Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1911. bbeus73
2008. ápr. 2. 19:10
Ájrin! Mi van veled? Nem jelentkeztél ma! Holnap várjuk a jó híreidet!!!!!!
1910. bbeus73
2008. ápr. 2. 18:59
Mármint, hogy mikor megyek!
1909. bbeus73 (válaszként erre: 1908. - Vécső)
2008. ápr. 2. 18:57
Így van, be is kell babásodni!!!!!!!!!! Mi is 8.30-ra voltunk hívva anno, és 3/4 12 körül csinálták az inszemet. Gondolkodom, hogy hamarabb megyek, csak az tart vissza, hogy az UH-on legalább ötvenen szoktak lenni. Még holnapig eldöntöm, és megírom.
1908. Vécső (válaszként erre: 1905. - 2f06d87e17)
2008. ápr. 2. 17:00

Nekem mondta most a doki is , meg az asszisztenső is, hogy most be kell babásodni, nincs mese.

Persze én mondtam nekik, hogy én legutóbb is el voltam rá szánva! :)))))))))

1907. Vécső
2008. ápr. 2. 16:58

Beus!

Mi ugye 8.30-kor kezdünk a laborba, az inszem meg úgyse lesz délnél előbb. Úgyhogy remélem összejön a tali.

1906. bbeus73
2008. ápr. 2. 13:32

Sziasztok! Megérdeklődtem azt a szép fizetésemet, és hát a helyzet az, hogy én hiába adtam le a munkahelyemre a táppénzes papírjaimat, még a februári is ott van. Azaz pár nap táppénzet számoltak most el. Tehát ebben a hónapban ennyivel kell beérjük, de úgysem hagyom annyiban! Még reggel is ezen gondolkodtam, hogy hogyan oldjuk majd meg. Nehéz lesz, de ez van.

Ájrin! Hogy vagy? Görcsölsz még? Holnap írd meg, mi újság volt a dokinál!

Babika! Hidd el, te sem adnád fel, ha oda kerülnél. Én mindig azt éreztem, hogy elfutok a kórházból, mikor vártam a dokira, de aztán csak kivártam, mert azt mondtam, nekem gyerek kell.... bármi áron. És látod, lett? Mert kitartottam.


Vécső!

Én 10 óra felé megyek UH-ra, utána meg a meddőségire. De az UH-on millióan szoktak lenni, úgyhogy ki tudja, meddig ülhetek ott. De menni fogok, hátha össze fogunk futni. Majd addig egyeztetünk.

1905. 2f06d87e17 (válaszként erre: 1903. - Vécső)
2008. ápr. 2. 13:14

Sziasztok!


Na igen, én is ettől a dupla ennyitől félek, de most inkább nem foglalkozom ezzel, ha odajutunk, majd valahogy megoldjuk. Addig meg próbálok örülni annak ami eddig megvan és ebben a jó időben rengeteget sétálok a kutyáimmal, meg elkezdtük megint a kutyaiskolát is a naggyal, amit a betegsége miatt kellett abbahagynunk.


Igazán bebabásodhatna már valamelyiktek, megy a pozitívság és a drukk ezerrel. :)))


Vigyázzatok magatokra és szép napot!

1904. Vécső (válaszként erre: 1899. - Babika82)
2008. ápr. 2. 13:03

Babika!


Szerintem itt senki nem gondolta, hogy egyszer eljut ide, hogy szúrnia kell magát. De a babáért mindent. Szerintem ezzel te is így lennél.

1903. Vécső
2008. ápr. 2. 13:02

Sziasztok!


Beus!

Remélem összetalálkoztunk pénteken!Hány körül jössz?


Bongyorka!

A lombikmnál csak a gyógyszert kell fizetni, a beavatkozást nem. Viszont, hogy mennyi gyógyszer kell, az ugye a szervezetedtől függ. Lehet, hogy 120000-ből kijössze, de az is lehet, hogy dupla ennyi.

1902. Katka83 (válaszként erre: 1886. - Bbeus73)
2008. ápr. 2. 11:09
Nálunk is mindig ez van,ha valaki táppénzen van.Ha nem adjuk le abban a hónapban 20.-ig a táppénzes papírt,egyszerűen nem számolják el.Következő hónapban viszont kifizetik.
1901. ájrin (válaszként erre: 1899. - Babika82)
2008. ápr. 2. 09:12
Papírkutya! :DDDDD
1900. ájrin (válaszként erre: 1891. - Szilvia02)
2008. ápr. 2. 09:11

Szia Szilvi!


Mi újság Veled? Nagyon eltűntél!:)


Bocs, hogy kijavítalak, de a táppénz nem a fizetésnek egy bizonyos százaléka, hanem az irányadó időszakban elért egészségbiztosítási alapot képező jövedelmednek a 70%-a. Irányadó időszak több féle lehet, alapesetben az előző év, de ez ennnél bonyolultabb.

Te valószínűleg a betegszabadságra gondoltál, ami a törvény szerint a keresdőképtelenség első 15 munkanapjára jár. Ez valóban a tárgyhavi fizetésednek a 80%-a, de ettől a munkáltató pozitív irányban eltérhet.

Ne haragudj, nem kioktatni akartalak, csak szeretném, ha mindenki tudná, hogy mi jár neki. Sajnos a munkáltatók részéről olyan dolgokat tapasztalok sokszor, hogy ihaj!!!!

Bocsobocsibocsi! :)

1899. Babika82 (válaszként erre: 1898. - Ájrin)
2008. ápr. 2. 09:08

Hát figyelj, nekem vagy 3 hete irta ki a doki a hpv elleni első szurit, amire mondta, hogy bárki beadhatja(felkarba kell), hát az orvoscimboráimat hivogattam, hogy valaki gyorsan fusson aztán adja be, mert én nem szurom meg magam, aki meg nem orvos annak aztán nem engedem, na meg kuuuurva drága egy szuri, nem cseszném el. És hát én még egy ilyen szurástól is rosszul vagyok, nem hogy hasba döfködnének vagy döffem magam, hát erről tuti hogy az egész életben szó sem lehet nálam. Inkább mindent beszedek bogyóba löttybe kúpba, de a szúrástól sokszor még ájulok is.

Dehát persze az ember soha nem tudja hirtelen mit akar kibirni.

1898. ájrin (válaszként erre: 1895. - Babika82)
2008. ápr. 2. 09:00

Nem hiszem, hogy feladnád:) Kívülről nézve más...de ha benne lennél, akkor megint máshogy gondolkodnál.


De tudod mit? Ne kerülj ilyen helyzetbe, ne kelljen kipróbálnod a bátorságodat:)

Jöjjön össze majd hamar, teljesen hétköznapi módon a babád! :)

1897. ájrin (válaszként erre: 1896. - Babika82)
2008. ápr. 2. 08:55
Könnyen meglehet:)
1896. Babika82 (válaszként erre: 1889. - Ájrin)
2008. ápr. 2. 08:49
Ahogy olvastam vissza, rájöttem, lehet láttalak már, mert pont akkor voltam a dokinál, mikor délután egyre kellett mennem, mert előtte 11 körül mikor hivtam mondta, hogy.
1895. Babika82
2008. ápr. 2. 08:46

Sziasztok!

Hát beleolvasgattam ebbe a topicba, remélem nem haragszotok meg érte. Elég jól visszaolvastam. Csak azért mert nem sokat konyítok a téma ezen részéhez, illetve már többet, és nekem meg hormonproblémám van, ami biztos helyre fog rázódni(tutira nagyon remélem), mert már a gondolatomban is igy van, hogy már rendben lesz ez is. Egyébként nehéz nem tudni róla, hogy az embernek valamely hormonja nem ok, mert aztán tud galibát okozni rendesen, ami miatt mindig találkozok valamilyen megnyilvánulásban. Na ezt most jól leírtam.

Én hozzátok képest biztos egy gyenge gyáva nyafka lennék, legalább is ezt érzem magamról, ahogy elolvastam miken is mentek keresztül. Illetve lehet az is vagyok. Minden elismerésem a tiétek, és azoké akik végig csinálják. Mondjuk én az élet sok területén jártam úgy hogy egy-kettőre feladtam dolgokat, ha nem egyből úgy volt vagy úgy van ahogyan elképzelem vagy eltervezem.

1894. Anikó77
2008. ápr. 1. 21:06

Beadtam a tüszőrepesztő szurit,remélem többet nem lesz rá szükség!



Mindenkinek jó éjszakát!


Ancsa

2008. ápr. 1. 20:41

Sziasztok!


Nekünk havi 100.000,- Ft-ba volt a dolog... és csak closty, tüszörepesztő injekció meg Utrogestan volt. A lombiknak az árától már előre kiver a víz... de lejár egy hitelünk és felvesszük megint, meg abból kifizetjük a másikat amiből alig van már és a maradék megy a lombik(ok)ra. Máshogy képtelenség..és akkor még a lakáshitel is a nyakunkon van még. DE nem adjuk fel, valahogy megoldjuk!! :))


beus, az lehet hogy csak 2 hét, vagy attól függ a munkahelyed hogy adta le a beteglapod, számoltak el, mert gondolom nem TB kifizetőhely a munkahelyed, ezért közvetlenül a TB-től kapod a betegállományra járó pénzt.


Jóéjt és szép álmokat!

1892. Spring76
2008. ápr. 1. 20:16
beus, tutira nem számoltak el valamit
1891. Szilvia02 (válaszként erre: 1886. - Bbeus73)
2008. ápr. 1. 20:03

Szia Bea!

Először is hogy vagy?Kerekedik már a pocakod?

Gondolom,ez a hihetetlen nagy összeg csak félhavi táppénz?Én úgy tudom,hogy a fizetés 85%-át kell,kapni a táppénz alatt.Legalább is mi a minimálbér után igy kapjuk.

1890. Monik30 (válaszként erre: 1889. - Ájrin)
2008. ápr. 1. 19:59
Mi is így csináltuk, és most majd azt költjük arra, hogy legyen baba. Férjem azt mondta a múlkor éppen, mire gyerekünk lesz az összes pénzünk fölemészti, és ott állunk majd gyerekkel és még pelenkára se lesz pénzünk, a mi gyerekünk, mint mi textilpelusban nő föl, legalább hamarabb szobatiszta lesz:).
1889. ájrin
2008. ápr. 1. 19:29

Hát mi félreraktunk a babára, hogy majd ha megszületik, akkor babakocsi, kiságy...stb. Most ebből finanszírozzuk a dolgot. Aztán meg ha elfogy, mi lesz?

De nem gondolok erre, egyszerre csak egy akadályt ugrunk át. Jön a következő ciklus, minden reményével.

1888. ájrin (válaszként erre: 1886. - Bbeus73)
2008. ápr. 1. 19:25

Nem semmi. Szerintem is rosszul számoltak el valamit. Kérdezz rá!

De Beus, csak tudsz magánórákat tartani, azért az hozhat még valamit a házhoz.Ügyes vagy Te!:)


Nem vagyok igazán jól, iszonyúan görcsöl a hasam:(

1887. Monik30 (válaszként erre: 1886. - Bbeus73)
2008. ápr. 1. 19:17

E tudom képzelni, hogy kiakadtál. Én mikor tavaly nagyon beteg voltam és otthon voltam sok hétig táppénzen, nekem 17 eFt-ot utaltak, mert nem jó papíromat számoltak el. Kérdezz rá, mert képesek csak 2 hetit elszámolni.

Nekünk is ennyi hitelünk van, vagyis most hogy ilyen a Ft még több:(((. Nem tudom mi lesz velünk, ha én itthon babázok, de erre majd ráérk akkor gondolni, bár csak már ez lenne a problémám.

1886. bbeus73
2008. ápr. 1. 19:06

Bár nem a tárgyhoz tartozik, de ha már a piszkos anyagiakról beszélünk, ma kaptam a munkabér átutalásomat, már a táppénzeset. 14.ezer forint!!!!!!!! Hurrá! Ebből szülj gyereket!Teljesen kikészültem! Na meg élj is belőle! Meg fizesd a havi törlesztőt, ami csak havi 56.000 Ft. Kicsit elkeserítő.......................


Na de a hírek jók csajok, nagyon szépek a tüszőitek, hajrá csak így tovább!

Ájrin! Jobban vagy már!

Vécső! Én is pénteken megyek a dokihoz!

1885. Monik30 (válaszként erre: 1880. - Vécső)
2008. ápr. 1. 18:01

Sztem az még símán vastagszik addigra 8 mm-ig.

Egyél méhpempőt, én ma vettem éppen:).


Ma beszéltem a dokival jövő hét szerdán UH, aztán majd látjuk, rákszűrés, bakteriológia minden ami kaáliba kell, elvileg csüt-péntek inszem. Mostmár én lekileg, meg anyagilag a lombikra készülök.

1884. Spring76
2008. ápr. 1. 18:00

Na, hajrá lányok!!!

Többek között nekünk is anyagi okai vannak, hogy szünet van. 50.000 minden hónapban az sok pénz:(

1883. Anikó77 (válaszként erre: 1881. - Vécső)
2008. ápr. 1. 16:31
Szia Vécső! Nekünk is a 2. inszemünk lesz,én is nagyon bizakodom,hogy együtt fogunk zebrásat tesztelni!!!
1882. Vécső (válaszként erre: 1879. - Ájrin)
2008. ápr. 1. 14:47

Hát sajnos anyagilag mi sem állunk jól. :(

Most voltak kis plusszok, így ki tudtuk fizetni ennek a két inszemnek a gyógyiait.Remélem több meg nem lesz. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook