Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1311. Monik30 (válaszként erre: 1309. - Dtrr)
2008. márc. 11. 16:09
Dtrr és akkor most téged mivel stimuznak?
1310. Spring76 (válaszként erre: 1309. - Dtrr)
2008. márc. 11. 16:04
szerintem a duphaston miatt:((
1309. dtrr
2008. márc. 11. 16:02

Monik!

Nekem is volt ilyen gond az első hónapban, hogy a Clostil elvékonyította a nyálkahártyát, így nem mehettünk inszemre, de a második hónapban már vastagabb volt. Fel a fejjel! Ezek szerint neked nem jó a Clostil, tekintsd ezt úgy, hogy ezzel az infóval is egy lépéssel előrébb jutottál!!


Spring!

Nagyon sajnálom, hogy negatív a teszt. Ez érthetetlen! Akkor vajon miért nem jött meg?

++++++++++

1308. bbeus73
2008. márc. 11. 15:44

Sziasztok lányok!


Spring! Nagyon nagyon sajnálom, megértem, hogy el vagy keseredve, de én is csak azt tudnám tanácsolni, hogy ne add fel!S ha így gondolod, akkor kívánom, hogy államvizsga után mihamarabb vágjatok bele újra, újult erővel, de azért még gondold át a döntésedet! Az érzéseidet teljesen meg tudom érteni, én is ugyanígy voltam ezzel, pedig én egy sima általános iskolában tanítok, de ott is volt nem is egy gyerek, akinek százszor inkább én voltam az anyjuk, mint az aki szülte őket. De sokat sírtam annak idején, értük is..... Meg emiatt is, hogy az ilyeneknek sorban jön egymás után, pedig nincs mit enni adni nekik, nekünk meg, nekem meg miért nem sikerül. De megvan az eredmény, és előbb-utóbb meglesz nektek is!!!!!!!!!!! Drukkolok ezért nagyon!!!!!


Monik! Nem semmi az sem, ami veled történt, sajnállak. Nekem is nyáron volt petevezető átfúvásom, és nekem is borzalmas fájdalmaim voltak, még utána két nappal is. De nekem sem volt elzáródás.

Hát nagyon bonyolult ez az eljárás, sajnos, sok erőt kívánok hozzá, de semmiképp nem szabad feladni, lesz neked is gyermeked! Csak kitartás!!!!!!


Vécső! Jól vagyok, hál istennek, ma voltam vérvételen, holnap megyek az eredményért. Sokat pihenek, most mennem kellene főzni, de nem sok kedvem van hozzá.


ájrin! Örülök, hogy jobban vagy!!!!!! Így is maradjon, és növögessenek szépen a tüszőid!!!!!!


Mindenkit puszilok és mindenkinek drukkolok!

1307. Vécső (válaszként erre: 1305. - Spring76)
2008. márc. 11. 15:32

Tudom, hogy most sötéten látod a dolgokat, de biztos vagyok benne, hogy néhány nap múlva te se látod ilyen sötéten a dolgokat, mint most.

Mindenesetre mi várunk, és támogatunjk!

(((((((((((((((Spring)))))))))))))))))

1306. ájrin
2008. márc. 11. 15:01

Hát Spring nehéz erre bármit mondani.

Sajnálom, nagyon!

De ne add fel. A barátnőmnek a negyedik inszem sikerült!

Kapsz egy nagy baráti ölelést gondolatban!

1305. Spring76 (válaszként erre: 1304. - Vécső)
2008. márc. 11. 14:56

Fogalmam sincs, de már nem is érdekel. Hétfőtől visszamegyek dolgozni, nevelni azokata gyerekeket akik senkinek nem kellenek. Főleg nem az anyjuknak. Én, meg aki bármit megadnék itt állok ennyi küzdelem után gyerek nélkül.

Meg még ugye itt sokan mások.

Szorítok, hogy legalább nektek minden rendben menjen. Én majd max júniusban térek vissza erre a dologra, addig nem. Államvizsga és egyebek

1304. Vécső (válaszként erre: 1302. - Spring76)
2008. márc. 11. 14:44

Sajnálom Spring!

Én ezt nem értem...Mi történt? Elindult valami? Mennyi volt a hcg szinted?

1303. Monik30 (válaszként erre: 1302. - Spring76)
2008. márc. 11. 14:31
Nagyon sajnálom, akkor neked is rossz nap ez.:(((((
1302. Spring76
2008. márc. 11. 14:24

engem most hívott a dr nő és negatív az eredmény:(((((((

Mekem elegem van

1301. 53cc09e608 (válaszként erre: 1295. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 14:16
Nem hanem egy oldal.. csak nem engedte a linket ,itt mindent megír róla .Amire kiváncsi !! Csak közben elkellett mennem gyorsan ,mert dolgom volt !:)) És leentereztem véletlenül ! :)))
1300. Monik30
2008. márc. 11. 14:12

Sikerült beszélni az ÁNTSZ-szel, bár a sokadik számot tudtam csak hívni. 6 eFT, amit előre csekken kell befizetni, és 1 hét múlva van eredmény.

Nyílván majd eldönti a Kaáliban a doki, hogy mi is legyen, szerencséra ismerem akihez kerülünk. Mind1 nekem, hogy inszem, vagy lombik csak legyen baba. meghát, hogy anyagilag is feltudjunk felkészülni. Szegény férjem hétvégenként és munka után is dolgozik, dehát ez van.

1299. Vécső (válaszként erre: 1298. - Monik30)
2008. márc. 11. 13:35

Monik!

Ha ennyire "rosszak" a feltételek, akkor szerintem simán lombikra kéne mennetek. Szerintem a Kaáliban is ezt fogják javasolni.


Bár az is igaz, hogy 6 inszemet viszonylag gyorsan le lehet tudni, és éppen be is jöhet valamelyik.

1298. Monik30 (válaszként erre: 1296. - Vécső)
2008. márc. 11. 12:39
Igen, de nálunk velem van a baj. Az én betegségemmel, ami miatt már van 3 szép vágásom, és rengeteg kismedencei gyulladásom volt. A belem a petefészekkel is összenőtt. Nem tudom van -e értelme inszemmel kisérletezgetni. Igaz hogy a HSG szerint átjárható volt októberben a petevezeték, de iszonyúan fájt mikor átment rajta a kontrasztanyag, sztem lehet, hogy csak alig átjárható, pont a sok gyulladás miatt, ezért tűnik ez bohóckodásnak, ha maga a megtermékenyülés helye is gond. Ill. a méhem is szokatlan pozícióban van, a méhszáj túl magasan, mondjuk ez inszemnél nem gond.
1297. Spring76 (válaszként erre: 1295. - 53cc09e608)
2008. márc. 11. 12:30
maya ez most kérdés akart lenni?
1296. Vécső
2008. márc. 11. 12:22

Monik!

Sajnos én nem tudok neked segíteni, mi nem a Kaáliba járunk.

Viszont a lombik előtt avalóban 6 inszemet kérnek, kivéve, ha valami történik, pl romlik a spermakép.

2008. márc. 11. 12:22
Az inszemináció méhen belüli mesterséges megtermékenyítést jelent, ondófelhelyezéssel.
1294. Monik30 (válaszként erre: 1291. - Spring76)
2008. márc. 11. 12:15
Olyan aranyosak vagytok, hogy ennyit segítetek. :)))
1293. Spring76 (válaszként erre: 1292. - Monik30)
2008. márc. 11. 12:12
monik na hát ártani azt nem fog az tuti. Nekem egyszer csinált a saját nőgyógyászom csak úgy spontán egyszer egy rákszűrés alkalmával
1292. Monik30
2008. márc. 11. 12:09

Ezen a lapon a rákszűrés alá van húzva és vastagon szedve, az emlővizsgálat meg símán. Azt hiszem holnap viszem a dokimhoz és megkérdezem ezzel mitévők legyünk?

Gondolom nem az 50 fölötti lombikos nőkre gondoltak:).

Majd megmondja a nőgyogyi mi a szitu.

1291. Spring76 (válaszként erre: 1289. - Monik30)
2008. márc. 11. 11:59

Monik, kérdezz csak, azért vagyunk, hogy segítsünk egymásnak. Az a másik kettő amit nem tudsz az a hepatitisz amit írtam. Nekünk a 2 nap alatt megvolt, de ha a bőrklinikára megyünk ott kb 3 hetet mondtak.

Emlővizsgálaton én nem voltam, legalább is nekem nem kértek.

1290. komolyka (válaszként erre: 1289. - Monik30)
2008. márc. 11. 11:57

A mammográfia idősebb nőknek (talán 50 körülieknek?) mintegy kötelező (ők kapnak rá behívót, a fiatalabbak nem), de szerintem megcsinálják fiatalabbaknak is, esetleg pénzért (főleg, ha kaptál rá behívót is).

Különben ez nagyon jó szerintem, engem sosem hívtak/küldtek emlővizsgálatra, pedig a tapintásos mellvizsgálat elvileg hozzátartozna egy sima nőgyógyászati vizsgálathoz is. Nálunk a rendelőben van a falon egy tájékoztató lap a mell önvizsgálatáról, és kész.

1289. Monik30
2008. márc. 11. 11:53

Akkor ez mindenhol más. A Kaáliban mondták, hogy az ÁNTSZ-hez menjünk, erről is adtak egy külön papírt (indításként adtak 3-at:).

Konkrétan 3 dolgot kérnek az ÁNTSZ-től, HIV, HBsAG, és antiHCV, ez utóbbi kettőt nem tudom micsoda.

Próbálok beszélni az ÁNTSZ-szel, hogy mégis mennyi idő. De nem veszik, na még próbálgatom.

Ja és ezen a papíron van emlővizsgálat, ti voltatok ilyenen vagy ezen mit értenek, én úgy tudtam 35 vagy 40 év alatt nem is csinálnak, én most töltöttem a 30-at.

Ne haragudjatok, hogy ennyit értetlenkedek ám.

1288. Spring76
2008. márc. 11. 11:46

Elvileg 6 sikrtelen inszem után jön a lombik, de Monik, nyugi erre nem kerül majd sor. Nyugodj le picit(tudom, mondani könnyű) és minden rendben lesz meglátod


Ja az előbb egy 0-val kevesebbet írtam 4000 akartam írni:))

tiszta szétszórt vagyok, annyira váromazt a telefont:D

1287. Spring76
2008. márc. 11. 11:44

Nekünk kellett HIV és hepatitis is, amit a Kaáliban csináltatunk, mert ott volt a legolcsóbb.400/ fő.Ja és 3. napos vérvételem volt és a tegnapi terhességi vérvételért nem kellett fizetnem.

Monik szorítok nagyon, sikerülnie kell.

1286. komolyka (válaszként erre: 1281. - Monik30)
2008. márc. 11. 11:39

Bakteriológiai leletet tőlem nem kértek, de HIV tesztet sem. Ez utóbbiról úgy tudom, több hét alatt van meg az eredmény, szerintem akár április előtt érdemes lenne megcsináltatnod (ha már kérik...).

A regisztrációs díjban elbizonytalanodtam, lehet, tényleg 12 ezer volt, nem 15 ezer, nem emlékszem pontosan.

Hát igen, az inszem 40 ezer, a lombik meg 300 ezer körül mozog, nem mindegy...

Nem, nem lombikon voltunk, nekünk is inszem volt (kétszer), de ennek ellenére az első konzultáción információs anyag címén a lombikról kaptunk egy brosurát (pedig akkor még nem volt egyértelmű, hogy lombik lesz vagy más).

Különben azért is mentünk a debreceni Kaáliba, és nem a miskolciba /egyébként mindenért Miskolcra járunk/, mert a nőgyógyászom azt mondta, valószínűleg lombikra lesz szükség, de azt Miskolcon nem csinálnak, csak Debrecenben, ezért jobbnak láttuk eleve ott kezdeni (hogy ne kelljen újra orvost váltani, ha esetleg nem jár sikerrel az inszem).

Egyébként én lelkileg a lombikra voltam felkészülve, ezért sem értettem, miért "húzzuk az időt" az inszemmel (azóta beigazolódott, hogy tévedtem, mert elég volt az inszem is).

Hallottam én is olyasmit, hogy valahány sikertelen inszem "kell" a lombik előtt (mert akkor kap támogatást a Kaáli a lombikhoz, vagy mi), de nem tudom pontosan, hány. Nekem az rémlik, hogy 5 kísérlet kell a lombik előtt.

Szerintem azért mérlegelnek a dokik, és ha úgy látják, az inszemes stimuláció nem elég, akkor talán nem erőltetik, hogy ötször (vagy hányszor) próbálkozzanak az inszemmel (azért ez időben meg pénzben sem kevés). De ez csak az én véleményem, nem biztos, hogy tényleg így van.

1285. Monik30 (válaszként erre: 1283. - Spring76)
2008. márc. 11. 11:33
Mint látod hiába volt 2 nap, az se jobb, mint az 1. És itt meg csak clostis stimut kaptam, és hiába mondtam, hogy jó lenne progeszteront kapni, nem, ha akar úgy is megtapad, jahh ha volna normális méhnyálkahártya és nem vékonyítaná el a closti. Itt hormont se néznek vérből közben. Mostmár ezt az egyet végigcsinálom így. Bízom, hogy a Káaliban jobban odafigyelnek, itt nem igazán érzem ezt.
1284. Spring76
2008. márc. 11. 11:28

Nekem amúgy csak pozitív tapasztalatom van. Írtó rendes a drnő és az asszisztensek is. (kivéve egyet, de ő sem annyira gáz, csak inkább egy állami kórházba való ezzel a stílussal) Nem bunkó csak olyan olyan fura, de mindig segít ha megkérem:DD

Kitartást csajok, én meg várom a drnő jelentkezését

1283. Spring76 (válaszként erre: 1280. - Komolyka)
2008. márc. 11. 11:22

Aha igy volt. 12 ezer volt a konzultáció, és minden vizsgálatból az elsőért kellett fizetni. Amit meg tudott csinálni a saját dokim akkor nyugodtan mehetem oda is. Rákszűrés clamidia szűrés......

vizitdíjat tőlem sem kértek egyszer sem, de látom, hogy van akitől igen. Hát mi kb a gyógyszerekkel együtt olyan 200 körül járunk szeptember óta.De nekem az átjárhatóságit is ott csinálták, mert a dokim elment szabira én meg nem akartam tovább húzni, az 30 ezer volt.

Monik, ja és itt csak egy nap van inszem nem 2-n egymás után:(

1282. Monik30 (válaszként erre: 1279. - Ájrin)
2008. márc. 11. 11:22

Azt hiszem az lesz, vagy én orbáncfűre gondoltam még.


Csoadákban nem igazán hiszek, csak akkor ha magam látom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook