arra, hogy olyan paradicsomot/húst/élelmiszert vegyek, ami tudom, honnan jött, sööt, mibööl áll:S


Jajj...és gyakran reszelt almával édesítek. A cukormennyiség így le tud redukálódni.

2012. márc. 19. 18:37
Én nyírfacukrot használok, fogyókúrázóknak, és diétázóknak ill. cukorbetegeknek is tökéletesen megfelel!
2012. márc. 19. 18:36
nyírfacukor; ha nincs rá keret, akkor a fruktóz is sokkal jobb, mint a sima.
2012. márc. 19. 18:25
Az a helyzet, hogy bár egy kg cukor úgy másfél hónapig elég kettőnknek, mégis érdekelne, és olvasgattam is utána de nem találom a megfelelő választ. Érdekelne, hogy milyen cukrot érdemes fogyasztani ( néha sütök, vagy kávéba teába teszek de ezeket sem iszom minden nap ). Azt olvastam, hogy a barnacukor semmivel nem egészségesebb mint a fehér változata, illetve hogy a méz a legjobb választás. Ti mit gondoltok erről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook