Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen az infraszauna? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az infraszauna? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. márc. 17. 11:18

Csajok!

Van olyan köztetek aki szolizik és infrázik is? Mert én is szeretnék elmenni, de érdekelne, hogy az izzadástól kikopik-e a barnaság?


Valakinek ezzel tapasztalat?

63. Csiga78 (válaszként erre: 59. - Kesanya)
2009. febr. 7. 16:59

Helyesbítek meztelenül(kicsit hülyén hangzott mikor visszaolvastam:))))


Télen 65 fokra állítattom,nyáron csak 60 fokot bírok,mert a melegben nem bírom még a meleg szaunát is.Én azért szeretem az infrát,mert a gőzöset nem bírom.Ebben csak annyit veszel észre,hogy izzadsz,mint egy ló.Ja és 40 percig ülök bent.


Ha elfogadtok egy tanácsot vagy valamilyen pirospaprikás krémmel vagy fahéjassal kenjétek be magatokat,mert azok nagyon jó zsírégetők.Azért jó,ha pulszba betekercseled magad,mert a kényes helyeket célzod meg még pluszban.


Egyébként azt olvastam az infrázásról,hogy 40 perc infra 15 km futással ér fel,kalóriaégetés szempontjából.

2009. febr. 7. 15:30

Életem első ilyen hétvégéje, soha sehol nem voltam még, a nászutunkon nyaraltunk utoljára (9 éve lesz nyáron :P) de nem rosszul választottunk, így nem volt kellemes élmény.

Most a gyerekmentes hétvége itt a lényeg, no meg persze szeretnék mindent kipróbálni amit csak lehet. :P

2 hét múlva beszámolok majd az élményekről :)

61. kesanya (válaszként erre: 60. - Szoszilvi81)
2009. febr. 7. 04:51

Szia!

De jó neked! :))

Szerintem délelőtt és délután simán bevállalhatsz egyet-egyet!

Majd mesélj, milyen volt! ;)

2009. febr. 6. 22:14

Hát nem semmi az tuti :P

Jövőhéten megyünk egy wellness hétvégére, ott mindenféle szauna van, szeretném mindegyiket kipróbálni.

Tudna valaki infót adni arról, hogy egy napon belül hányszor lehet szaunázni, van sokféle, és én szeretném mindegyiket kipróbálni ;)

59. kesanya (válaszként erre: 57. - Csiga78)
2009. febr. 6. 11:41

Aztaaa, ez nagyon brutál! :OO

De lehet, hogy kipróbálom, ha majd már újra mehetek...


Hány fokra szoktad beállítani és mennyi időt töltessz benn?

Köszi!

kesanya

2009. febr. 6. 11:36
nagyon jó a fekvő infraszauna. én oda szoktam menni február elejétől 15 alkalommal...
57. Csiga78 (válaszként erre: 56. - Szoszilvi81)
2009. febr. 6. 11:21
Helyesen írtad.Bekenem magam krémmel,majd betekercselem és beülök.Ez egy teljesen elzárt külön helyiségben van így nem lát senki,tehát beülhetsz mesztelenül.De vannak fekvő infraszaunák.Én még olyanban nem voltam,mert kabinba járok.
2009. febr. 5. 21:21

41. Csiga78 írta : legjobb meztelenül, bár szerény személyem elkezdte, hogy krémmel bekenem magam és betekercselem magamat és úgy ülök be.

Ebből gondoltam, hogy Tünde is így csinálja ;)

Nem nevetlek ki, mert én sem tudom hogyan működik :P. Sajna még nem volt alkalmam szaunázni menni, pedig nagyon szeretnék :)

55. kesanya (válaszként erre: 54. - Szoszilvi81)
2009. febr. 5. 17:50

Uhhh, hát az igen cifra lenne...

Mostmár tényleg kíváncsi vagyok! :)


Nem ér nevetni, tényleg nem tudom! :O :)

2009. febr. 5. 17:03
Szerintem úgy szaunázik betekercselve... ;)
53. kesanya (válaszként erre: 52. - Tünde1974)
2009. febr. 4. 19:19

Szia Tünde!

De ugye nem a szaunában voltál betekercselve?

(Bocs, ha hülye a kérdés,már máshol is olvastam ilyet, és most pont kapóra jöttél! ;)

Köszi, ha válaszolsz!

2009. febr. 4. 15:42

Sziasztok! Nekem eddig az infraszauna vált be, tekercseléssel együtt nagyon hatásos volt. 62 kg voltam amikor elkezdtem, és 54 kg amikor befejeztem. Vásároltam egy 10 alkalmas bérletet, de közben diétáztam is. Jelenleg 56-57 kg vagyok.

De valóban nagy akaraterő szükséges a fogyáshoz. Rubint Réka tornát próbálom csinálni, a napi 20 percből, de nekem nagyon nehéz. Tud valaki egy jó fittnes dvdt ajánlani? Ami mindent megmozgat? Előre is köszönöm. Legyen szép napotok!Üdv. Tünde

2009. jan. 12. 15:15
Köszi szépen, mindenképpen kipróbálom, csak nem tudom, hogy hol találok. :P
2009. jan. 12. 13:55

Szia! Ahova én járok, ott külön zárható helyisében van az infraszauna, és én bizony meztelenül ülök be. Vettem egy olyan masszázskefét, amin ilyen kis "ujjacskák" vannak, azzal szoktam dörzsölni a problémásabb részeket (felkar, térdem belseje), meg a narancsbőrös hátsómat, combomat. Még a fülem belseje is izzadni szokott, de én nagyon imádom, holnap is megyek.

Sok sikert, feltétlenül próbáld ki! ;)

2009. jan. 11. 18:58

Sziasztok!

Látom rég nem írt ide senki, de hátha választ kapok ;)

Meztelenül, törölközőben, bikiniben szoktatok szaunázni?

Még sosem voltam szaunázni, szeretnék énis eljárni, fogyás-méregtelenítés-hangulatjavítás szempontjából ;P

48. 6532c775dd (válaszként erre: 39. - Margitnéni)
2008. okt. 7. 23:11
Sajnálom margitnéni drága, persze ehhez is kell biztos egy alap egészséges szervezet, jó keringéssel. ÉS fokozatosan kell kezdeni, nekem bevált ennél többet nem mondhatok. :)
47. Bambibu74 (válaszként erre: 45. - 584e02e271)
2008. okt. 6. 00:41
Húúú! moli59, köszi az infót sokkal jobb mint amit én találtam, megnézem! Örülök!
46. 584e02e271 (válaszként erre: 44. - Bambibu74)
2008. szept. 30. 01:55
Majd elfelejtettem: Van lehetőség otthoni bérlésre, van egy cég, amely nagyon spéci fekvő szaunát ad bérbe, 3 hét 30-41 ezer forint között van, házhoz is viszik.
45. 584e02e271 (válaszként erre: 44. - Bambibu74)
2008. szept. 30. 01:53

Egy kerületben lakunk, én is megyek, csak nem későn este, de én tényleg olcsót találtam: Kispest, a volt Öltönyáruház helyén nyílt egy fitness klub, este 9 óráig nyitva van.

450 forint 30 perc, 12 alkalom 4950 Ft.

Ez eddig a legolcsóbb, amit találtam.

Tényleg jó a fogyásra (is).

Sok örömöt hozzá!

2008. szept. 28. 23:02
Sziasztok! Éppen most keresek infraszaunázáshoz társat, mert egyedül uncsi lenne.. Vagy ki tudja.. Tapasztalataim: még teherbeesésem előtt fél évig, hetente kétszer infraszaunázni jártunk a kolleganőmmel, 35 perc, közepes hőmérséklet. Az infraszaunát jól bírtam és láss csodát, leadtam 15 kg-ot a fél év alatt. Pedig egyáltalán nem fogtam magam vissza az élet élvezetében :) Gyros pitában :) anyuci főztje :) stb. 20 éve fogyózok folyamatosan, minek következtében egyre csak híztam :), erre éppen szülés előtt találtam rá a tutira!:)))) Terhesen sajnos le kellett mondanom a szaunázásról, veszélyes lett volna. 1 éve vagyok itthon a gyerekkel, ezalatt már visszahíztam. Elég nagy a kisfiam, hogy az apukájára bízzam arra a kis időre, amíg én elmegyek infraszaunázni. Örülök :) Én már nem sanyargatom magam diétákkal…ha 20 év alatt nem jártam velük sikerrel… akkor kár erőltetni. Ja, kb. 20-30 helyet megnéztem neten, vannak horribilis árú infraárak! Pl. 1000Ft./30 perc..ez dúrva! Annyit nem bírok gyerek mellett kifizetni! De a kitartásom meghozta eredményét, találtam egy non-stop nyitva tartó fitness termet ahol gondoltak a szegény kismamákra is az infraszauna áraknál :) Nem reklámozom a helyet, mert nem szeretném ha csődülne a tömeg és a végén én nem férnék be amikor ráérnék elmenni szaunázni! :)))))De komolyan!!!
2007. nov. 15. 14:54
Sziasztok!!!Én nem szoktam megizzadni alatta ahogy ti tapasztaljátok hiába iszok sok vizet!Nálunk 1200-ft 40perc:-( drágának gondolom,de azért használ!!!Ja és nekem nem is meleg pedig a maxra 95C°-ra szoktam állítani!!!Nem tom miért nem olyan meleg!!Ezért se izzadok annyira!De a narancsbőrre nagyon jó lett!!!Most fogok megint újra járni!!!
42. Csiga78 (válaszként erre: 41. - Betty-Győr)
2007. nov. 13. 09:49

legjobb meztelenül,bár szerény személyem elkezdte,hogy krémmel bekenem magam és betekercselem magamat és úgy ülök be.


Meglepődtem,hogy ilyeneket írtok,hogy drága.Nálunk itt Fehérváron 40 perc 590,-be kerül.

2007. nov. 12. 21:00
Sziasztok! Lehet, hogy hülyén hangzik, de engem az érdekelne, hogy miben mentek infrázni? Én majd csak most akarom elkezdeni, kiváncsi vagyok, nálam is van-e pozitiv hatás?!
40. dundy
2007. okt. 30. 07:53
Amikor jártam, Nekem nagyon bevált. Sokkal jobban éreztem magam, fittebb voltam,csak sajnos sokba kerül.
39. Margitnéni (válaszként erre: 38. - 6532c775dd)
2007. okt. 29. 19:56

Én is azért mentem el, mert ilyeneket olvastam róla, az orvos is ajánlotta, hogy majd milyen jó lesz, mert méregtelenít.

És nem, nekem nagyon rossz volt! Sokkal vacakabbul voltam utána, mint előtte, úgyhogy mindenkinek nem lehet ajánlani.

2007. okt. 25. 22:07

A legjobb dolog amit el lehet képzelni. Főleg télen. Én már 1,5 éve járok fekvő infraszaunába.

És imádom.Méregtelenit jobb közérzet. Mindenkinek csak ajámlani tudom. a térd zuzodásomon is nagyon sokat segitett. Isteni érzés. Csak ha meg izzad az ember meg a haja is vizes lesz, hiába száritgatja ha utána kimegy a hidegre, bizony jo meleg sapit kell felvenni mert különben megfázik a buksi. De ezen az egyen kivűl nem felhozni egy ellenérvet sem.

Dia :)

37. Margitnéni (válaszként erre: 35. - D606bc0fd7)
2007. okt. 15. 12:40

Az biztos, hogy nekem nagyon meleg volt, de akik utánam jöttek, azok nagyon élvezték. Egy hónapig jártam hetente kétszer orvosi tanácsra. Egyátalán nem javultam, sőt. Sikerült híznom is, pedig léböjtöt is éppen akkor tartottam.

Ezt csak azért írom, mert nem mindenkinek feltétlenül jó, itt az én példám.

2007. okt. 15. 11:11
Köszi a tanácsot csak az a baj,hogy ott nincs köpölyözés csak infra!!!De már én 2szer voltam és tényleg jó a narancsbőrre már most sokkal kevesebb látszik!!!Nagyon örülök!!!!Akkor kezdés előtt megiszok kb 1liter vizet!!!Ja tényleg ettől fogyni is lehet?Mert karcsúsodtam bár nem tom,hogy ettől-e de kg-ból nem fogytam!!!:(pedig az is jó lenne!!!
35. d606bc0fd7 (válaszként erre: 33. - Margitnéni)
2007. okt. 13. 17:44
Lehet, hogy túl melegre állították...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook