Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen Balatonfüreden lakni? fórum

Milyen Balatonfüreden lakni? (beszélgetős fórum)


15. insecure (válaszként erre: 14. - 408020f45e)
2016. ápr. 5. 15:23
Hát igen. Mi teljesen gyökértelenül mennénk oda, a jól kiépített életünkből.
14. 408020f45e (válaszként erre: 6. - Mafalda)
2016. ápr. 5. 15:22

Én is elolvastam és bár városi lány vagyok, a nagyszüleim a egy Balatonhoz közeli kis faluban éltek és gyerekkorom gyönyörű nyarait töltöttem náluk. Olyankor persze volt pancsolás és hajókázás, a Bakonyban túrázás...De ezek megmaradtak szép emlékként, nem vágyok ott lakni. Bár sokszor voltam ott, télen nem láttam a Balatont, csak képeken.

Az biztos, hogy az ilyen parti települések nagyon építenek az idegenforgalomra és a szezon végére az üdülési zóna kiürül. De a települések magja, az ugyanúgy folytatja a megszokott életét.

Aki ilyen helyre költözik, jó ha előre megpróbál baráti kört kialakítani, így mikor megérkezik, lesz segítsége a helyi viszonyok kiismerésében, kapcsolatteremtésben.:)

13. pilus
2016. ápr. 5. 15:17

Ha Veszprémben dolgozol,akkor a nagyobb bevásárlásokat könnyen megteheted.Veszprém nagyon jó kis hely!!!

De Füred szép és jó is,ott is élnek emberek egész évben:)))De alapvetően fürdőhely,ezért a hangulata is más,mint a hagyományos városoknak.Ez nekem pl.nagyon szimpi!

2016. ápr. 5. 15:12
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
11. insecure (válaszként erre: 10. - Szofi91)
2016. ápr. 5. 15:11
Igazából Veszprémben lenne munka, ezért gondolkodunk Füredben.
2016. ápr. 5. 14:59
Ja és munkalehetőség : idénymunka, arra keresnek több embert,ha informatikus vagy bármilyen jobb fizetésű állás után néznél azt ne ott keresd. Munkát nehéz találni,vagy ha mégis ajánlással,ismerősök által,idegent nem szívesen vesznek fel,tapasztalat alapján mondom.
9. mafalda (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2016. ápr. 5. 14:58
Én most is Siófokon lakom.Nagyon más,mint Füred.Nem azt mondom,h jobb vagy rosszabb,de más.Kérdés h ki,mit vár tőle?Családdal költözni jobb lehet,mint szingliként.Ez kiderül a korábbi fórumokból is.
2016. ápr. 5. 14:56

háááááááát. Télen semmi sincs,max ha befagy lehet menni korizni. Tavasszal,ősszel lehet menni gyalogtúrázni,nyáron strandolni,de túrázni bármikor. 4 éve laktunk ott,de akkor se volt éjjel nappali a tesco,csak nyáron,most gondolom sehogy.

Amúgy drága,mert az éttermek főleg a külföldiek pénztárcájához igazodnak. A piaca jó,gyakran jártam,tetszett,meg hogy ha olyan van nekivágok a Koloska völgynek,vagy gyalog bementünk Veszprémbe.

A korok felvonulása tök jó,de látod egyszer kétszer,aztán már unod,pláne aki ott él. Van jó oldala meg rossz oldala is.

Mióta visszajöttünk nagyvárosba csak a dombok hiányoznak,de mikor ott laktunk a buszok,a helyi közlekedés hiányzott,mert nincs annyira kiépítve a helyi buszrend. Kb. ennyi.

2016. ápr. 5. 14:55
Örök vágyam, hogy a Balaton mellett éljek... imádom télen is! :-)
2016. ápr. 5. 14:55

Ezt a két fórumot ismerem.Olvasd át.



[link]


és a folytatás...


[link]

2016. ápr. 5. 14:51

Nagyon jó.

Mondjuk én Siófokon laktam, az szuper volt.

2016. ápr. 5. 14:49

Most egy közepesen nagy város belvárosában lakunk és a szánkban van minden.


Télen mennyire unalmas? Mostanában rövidebbek a telek mint gyerekkoromban, illetve eltűnt az ősz és a tavasz. Hétvégén le szoktunk menni minden évszakban, akkor azért van mozgás.


Gondolom nagyobb dolgokért be kell menni Veszprémbe.

2016. ápr. 5. 14:44
Szerintem király! ☺
2016. ápr. 5. 14:40
Nyáron pörgős, télen uncsi.
2016. ápr. 5. 14:40
Érdekel, mert lehet,hogy odaköltöznénk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook