Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)

1154. Monik30 (válaszként erre: 1153. - Monik30)
2008. márc. 4. 18:57
Remélem 3 befutó is lesz!!!!
1153. Monik30
2008. márc. 4. 18:56

Akkor már 3-an leszünk 2. inszemesek.

Nekem kicsit fájdogál a hasam, biztos nőnek a tüszőcskék :).

Jucus 20 évesen nagyon fiatal vagy, mióta próbálkoztok, hogy máris kivizsgálás kell?

1152. ájrin (válaszként erre: 1148. - Komolyka)
2008. márc. 4. 18:49
Én igen, tudtam, de csak azért, mert a barátnőm is inszemmel lett terhes (4. alkalommal!), és neki is felajánlották. De dolgozik még mindig, azt mondja, hogy unatkozna otthon. Most van a 24. héten..... Azt hiszem.:)
1151. ájrin (válaszként erre: 1147. - Dtrr)
2008. márc. 4. 18:46

Én azt hittem, hogy eddig is meddőségire jártál.

Na, majd most fog fordulatot venni nálad a dolog! ;)

1150. ájrin (válaszként erre: 1149. - Jucus1013)
2008. márc. 4. 18:33

Szia Jucus!

Ne aggódj, már elindultatok az egyenes úton.

Sok sikert kívánok!

1149. jucus1013
2008. márc. 4. 18:14
Sziasztok sajnos nekem sem lehet babám már lassan 3 éve próbálkozunk és semmi most elkeztem kivizsgálásra járni, már voltam 2 évrvételen meg a párom 13án megy sperma vizsgálatra!De annyira félek hogy nem lehet soha babánk!:(( Én 20 éves vagyok a párom 29!Majd írok a fejleményekről!
1148. komolyka (válaszként erre: 1134. - Ájrin)
2008. márc. 4. 18:09

Napra pontosan 3 hónap múlva kellene megszületnie a babámnak (szerintem kicsivel hamarabb fog). Szóval én fél éve jártam hozzátok hasonló cipőben.

Különben azt tudjátok, hogy az indukált (tehát nem spontán) terhesség veszélyeztetett terhességnek számít? Akár inszem történt, akár lombik. Érdemes hamar felkeresni a védőnőt; én a 13. héten voltam először, és rögtön táppénzre küldött volna (igaz, aztán a 20. hétig dolgoztam).

1147. dtrr
2008. márc. 4. 17:41

Sziasztok!

Voltam a dokinál. Rendes volt, mondta, hogy ez neki, mezei nőgyógyásznak nagy falat, nem akar évekig kísérletezgetni velem. Átirányított egy kollégájához, aki konkrétan meddőséggel foglalkozik meg lombikkal.

Holnap felhívom.

Bongyorka! Holnap szorítok ezerrel!+++++++++++

1146. bbeus73 (válaszként erre: 1144. - 2f06d87e17)
2008. márc. 4. 15:19

Kedves Bongyorka!!!!!

Nagyon szorítok neked holnap, legyen szerencséd és hited!!!!!! Nekem is ez volt a szlogenem, hogy a remény hal meg utoljára. És bejött!!!!! Remélem, neked is be fog jönni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

1145. ájrin
2008. márc. 4. 15:08

Gondolok holnap Rád Bongyorka!

:) Ne izgulj!

2008. márc. 4. 14:37

sziasztok!!!

Uuuu.. holnap inszem! Tegnap beadtam magamnak este a szurit... ha sikerül, a 3-as lesz a szerencseszámom az 5-ös helyett... meg amúgy is milyen jó lenne már, ha pont a házassági évfordulónkon foganna meg a babánk :))bizakodom, bizakodom, mert a remény hal meg utoljára...

dtrr, ájrin ne adjátok fel... én most megyek harmadszor, de majdcsak összejön egyszer :) sikerülhet, erre beus a legjobb példa :)

spring, én is nagyon szorítok neked :))

Vigyázzatok magatokra és további szép napot mindenkinek! :)

1143. ájrin (válaszként erre: 1142. - Dtrr)
2008. márc. 4. 14:30
OK! Várjuk! :)
1142. dtrr (válaszként erre: 1140. - Ájrin)
2008. márc. 4. 14:24

Tegnap este én is kibőgtem magam, most kicsit jobb. Meglátom mit mond a doki...

Majd beszámolok.

1141. ájrin (válaszként erre: 1136. - Spring76)
2008. márc. 4. 13:52
Hááát, Springi! A havi átlagot hoznunk kell, és most Te vagy az esélyes nyertes! :)
1140. ájrin (válaszként erre: 1137. - Bbeus73)
2008. márc. 4. 13:51
Óóóóó, kellett a sírás, tudod! Csak kiengedtem a szememen keresztül a feszültséget némi folyadék kíséretében:) Máris jobb:)
1139. bbeus73
2008. márc. 4. 11:24

dtrr!

Várjuk, hogy mit mondott a doki neked is!!!!!

1138. bbeus73 (válaszként erre: 1136. - Spring76)
2008. márc. 4. 11:23
Drága Klári! Remélem, hogy óriási örömben lesz részed pénteken, egy óriási ++++++++++++++++++++++++-at küldök innen.!!!!!!
1137. bbeus73 (válaszként erre: 1130. - Ájrin)
2008. márc. 4. 11:22

Szia drága ájrin!

Ejnye-bejnye, ne sírdogálj már! SZORÍTOK-SZORÍTOK EZERREL!!!!!

Hidd el, sikerülni fog, csak reménykedj, és örömmel készülődj rá! Na meg hittel!

Az biztos, hogy az aki ebben nincs benne, azt sem tudja mi fán terem az a huzavona, ami csak az inszemmel jár, na meg előtte a kivizsgálások sorozata is nagyon megterhelő. De szerintem ezt akkor, amikor már valakinek csak lett gyermeke, elfelejtjük, bár szerintem százszor jobban megbecsüljük a saját gyermekünket, mint bárki más.Lehet, ez a megbecsüljük szó nem a legjobb erre, de más nem jutott eszembe.

Szóval, fel a fejjel, írok privit is!!!!!!!!!

1136. Spring76
2008. márc. 4. 11:12

Én is remélem, hogy sikeres lesz a 2. inszem:)))

Alíg várom a pénteket:))))))

Ma már kedd van.

Remélem mindenki a lehetőségekhez képest jól van

1135. bbeus73 (válaszként erre: 1127. - Monik30)
2008. márc. 4. 11:07

Szia Monik!

Még nekem is most lesz először a kezemben ez a kiskönyv, és én is mindig erre vágytam, hogy megkapjam. Tegnap csak bementem a védőnőnkhöz, hogy megbeszéljük, mikor jöhetek, ez volt az első mondatom: de jó, hogy végre itt lehetek, erre vártam már mióta.

Amúgy a kiskönyvbe írják be a terhesség során elvégzett vizsgálatok eredményeit, legalábbis gondolom.

Kívánom, hogy te is minél hamarabb a kezedben tarthasd ezt a kiskönyvet, majd a babát is.

1134. ájrin (válaszként erre: 1133. - Komolyka)
2008. márc. 4. 10:39

Szia!

Örülök, hogy Neked sikerült, remélem,majd én is ugyanezt elmondhatom a hónap végén, hogy a második inszemem sikeres volt! :)

Mikorra várod a babót?

1133. komolyka (válaszként erre: 1130. - Ájrin)
2008. márc. 4. 09:38

Sziasztok, szia ájrin!

Nagyon igazad van. Én már félig-meddig kívülálló vagyok, mert (másodszorra) sikerült az inszem, de nem volt még olyan rég, hogy ne emlékeznék azokra az időkre, amikor még azt hittem, nekem sosem lesz babám.

Kb. 3 év telt el, mire sikerült, de lásd, milyen az emberi természet: az a 3 év el is tűnt az első 12 hét után.

Hasonlókat kívánok Nektek is a következő hetekre-hónapokra!

1132. ájrin (válaszként erre: 1131. - Spring76)
2008. márc. 4. 09:17
vagy az ivóvízben.....
1131. Spring76 (válaszként erre: 1130. - Ájrin)
2008. márc. 4. 09:11

Igen igazad lehet, mert ezt csak az tudja megérteni aki ebben benne van.

Sajnos akár hányszor meghyek a Kaáliba mindig annyi fiatal pár ül ott. Valami van a levegőben

1130. ájrin (válaszként erre: 1129. - Dtrr)
2008. márc. 4. 08:32

Dtrr!

Ne csüggedj, a nagy számok törvénye alapján sikerülni fog előbb-utóbb. Tudom, hogy mennyire rossz a reménykedés-várakozás-csalódás havonta ismétlődő sorozata, de előbb utóbb ennek is vége.

Ezzel bíztatom én is magamat, miután éjjel megint szétbőgtem a fejemet.

Azon gondolkodom egyébként, hogy ha egy kívülálló olvassa ezt a fórumot, akinek rögtön, simán összejött a baba, vagy egyáltalán nem is foglalkoztatja még a gyermekvállalás kérdése, szóval annak, milyen megfoghatatlan lehet ez az egész nyűglődésünk...

1129. dtrr
2008. márc. 4. 07:25

Jó reggelt! Látom én vagyok a legkoraibb. Megmondtam a páromnak, jobban fogadta, mint gondoltam. Azt mondta, hogy a doki előre megmondta, hogy az elsőre nincs sok esélyünk, majd legközelebb.

Én már nehezebben bizakodok. ::((

Este megyek a dokihoz. Kíváncsi vagyok, mit mond majd. Utána jelentkezem.

Szép napot mindenkinek!

1128. komolyka (válaszként erre: 1125. - Monik30)
2008. márc. 3. 22:10

Hello Monik!

Ezt is Te írtad:

"A munkaidő kedvezményt 2005-ben az Mt-be behozó törvénymódosítás indokolásában a következő áll: >Indokolt az is, hogy a reprodukciós eljárásban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat is az Mt. 107. § alapján a munkavégzési kötelezettség alóli - fizetetlen, ám a munkáltató á1tal kötelezően biztosítandó - mentesülés esetkörébe tartozzon. A felek együttműködési kötelezettségéből levezethetően a munkaidő-kedvezményben való részesülés feltétele a lombikbébi programban való részvétellel összefüggő orvosi vizsgálat igazolása a munkavállaló részéről, azonban - tekintettel az ezzel összefüggő információ érzékeny voltára - a munkavállaló mérlegelési körébe tartozik, hogy a lombikbébi programban való részvételét a munkáltató tudomására hozza-e, és igénybe veszi-e a munkaidő-kedvezményt, vagy a távollétet más módon, pl. szabadság kivételével oldja meg.<

Szerintem ez csak a lombikbébi programról szól.

Másrészt nem értem, miért kell 5 nap szabi az inszemre. 1 nap az egész, nem?

1127. Monik30
2008. márc. 3. 19:52

Beus én is mindig nézem, hogy a dokinál mindenkinek van olyan kis könyve, csak nekem nem, pedig már annyira szeretnék :)))))))

Nagyon jó neked. És abba írnak mindenféle vizsgálati eredményt?

1126. Monik30 (válaszként erre: 1113. - Dtrr)
2008. márc. 3. 19:51

Sajnalom pedig nagyon bítam benne a tegnapi teszted után.

Gyűjtsed az erőd a lombikhoz, meg a terhességhez, mert még nagy szükség lesz rá.

1125. Monik30 (válaszként erre: 1107. - Komolyka)
2008. márc. 3. 19:49
Mivel a törvény asszisztált reprodukciós eljárásokra vonatkozik, az sztem egyértelműen vonatkozik az inszemre is. Nekem van 22 nap szabim, ha azt vennék ki, 2 inszem után, már csak a fele lenne meg. Igy maradt a táppénz.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook