Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1431. claire75
2008. márc. 16. 20:45

Ájrin!

köszi szépen az infót! Szerintem én is szabi alatt fogom elkezdeni ezt az egészet, de valószínűleg csak a nyáron, addig meg felkészülök lelkileg és anyagilag, mert elég sokba kerül ahogy írtátok páran is!

1430. dtrr
2008. márc. 16. 19:14
Hahó! Senki???
1429. Spring76 (válaszként erre: 1428. - Bbeus73)
2008. márc. 16. 17:23
Beus ahhoz lesz, csak máshoz nincs. 4 év úgy látszik nem elég idő, de majd a nyáron. Biztos tudták, hogy nyáron rosszul viselném a terhességet, így aztán még várat magára:DDD
1428. bbeus73 (válaszként erre: 1426. - Spring76)
2008. márc. 16. 16:52
Springi! Kitartás a tornához neked!
1427. dtrr (válaszként erre: 1424. - Spring76)
2008. márc. 16. 16:41

Sajnálom Spring!

Biztos azért kell ennyit küzdenünk a babáért, hogy egy szép hosszú, boldog életen át mindig tudjuk majd értékelni.

1426. Spring76 (válaszként erre: 1425. - Monik30)
2008. márc. 16. 15:27

majd pár hóünap múlva. Most fogyózásba kezdek. Vizitornára jelentkeztem és kerestem egy diétás étrendet is. Figyelem elterelés is meg kell is .

Neked sok sikert

1425. Monik30 (válaszként erre: 1424. - Spring76)
2008. márc. 16. 14:27
Akkor csak igazat mondott a vérteszt. Sajnálom, mikor folytatod a projektet?
1424. Spring76
2008. márc. 16. 11:11

Sziasztok!


Szép napot mindenkinek. Ma megjött, így a maradék remény is elszállt, de nektek azért szorítok!


Puszi Klára

1423. dtrr
2008. márc. 16. 10:41

Sziasztok! Ma még senki sem volt erre?

Akkor szép vasárnapot mindenkinek!

1422. claire75 (válaszként erre: 1421. - Bbeus73)
2008. márc. 15. 14:30

kedves beus!

köszönöm ezt a bő infót, most emésztgetem egy kicsit, ha lesz kérdésem (szerintem biztosan lesz), akkor ismét írok!

mégegyszer köszi és gratulálok az eddigi sikereidért! remélem minden rendben lesz nálatok a továbbiakban is! üdv, claire!

1421. bbeus73 (válaszként erre: 1415. - Claire75)
2008. márc. 15. 13:57

Kedves claire!

Ha már biztosan tudod, hogy inszemre lesz szükséged, akkor bizonyára tudod azt is, hogy hova menj. Én a hozzánk közel eső klinika meddőségi szakrendelésére kerültem decemberben, egy vizsgálatra, ami azt mutatta, hogy inszeminációra lesz szükségem. Ez dec. 28-án volt. A mensim megjövetelének, azaz a ciklus 3. napján kellett menni egy vérvételre, amikor is a hormonokat nézik meg. Ha ez jó (nekem jó volt), akkor kiírják a szükséges hormongyógyszereket, injekciókat, amivel a peteérést serkentik. Ezt akkor is kiírják, ha semmi bajod nincs, hogy stimuláljanak, hogy a ciklusban legyen több érett tüsződ is. Így nagyobb az esély a teherbeesésre is.

Ezután én a 12. napon voltam újabb vérvételen és egy UH-os vizsgálaton. Itt megint a hormonokat nézik, illetve hogy hány tüsző érett meg. Ha megértek a tüszők (nekem négy volt), akkor kapsz egy tüszőrepesztő injekciót, amit nekem a 13. nap estéjén kellett beadni (hasfalba), majd a 15. nap inszem. A hormoninjekciókat hasfalba kell beadni, nekem beadták, mert én nem mertem magamat szúrni. Kaptam is ezért a dokitól.... de az eredmény nálam meglett, rögtön az első sikerült, úgyhogy már az inszemtől számolva tegnap töltöttük a 7. hetet.

Az inszem napján a pároddal kell menned, ő leadja a spermamintát (előtte kell önmegtartóztatás), azt kikezelik, s kb. 2-2,5 óra múlva neked azt egy vékony kis műanyag csövön keresztül fellövik. Abszolút fájdalommentes, 2 perces művelet. Én utána fél órát feküdtem, egy ismerősöm tanácsára teljesen mozdulatlanul.

Ha véletlenül nem érik meg kellően a tüsző, akkor még kapsz további hormoninjekciót, s újra UH-ra kell menni.

A költségek: sajnos nem olcsó. Én állami intézménybe járok, tehát magáért a beavatkozásért nem fizettem. A gyógyszerek összesen kb. 40.000 Ft-ba kerültek. Egy injekció, amit hasfalba kell szúrni, általában ezt írják mindenkinek (a neve GONAL-F), ez egy tollszerű, naponta adagolható injekció, 25.000 Ft. Ez kerül sokba.

Ha Kaáli intézetbe csináltatod, ott minden egyes dologért fizetni kell, egy ismerősnek egy hónap 120.000 Ft-jába volt.

Az inszem után én rögtön hüvelygolyót kaptam (utrogestan a neve), amit minden nap fel kell helyezni a hüvelybe, ha sikerül a teherbeesés, akkor a terhesség 12. hetéig használni kell.

Az inszem után javasolják a pihenést, 1-2 napig. Na meg sok-sok folyadék, sok-sok fehérje. Mi túrót túróval ettünk, a párodnak sem árt az inszem előtt.

Bocs, hogy kicsit hosszú lettem, bármi kérdésed van, írd meg, szívesen segítek!

Sok sikert nektek!

1420. dtrr
2008. márc. 15. 12:52
Ja, igen, a gyógyszereket neked kell megvenned, de gondolom ez egyértelmű!
1419. dtrr (válaszként erre: 1415. - Claire75)
2008. márc. 15. 12:52

Szia!

Ha nem magánba mész meddőségi centrumba, hanem a nőgyógyász beutelójával, akkor csak vizitdíjat kell fizetned. 6db inszemet támogat az állam.

Nekünk nem kellett fizetni a spermiumvizsgálatokért sem!

1418. Monik30
2008. márc. 15. 11:05

Itt az inszem ingyenes, kivéva ha magán intézménybe mész. A hormonkért kell kizárólag fizetni.

Hogy ki jár magánredelésre és ki nem, ott mennyit ad azt sztem mindenki maga dönti el.

Ugyanúgy külföldön is mehetsz magánintézménybe.

Sőt itt pl. állami kórházban i lehet kérni 1 ágyas szobát napi 10eFt. Amúgy én nem panaszkodom felújított szobában voltam, fa keretes ágyakkal, bútorlapból volt az éjjeliszekrény, a fal színes, csakhát a nővérek, de ez az ami nem pénz kérdes, a jó szó semmibe nem kerrül.:(

1417. Pici04 (válaszként erre: 1412. - Monik30)
2008. márc. 15. 00:19

Megvalami,lehet,hogy nem szep erre gondolni,de szerintem anyagi vonzata is van a dolgoknak.Ugyanis ha jol ertesultem Magyarorszagon nem keves összegbe kerül az inszeminacio mindent egybeszamolva.Lehet ,hogy rosszindulat,de szerintem ilyen hatterrel benne van a dologban,minnel több probalkozas ez annal tobb penz az orvosnak,klinikanak.Egy magyarorszagi ismerösöm peldajabol meritek,akinek az egyik helyen erdekes modon nem sikerult 3szor/komoly privatpenzt is adott az Orvosnak/,aztan klinikat valtott es ott sikerult.Elsöre.Tudom sokan mondjak,hogy ez veletlen is lehetett,de ismerve a magyar egeszsegügyet semmin se lehet csodalkozni.

Nalunk amugy osszesen 39 euroba,kb 10000forintba kerult ez csak a beavatkozas anyagköltsege volt.Minden mast a biztosito fizetett,hormonokat,injekciot stb.Ja es halapenz nincs.

1416. Pici04 (válaszként erre: 1409. - Monik30)
2008. márc. 15. 00:07

Szia Monik30!

Remelem minden rendben lesz Veled es eredmenyes.Nalunk a beavatkozas utan sapka sem volt fennt.Nem tudom,hogy Nalatok milyen ,de nalam inszem elott minden volt.(Hormonalis stimulalas)Ugyanis hiaba a katonakkal van a gond a nöi szervezetet is igencsak fel*zzak.

Pihenj sokat es nyugi. :)

1415. claire75
2008. márc. 14. 22:44

sziasztok!

inszeminációra készülök, de nem tudom mikor kezdjem el, mivel fogalmam sincs hogyan zajlik az eljárás, mennyi időbe és pénzbe kerül...

hálás lennék, ha valaki leírná nekem ezeket!előre is köszönöm!

1414. dtrr
2008. márc. 14. 19:34

Visszaolvastalak benneteket, örülök, hogy megint csupa jó hírrel szolgáltatok!

Árjin! Tudom, hogy nem vagy gép közelben, de jó pihenést a 7végére!

És persze mindenki másnak is.

holnap jelentkezem! Aztán addigra ismét jó hírekkel fogadjatok ám!

1413. bbeus73 (válaszként erre: 1412. - Monik30)
2008. márc. 14. 18:27
Ebben igazad van. Sok sikert kívánok nektek és nyugodt napokat!
1412. Monik30 (válaszként erre: 1410. - Bbeus73)
2008. márc. 14. 18:24
Azt mondta, majd ha terhes leszek. Végülis úgy látom van akinél hormon injekcioval se jön össze, másnak meg akár clostival. Sztem tőlünk független erők befolyásolnak.
1411. bbeus73
2008. márc. 14. 18:07
Természetesen szorítok neked, pihenj sokat!
1410. bbeus73 (válaszként erre: 1409. - Monik30)
2008. márc. 14. 18:07
Én azért így érzem biztosabbnak, hogy kapom ezt a hüvelygolyót. Lehet, hogy nélküle is minden rendben lenne, de ez nekem nagyobb biztonságot nyújt. Nem értem, miért nem egyformák az eljárások ilyen esetekben?!?
1409. Monik30 (válaszként erre: 1406. - Pici04)
2008. márc. 14. 18:05

Itt vagyok lányok, ma újra megcsinálták:), bár a méhszájkifogás után picit véreztem, fönn volt a sapka egy 5 orát.

Pici én se kapok semmit inszem után, az én dokim abba a táborba tartozik, aki szerint nem kell, majd ha már egyáltalán vmi elindul.

1408. bbeus73 (válaszként erre: 1406. - Pici04)
2008. márc. 14. 17:42
Köszönöm szépen, aranyos vagy! További szép napot neked!
1407. Pici04
2008. márc. 14. 17:14
Na most mennem kell,de mkesobb meg jovok
1406. Pici04 (válaszként erre: 1403. - Bbeus73)
2008. márc. 14. 17:11

Bocsi,

Szoval masodik terhessegem,de elsö Baba.Utolso mensitöl szamoljak a terhesseget,elvileg mindenhol.Inszem utan semmit nem kaptam.Szurkalt neha es kemeny volt a hasam es magneziumot szedtem,most is, csak mar kevesebbet.En Nemetorszagban elek es talan is mas a kezeles egy kicsit,szoval itt nekem nem kellett semmit hasznalnom utolag.

Amugy tenyleg nyugi,habar baromira nehez betartani. :)

1405. bbeus73 (válaszként erre: 1404. - Pici04)
2008. márc. 14. 17:01

A 2. részét is elolvastad az üzimnek? Légyszi válaszoljál már nekem arra is!

Örülök, hogy ilyen csoda történt a ti életetekben is!!!!!!!!!

1404. Pici04 (válaszként erre: 1402. - Bbeus73)
2008. márc. 14. 16:54

Szia bbeus73!

Szivböl örülök,hogy jol vagytok.

Igaszsag szerint en 2004 ban terhes voltam es aztan leallt a szivhang.Nem tudni mitöl.Utana szünetet tartottunk,majd ismet probalkoztunk.Eredmeny nelkül.Kiderült,hogy Ferjemnel vannak gondok es ,hogy anno egy nem egeszseges spermium termekennyitett meg.Az volt a gond.

Nalunk tenyleg csoda,hogy sikerult az inszem,mert Nagyon rossz a spermiogramm eredmenye.na ja.

Szoval Lanyok tenyleg vannak csodak,hiszen minden kis elet az.

1403. bbeus73 (válaszként erre: 1400. - Pici04)
2008. márc. 14. 16:45

A doki nekem is azt mondta, az első vizsgálatnál, hogy ne stresszeljek, mert az nem tesz jót a babának! Azóta egyre jobban nyugszok meg.


Azért kérdeznék tőled valamit: Nektek első baba? Nekünk igen. Neked az inszemtől vagy az utolsó mensitől számolják a terhességedet? Én még mindig olyan kavarodásban vagyok ezzel kapcsolatban.

Szedtél Utrogestant? Ha igen, meddig? Én hüvelygolyót használok, lassan már majd abba lehet hagyni. A doki azt mondta, hogy legkésőbb a 12. héttől. De azt honnan kell számolni?

Bár kedden megyek úgyis hozzá, és természetesen megkérdezem tőle, de ha válaszolnál, megköszönném!

1402. bbeus73 (válaszként erre: 1400. - Pici04)
2008. márc. 14. 16:43

Szia Pici04!

Csak megerősíteni tudom minden mondatodat, amit írtál Anikónak, meg ez bármelyik lánynak, asszonynak szólhat. Ugyanezeket éltem át, bár én már ezeket mind mind leírtam, anno, már nem ismétlem önmagam.

Nekem január 25-én volt az inszemem, ma vagyunk 7. hetesek, onnan számítva.

Természetesen gratulálok nektek is és örülök, hogy erősíted a csapatunkat! LÁNYOK! LÁTJÁTOK, VANNAK CSODÁK, TESSÉK POZITÍVAN GONDOLKODNI!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook