Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1761. dtrr
2008. márc. 28. 18:41
Én 28 voltam december, mondjuk nekünk májusban lesz egy éve, hogy próbálkozunk.
1760. Vécső
2008. márc. 28. 18:41

Nálunk tudják, hogy a párommal van gond, és megpróbálnak megérteni. De azért ez csak annak megy, aki hasonló helyzetben van.

Pl. a barátnőm állandóan panaszkodik, hogy alig alszik, fáradt, sír a gyerek, mindig od kell rá figyelni...és mindig mondja is, hogy mjd meglátjuk ha nekünk is lesz, hogy mennyi baj van egy gyerekkel. Hát, én másra sem vágyom, csak hogy 2 évig ne aludjam ki magam!Tőlem ilyen szöveget tuti nem fog hallani!

1759. ájrin (válaszként erre: 1753. - Vécső)
2008. márc. 28. 18:38
Rólunk mindenki csak annyit tud, hgy próbálkozunk már több, mint 1 éve. Semmi részletet nem tudnak.
1758. 2f06d87e17 (válaszként erre: 1751. - Dtrr)
2008. márc. 28. 18:38
Van amikor sajnos nem lehet kikerülni, hogy elmond. Anyóst mi sem szerettük volna bevonni, de muszáj volt. Anyumékban pedig bízunk mindketten, meg jórészt anyagilag ők segítenek, mivel nemrég építkeztünk és hitelből fejeztük be.Még ti tudjátok, más nálunk sem... Szóval kéne gyűjtögetnünk pár évig míg elkezdhetnénk egyáltalán. Már azóta próbálkozunk, hogy elkezddtünk építkezni, közel 3 éve. Van két külön gyerekszoba is, édi állatkákkal a falon ..:)) Nekem meg minden vágyam, egy család, gyerekekkel már 20 éves korom óta, most vagyok 29 én is.
1757. Vécső (válaszként erre: 1754. - Dtrr)
2008. márc. 28. 18:38
Hogy milyen emberek vannak! Felháborító!
1756. dtrr
2008. márc. 28. 18:37

Hát persze, tudom, Vécső! Először még én sem arra gondoltam, hogy tuti gond lesz. Én úgy képzeltem, hogy majd hipp-hopp teherbe esek, de a 12. hétig nem szólok róla senkinek!

És tessék. Egész más miatt kell titkolóznunk!

1755. Vécső (válaszként erre: 1752. - Ájrin)
2008. márc. 28. 18:37

Tényleg szép nagyok már!:)

Jó neked, hogy vannak. De 100%-osan meg tudom érteni, hogy a párodnak is szeretnél szülni egyet!

Végülis mindenki szeretne saját gyermeket (amennyiben ez megadatik).

1754. dtrr
2008. márc. 28. 18:35

Egyébként azért döntöttem így, mert a legjobb barátnőm először ikreket várt, de az egyik baba meghalt. Akkor is kapott hideget-meleget! Mintha ő tehetne róla!

Aztán újra terhes lett és a 11. héten elvetélt! Szörnyű volt! Ne tudjátok meg, miket mondtak szegénynek!

Azóta van egy kisfia is.

1753. Vécső (válaszként erre: 1751. - Dtrr)
2008. márc. 28. 18:35
Nem gondoltuk, hogy gond lesz. Mert ha tudom, akkor mi se mondjuk senkinek. :(
1752. ájrin (válaszként erre: 1750. - Vécső)
2008. márc. 28. 18:33

20,17,13...szép nagyok. Korán kezdtem.:)

És az első 1-2 hónapban terhes lettem, mikor rászántuk magunkat. Ezért szörnyű nekem ez az egész. Persze, mondhatjátok, mit akarok én már, de a férjemnek ez lesz az első. Bármit megteszek, hogy lehessen neki is.

Nektek is lesz, meglátjátok, nektek rengeteg időtök van!

1751. dtrr
2008. márc. 28. 18:33

Szerintem mi csináltuk a legjobban! Két megbízható barátnőmön kívül csak ti tudjátok, hogy szerenénk babát! Senkinek sem mondtuk el, mert tudtam előre, hogy milyen bunkók is tudnak lenni az emberek, néha még akkor is, ha a legközelebbi rokonaink.

És persze nekünk lenne a legrosszabb, ha mindig kérdezgetnének.

Mikor összeházasodtunk persze kérdezgettek, de leszereltük őket azzal, hogy majd ha elvégzem a sulit...

1750. Vécső (válaszként erre: 1749. - Ájrin)
2008. márc. 28. 18:30
Mekkorák gyerekeid?
1749. ájrin
2008. márc. 28. 18:29

Sziasztok! Ezek az anyóspajtásos rémsztorik:)

Az enyém meg egyenesen megátkozott.

Én 40 éves vagyok. Vannak gyerekeim,az előző házasságomból, szép nagyok. A férjemmel szeretnénk közös babát, mert neki még nincsen. Hááát, ne tudjátok meg, mit kaptam, hogy ennyi idősen én még szülni akarok.... és lám, kiderült, hogy nálam teljesen rendben minden, és a férjemmel van a gond. Én pedig megígértem, hogy nem mondom el senkinek a rokonságban, hogy nála van a baj. Tehát mindenki azt hiszi, hogy én vagyok a hunyó....

De nagyon szeretnénk egy közös babát. Nincs sok időm próbálkozni, belátom:( És emiatt keseredek el minden alkalommal, mikor megjön:(


De majd most nem fog:)

1748. Katka83
2008. márc. 28. 18:26
Hát nem irigyellek benneteket!!Támogatásra lenne szükség,és azt az ember a családjától várhatná el leginkább!
1747. Vécső (válaszként erre: 1746. - 2f06d87e17)
2008. márc. 28. 18:23

Hát az én anyósom sajna közel lakik hozzánk, nálunk édesanyámék laknak messze. És ennek nem örülök, mert sokkal jobb lenne fordítva. Állítom az én anyám jobban bánik a férjemmel, mint a saját anyja.

Végülis anyósom anyagilag támogat, de cserébe kicsit nagy beleszólást vár az életünkbe.

Kezdjük leszokatni róla!

1746. 2f06d87e17 (válaszként erre: 1744. - Monik30)
2008. márc. 28. 18:20
Az kihalt.. olyan nekem néha mintha versenyezni próbálna velem. Ha a férjemel ott vagyunk, nyalja-falja, én meg mintha levegő lennék.. Szerencse, hogy jó messze lakik tőlünk..
1745. 2f06d87e17 (válaszként erre: 1742. - Vécső)
2008. márc. 28. 18:19
Nálunk is ez volt.. el voltam mondva mindenfélének, hogy még terhes sem tudok lenni, hetente hívogatott, hogy mi van, van már két csíkos teszt?? Nálunk is velem kezdték a kivizsgálást, fél évig figyelték a peteérésem, ultrahangoztak összevissza és csak utána küldték a férjemet vizsgálatra. Volt nagy kopp mikor kiderült, hogy mi is a helyzet tulajdonképpen...
1744. Monik30
2008. márc. 28. 18:17
Nekem mikor kivették az 1/3-ad vastagbelem megkérdezte mikor lesz gyerekünk, hát örültem, hogy elbírom látni kettőnket. Nem tudom semmi empatia vagy beleérzés nincs bennünk?
1743. 2f06d87e17 (válaszként erre: 1740. - Vécső)
2008. márc. 28. 18:16
Az igazsághz hozzátartozik, hogy anyósom nővérénél hasonló volt a helyzet. Ott beletörődtek, hogy a férj miatt nem lehet gyerek és kész. Támogatták a keresztgyerekeket, anyósom gyerekeit (férjem meg a bátyja). A sors fura fintora, hogy a sógoroméknak már van két gyerekük és ők a keresztgyerekeink. Gondolom ezt várná el tőlünk az anyósom, hog őket istápoljuk, ahogy anno őt a testvére. De könyörgöm, én nem más gyerekéért szeretnék élni, hanem a sajátunkért és addig meg nem állok, míg össze nem jön valamilyen úton-módon. Szóval nálunk elég necces a helyzet.. igazából nem is akartuk anyósnak elmondani, de a folyamatos orvosi kivizsgálás miatt kellettek olyan infók a férjemről a dokinak, amit csak tőle tudhattunk meg.
1742. Vécső
2008. márc. 28. 18:13

Én akkor rágtam be nagyon, mikor engem küldözgetett volna orvoshoz, hátha van valami bajom, mikor meg lett neki mondva, hogy velem kezdtük a kivizsgálást, és minden okés volt. Erre ő: azóta már lehet valami baj!

Hát behaltam, miért szeretné, ha nekem is bajom lenne? Hogy még kisebb eséllyel induljunk?

1741. Monik30
2008. márc. 28. 18:10

Akkor jó anyósaink vannak.

Mondjuk ha babánk lesz nem merném rábízni, és még a férjem is azt mondja, elég durva.

1740. Vécső (válaszként erre: 1738. - 2f06d87e17)
2008. márc. 28. 18:03

Na akkor a te anyósod is érdekes lehet.

Miért jó, ha baba nélkül mardtok? És miért ne lehetne egy olyan baba, aki legalább a te húsod-véred. épp elég szar lehet a férjednek így is. Olyan lehet, mintha nekünk kivennék a méhünket.

1739. Vécső (válaszként erre: 1737. - Monik30)
2008. márc. 28. 18:01
Nálunk anyósnak nem lehet mondani semmit. Mert mindent kritizál, meg az rossz amit mi csinálunk, szóval azt sem tudja, hogy inszemezünk.
2008. márc. 28. 18:01

Engem is mindenki csesztet... A szüleim maximálisan támogatnak minket, mind lelkileg, mind anyagilag, amiért én rettenetesen hálásvagyok nekik, ugyanez viszont nem mondható el az anyósomról. Aki amikor elmondta neki a férjem, hogy mi is a helyzet, elvárta volna tőlem, hogy lemondjak/lemondjunk egy saját babáról, mert donorspermás baba biztos "hülye" lesz, meg honnan tudom honnan jön.. stbstbstb. Meg különben is minek nekem gyerek? Gondolhatjátok, hogy megborultam, a férjemről nemis beszélve, hálistennek ő maximálisan mellettem áll, támogat és biztat, Nem tudnám elképzelni az életem úgy, hogy legalább egyszer ne éljem át azt a csodát, hogy egy picike növekszik bennem, mégha nem is a mi szerelmünk gyümölcse, de együtt fogjuk felnevelni.. és ő lesz a papája. :) Nekem ez mindennél többet érne.. Minek építettünk akkorha házat, ha gyereket nem szeretnénk bele?? Ez a kedvenc kérdésem és legszívesebben ilyenkor kitekergetném az illető nyakát. Erőnkön felül teljesítünk és mindent megteszünk, de ugye ezt nem lehet mindenki orra alá gyürni, inkább lenyeljük és hümmögünk. Bízunk benn, hogy egyszer fogunk mi is örülni egy pici életnek, ahogy itt mindenki.


Kívánom mindenkinek, hogy teljesüljenek az álmai! :)

1737. Monik30 (válaszként erre: 1736. - Vécső)
2008. márc. 28. 17:58
Nálunk anyósom csinálta jó ideig ezt, aztána férjem megmondta, hogy jó, ha méegegyszer jön ezzel a kérdéssel mikor lesz már unokája ő lesz a legutolsó aki megtudja. Azóta visszavettem magát. Hál' itennek.
1736. Vécső (válaszként erre: 1735. - Monik30)
2008. márc. 28. 17:50
Nálunk a szülőkkel nincs baj. Tudják, hogy mindent megteszünk az ügy érdekében.
1735. Monik30 (válaszként erre: 1734. - Vécső)
2008. márc. 28. 17:48
Elhiszem, hogy nehéz lehet. Nekünk is a környezetünkben midenki terhes vagy van gyereke. És mikor a szülők csesztetnek azzal mikor lesz már baba? Mintha mi nem tennénk meg mindent...
1734. Vécső
2008. márc. 28. 17:39

Tudom, hogy jobban viselném a dolgot, ha a környezetemben nem babásodna be valaki folyton.

A munkatársaim is. Pl az egyiknek novemberben született meg a kisfia (ő ffi), és állandóan azt meséli, hogy mi van vele, képeket mutogat, hangfelvételeket, amin a baba gügyög. Hát bevallom néha kiakasztó. Persze örülök nekik, meg minden, de akkor is. Ráadásul náluk egyből összejött, az első próbálkozáskor. Most már a 2.babát tervezgetik.

1733. Vécső
2008. márc. 28. 17:36
Mi 3 éve. Én meg 29 vagyok.
1732. Monik30 (válaszként erre: 1730. - Katka83)
2008. márc. 28. 17:07

Sztem nagyon soka sok éve várunk már babára én pl. már 4 éve. :(

Úgyhogy ideje lenne már így 30 évesen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook